Soaphoria – Telový peeling MLIEČNE POTEŠENIE – recenzia

Zuzka Smetanková/5. októbra 2019/Peeling

Soaphoria - Telový peeling MLIEČNE POTEŠENIE - recenzia

©vrabcenastreche Soaphoria - Telový peeling MLIEČNE POTEŠENIE

Vlastnosti

Testovaný produkt: Organický soľný peeling MLIEČNE POKUŠENIE

Výrobca / značka: Soaphoria

Predajca: Soaphoria.sk

Dizajn:

Zloženie:

Vôňa:

Účinok:

O soľnom peelingu Soaphoria

Celotelový soľný peeling s organickými olejmi a maslami, vhodný najmä pre suchý typ pokožky, vás zbaví odumretých buniek a dodá potrebnú hydratáciu. Toto organické mliečne potešenie vás rozmazná jedinečnými účinkami kokosového oleja, mliečnych proteínov a extraktom z vanilky.

Značka prírodnej kozmetiky Soaphoria

Soaphoria je značka slovenskej prírodnej kozmetiky, ktorá sa snaží myslieť inak. Všetky ich produkty sú ručne vyrábané a bylinky nakupované priamo od regionálnych pestovateľov. V ich voňavej kozmetike nenájdete žiadne ropné deriváty, silikóny ani syntetické farbivá či vône. Uprednostňujú sklenené balenia, ktoré môžete v rámci recyklačného programu vrátiť a získať zľavu na ďalší nákup. O ich kvalite svedčia aj ocenenia v súťažiach Podnikateľka roka a Mladý inovatívny podnikateľ.

Testovanie krok za krokom:

Na kom sme peeling testovali?

Pohlavie: žena

Vek: 29

Typ pokožky: suchá

Organický peeling Soaphoria balenie - recenzia

©vrabcenastreche Organický peeling Soaphoria balenie

1.krok
Tento soľný peeling s objemom 255 ml nás zaujal hneď na prvý pohľad. Okrem vratného retro “zaváraninového” pohára obsahoval tiež milý odkaz o tom, aby sme pri jeho používaní šetrili vodou. Po otvorení nám do nosa udrela intenzívna vanilková vôňa a prekvapila vrstva kokosového oleja na povrchu. Pri otváraní treba byť preto opatrný, aby ste ho omylom nevyliali.

soľný peeling Soaphoria detail - recenzia

©vrabcenastreche soľný peeling Soaphoria detail

2.krok
Základnou zložkou tohto peelingu je soľ. Po nabratí na prsty sme cítili drsnosť hrubo namletých zrniečok. Jeho aplikácia bola veľmi príjemná. Vďaka kokosovému oleju sa nádherne kĺzal a rozvonial celú kúpeľňu. Pri masírovaní pokožky nemusíte vôbec tlačiť. Drsnosť soli vás sama zbaví odumretých buniek raz dva.

Soľný peeling aplikácia - recenzia

©vrabcenastreche Soľný peeling aplikácia

3.krok
Ak chcete zintenzívniť hydratáciu pokožky, odporúčame nechať peeling chvíľku pôsobiť, aby sa kokosový olej lepšie vstrebal. Nezabudnite pri oplachovaní tela osprchovať aj vaňu, aby ste predišli prípadnému pošmyknutiu.

4.krok
Vysušením a oblečením celý tento zážitok neskončil. Na pokožke ostal príjemný olejový film, vďaka čomu sme po kúpaní nemuseli použiť žiadne telové mlieko. Pokožka ostala hydratovaná a voňavá až niekoľko hodín a vôňu si všimli aj ostatní členovia domácnosti ?.

...

Ako to dopadlo?

Dizajn

Sklenená dóza je ekologický druh obalu, ktorý môžete vrátiť na predajni a získať za neho zľavu. Vďaka gumenému tesneniu vám z nej nevytečie ani kvapka oleja. Pri jeho manipulácií však musíte byť opatrný, aby vám nespadla a nerozbila sa.

Zloženie

Hlavnými zložkami tohto produktu sú, okrem soli, kokosový olej, mliečne proteíny a vanilkový extrakt. Čo sme si po aplikácii všimli ako prvé, je hydratácia oleja a intenzívna vôňa vanilky, ktoré na pokožke ostali aj niekoľko hodín po aplikácii. Všetky použité zložky sú organické a vlastnoručne vyrobené, čo naozaj oceňujeme.

Vôňa

Hneď po otvorení vás prekvapí veľmi výrazná a intenzívna vanilková vôňa peelingu. Výhodou je, že vôňa vydrží na pokožke aj niekoľko hodín po použití.

Účinok

Vďaka obsahu kokosového oleja ostáva na pokožke príjemne mastný film, ktorý hydratuje aj ten najsuchší typ pokožky. Čo je najlepšie, napriek tomu sa nelepí na oblečenie.

Celotelový soľný peeling s organickými olejmi a maslami - recenzia

Tip pre vás:

Nepoužívajte tento peeling na poškodenú alebo podráždenú pokožku, napríklad tesne po holení alebo po opaľovaní. Keďže jeho hlavnou zložkou je soľ, môže vás v rankách nepríjemne štípať.

Naše hodnotenie:

Komu sadne ?

  • mužom aj ženám s veľmi suchou pokožkou

Výhody

  • príjemná vanilková vôňa
  • hĺbková hydratácia
  • pocit jemnej a vyhladenej pokožky
  • bio kvalita

Nevýhody

  • soľ môže citlivejšiu pokožku dráždiť
  • ťažká nádoba, ktorá sa pri páde môže rozbiť

Zhrnutie recenzie

Veľmi príjemný peeling, ktorý ulahodí najmä vyznávačom výrazných sladkých vôní. Pokožka ostala dlho hydratovaná a pri pravidelnom používaní určite pomôže so suchými miestami ako sú lakte, či kolená. Ak máte citlivejšiu pokožku, určite odporúčame poobzerať sa skôr po peelingoch s cukrovým základom, keďže soľ môže dráždiť prípadné, aj okom neviditeľné, rany na koži. My sa tešíme na ďalšiu sprchu s týmto Mliečnym potešením 🙂

Často kladené otázky

Aké druhy celotelových peelingov poznáme?

V prípade mechanického peelingu tvorí jeho základ akákoľvek drsná zložka, ktorá obrúsi vrchnú vrstvu pokožky a zbaví ju odumretých buniek. Takýmito typickými zložkami sú napríklad soľ, cukor, kávový grunt alebo aj rozdrvené škrupiny orechov.

Aké sú benefity používania celotelových peelingov?

Najdôležitejším benefitom je zbavenie sa odumretých buniek pokožky. Pleť tak ostane jemná a vyhladená. Aby sa drsné čiastočky peelingu ľahšie kĺzali po pokožke, pridávajú sa do olejov, ktoré zároveň hydratujú a regenerujú.

Môže sa telový peeling Soaphoria používať aj na tvár?

Aby nedošlo k podráždeniu jemnej pokožky tváre, odporúčame vybrať si radšej Soaphoria produkty určené špeciálne na túto časť tela.

Autorka recenzie

Zuzana Smetanková autor na vrabcenastreche

Zuzana Smetánková

Srdcom východniarka, no už niekoľko rokov oficiálna Bratislavčanka sa v oblasti marketingu pohybuje skoro 10 rokov. Už ako malá sedela pred televízorom a netrpezlivo čakala nie na večerníček, ale prekvapivo, na reklamy. Vyznávačkou prírodnej kozmetiky sa stala najmä vďaka jej psíkovi Joeymu, kedy pochopila, že ak kúpou kozmetiky netestovanej na zvieratách zachráni čo i len jedného zajačika alebo morča z labáku, tak to bude stáť za to. Vo voľnom čase sa venuje čítaniu motivačných kníh, prechádzkam v prírode a jej obľúbenému ničnerobeniu.

Aktualizované: 4. 12. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies