Zuii Organic – hydratačný sprchový gél – recenzia

Jack Shakespearow/1. marca 2020/Starostlivosť o pleť

©vrabcenastreche Zuii hydratačný sprchový gél - recenzia

Testovaný produkt: Hydratačný sprchový gél

Výrobca / značka: Zuii Organic

Predajca: krasabezchemie.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

Prírodný sprchový gél bez mydla a chémie

Je možné umývať sa aj bez mydla? Rozhodli sme sa to vyzistiť na vlastnej koži! Sprchový gél Zuii totiž žiadne mydlo neobsahuje, a tak nás tento netradičný kozmetický prípravok zaujal už na prvý pohľad. Našli sme výnimočný sprchovací gél, ktorý vrhne tieň všednosti na všetky gély, čo sme doposiaľ vyskúšali, alebo ide o produkt, ktorý v našom vrabčiackom kolektíve upadne do zabudnutia?

Zloženie hydratačného sprchovacieho gélu Zuii

Stavebným kameňom je bambusová šťava, ktorá pôsobí revitalizujúco a predchádza agresívnemu vysušovaniu pokožky. Gél ďalej obsahuje výťažky zo zeleného čaju, harmančeku a nechtíku, ktoré sa starajú o hydratáciu a upokojenie kože. Jemné a šetrné čistenie majú na svedomí prírodné tenzidy, ktoré z pokožky zmyjú nečistoty, no neprenikajú do vrstiev pokožky, čím sa predchádza pocitu napnutej a suchej kože. Esenciálne oleje telo preventívne hydratujú a majú za úlohu udržiavať na pokožke štandardnú vlahu.

 • bambusová šťava
 • zelený čaj
 • nechtík
 • harmanček
 • prírodné tenzidy
...

Sprchovací gél nie je testovaný na zvieratách, má čisto vegánske zloženie a jeho ohľaduplnosť k prírode a živým tvorom deklaruje viacero certifikátov.

Zuii kozmetika

Značka Zuii Organic. Žiadna chémia, žiadne živočíšne zloženie či testovanie na zvieratách… Toto sú tri hlavné atribúty austrálskej kozmetickej značky, ktorá svoje produkty uvádza na trh už niekoľko rokov. Zuii Organic využíva certifikované zložky a namiesto chemických prísad hľadá prírodné alternatívy, čo ocenia nielen ľudia zmýšľajúci ekologicky, ale aj tí, ktorí trpia rozličnými alergiami alebo nepríjemnými reakciami tela na kozmetiku.

V portfóliu tejto firmy možno nájsť okrem dekoratívnej kozmetiky aj inovatívne prípravky na čistenie pleti, produkty bežnej starostlivosti o tvár či telo, samoopaľovacie prípravky, pomôcky pri líčení či ošetrovaní pokožky.

Výsledky testovania

Vôňa

Sprchový gél má sviežu, jemnú a ľahkú vôňu. Určite nečakajte výraznú parfumáciu, ktorá bude badateľná aj niekoľko hodín po sprche či kúpeli. Ľahko rozpoznateľná a čistá aróma gélu neurazí ani mužov, ani ženy. Nejde o typicky kvetinovú alebo ovocnú vôňu, ktorá by na mužskej pokožke pôsobila nevhodne, preto sprchovací gél môžu využívať obe pohlavia. Ocenia to najmä páry, ktoré nechcú v kúpeľni skladovať zbytočné množstvo prípravkov pre neho a pre ňu.

Aplikácia a penivosť

Gél sa dávkuje vynikajúco vďaka pumpičkovému aplikátoru. Žiadne stláčanie tuby mokrými a šmykľavými rukami nehrozí. Na jedno stlačenie vyjde do dlane množstvo gélu o veľkosti dvojeurovky.

Nakoľko gél pení o niečo menej ako klasické drogérkové sprchové gély, je potrebné si na túto skutočnosť zvyknúť. Ide skôr o akési odstránenie zvyku a pochopenie, že telo nemusí byť kompletne pokryté penou, aby sa dokonale umylo. Najmä muži môžu mať s týmto javom menší problém a môžu inklinovať k prílišnému plytvaniu gélu.

Po niekoľkých dňoch používania sa však od tohto zvyku upúšťa a myseľ pochopí, že jedna či dve pumpičky gélu sú na jedno použitie úplne postačujúce. V začiatkoch používania prípravku odporúčame gél naniesť na masážnu alebo sprchovaciu hubku, vďaka čomu sa predíde plytvaniu.

Pocit po umytí

Gél sa dávkuje vynikajúco vďaka pumpičkovému aplikátoru. Žiadne stláčanie tuby mokrými a šmykľavými rukami nehrozí. Na jedno stlačenie vyjde do dlane množstvo gélu o veľkosti dvojeurovky.

Prvá skúsenosť s týmto gélom bola vskutku všedná, hoci pokožka vykazovala o niečo väčšiu sviežosť a hydratáciu, ako je po kúpeli či sprche zvykom. Avšak skutočný účinok možno pozorovať až po týždni pravidelného používania, kedy je stav kože o niečo iný.

Pokožka je hladšia, viac hydratovaná, a to nielen krátko po sprche, no aj počas celého dňa. Evidentne si spočiatku musela privyknúť na zmenu a zbaviť sa nánosov iných kúpeľových prípravkov, aby mohla dokonale absorbovať výživné zložky gélu.

Produkt sme skúšali na pokožke, ktorá nie je problematická a nevyžaduje si špeciálnu starostlivosť, avšak aj na pleti, ktorá je suchšia a po sprche je potrebné ju krémovať, a práve na nej bol efekt prípravku úplne najviditeľnejší, hoci takisto prichádzal postupne. Čím dlhšie sa tento sprchový gél používal (čas testovania bol 2 týždne), tým viac bol zreteľný hydratačný účinok gélu. Na konci testu sa pokožka po sprche musela krémovať len minimálne a zmizol pocit pnutia či predtým občasná tvorba šupiniek.

Množstvo použití

Zloženie gélu nabáda použiť prípravok nielen na telo, ale aj na pokožku, ktorá si žiada šetrnejšiu starostlivosť. Niektorým častiam tela totiž venujeme pri čistení a ošetrovaní omnoho väčšiu starostlivosť, s ktorou je spätá aj kúpa ďalšej kozmetiky. Zuii organický sprchový gél sme preto posadili na pomyselný trón našej kúpeľne a nahradili sme ním čistiacu tvárovú emulziu, šampón aj intímne mydlo.

Aknózna pleť na tvári

Najviac nás zaujímalo, ako si s prípravkom zašteboce podráždená problematická pleť s akné navyknutá na jeden čistiaci gél, ktorého zloženie eliminuje prebytočný maz. Po týždni používania sa stav akné nezhoršil, vyrážky sa hojili rýchlejšie a pleť nebola až taká podráždená.

Zázraky sa síce nekonali, no nakoľko sme spočiatku očakávali rapídne zhoršenie stavu pleti, boli sme príjemne prekvapení. Čistenie pokožky je šetrné a Zuii sprchovací gél odlíčil aj make-up.

Vlasová pokožka so sklonom k tvorbe lupín

Na tento typ vlasovej pokožky takisto nie je možné použiť hocijaký šampón, takže sprchový gél mal pred sebou opäť celkom náročnú úlohu. Vlasy síce po umytí boli mierne rozlietané a žiadali si starostlivosť prostredníctvom kondicionéru, no vlasová pokožka bola čistá a bez lupín. Po dvoch týždňoch sme mali pocit, že sa vlasy mastia o niečo pomalšie.

Náhrada intímneho čistiaceho gélu

Na sliznicu ženskej intímnej oblasti rozhodne nepatrí bežný sprchový gél, preto sme dlho premýšľali, či zahrnieme do recenzie aj túto časť tela. Avšak po opatrnom vyskúšaní sme prišli na to, že sme urobili dobre. Sliznica po umytí nie je suchá, nevyskytla sa žiadna alergická reakcia ani pocit diskomfortu.

Široké spektrum využití tohto sprchového gélu je obrovskou výhodou. Jeden prípravok poľahky nahradí viacero druhov kozmetiky, čo je pozitívom nielen vtedy, ak často cestujete a nechcete mať štvrtinu kufra zaplnenú kozmetikou, no i v prípade, ak sa snažíte myslieť pri každodenných činnostiach na ekológiu. Využívaním jedného produktu na viac spôsobov či viac častí tela produkujete menej odpadu a zároveň i šetríte peňaženku. V tomto prípade sa väčšia investícia do sprchového gélu určite vyplatí.

Celkové hodnotenie

Sprchový gél Zuii Bio bol príjemnou a prekvapivou skúsenosťou, ktorá je dôkazom toho, že za kvalitu a viditeľné výsledky sa občas musí i priplatiť. S najväčšou pravdepodobnosťou budeme v používaní tohto gélu pokračovať aj po spotrebovaní fľaštičky, ktorá je určená na recenziu, pretože nám je ľúto opäť si pokožku devastovať produktom, ktorého zloženie jej síce na prvý pohľad neškodí, no ani neprospieva. 

Zuii Organic nám ukázalo, že to, čo sme predtým považovali za normálne, je vlastne len dôsledkom používania kozmetiky, ktorá je k pokožke priateľská len naoko. Preto si na záver dovolíme napísať krátke a priateľské upozornenie – Ak raz tento sprchový gél vyskúšate, dvakrát si premyslíte, či opäť siahnete po lacnom a všednom prípravku.

Pre koho je určená

 • pre ľudí so suchou pokožkou, ktorá je po sprche napnutá a vysušená
 • pre tých, ktorí sa musia často sprchovať, dôsledkom čoho pokožka stráca hydratáciu (práca v prašnom prostredí, fyzicky náročná práca)
 • pre ľudí s alergiou na mydlo
 • pre tých, ktorí hľadajú jeden kozmetický produkt schopný nahradiť viacero prípravkov
 • pre ľudí, ktorí často cestujú a nie je im pohodlné so sebou vláčiť veľké množstvo kozmetiky
 • pre bábätká s citlivou a jemnou pokožkou

Výhody

 • jemne pení
 • nezanecháva pokožku suchú, ale prirodzene hydratovanú
 • príjemne a ľahko vonia
 • unisex aróma – vhodný pre mužov aj ženy
 • praktický pumpičkový aplikátor
 • možno použiť aj ako čistiaci pleťový gél, intímny gél alebo šampón
 • vegánske a prírodné zloženie s certifikovanými prírodnými zložkami
 • netestované na zvieratách

Nevýhody

 • vyššia cena

Kde kúpite hydratačný sprchový gél značky Zuii

Krasabezchemie.sk

Krasabezchemie.sk je eshop s niekoľkoročnou tradíciou na slovenskom internetovom trhu, ktorý do svojho portfólia predávaných produktov naberá len kozmetiku, ktorú spája viacero dôležitých menovateľov – žiadna chémia, testovanie na zvieratách a ohľaduplnosť nielen k pokožke, ale i k prírode a životnému prostrediu. Okrem zahraničných renomovaných značiek tu môžete nájsť aj rýdzo slovenské produkty, ktorých kúpou podporíte nielen predaj kozmetiky, čo neškodí, ale aj domácich výrobcov, ktorí svoj biznis založili na pevných etických a morálnych základoch.

Galéria

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Aktualizované: 4. 12. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies