Proraso Wood and Spice šampón na bradu – recenzia

Jack Shakespearow/18. júna 2021/Recenzie/5 min. čítania

Proraso Wood and Spice šampón na bradu - recenzia

©vrabcenastreche Proraso Wood and Spice šampón na bradu - recenzia

Testovaný produkt: Wood and Spice šampón na bradu

Výrobca / značka: Proraso

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • Praktické balenie s pumpičkou
 • Vhodný pre všetky typy pleti
 • Na kratšie strnisko aj dlhú bradu
 • Čistenie je jemné a šetrné
vivantis.skPrejsť do eshopu

Skúsenosti so šampónom na bradu Prosaro

Dlhé a tvrdé chĺpky na brade? Rastie každým chlp iným smerom? Aj napriek snahe pôsobí brada neupravene? Ani muži to nemajú ľahké… Chcú sa pýšiť upraveným porastom na tvári rovnako ako vrabčiak svojím našuchoreným perím. A s tým im napríklad dokáže pomôcť aj šampón na bradu Proraso. Teda aspoň tak sľubuje jeho etiketa a my sme sa rozhodli otestovať, či neklame.

...

Čo je to šampón na bradu?

Ide o prípravok, ktorý sa podobá na tekuté mydlo, a to nielen vďaka dávkovacej pumpičke. Jeho hlavnou úlohou je očistiť bradu od mastnoty a nečistôt, no rovnako aj porast na tvári trochu „skultúrniť“. Zloženie prípravku totiž obsahuje látky, ktoré bradu dokážu zjemniť. Preto sa šampón na bradu používa buď každodenne v rámci bežnej očisty, alebo príležitostne, ak treba porast trochu upraviť. Použitie tohto produktu uľahčuje ďalšiu následnú starostlivosť – úpravu a použitie balzamu, séra na bradu alebo vosku.

najlepšia kozmetika na bradu

Testovanie

Šampón na bradu testoval muž so stredne dlhou bradou (1 – 2,5 CM), ktorá má tvrdšie a nepoddajné chĺpky.

Aplikácia

Šampón sa používa jednoducho – rýchlo vytvorí ideálnu mieru peny, ktorá sa dostane do všetkých zákutí brady. Dobrou správou je, že nedráždi ani nevysušuje pokožku. Po vmasírovaní do brady sa necháva chvíľu pôsobiť (jednu, dve minúty) a následne sa opláchne vlažnou vodou.

Efekt po umytí

Ihneď po osušení brady možno pozorovať okamžité zmäknutie chĺpkov, ktoré sa správajú omnoho poslušnejšie. Brada mierne zväčší svoj objem a pôsobí upravenejšie – chĺpky nie sú tak strapaté. Tento účinok trvá jeden až dva dni po umytí.

Výrazná korenistá vôňa je citeľná po celej kúpeľni a z brady sa nevytráca ani po celom dni. Celkom dlho sa drží aj na rukách, ktorými sa brada umývala. Šampón teda bez problémov zastúpi aj parfum.

Celkové hodnotenie

Šampón na bradu je zároveň aj parfumom a zatiaľ čo jeden muž túto skutočnosť ocení, pre iného to už nemusí byť potešujúca správa. Bradu umyje, ošetrí či uhladí, a to aj v prípade tvrdých a nepoddajných chĺpkov. Okrem čistiacej funkcie teda čiastočne spĺňa aj stylingovú. V porovnaní s ostatnými šampónmi je tento skutočne najefektívnejší. Odporúčame pre mužov, ktorí trvajú na tom, aby ich brada vždy vyzerala tip-top.

vivantis.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • Pre mužov, ktorých brada je tvrdá a zle sa upravuje
 • Ak dokážete oceniť výraznú vôňu
 • Ak vám predošlé prípravky na bradu vysušovali pokožku na tvári

Výhody

 • Dlhotrvácna výrazná korenistá vôňa, ktorá prebije aj parfum
 • Chĺpky na brade sú omnoho mäkšie, poddajnejšie a lepšie sa s nimi pracuje
 • Brada pôsobí upravenejším dojmom
 • Vytvára primeranú penu
 • Nevysušuje pokožku
 • Pôsobí osviežujúco a účinne čistí bradu od mastnoty

Nevýhody

 • Ak preferujete neparfumované prípravky, výrazná špecifická vôňa vám môže prekážať

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies