MyToothly – gamechanger v zubnej hygiene

Jack Shakespearow/30. mája 2021/Rozhovory/10 min. čítania

Rozhovor s Dominikom a Tamarou z MyToothly

Aktualizované: 4.2.2023

Kompaktné balenie ideálne nielen na cesty, jednoduché použitie, sklenená znovupoužiteľná dóza ukrývajúca produkt, ktorý neobsahuje chémiu a nebol testovaný na zvieratách… Aj takto by sa dali charakterizovať zubné tablety MyToothly, ktoré uviedol na trh mladý pár žijúci v Holandsku. Aké boli ich začiatky, prečo by sme zubnú pastu mali vymeniť za zubné tabletky a ako môže jednotlivec prispieť k uzdraveniu planéty?

Každá zmena sa začína od jednotlivca. My máme možnosť rozhodovať sa, čo svojím správaním a konaním budeme podporovať. A takisto  svojím konaním vieme ovplyvniť ostatných. V tejto téme sme v MyToothly optimisti, lebo vidíme, že ekológia a zero-waste životný štýl čoraz viac rezonuje naprieč spoločnosťou práve vďaka sociálnym sieťam a klimatickým zmenám, ktoré bohužiaľ vidia a cítia všetci obyvatelia planéty Zem.Mytoothly

Mnohé značky začínajú znižovať dopad svojich produktov na planétu až po rokoch pôsobenia na trhu. Vy ste s touto ideou svoje podnikanie začali – priniesli ste „zubnú pastu v tabletách“, vďaka čomu domácnosť každý mesiac nevyhodí do odpadu plastovú použitú tubu. Je šetrnosť k prírode hlavným atribútom, ktorý poháňa vašu značku?

Určite áno, MyToothly vzniklo s myšlienkou, že každá domácnosť môže byť šetrnejšou k našej prírode. Balenie MyToothly je zero-waste –bez odpadu a znovu použiteľné. Navyše tabletky MyToothly neobsahujú žiadne alergény, farbivá a iné agresívne chemikálie, ktoré bývajú
zastúpené v niektorých komerčných zubných pastách. Čiže šetríme prírodu a zároveň prispievame ku krásnemu úsmevu bez zbytočných chemikálií. Aj tieto skutočnosti nás ženú vpred a naším cieľom je, aby si MyToothly našlo miesto v každej domácnosti.

Kedy vznikla prvá myšlienka vytvoriť MyToothly a čo tomuto odhodlaniu predchádzalo?

Keďže sme sa vždy zaujímali a pohybovali sa okolo ekológie a zero-waste témy. Prvá myšlienka vytvoriť MyToothly prišla vtedy, keď sme začali používať zubné tabletky od iných spoločností, ktoré však boli balené v plaste. Navyše niektoré tabletky mali špecifickú chuť,
rozpustnosť tabletiek nebola ideálna a zloženie nebolo to najlepšie. Tu sme videli príležitosť a chceli sme ponúknuť zubné tabletky, ktoré nebudú len akousi eko náhradou zubnej pasty, ale budú obsahovať všetko potrebné, čo patrí k dentálnej hygiene, ale bez agresívnych chemikálií, chuťovo príjemné a v naozaj zero-waste obale. A takto dosiahnuť to, aby stáli za zmenu aj ľuďom, ktorí až tak nesledujú zero-waste trendy. Tak vznikla myšlienka založiť MyToothly.

Čo bolo na vašich začiatkoch najnáročnejšie?

Tých prekážok a ťažkostí bolo viac. Keďže sme mali už jasnú predstavu, akým smerom sa má MyToothly uberať, výber partnera, ktorý by nám vedel zrealizovať našu víziu, bol náročný. Boli sme v komunikácii s viacerými spoločnosťami v Európe aj na Slovensku, ktoré sa zaoberajú výrobou podobných kozmetických produktov. V drvivej väčšine sme sa nevedeli dohodnúť na zložení, keďže sme vedeli, že nechceme žiadne konzervanty a zbytočné chemikálie, prípadne systém podpory a komunikácie nebol ideálny. Nakoniec sme našli spoločnosť v Anglicku, ktorú založila partia študovaných zubárov, a chemika so záľubou v ekológii. Tabletky vyhovovali našim predstavám, mali super zloženie a navyše boli malinké, ľahko sa dali rozhrýzť, rozpustnosť bola dokonalá a pocit po umytí zubov… Jednoducho fresh. Prišli sme k dohode, pomohli nám so všetkou potrebnou legislatívou i certifikáciou a MyToothly bolo na svete.

Na trhu už pár výrobcov zubných tabliet je. V čom sú tablety MyToothly výnimočné?

Snažíme sa priniesť tabletky, ktoré budú pre ľudí „gamechangerom“ — teda aby prechod z klasickej zubnej pasty na zubné tabletky MyToothly bol čo najprirodzenejší. A nesprevádzal ich javmi ako: nie zrovna najlepšia chuť, nerozpustnosť tabletiek, neporiadok, atď… Aby naozaj boli každodennou voľbou. Tabletky MyToothly nie sú testované na zvieratách a sú vegánske. Jedno balenie MyToothly obsahuje cez 145 tabletiek, čiže vystačia na viac ako dva mesiace používania, a pritom ich balenie je veľmi kompaktné. Navyše máme v ponuke aj tabletky na doplnenie s bezplatným poštovným v rámci SK. Veríme, že teraz po otvorení kamenných prevádzok ich nájdete aj vo vašom zero-waste obchode.

Najviac nás príjemne prekvapilo, že vaše zubné tabletky penia… Nielen vďaka tomu sme si na ne rýchlo zvykli a nemali sme pocit, že prechádzame na eko produkt, ktorý by sme vnímali len ako náhradu zubnej pasty. Aká zložka tabliet zabezpečuje ich penivosť?

Ďakujeme pekne. I keď penivosť v zubnej paste je zväčša len marketingový ťah. Vieme, že práve penivosť je jedným z hlavných faktorov na ktorý zákazníci prihliadajú, keď sa rozhodujú pre zmenu z klasickej zubnej na zero-waste pastu. Avšak môžeme prezradiť, že MyToothly tabletky penia vďaka prírodnej aminokyseline, ktorá sa nachádza v každom type biologického materiálu a je získavaná napríklad z kokosu.

V ponuke máte zubné tabletky s fluórom aj bez fluóru. Majú oba typy špecifickú skupinu zákazníkov? Komu by ste oba varianty odporučili?

Téma okolo fluoridu je v posledných rokoch veľmi diskutovaná. Pri výbere variantov MyToothly sme si nechali poradiť od nášho partnera, keďže ide o študovaných zubárov. Viac ako 70 percent ľudí používa fluoridové zubné pasty. Preto sme sa rozhodli ponúknuť obe verzie
zubných tabletiek. Výber nechávame plne na našich zákazníkov — ktorú možnosť práve oni preferujú viac.

Myslíte si, že tento trend inovácií bude pokračovať aj pri iných produktoch? Dočkáme sa raz toho, že väčšina kozmetických produktov bude vymenená za ekologickejšiu alternatívu?

Vývoj doby smeruje k ekologickým –zeleným riešeniam. Pozitívne vnímame, že aj niektoré vlády a korporácie začali reflektovať túto problematiku a pristupujú k nej so zodpovednosťou pre budúce generácie. Myslíme si, že ekologické produkty sú v spoločnosti vnímané čoraz pozitívnejšie a nielen ako nutné zlo. Navyše k rozširovaniu a informovaniu ľudí o dnešnom ekologickom probléme pomáhajú sociálne siete. Veľmi oceňujeme napríklad iniciatívu Mladí za klímu, ktorá odvádza skvelú prácu, prirodzene informuje spoločnosť o stave nášho životného prostredia, pričom aj ponúka riešenia.

Mnoho ľudí si povie, že robiť malé zmeny vo svojom živote nemá zmysel, pretože planéte škodí omnoho viac výraznejších faktorov… Je tento názor podľa vás mylný? Prečo je dôležité, aby aj jednotlivec robil „malé“ skutky?

Každá zmena sa začína od jednotlivca. My máme možnosť sa rozhodovať, čo svojím správaním a konaním budeme podporovať. A takisto svojím konaním vieme ovplyvniť ostatných. V tejto téme sme v Mytoothly optimisti, lebo vidíme, že ekológia a zero-waste životný štýl
čoraz viac rezonuje naprieč spoločnosťou práve vďaka sociálnym sieťam a klimatickým zmenám, ktoré, bohužiaľ, vidia a cítia všetci obyvatelia planéty Zem.

Keď sa povie „žiť ekologicky“, väčšina si predstaví, že človek prestane používať igelitové tašky a kupovať balené minerálne vody. Aké sú ďalšie, možno aj menej známe, skutky, ktorými odľahčíme našu planétu?

My v MyToothly veríme, že každý jeden skutok, nezáleží, aký malý, prispieva k lepšej budúcnosti. Či už je to vypínanie kohútika pri umývaní zubov, kupovanie jogurtov v skle namiesto v plastovom obale, alebo ide aj o znižovanie množstva jedla, ktoré domácnosti vyhadzujú. Ďalej by sme odporučili recyklovať svoje staré oblečenie, napríklad v predajniach ako HM, jesť menej živočíšnych produktov, cestovať hromadnou dopravou (vieme, že v dnešnej situácii je to zložitejšie) alebo bicyklom/pešo, kupovať viac lokálnych potravín a vyhýbať sa jednorazovým plastom. Ako vidíte, naozaj i maličkosti dokážu ovplyvniť veľa.

„Každá domácnosť môže byť šetrnejšou k našej prírode.“

MyToothly zubné tablety

Zubné tabletky MyToothly – recenzia
Mytoothly.skPrejsť do eshopu

Vyskúšať produkt

Vzorka zadarmoOtestovať

Aké máte s vašou značkou plány do budúcna? Chcete napríklad rozširovať ponuku svojich produktov?

Chceme etablovať MyToothly zubné tabletky medzi ľudí. Aby sme boli súčasťou ich každodennej rutiny v dentálnej hygiene. S naším partnerom pripravujeme nové príchute, ktoré máme v testovaní. Chceme priniesť niečo netradičné — aby ľudí bavilo skúšať nové
zaujímavé príchute, ale zatiaľ nebudeme prezrádzať viac .

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies