Alcina Color Copper – Šampón na medené odtiene vlasov – recenzia

Jack Shakespearow/12. februára 2020/Recenzie

najlepsi sampon na farbene vlasy - recenzia

©vrabcenastreche šampón na farbené vlasy recenzia

Testovaný produkt: Alcina Color Copper

Výrobca / značka: Alcina

Predajca: notino.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • predlžuje životnosť farby
 • dobre pení
 • príjemná vôňa
 • praktické dávkovanie
vivantis.skPrejsť do eshopu

Aký je najlepší šampón na farbené vlasy s medeným či ryšavým odtieňom?

Farbené vlasy s medeným či ryšavým nádychom strácajú svoje žiarivé odlesky veľmi rýchlo. Červená až medená farba sa totiž z vlasov vymýva najrýchlejšie, a preto sme sa bližšie pozreli na šampón, ktorý by mal tomuto procesu zabrániť. Nestalo sa z vlasov neskrotné vrabčie hniezdo a splnil šampón všetko, čo prisľúbil?

Informácie, ktoré poskytuje značka

Produktové popisy k tomuto výrobku sú vo všetkých internetových obchodoch veľmi strohé, priam až skromné. Šampón by mal podľa dostupných informácií predĺžiť životnosť farby, dodať vlasom poriadnu dávku hydratácie a prečistiť vlasy aj vlasovú pokožku od mastnoty či nečistôt. Pre lepší efekt výraznosti farby je odporúčané nechať šampón pôsobiť 5-10 minút.

Čo presne sme od šampónu očakávali?

Primárne to, aby sa po každom umytí vlasov nevymývala farba a aby vlasy nestrácali žiarivý nádych. Menej očakávaní sme mali na hydratačný účinok šampónu – na skúšku sa vlasy síce raz umyli bez použitia kondicionéru, aby sa preukázalo, ako si šampón poradí so suchými končekmi bez podpory iného prípravku. No potom nasledovalo 14 umytí s kondicionérom inej značky.

...

Summa summarum sme šampón testovali 5 týždňov na vlasoch, ktoré:

 • majú tendenciu rýchlo sa mastiť,
 • disponujú mierne poškodenými a suchými končekmi,
 • sú mimoriadne husté a dlhé až po pás,
 • prvé hodiny po umytí a vysušení sú pomerne krepovité a nepoddajné.

Testovanie šampónu

Šampón Alcina Color Copper má praktické dávkovanie. Obal tuby je mäkký, veľmi dobre reaguje na stlačenie, takže sa pri vytláčaní produktu do dlane vôbec nepotrápite. Vôňa je jemná a príjemná, zanecháva v nose mierny ovocný nádych. Farba tohto šampónu je sýta, oranžovo-červená a tekutina krásne odráža svetlo. Produkt nie je tuhý, jeho hustota je porovnateľná s väčšinou iných šampónov.

Príjemným prekvapením je penivosť. Šampón pení naozaj krásne, preto nie je potrebné dávkovať príliš veľa produktu. Na vlasy sa nanáša ľahko, poradí si aj s hustou hrivou. Trochu sme sa obávali, že oranžová pena bude zanechávať stopy na vani, avšak nič také sa nestalo. Výraznú farebnú penu sme poľahky zmyli vodou a na čistote kúpeľne sa použitie tohto šampónu nijako neodrazilo.

Napriek tomu, že sa pena necháva na vlasoch pôsobiť dlhšie, ako je zvykom u iných šampónov, pokožka hlavy je po opláchnutí krásne čistá. Párkrát sa nám však stalo, že prípravok zafarbil nechty, a to najmä vtedy, ak sa prstami dlhšie masírovala vlasová pokožka. Sfarbenie na nechtoch sa aj napriek veľkej snahe úplne zmylo až po dvoch dňoch.

Test výdrže farby

Šampón sme začali používať okamžite po nanesení farby na vlasy. Na vlasoch teda neboli žiadne odrasty, medené tóny boli žiarivé a vlasy sa leskli. Rovnaká farba bola na vlasoch už niekoľkokrát predtým, ako sme tento šampón objavili, a preto vieme posúdiť vplyv šampónu na trvácnosť farby.

Zatiaľ čo bez použitia šampónu Alcina Color Copper vlasy strácali farebnú intenzitu už po prvom umytí, s týmto prípravkom to bolo o čosi lepšie. Po prvých štyroch až piatich umytiach šampón fixoval farbu vynikajúco. Žiarivý nádych začal nepatrne miznúť až po dvoch či troch týždňoch, čo značí, že šampón má skutočne pozitívny vplyv na výdrž farby.

Po piatich týždňoch testovania produktu síce farba nie je až taká výrazná, ale drží na vlasoch drží omnoho lepšie, ako keby boli vlasy umývané iným šampónom. Odporúčanie nechať šampón pôsobiť 5-10 minút, sme sa snažili vždy splniť, avšak aj v prípade, že nám to časová tieseň nedovolila, na výraznosti farby vlasov sa okamžité zmytie šampónu sa neodrazilo.

Test hydratačného účinku

Nakoľko si už aj mastné vlasy so suchšími končekmi žiadali doplnkovú starostlivosť, hydratácia vlasov samotným šampónom nie je postačujúca. Suché a lámavé vlasy by tento šampón určite neuspokojil.

Rovnako samotný šampón neskrotil ani neposlušnú hustú hrivu so sklonmi ku krepovitosti. Ak máte akýkoľvek problém s bežnou úpravou vlasov a vlasy sú po umytí rozlietané, ťažšie sa rozčesávajú a horšie sa s nimi pracuje, kondicionér je nutnosťou. Hoci bola sľúbená intenzívna hydratácia, končeky vlasov zostali ihneď po umytí suché.

Dobrou správou však je, že hoci sme začínali šampón Alcina Color Copper testovať trochu opatrne s obavou, že by podmienil tvorbu lupín, nestalo sa tak. Aj problematická pokožka hlavy zostala čistá a bez šupiniek. Umývanie vlasov je teda nesmierne šetrné.

Celkové hodnotenie

Šampón nesklamal, farbu dokáže naozaj zafixovať. Vymývala sa pomalšie, vlasy nestrácali na žiarivosti každým umytím, ako tomu bolo predtým zvykom. Medené odlesky boli počas piatich týždňov trvácnejšie, vlasy pútali pozornosť už z diaľky a krásne odrážali svetlo. Šampón predĺžil životnosť farby o 3 týždne – aj po piatich umytiach boli vlasy stále ako čerstvo nafarbené.

vivantis.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určená

 • pre ženy, ktoré si farbia vlasy do medených odtieňov, pričom majú mastné až normálne vlasy
 • pre každú dĺžku vlasov
 • aj pre ženy so sklonom k tvorbe lupín

Výhody

 • príjemná vôňa
 • mierne predlžuje životnosť farby, farba sa pomalšie vymýva z vlasov
 • šampón nezafarbí kúpeľňu (z vane či obkladačiek sa zvyšky peny zmyjú pod prúdom vody)
 • výborná penivosť
 • nespôsobuje tvorbu lupín
 • nezafarbí pokožku hlavy

Nevýhody

 • neskrotí neposlušné vlasy
 • bez použitia kondicionéru môže mierne podporiť krepovitosť vlasov
 • hydratácia vlasov je nepatrná (síce ich nevysušuje), no nie je ani intenzívna, ako sa píše v popise produktu
 • môže zafarbiť nechty

Galéria

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies