Suchý šampón L´Oreal Paris – recenzia

Jack Shakespearow/9. augusta 2020/Recenzie/5 min. čítania

Suchý šampón – L´Oreal Paris – Magic Shampoo Invisiblie Dry Shampoo – Vegetal Boost - recenzia

@vrabcenastreche.sk Suchý šampón – L´Oreal Paris – Magic Shampoo Invisible Dry Shampoo – recenzia

Testovaný produkt: Magic Shampoo Invisible Dry Shampoo

Výrobca / značka: L´Oreal Paris

Web: lorealparis.sk

Celkové hodnotenie:

Čo produkt sľubuje?

 • žiadne biele stopy na vlasoch
 • zväčšenie objemu, zmiznutie efektu spľasnutých vlasov
 • stiahnutie mastnoty vďaka ryžovému prášku
 • vôňa bambusovej vody a bieleho čaju
 • vhodný na všetky typy a farby vlasov
vivantis.skPrejsť do eshopu

Suchý šampón  Magic Shampoo Invisiblie Dry Shampoo – Vegetal Boost

Aktualizované: 14.8.2022

Suchý šampón je skvelým pomocníkom, avšak občas aj zlým pánom… Nie je totiž horšieho pocitu, ako keď si ráno v zhone a v dobrej viere nastriekate na vlasy jeden zo zázračných prípravkov a namiesto zmatnených vlasov ste obdarované bielymi fľakmi, prípadne neznesiteľne svrbiacou vlasovou pokožkou. Suchý šampón od L´Oreal Paris dáva záruku, že žiadne biele fľaky na vlasoch nezanechá, a my sme sa rozhodli si to overiť!

V čom by mal byť tento suchý šampón výnimočný?

 • zmatňujúci efekt
 • zväčšenie objemu
 • nezanecháva biele škvrny

Suchý šampón by mal byť skutočne neviditeľný a nemal by zanechávať biele škvrny, ktoré by zostávali ako na pramienkoch, tak na vlasovej pokožke. Nakoľko má rada Magic Shampoo Invisible Dry viac produktov s rozličným druhotným účinkom, náš testovaný produkt (Vegetal Boost) by mal okrem zmatnenia poskytnúť vlasom aj objem.

Ako funguje suchý šampón?

Vlasová pokožka vylučuje maz, ktorého úlohou je vlasy vyživovať, no na druhej strane tým strácajú na atraktivite. Ak je vlas pri korienku týmto mazom obalený a nie je možnosť umyť si vlasy, nastupuje na scénu suchý šampón. Kedysi na trhu prevažovala jeho prášková forma, ktorú možno prirovnať k detskému púdru. Jej nevýhodou boli značné stopy na vlasoch, a preto výrobcovia vlasovej kozmetiky začali vymýšľať inovácie v podobe suchého šampónu v spreji.

Ide o aerosól, ktorý po na nanesení vlasy zmatní, a to vďaka práškovým časticiam, ktoré maz absorbujú a stiahnu ho z vlasov. Výsledkom je zneutralizovanie mastnoty a pocit čistejších vlasov.

Ako sa suchý šampón používa?

Ak sa rozhodnete siahnuť po suchom šampóne, určite si najprv preštudujte pokyny na obale výrobku. Väčšinou sa odporúča suchý šampón aplikovať na korienky vlasov, a to strekom z dostatočnej vzdialenosti, cca 30 cm. Vzdialenosť je dôležitá práve z dôvodu, aby prípravok na vlasoch nezanechával biele stopy a mal priestor sa vo vlasoch rozptýliť.

...

Testovanie

Suchý šampón sme sa rozhodli vyskúšať na mierne mastných aj veľmi mastných vlasoch. Produkt sa testoval na dlhých hustých tmavých vlasoch s problematickou pokožkou, ktorá má sklon k tvorbe lupín.

Ako plus však hodnotíme to, že suchý šampón má dlhotrvajúci efekt. Na druhý deň vlasy stále vyzerali dobre, dalo sa s nimi pracovať a nepýtali si okamžité umytie.

Mierne mastné vlasy

„Splihlé“ pramienky pri korienkoch, ktoré nepekne lemujú obvod hlavy, sú prvým varovným signálom, že by sa vlasy mali umyť. Presne takto vyzerala korunka krásy, keď sme na nej neviditeľný suchý šampón otestovali po prvýkrát.

Aplikácia nie je žiadnou vedou, stačí dodržať 30centimetrovú vzdialenosť od korienkov vlasov a na pramienkoch nie je badať žiadne biele stopy, len jemný poprašok, ktorý sa odstráni rozčesaním. Hoci ho po použití kefy nie je vidieť, keď sa prsty zaboria do vlasov, je badať, že produkt na vlasoch zostal.

Výsledkom bolo, že sa vlasy od korienkov pozdvihli a ich povrch sa trochu zmatnil. Určite však nešlo o sviežosť a dokonalú čistotu. Ako prvá pomoc, kedy nie je čas vlasy umyť, však prípravok obstál. Vedľajším nežiaducim účinkom však bola mierna zmena farby vlasov – stratili lesk a tmavohnedá farba chytila „myšací“ nádych. Zmatnenie mastnoty si teda vyžiadalo svoju daň.

Ako plus však hodnotíme to, že suchý šampón má dlhotrvajúci efekt. Na druhý deň vlasy stále vyzerali dobre, dalo sa s nimi pracovať a nepýtali si okamžité umytie. Môžeme teda bez okolkov povedať, že suchý šampón predĺžil potrebu umytia až o dva dni.

mastné vlasy suchy šampón

@vrabcenastreche.sk Vlasy pred použitím suchého šampónu

Veľmi mastné vlasy

V tomto prípade už výsledok nebol ohurujúci ani uspokojivý, práve naopak. Mastné vlasy, ktoré nie sú umyté 4 dni a je to na nich poznať, suchý šampón nijako neoživil. Prvá aplikácia nepriniesla žiadnu zmenu, po druhom nastriekaní boli vlasy akoby zaprášené, avšak vôbec nepôsobili čistejším dojmom. Šampón negatívne ovplyvnil lesk pramienkov, po celý deň jeho aróma veľmi výrazne udierala do nosa a kedykoľvek sa prsty vlasov dotkli, zostávall na nich nános prášku aj napriek tomu, že tomu predchádzala dôkladná snaha produkt z vlasov vyčesať.

Produkt síce na vlasoch trošku zapôsobil po niekoľkých hodinách od aplikácie, no za zázrak to považovať nemôžeme. S mastnotou neurobil vôbec nič, absorpčná schopnosť suchého šampónu je len nepatrná.

Stav pokožky a umývanie prípravku z vlasov

Aj v prípade, že sa na vlasy nanieslo viac prípravku, vlasová pokožka do zvládla bez ujmy. Nežiaduce účinky v podobe svrbenia, vysušenia pokožky alebo zvýšenej tvorbe lupín sa, našťastie, nevyskytli, no je to len osobná skúsenosť, každá vlasová pokožka môže reagovať inak.

Nakoľko je moja vlasová pokožka suchá a dokáže sa voči podobným prípravkom búriť tvorbou lupín, trochu som sa obávala, čo bude, ak si vlasy umyjem. Kým sa z vlasov zmyl celý nános produktu, bolo potrebné ich umyť klasickým šampónom a vodou dvakrát. Lupiny sa našťastie nevyskytli, rovnako suchý šampón vlasovú pokožku nepodráždil a nebola ani vysušená.

Záver

Suchý šampón je plný rozporov a paradoxov. Jeho účinok musí na vlasy „sadnúť“, okamžitý efekt je len minimálny, no na druhej strane, vlasy aj na druhý deň po aplikácii nie sú opäť mastné. Ako rýchla záchrana na cesty, prípadne rána, kedy človek nestíha, je prípravok celkom osožný. S väčšou mastnotou si však neporadí, veľké dávky suchého šampónu sú na vlasoch citeľné aj vtedy, keď si prstami prejdete po jednotlivých pramienkoch. Na bruškách prstov zostáva prach, ktorý sa žmolkuje. Suchý šampón využijete hlavne vtedy, keď ste v predošlý deň s umytím vlasov trochu otáľali, pretože ste sa nádejali, že to zajtra „nebude také hrozné“.

Celkové hodnotenie

V niektorých prípadoch dokonca vzhľadu vlasov trochu uškodil – najmä ak sa na vlasy nanieslo viac produktu. Nejde teda o zázrak, za ktorý by ženy dali „polku svojho kráľovstva“, aj napriek tomu, že nezanecháva viditeľné biele stopy. Hodnotíme ho ako úplný priemer, avšak len pri jemnom znečistení vlasov. Na skutočne mastné vlasy je na trhu viac efektívnejších prípravkov.

vivantis.skPrejsť do eshopu

Pre koho áno

 • pre ženy s ľahkými a riedkymi vlasmi, ktoré okrem osvieženia potrebujú dodať aj mierny objem
 • pre ženy, ktorých vlasová pokožka nie je suchá a problematická
 • ak máte dlhšie vlasy, ktoré sa mastia len pri korienkoch
 • pre ženy, ktoré potrebujú rýchlu záchranu na mierne znečistené vlasy
 • pre svetlejšie odtiene vlasov – tmavším hlavne na slnku a dennom svetle odoberá lesk

Výhody

 • pri správnej aplikácii skutočne nezanecháva biele stopy
 • jemne podporuje objem, vlasy prevzdušní
 • mierny, no dlhodobý účinok – vlasy sú aj na druhý deň matné

Nevýhody

 • prípravku pár hodín trvá, kým zapôsobí a vlasy zmatní, okamžitý efekt sa nekoná
 • výrazná a dlhotrvajúca vôňa, ktorú je cítiť po celý deň, môže prekážať najmä pri bolestiach hlavy
 • nelichotivo ovplyvní farbu tmavších vlasov, nie sú síce viditeľné biele škvrny, no vlasy strácajú lesk a žiarivosť
 • dokáže zmatniť a osviežiť len jemne mastné vlasy, s väčšou mastnotou si neporadí
 • ak máte husté vlasy, na jednu aplikáciu miniete veľké množstvo produktu

Kde kúpite suchý šampón

L’Oréal Paris Magic Shampoo Citrus Wave suchý šampón - cena

Cena: od 4,99 €

Magic Shampoo Citrus Wave

Suchý šampón L’Oréal Paris Magic Shampoo Citrus Wave vráti vášmu účesu objem a svieži vzhľad. Užite si pocit čistých vlasov aj bez nutnosti ich umytia….čítať viac

vivantis.skPrejsť do eshopu
Batiste Bright & Lively Floral suchý šampón pre všetky typy vlasov - cena

Cena: od 3,40 €

Batiste Bright & Lively Floral

Oživiť, osviežiť a navoňať hravou kvetinovou vôňou môžete vlasy aj v časovej tiesni. Suchý šampón Batiste Fragrance Floral odstráni nadbytočnú mastnotu a zaistí tak aj bez použitia vody pocit čistých vlasov. Navyše vám pomôže vytvoriť objemnejší účes a zvýrazniť textúru jednotlivých prameňov. Užívajte si dokonale upravené vlasy aj medzi jednotlivými umytiami…..čítať viac

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Air Volume Suchý Šampon 200 ml cena

Cena: od 7,48 €

L’Oréal Paris Elseve Dream Long Air

Dodaj vlasom objem. Suchý šampon Air Volume predlžuje sviežosť vlasov a hneď dodáva objem a dlhotrvajúci pocit čistoty. Suchý šampón pre objem vlasov, ktorý nezanecháva biele stopy. Vráti vášmu účesu objem a svieži vzhľad. Užite si pocit čistých vlasov aj bez nutnosti ich umytia.….čítať viac

Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture suchý šampón ľahké spevnenie - cena

Cena: od 6,30 €

Osis+ Refresh Dust Texture

Vyrážate do spoločnosti, ale nestíhate si umyť vlasy? Nevadí, stačí použiť suchý šampón Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture, ktorý vlasom v okamihu dodá správny objem a osvieži ich. Vlasy budú vyzerať ako práve umyté a šampón navyše zľahka spevní účes….čítať viac

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies