Hĺbkovo čistiaci šampon Malibu C Un-Do-Goo – recenzia

Jack Shakespearow/31. decembra 2021/Recenzie/5 min. čítania

Hĺbkovo čistiaci šampon Malibu C Un-Do-Goo recenzia

Hĺbkovo čistiaci šampon Malibu C Un-Do-Goo recenzia @vracenastreche.sk

Testovaný produkt: Hĺbkovo čistiaci šampon

Výrobca / značka: Malibu C Un-Do-Goo

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • hĺbková a efektívna očista vlasov
 • vlasy zbavuje nerozpustných silikónov, vďaka čomu lepšie vstrebávajú výživu
 • ochrana pred dehydratáciou – lepší prienik hydratačných zložiek
 • silné koncentrované zloženie
 • bez obsahu sulfátov, parabénov a chloridu sodného
 • nejde o produkt na každodenné použitie
 • vegánsky produkt
 • netestovaný na zvieratách s obsahom rastlinných zložiek

Detox pre vaše vlasy!

Aktualizované: 4.2.2023

Často sa stáva, že hoci vlasom doprajeme kvalitnú kozmetiku, nič to s nimi nerobí a zdá sa, že k nim výživné látky z produktov nie sú schopné preniknúť. Vlasy sú dôsledkom toho suché, rýchlo sa lámu, na dotyk sú tvrdé a nepoddajné, a to napriek tomu, že sa vám v kúpeľni hromadí kopa hydratačných a vyživujúcich produktov, ktoré sa však míňajú účinku. Je to iba o vlasoch, ktoré sa rozhodli, že budú robiť problémy? Alebo sa za tým môže skrývať aj niečo iné a my to dokážeme ovplyvniť?

Ak ste sa v popise vyššie našli a takisto svojim vlasom vyčítate, že odmietajú výživné zložky, nastal čas, aby ste venovali chvíľu pozornosti šampónu Malibu C Un-Do-Goo. Je totiž možné, že k vašim vlasom nemôže žiadna hydratácia preniknúť, pretože sú obalené nepriepustnou vrstvou silikónov alebo ťažkých minerálov, s ktorými si obyčajný šampón nedokáže dať rady.

O značke Malibu C

Malibu C nenájdete v žiadnej bežnej drogérii. Táto americká značka totiž patrí do rúk profesionálom. Prípravky sú založené na vedeckých technológiách využívajúcich patentované technológie, ktoré zároveň dbajú o to, aby mali minimálny dopad na životné prostredie. Všetko, čo si pod záštitou tejto značky kúpite, nie je testované na zvieratách, má 100% rastlinné zloženie, ktoré neobsahuje parabény, konzervanty ani sulfáty. Napriek tomu, že tu nedominuje tvrdá chémia, dokážu Malibu C skutočné zázraky.

Ako na vlasy vplýva tvrdá voda?

Tvrdá voda nie je pre vlasy to pravé orechové. Obsahuje totiž zvýšené množstvo minerálov – horčíka a vápnika, ktoré povrch vlasov vysušujú. Akýkoľvek šampón v takejto vode horšie pení a rýchlo sa z vlasov umýva, tým pádom ho nielenže miniete viac, ale vlasy i napriek tomu nedostatočne umyjete.

Vlasy sa po dlhodobom umývaní v tvrdej vode správajú inak, ako ste u nich zvyknutí. Sú bez objemu, chýba im lesk a majú špinavý nádych. Výnimkou nie je ani to, ak sa rýchlejšie mastia alebo sú tvrdé ako drôty. Kondicionéry, masky či balzamy na ne nemajú takmer žiaden dosah – jednak je vlas nedostatočne umytý a jednak tvrdá voda nie je preň ideálnym prostredím, aby mohol ukázať, čo všetko dokáže.

Ak musíte neustále odvápňovať domáce spotrebiče – rýchlovarnú kanvicu alebo kávovar, pamätajte na to, že rovnakú očistnú kúru potrebuje aj vaša hriva.

Vlasy nie sú zaťažené nánosom balastu a konečne začínajú poslúchať. Ak dlhodobo pociťujete, že sa vám zhoršuje kvalita vlasov, možno ich stačí len hĺbkovo prečistiť.

Čo sú to silikóny a aký majú vplyv na vlasy?

Na začiatok je dobré povedať, že v kozmetike platí nasledovné – nie je silikón ako silikón. Tie, ktorým by ste sa mali vyhýbať oblúkom, sú vo vode nerozpustné silikóny, ktoré sa väčšinou nachádzajú v lacnejších produktoch, ktoré bežne kúpite v drogérii. Ich úlohou je oklamať vás – dodajú vlasom lesk a vyhladia ich povrch, vďaka čomu sú jemnejšie a hebké. No v skutočnosti len vlasy obalia do neprípustnej silikónovej vrstvy, ktorá im stopne ich právo na  výživu a očistu. Takéto silikóny z vlasov bežným šampónom neumyjete. Budú sa na nich vrstviť a vlasy budú čoraz viac suché a lámavé.

Vodou rozpustné silikóny sú naopak neškodné a napomáhajú k tomu, aby boli vlasy viac fit. Dajú sa umyť bežným šampónom a nemajú vplyv na absorpciu výživy.

Vodou rozpustné silikóny

 • neškodné
 • napomáhajú k tomu, aby boli vlasy viac fit
 • dajú sa umyť bežným šampónom
 • nemajú vplyv na absorpciu výživy.

Vodou nerozpustné silikóny

 • obalia vlasy do neprípustnej silikónovej vrstvy
 • bránia absorbcii živín
 • nedajú sa umyť bežným šampónom

Ako spoznáte, že sú vlasy zaťažené nepriepustnými silikónmi?

 • Keď sa namokria, sú na dotyk trochu lepkavé.
 • Nemajú žiaden lesk.
 • Sú ťažké, tvrdé a horšie sa upravujú.
 • Kvalitu im nenavráti ani výživná maska alebo kondicionér, akákoľvek starostlivosť s nimi nič nerobí.
 • Používanie výživnej vlasovej kozmetiky ich kvalitu dokáže ešte viac zhoršiť.
SUPER ANTI-AGING SHAMPOO cena
vivantis.skPozrieť cenu
Regeneračný šampón Fennel ( Repair ing Shampoo) 300 ml cena
vivantis.skPozrieť cenu
Elixír na objem a rast hairburst cena
hairburst.skPozrieť cenu

Ako často používať šampón Malibu C?

Je viac ako dôležité podotknúť, že tento šampón nie je na každodenné použitie a v žiadnom prípade ním nemožno nahradiť váš doterajší šampón. Ide o prípravok, s ktorým pracujú odborníci a bežný človek by ho mal používať len ako doplnkovú starostlivosť o vlasy. Frekvencia používania je závislá od stavu a typu vašich vlasov. Na začiatok sme preto aj my zvolili opatrnejší prístup a šampón sme použili raz za mesiac. Neskôr sme umývanie vlasov Un-Do-Goo podstúpili dvakrát do mesiaca.

Kľúčovou je aj následná starostlivosť o vlasy – ak nezmeníte vlasovú kozmetiku a budete naďalej používať šampóny a kondicionéry, ktoré obsahujú vodou nerozpustné silikóny, účinok Malibu C tým zakaždým vyhodíte do koša. Ak máte v pláne urobiť vo vašej kúpeľni veľkú zmenu a skoncovať s lacnými prípravkami, ktoré vlasom škodia, odporúčame používať tieto nami vyskúšané produkty:

Šampón a kondicionér Malibu C s mätou pre problematickú vlasovú pokožku s lupinami
Fyziologický šampón Kerium pre citlivú vlasovú pokožku Hydratácia kondicionér Zenz.

Testovanie Malibu C Un-Do-Goo

Šampón sme testovali päť mesiacov na vlasoch, ktoré sú hrubé, krepovité a nereagujú na výživné zložky vo vlasovej kozmetike.

Vôňa a aplikácia

Aróma šampónu je ovocná a pomerne výrazná. Na vlasoch sa však neusádza natoľko, aby ich prevoňala aj po vyfénovaní. Procesu aplikácii nie je čo vytknúť – šampón vytvára uspokojivú penu a ľahko sa dostane do všetkých zákutí aj hustých vlasov.

Jediná vec, ktorá nás na tomto produkte trochu hnevala, paradoxne nemala nič spojené so samotným kozmetickým produktom. Plastový obal je príliš pevný a okraje fľaše zle reagujú na tlak. Vytláčanie šampónu z tubu je preto dosť náročný proces.

Efekt ihneď po použití

Už po prvom umytí bolo na vlasoch badať rozdiel. Začali sa trochu prirodzene lesknúť a boli viac tvárnejšie. Celkom nás prekvapil aj pocit, keď sme umyté a vyfénované vlasy nadvihli – zdali sa minimálne o polovicu ľahšie. Najväčší rozdiel bol vidieť na končekoch, ktoré konečne začali poslúchať a neboli ako drôty, z ktorých každý ukazuje iným smerom.

malibu c recenzia
...

Efekt z dlhodobého hľadiska

Pravidelné používanie raz až dvakrát za mesiac čistiaci efekt šampónu len posilňovalo. Každým ďalším umytím bola kvalita vlasov o niečo lepšia – vlasy sú zakaždým odľahčené, menej zaťažené a kondicionér má na ne konečne nejaký vplyv.

Vlasy vďaka šampónu Malibu C Un-do-Goo nadobudli zdravší dojem a zbavili sa nánosov minerálov a nerozpustných silikónov. Ak ho máte v pláne vyskúšať a farbíte si vlasy, naplánujte si jeho použitie tesne pred nové farbenie. Šampón totiž z vlasov odstraňuje aj umelé pigmenty. Nadovšetko mám farba na vyčistené vlasy aj lepšie chytí.

Ak máte radi kvalitnú vlasovú kozmetiku, mohli by Vás zaujímať recenzie na tieto produkty:

Celkové hodnotenie

Malibu C Un-do-Goo je produkt, ktorý nemá v drogérii konkurenciu! Hoci sme nad jeho kúpou dlho váhali, sme radi, že sme si ju nakoniec nerozmysleli. S vlasmi urobí zázraky už po jednom umytí a pravidelným používaním sa jeho efekt len stupňuje. Vlasy nie sú zaťažené nánosom balastu a konečne začínajú poslúchať. Ak dlhodobo pociťujete, že sa vám zhoršuje kvalita vlasov, možno ich stačí len hĺbkovo prečistiť.

Šampón nájdete v eshope:

Pre koho  áno

 • pre ženy, ktoré často používajú silné fixačné prípravky na vlasy (lak, tužidlo)
 • ak máte pocit, že vaše vlasy dostatočne nevstrebávajú výživu a napriek vašej snahe sú stále dehydrované
 • ak ste doposiaľ používali lacnú drogériovú kozmetiku na vlasy a chcete ich zbaviť nánosov nerozpustných silikónov
 •  ak máte v domácnosti tvrdú vodu, ktorá na vlasoch zanecháva stopy

Výhody

 • príjemná ovocná vôňa
 • zloženie bez živočíšnych zložiek
 •  vlasy ihneď po použití lepšie prijímajú výživu vlasy pôsobia odľahčene a majú prirodzený lesk
 • vzhľadom k tomu, že produkt nie je na každodenné použitie, je aj vyššia cena pomerne priaznivá
 • jedno balenie vám dlho vydrží
 •  s vlasmi sa lepšie pracuje a sú poddajnejšie

Nevýhody

 • fľaštička je príliš tvrdá a slabo reaguje na tlak, dôsledkom čoho sa produkt ťažko vytláča
 • vymýva farbu z vlasov, preto ak nechcete znížiť trvácnosť vašej farby, prípravok musíte používať len pred plánovaním farbením

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies