Catrice HD Liquid Coverage makeup recenzia

Jack Shakespearow/25. augusta 2020/Najlepší make up/10 min. čítania

Vysokokrycí makeup Catrice HD Liquid Covarage recenzia, skúsenosti

@vrabcenastreche Vysokokrycí makeup Catrice HD Liquid Covarage recenzia

Testovaný produkt: makeup Catrice HD Liquid Coverage

Výrobca / značka: Catrice Cosmetics

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • odtieň:  002 Porcelan Beige
 • vysoké krytie
 • prirodzený vzhľad „druhej pokožky“
 • zmatňujúci efekt
 • ľahká a tekutá textúra
 • pleť nezaťažuje
 • dlhotrvajúci účinok bez roztekania make upu
vivantis.skPozrieť cenu

Vysokokrycí make up

Make up, ktorý prekryje vyrážky, červené miesta, kruhy pod očami aj popraskané žilky, a pritom nestojí celý majland, túži v drogérii nájsť každá žena. Značka Catrice už pred rokmi uviedla na trh produkt, ktorý sa stal ich ikonou a mal by všetky vyššie zmienené požiadavky spĺňať. Áno, dlho sme s testom čakali, pretože občas je sklamanie aj napriek mnohým odporúčaniam influencerov mimoriadne veľké. O make upe s vysokou krycou schopnosťou HD Liquid Coverage sa totiž v istom čase hovorilo až príliš často. A dnes sme sa konečne rozhodli „rozprávať“ o ňom i my.

Pre akú pokožku je make up vhodný?

Vysoký stupeň krytia, zmatňujúci účinok či ľahká konzistencia, ktorá pleť nezaťažuje a neupcháva póry – to všetko sú vlastnosti, ktoré Catrice make up predurčujú k použitiu na mastnejšiu, problematickú pleť s mnohými nedokonalosťami. A my sme ju presne na tomto type pokožky otestovali.

...

Testovanie

Make up sme sa zámerne rozhodli testovať na prelome ročných období, aby sme vyzistili, ako sa po nanesení na pleť správa v čase, keď je vonku chladnejšie, no zároveň sme ho chceli vyskúšať aj v horúcom lete, kedy sa aj pokožka na tvári viac potí. V testovaní sme pokračovali až do úplného spotrebovania produktu, pričom tento proces trval takmer štyri mesiace.

Nanášanie

Make up patrí k tým tekutejším, aké na trhu nájdeme, avšak nejde o úplne „vodovú“ konzistenciu. Pri aplikácii nesteká, ak ho kvapkadlom nanesiete priamo na pleť, klesá po tvári pomalšie.

To, či vám najviac sadne nanášanie štetcom, beauty blenderom alebo prstami, je veľmi individuálna vec, ktorá závisí od techniky a kvality použitých pomôcok. My sme každopádne pracovali so všetkými tromi variantmi a výsledok bol vždy uspokojivý.

Fluid rýchlo na pleti zasychá, ak niektoré miesta nezapracujete do pokožky ihneď, môže sa stať, že sa vyskytnú oblasti, ktoré sa budú roztierať o niečo ťažšie a výsledkom môžu byť fľaky či neprirodzený vzhľad.

Tekutý make-up HD Liquid Coverage (Foundation) 30 ml cena

Cena od: 7,90 € 

Tekutý make-up HD Liquid Coverage (Foundation) 30 ml

Make-up HD Liquid Coverage ponúka vysoké a predsa prirodzené krytie bez pocitu zaťaženia. Priľne k vašej pleti ako druhá koža. Ultratekutá textúra je..čítať viac

vivantis.skPrejsť do eshopu
Catrice Liquid Camouflage High Coverage Concealer tekutý korektor cena

Cena od: 3,50 € 

Catrice – Liquid Camouflage High Coverage Concealer

Aj vaša tvár môže pôsobiť bezchybne a dokonale. Tekutý korektor Catrice Camouflage spoľahlivo maskuje a kryje všetky nedokonalosti pleti a zaisťuje jej dokonalý vzhľad….čítať viac

Krytie

Jemné nedokonalosti v podobe menej výrazných pupienkov make up zakryje veľmi spoľahlivo. Rovnako výborne si poradil aj s výraznými kruhmi pod očami. O niečo horšie, no stále uspokojivo, si viedol pri maskovaní aj z diaľky viditeľných červených miest či zapálenom akné.

Keďže išlo o oblasti, na ktoré je potrebné naniesť aj korektor, nehodnotíme túto skutočnosť ako slabosť make upu. Krytie by sme však aj napriek tomu označili ako stredne vysoké.

Mali sme možnosť vyskúšať aj omnoho drahšie make upy, ktoré ani náznakom nedosiahli úroveň tohto produktu.

Vzhľad

Keďže sa make up pýši zmatňujúcim účinkom, ku ktorému patrí aj jemný púdrový finiš, môže mierne zvýrazňovať vrásky. Z toho dôvodu ho veľmi neodporúčame pre suchú alebo zrelú pleť. Ak sa však nanesie precízne a vo vhodnom množstve, na pokožke sa správa prirodzene. Je potrebné ho dobre do pleti zapracovať a zvoliť si správny odtieň. Vtedy nie je viditeľný ani prechod medzi tvárou a krkom, rovnako sa neobjavuje ani efekt masky.

Výdrž

Súdiac podľa informácie na flakóniku, ktorá sľubuje 24 hodinovú výdrž, sme mali od make upu veľké očakávania. V chladnejšom období make up vydržal na pleti o niečo dlhšie, v lete, kedy sa pokožka potí a produkuje viac mastnoty, sa jeho stopercentný vzhľad o hodinku skrátil.

Napriek tomu sme s jeho výdržou boli spokojní. Dá sa naň spoľahnúť počas celého dňa, hoci je logické, že večer už tvár nevyzerala tak, ako ráno ihneď po úprave. Aby sme však vyniesli rozsudok, ide o mierne nadpriemernú výdrž.

Hodnotenie vlastností

Nanášanie:

Krytie:

Vzhľad:

Výdrž:

Celkové hodnotenie

Make up Catrice HD Liquid Coverage príjemne prekvapil, nízku cenu totiž prevýšili benefity produktu. Krytie síce nie je úplne dokonalé a stopercentné, výrazné chybičky na pleti sú stále trochu viditeľné, avšak očakávať, že jeden make up bez použitia korektora zamaskuje aj červené akné, je utópia. S pleťou sa veľmi rýchlo skamaráti a čo je najdôležitejšie – neupcháva póry ani nezhoršuje stav akné. Mali sme možnosť vyskúšať aj omnoho drahšie make upy, ktoré ani náznakom nedosiahli úroveň tohto produktu. Catrice HD Liquid Coverage primárne odporúčame pre mladú, problematickú pleť. Na zrelšej pokožke môže trochu zvýrazňovať vrásky.

vivantis.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

Výhody

 • stredne vysoké krytie nedokonalostí
 • výborne maskuje kruhy pod očami
 • ak trafíte správny odtieň, make up nevytvára efekt masky a krásne splynie s pleťou
 • praktický aplikátor v podobe kvapkadla
 • dobre sa nanáša prstami, štetcom aj hubkou
 • na pokožke nevytvára šmuhy
 • pleť skutočne zmatní, zanecháva mierne púdrový finiš
 • nevysušuje pokožku
 • vegánsky produkt
 • kvalitný make up za drogériovú nízku cenu

Nevýhody

 • make up nemá SPF ochranu
 • nakoľko fluid rýchlo zasychá, aplikácia musí byť rýchla
 • dôsledkom zmatňujúceho efektu môže zvýrazniť vrásky, hlbšie jazvičky alebo chĺpky

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Aktualizované: 4. 12. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies