Hĺbkovo čistiaci šampón s rakytníkom Natura Siberica – recenzia

Jack Shakespearow/19. júna 2021/Recenzie/5 min. čítania

Hĺbkovo čistiaci šampón s rakytníkom Natura Siberica - recenzia

©vrabcenastreche Hĺbkovo čistiaci šampón s rakytníkom Natura Siberica - recenzia

Testovaný produkt: Hĺbkovo čistiaci šampón s rakytníkom

Výrobca / značka: Natura Siberica

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • bez parabénov
 • vegánsky produkt
 • na podporu rastu vlasov
 • zabraňuje tvorbe lupín
 • obsahuje marocký olej a olej z rakytníka altajského
 • pre normálne až mastné vlasy

Šampón nájdete v eshope:

Skúsenosti s hĺbkovo čistiacim šampónom s rakytníkom Natura Siberica

Aktualizované: 4.2.2023

Vybrať si vhodný šampón, keď sú dnes drogérie preplnené množstvom produktov, sa môže javiť ako bezproblémový proces… No realita je občas úplne iná, hlavne ak si vlasy žiadajú špeciálnu starostlivosť a nevystačia si s bežným prípravkom. Ako si vybrať vhodný šampón, ak je pokožka plná lupín, korienky sa rýchlo mastia a vlasy sú také… Nijaké? Títo otázku sme si kládli aj my. A keď sa nám do pozornosti dostal šampón od Natura Siberica, povedali sme si, že ho vyskúšame a podelíme sa s vami o našu skúsenosť.

O značke Natura Siberica

Natura Siberica je prvá certifikovaná ruská organická kozmetika, ktorá viac ako na chémiu stavia na silu prírodných zložiek. Všetky bylinky sú zbierané ručne a ich účinky sú predtým, ako sa využijú v kozmetike, dlho študované v laboratóriách. Každý výrobok má unikátne zloženie, ktorého základ je v prírodných ingredienciách. V portfóliu tejto značky nájdete pleťovú, telovú alebo vlasovú kozmetiku, no rovnako aj prípravky na ústnu hygienu. Kozmetika od Natura Siberica sa vyrába v Európe.

Zloženie

Medzi najzaujímavejšie zložky hĺbkovo čistiaceho šampónu patria:

 • malina a hloh, ktoré majú na starosti hydratáciu vlasov,
 • marocký olej a olej z rakytníka altajského prispievajú k zdravšiemu vzhľadu vlasov, napomáhajú tvorbe keratínu,
 • mäta prieporná a nátržník krovitý dodávajú pocit sviežosti a prekrvujú vlasovú pokožku.
...

Testovanie

Na testovanie sme si vyhradili dostatok času, aby sme mohli vidieť aj dlhodobé účinky šampónu. Nie raz sa totiž stáva, že daný kozmetický produkt prekvapí na začiatku používania, no neskôr si na účinné látky vlasy/pokožka zvyknú, a tak sa jeho efekt stráca. Šampón Natura Siberica sme preto používali 2 mesiace.

Kto šampón testoval?

Žena, 28 rokov s rýchlo sa mastiacimi hustými vlasmi a vlasovou pokožkou, na ktorej sa často vyskytujú lupiny.

Textúra, penivosť

Na dobre navlhčených vlasoch šampón pení veľmi dobre, preto ho na jedno použitie neminiete veľa. Jeho konzistencia je trochu redšia, ide o tekutú, mierne oranžovú a nelepivú hmotu, ktorá sa v dlani rozteká, no o to lepšie sa zapracuje do vlasov. Aj v hustej hrive dokáže vytvoriť ideálne množstvo peny.

Čistiaci efekt

Najviac nás zaujímalo, ako si šampón poradí s problematickou vlasovou pokožkou, ktorá na každý prípravok reaguje inak. Čistiaci efekt sa tu preukázal ako celkom obstojný – výskyt lupín sa výrazne zredukoval. Hoci sa občas nejaká tá šupinka na pokožke predsa len objavila, nedávali sme to za vinu šampónu, pokojne mohlo ísť o nedostatočné umytie prípravku z vlasov.

Rovnako však treba spomenúť i účinok, ktorý môže byť u každého veľmi individuálny – po dlhodobom používaní (mesiac a pol), sme mali pocit, že sa vlasy mastili o niečo menej. Predtým ich bolo treba umývať každý druhý, až tretí deň, po pravidelnej aplikácii šampónu Natura Siberica vydržali vlasy bez umytia aj 4 či 5 dní.

Stav vlasov po umytí

Kvalitu vlasov šampón nijako neovplyvnil. Bez kondicionéra boli rovnaké ako pri použití hocijakého iného prípravku – krepovité, s kondicionérom o niečo poddajnejšie. Nezaznamenali sme teda žiaden účinok „navyše“ v podobe lepšej hydratácie či vyššieho lesku. Jednoducho samotný šampón stav vlasov a ich kvalitu či poddajnosť nezlepšil, no ani nezhoršil. Suché a lámavé vlasy s rozštiepenými končekmi sú však budú žiadať starostlivosť v podobe masky alebo kondicionéru.

Vôňa

Za zmienku určite stojí ako typická a s ničím nezameniteľná vôňa tohto šampónu. Ide o pomerne zvláštnu, kyslasto-ovocnú vôňu, ktorú je takto na diaľku cez písmenká veľmi ťažké priblížiť. Každopádne vo vlasoch zostáva aj po umytí a nedobrou správou je, že nemusí sadnúť každému nosu.

Celkové hodnotenie

Nízka cena, uspokojivý čistiaci efekt, zníženie pocitu mastných vlasov… Aj tak by sa dala charakterizovať naša spotrebiteľská skúsenosť. Šampón svoju funkciu splnil, avšak žiadne iné výsledky, ktoré by nás očarili, sa nedostavili. Hĺbkovo čistiaci šampón od Natura Siberica odporúčame použiť, ak sú vaše vlasy vystavené veľkému množstvu stylingových prípravkov, no nepotrebujú dôkladnú starostlivosť, aby ste ich skrotili. Produkt hodnotíme ako priemerný a natoľko špecifický, že je potrebné vyskúšať ho na vlastnej koži, či sadne vašim individuálnym potrebám.

Šampón nájdete v eshope:

Pre koho je určený

 • pre vlasy, ktoré nepotrebujú špeciálnu starostlivosť, no preferujete prírodnú kozmetiku bez živočíšnych zložiek
 • pre problematickú vlasovú pokožku so sklonom k tvorbe lupín
 • ak sa vám vlasy príliš rýchlo mastia

Výhody

 • dobrá penivosť
 • veľké balenie s praktickým dávkovačom
 • jemný čistiaci účinok vlasovej pokožky
 • skutočne zabraňuje tvorbe lupín
 • po dlhšom a pravidelnom používaní sa vlasy menej mastia

Nevýhody

 • špecifická vôňa nemusí sadnúť každému
 • ak sú vlasy krepovité a neposlušné, samotný šampón ich veľmi neskrotí

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies