Čarovné slovíčka

Jack Shakespearow/20. apríla 2021/Pre najmenších/5 min. čítania

Čarovné slovíčka recenzia

Recenzia na knihu - Čarovné slovíčka, Miro Jaroš

Knižná recenzia: Čarovné slovíčka

Autor: Miro Jaroš

Recenzent: Martina Melišková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

  • Vydavateľstvo: IKAR
  • Recenzent knihu čítal: 00hod 04min
  • Počet strán: 32

Ukážte svojim deťom, že slušnosť sa nosí i dnes

Ďakujem, prepáč či prosím… Občas je veľmi ťažké zaradiť tieto slovíčka do detského slovníka. Táto kniha im však povie tajomstvo, vďaka ktorému ich budú používať s radosťou!

Obsah

Akéže je to tajomstvo? Čo sa dozvieme, ak nám ho niekto vyzradí? Dôverná informácia znie nasledovne – spomedzi všetkých slovíčok, ktoré na svete máme, sa nájde pár zázračných. Robia svet krajším, spestrujú ho, ľudia sú vďaka nim spokojnejší a správajú sa k sebe milšie. Jednoducho povedané, bez nich by bol svet škaredý, hrubý a prázdny. Dospelým je asi jasné, o aké slovíčka tu ide. Prosím, nech sa páči, prepáč či ďakujem!

Útla knižka načrtne deťom pár situácií, pri ktorých sa čarovné slovíčka používajú. Čo sa povie, keď niekomu nechtiac ublížim? Ak mi od niekoho niečo dostanem? Čo sa patrí povedať, keď si niekto kýchne? Akým slovíčkom máme začať, ak o niečo žiadame?

Keď poprosíš,
tak to vyhráš,
dostaneš, čo chceš,
Nech sa páči, podám ti to,
povie ocko tiež.Miro Jaroš
...

Čarovné slovíčka nám prinášajú kratučký text v podobe básničky, ktorý sa deti rýchlo naučia a pochopia jeho posolstvo. Knižka je preplnená peknými ilustráciami, ktoré text spestrujú a dotvárajú. Navyše je k nej priložené i CD, na ktorom je celý obsah prespievaný autorom Mirom Jarošom a občas doplnený detským speváckym zborom.

Čo vás môže trochu prekvapiť, hlavne ak objednáte knižku z internetového obchodu a nemáte možnosť si ju predtým obzrieť, je jej rozsah. Slovíčka a situácie v nej sa vám minú za menej než desať minút. Nájdete tu len pár stránok a niekoľko krátkych básničiek. Keď však vezmeme do úvahy, že je publikácia určená tým najmenším deťom, nemožno jej rozsah brať ako negatívum. Deti staršie ako štyri roky však knižka rýchlo omrzí, naučia sa jej obsah veľmi rýchlo a po čase im už neponúkne nič nové.

Miro Jaroš autor

Miro Jaroš autor

Tie čarovné slová pozná celý svet,

ďakujem a prosím už viem naspamäť.

 

Tie čarovné slová, vo vrecku ich mám,

poviem ti ich teraz sám.

Miro Jaroš

Záver

Mnoho farieb, hravé a rýchlo zapamätateľné básničky, pekná náučná myšlienka a piesne ako bonus. Aj taká je kniha, ktorá nás učí, že používať čarovné slovíčka je nesmierne dôležité. Ak ju podáte dieťaťu od jedného roka a budete mu ju predčítavať, radosť ho neminie. No pre staršie deti predškolského veku je jej obsah príliš krátky. Nič to však nemení na tom, že knižka zožne úspech u najmenších a ich spokojných rodičov. Veď kedy sa naučíme prejavovať slušnosť, ak nie v detskom veku?

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

  • jednoduchosť
  •  množstvo ilustrácií
  •  pekná hlavná myšlienka

Pre koho áno

  • pre deti od jedného roka

Pre koho nie

  • ak očakávate „naozajstnú” rozprávkovú knižku so súvislým príbehom

Kde kúpite knihu Čarovné slovíčka

bux logo

Zdroje

  1. Wikipedia : Miro Jaroš,  Img – Miro Jaroš

Aktualizované: 25. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies