Ranný lov recenzia

Recenzia na knihu - Ranný lov, Alica Bartková

Knižná recenzia: Ranný lov

Autor: Alica Bartková

Recenzent: Simona Rošková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Forza Music
 • Recenzent knihu čítal: 02hod 30min
 • Počet strán: 134

Knihu nájdete v eshope:

Keď za nás pomyselné gombíky života stláča niekto iný

Prečo sa nechávame ovládať a riadiť niekým iným? Je to pravda, že silnejší jedinec ovplyvní toho slabšieho? Prečo proti tomu nebojujeme? Len sa častokrát hlúpo prizeráme a zvádzame vo svojom vnútri akýsi súkromný boj. Je nám to už jedno alebo sme voči tomu odolní a ľahostajní. Možno nám to vyhovuje, len sme zbabelí niečo s tým urobiť.

Obsah

A tak sa prispôsobujeme, aj keď nechceme. Neprejavíme nahlas svoj názor, aj keď ho máme. A možno je stará známa pravda, že protiklady sa priťahujú a k životu potrebujeme toho silnejšieho, aby nás viedol a ťahal po kľukatých a nevyspytateľných chodníčkoch osudu, založená na faktoch.

Jedno nefungujúce manželstvo, dva rozdielne charaktery, jedno tajomstvo a priveľa náhod… To všetko vyvolalo v nudných životoch Ireny a Petra množstvo otázok. Ako prežiť v spoločnosti, ktorá im podsúva iné komodity než tie, s ktorými sa stotožňujú? Irena je panovačná a tvrdohlavá majiteľka reklamnej agentúry. Je to žena činu, ktorá má presne všetko zmapované a všetko musí byť podľa nej. Jej manžel Peter je učiteľ na strednej škole. Tichý a ústupčivý rojko, ktorý sa nechá sekírovať vlastnou ženou. Muž bez názoru so zvláštnou zberateľskou záľubou. Po jednej malej náhode na ich chate a Petrovom zbrklom rozhodnutí rozviesť sa naberá ich nudné víkendovanie priam nebezpečné obrátky. V nestráženej chvíli zasa prichádza ďalšie nedorozumenie a nočný prepad v ich byte len nebezpečný kolotoč rozkrútil rýchlejšie. Ako sa skončí boj o holý život dvoch stratených existencií?

...
Krvavá mláka sa zväčšuje, čochvíľa bude pri jeho nohách. Nemá kam uniknúť. Nevidí ani vyvýšené miesto, kam by si stúpol. Mláka sa začína vlniť ako rozvírené jazero, niečo z nej vystupuje. Objavujú sa obrysy niečoho pohyblivého, živého, trhané pohyby bez sebakontroly nasvedčujú niečomu, čo sa mu zdá ešte absurdnejšie.Alica Bartková

Alica Bartková je výrazný mladý spisovateľský talent. V Rannom love čitateľom približuje detailné rozobratie partnerského vzťahu. Žiadnu presladenú romantiku však nečakajte! Mladá spisovateľka na stránkach svojej knihy predostrela čitateľom napínavý príbeh s kriminálnou zápletkou o dvoch rozdielnych ľudských charakteroch. Príbeh zo súčasného prostredia nám poukazuje na rozdielnosť vnímania spoločnosti, na slušnosť a predsudky.

Bartkovej nezameniteľný štýl písania osloví veľké množstvo čitateľov všetkých vekových kategórií. Ranný lov je písaný veľmi živo a bez zbytočných „omáčok.“ Rýchlejšia dejová línia vás vtiahne do príbehu ľahko a rýchlo. Obe hlavné postavy majú svoj špecifický charakter. Perfektne vykreslené situácie sa dostanú pod kožu každému knihomoľovi. Bez príkras, občas tvrdo a niekedy i kriticky rozobrala autorka ľudské hodnoty a pochybenia jedinca.

Alica Bartková autor

Alica Bartková autor

Autorkin nevšedný pohľad na zložitosť spoločenských konvencií vás donúti na chvíľu sa zastaviť a porozmýšľať, prečo je tomu tak. Pretvárka, faloš, nechutný spoločenský tlak, konvencie a predsudky – to všetko na vás čaká v netypickom Rannom love. Tak ako aj v predošlých dielach tejto autorky, aj tu nájdete nevtieravý humor, ktorý je príjemným spestrením deja.

Záver

Ranný lov je príbeh o tom, ako jedna nebezpečná náhoda dokázala spojiť dvoch manželov v nezávideniahodnej situácii. Až na pokraji priepasti pochopili, že aj napriek povahovým rozdielom patria k sebe. Knihu odporúčam všetkým, ktorí milujú kvalitné a plnohodnotné čítanie s kvapkou kriminálnej zápletky. Príbeh upúta najmä tých, ktorí s obľubou sledujú netypické životné osudy hlavných postáv.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

 • netradičná zápletka
 • humorné situácie
 • príbeh písaný s ľahkosťou
 • kriminálne prvky
 • dejová línia plynie hladko

Pre koho áno

 • pre každého má rád netradičné príbehy
 • pre tých, ktorí majú radi humorné situácie
 • ak patríte medzi tých, ktorí v texte hľadajú zašifrované odkazy

Pre koho nie

 • ak očakávate napínavý kriminálny príbeh

Kde kúpite knihu Ranný lov

Aktualizované: 7. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies