Díte Bridget Jonesové

Jack Shakespearow/29. júla 2021/Romány/5 min. čítania

Díte Bridget Jonesové recenzia

Recenzia na audioknihu - Díte Bridget Jonesové, Helen Fieldingová

Knižná recenzia: Díte Bridget Jonesové

Autor: Helen Fieldingová

Recenzent: Veronika Vargová

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: XYZ
 • Dĺžka audioknihy: 04hod 49min
 • Interpret: Martina Hudečková
 • Jazyk: český
 • Typ audioknihy: audiokniha kompletná
 • Kategória: humor

Audioknihu nájdete v eshope:

Bridget Jonesová sa opäť hlási k slovu!

Čo robiť, keď počet sviečok na torte pripomína početné zoskupenie vojakov a rodinný krb sa ešte stále nerozhorel? Existuje veková hranica, ktorá nám povoľuje vyvolať paniku a spustiť pátranie po budúcom otcovi nášho dieťaťa? Čoho všetkého je schopná žena, ktorá si práve uvedomila, že jej mladosť pretiekla pomedzi prsty?

Obsah

To by nebola Bridget Jonesová, ak by jedným životným obdobím nepreplávala za sprievodu zmätku, trapasov a emočnej búrky. Len čo si stačí uvedomiť, že je najvyšší čas pokúsiť sa o dieťa a počúvnuť svoje biologické hodiny, zistí, že sa tak už stalo… Bridget Jonesová bude matkou, no tým sa celý príbeh nekončí, práve naopak… Ešte sa len začína! Vôbec totiž nie je isté, kto je otcom. Predpôrodné prípravy tak absolvuje za asistencie oboch potenciálnych darcov spermií a nezabúda byť pritom sama sebou. Zmätkárkou, ktorej sa trapasy doslova lepia na päty a neodstraší ich ani jej rastúce brucho.

Helen Fieldingová si predošlými dielmi o Bridget Jonesovej zdvihla latku poriadne vysoko a vypracovala si postavičku, ktorá sa stala svetovým fenoménom. Audiopodoba tohto dielu prekvapí svojich poslucháčov aj kratšou dĺžkou, dôsledkom čoho príbeh v porovnaní s minulými časťami pôsobí dojmom novely či dlhšej poviedky. Myslím si, že príbeh má potenciál zožať mnohoraké názory, ktoré sú závislé od toho, či publikum dôverne pozná sériu Bridget Jonesovej.

Ak patríte medzi fanúšikov tejto postavy, určite v deji spoznáte pár situácií, ktoré tak trochu kopírujú momenty z predošlých dielov. Tvrdí kritici sa tak môžu nechať počuť, že toto voľné pokračovanie dejovej línie znáša dôsledky toho, že je už štvrté v poradí. Nenároční poslucháči, verní fanúšikovia dychtivo čakajúci na ďalšie prešľapy Bridget Jonesovej, prípadne úplní nováčikovia, ktorí sa s týmto komickým charakterom doposiaľ nestretli, tu však bez problémov nájdu množstvo príležitostí na to, aby posilnili svoj bránicu. Pretože vtipné momenty tu naozaj sú a závisí len a len od konkrétneho poslucháča, či ich bude schopný rozpoznať.

Dej je popretkávaný humornými príhodami, ktorých komiku zvýrazňuje aj svojský postoj k svetu hlavnej postavy. Bridget dokáže každú situáciu opísať skutočne pozoruhodne a spôsobom jej vlastným. Romantická zápletka tu takisto nespadá do stereotypu romantického žánru a pátranie po otcovi nesie skôr náznaky komiky než sladkastého romantického nádychu.

Helen Fieldingová autor

Helen Fieldingová autor

Príbeh sa počúva bez akýchkoľvek problémov. Vôbec nie je ťažké udržať si pozornosť a vstrebávať dejové progresy, hoci má dej pomerne rýchly spád. Audioknihu radím medzi oddychovky, či už hovorím o žánri, alebo o jazykových prostriedkoch. Martina Hudečková ako interprétka nesklamala a po celý čas dokázala s Bridget „udržať tempo“, čo poslucháčom zabezpečuje plynulý a nekomplikovaný „prechod“ audioknihou.

Záver

Díte Bridget Jonesové odporúčam poslucháčom, ktorí obľubujú nevtieravý humor a situačnú komiku. Bridget je postavička, ktorá si aj napriek svojím povahovým mínusom dokáže získať publikum a udržať ho v napätí až do úplného konca. Audioknihu odporúčam mužom i ženám priahnucim po chvíli oddychu, a to bez ohľadu na to, či už s Bridget majú skúsenosti, alebo nie. Hoci tento príbeh nepredstavuje vrchol celej série, predsa len stojí za pozornosť.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

 • výborná interpretácia
 • množstvo vtipných príhod
 • nesmierne sympatická hlavná postava
 • jednoduchá dejová línia

Pre koho áno

 • pre poslucháčov, ktorých zaujíma, ako sa vyvíja osud Bridget Jonesovej
 • pre milovníkov humoru, a komických situácií

Pre koho nie

 • pre poslucháčov, ktorí očakávajú klasickú romantiku

Kde kúpite audioknihu Díte Bridget Jonesové

bux logo

Zdroje

Aktualizované: 6. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies