Horčíkový olej na svaly Saloos – skúsenosti, recenzia

Jack Shakespearow/8. januára 2023/Recenzie kozmetiky/5 min. čítania

Horčíkový olej na svaly Saloos – skúsenosti, recenzia

Horčíkový olej na svaly Saloos – skúsenosti, recenzia

Produkt: Horčíkový olej na svaly

Značka: Saloos

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • horčík z prírodného zdroja
 • prispieva k optimalizácii funkcie svalov celého tela
 • uvoľňuje svalové napätie
 • praktický sprejový aplikátor
 • bez konzervačných a syntetických látok
 • balenie: 50 ml
 • orientačná cena: 6 €
vivantis.skPozrieť cenu

Doprajte svojmu telu uvoľnenie, ktoré si zaslúži!

Tŕpnutie nôh, preťaženie svalov, menštruačné kŕče, stuhnutá šija či pocit totálneho fyzického vyčerpania… Všetky tieto problémy stretnú raz za čas každého z nás, pričom spôsobov, ako si instantne uľaviť od nepohodlia a bolesti je hneď niekoľko. My sme sa rozhodli otestovať magnéziový olej v spreji, ktorého účinky by nás vraj mali pozitívne prekvapiť. Poďte sa s nami pozrieť, na aké problémy sme ho využili a či nám dokázal pomôcť

...

Čo je to horčíkový olej a na čo sa používa?

Ide o roztok v spreji, ktorý sa aplikuje na pokožku a jeho úlohou je napomáhať k zachovaniu rovnováhy elektrolytov v tele. Vysoká koncentrácia horčíka v spreji v niekoľkých jeho formách prispieva napríklad k tomu, aby sa uvoľnilo svalstvo a nevznikali tak bolestivé spazmy, ktoré človek môže pociťovať ako kŕče, stuhnutosť či diskomfort.

Ohľadom vstrebávania horčíka v ľudskom tele sa neustále vedú dohady. Primárne sa tento minerál vstrebáva v tenkom čreve, avšak niektoré zdroje uvádzajú, že cez pokožku je miera vstrebateľnosti omnoho vyššia. Vo všeobecnosti však platí, že suplementovanie magnézia, či už perorálne alebo transdermálne (cez pokožku) sa odporúča predovšetkým ľuďom, ktorých organizmus podlieha nadmernej fyzickej či psychickej záťaži.

Využitie horčíkového oleja

 • pre lepší spánok
 • proti úzkosti a stresu
 • pri kŕčom
 • proti bolesti hlavy
 • menštruačné bolesti
 • bolesti chrbtového svalstva
 • stuhnutá šija

Magnéziový olej sa aplikuje na čistú suchú pokožku, ideálne po sprche či kúpeli. Najčastejšie sa využíva pred spánkom, kedy kŕče v nohách alebo bolesti chrbtového svalstva dokážu skomplikovať zaspávanie. V prípade potreby je však možné svalstvu uľaviť kedykoľvek počas dňa.

Odporúčame ako prvú pomoc pri bolesti svalov a navyše vďaka jeho praktickému nerozmernému baleniu je vhodný aj na cesty.

Zloženie magnéziového oleja Saloos

 • voda,
 • chlorid horečnatý,
 • chlorid sodný,
 • chlorid draselný,
 • síran horečnatý,
 • chlorid vápenatý.

Testovanie

Horčíkovému oleju sme dali vcelku zabrať – jedno balenie sme v priebehu mesiaca a pol otestovali pri týchto problémoch – nočný nepokoj v nohách (tzv. syndróm nepokojných nôh), opuchnuté lýtka a ich tŕpnutie dôsledkom dlhého státia, bolesť svalov pri fyzickom vyčerpaní, menštruačné kŕče, stuhnuté svalstvo v oblasti driekovej chrbtice a bolestivá a stuhnutá šija.

horčíkový olej sprejskúsenosti

Vôňa a textúra oleja

Hoci sa tomuto prípravku hovorí olej, v skutočnosti jeho textúra vôbec nie je mastná. Konzistenciu možno prirovnať skôr k micelárnemu odličovaciemu prípravku na báze vody – roztok nie je úplne vodový, má istú viskozitu. Čo sa týka vône, tam takisto veľmi nie je čo popisovať. Horčíkový olej je neparfumovaný a disponuje teda neutrálnou arómou.

Aplikácia a vstrebávanie

Sklenený flakón má rozprašovač, vďaka čomu je možné prípravok cielene aplikovať na požadované miesta. Horčíkový olej pre svoju nelepivú textúru nezanecháva na pokožke žiaden lepkavý ani mastný film. Vstrebáva sa pomerne rýchlo, preto ak ho chcete využiť na dlhšiu masáž, je potrebné naniesť väčšie množstvo prípravku. Po zaschnutí je na pokožke poznať, že bola niečím ošetrená, avšak očakávať hydratačný účinok skutočne nemožno.

Účinky, ktoré sme zaznamenali

Prvý problém, na ktorý sme magnéziový olej vyskúšali, boli tzv. ťažké nohy a s nimi spojené kŕče v lýtkach. Hoci sme prípravku veľmi neverili a bolesť v nohách bola skutočne citeľná (teda nemožno hovoriť o žiadnom placebo efekte), úľava po nanesení prípravku bola citeľná okamžite. Dokonca by sa dalo povedať, že nepríjemné symptómy úplne zmizli. Rovnako perfektný účinok sme zaznamenali aj počas noci, kedy lýtka potrápili kŕče a bolo potrebné utlmiť nervové zakončenia v lýtkach pri syndróme nepokojných nôh.

Ženy, ktoré trpia predmenštruačným syndrómom, dozaista poznajú pocit, kedy majú stuhnuté svalstvo celého tela, a to predovšetkým v oblasti šije, brucha a chrbtice. Nanesenie horčíkového oleja na dané oblasti síce nemalo taký zázračný efekt ako na boľavých lýtkach, no istá forma úľavy predsa len prišla. Napätie z tela sa čiastočne uvoľnilo a svaly boli o niečo mäkšie, vďaka čomu sa predišlo aj iným bolestiam – napríklad bolesti hlavy, ktorá je dôsledkom stuhnutých trapéz. V prípade tohto problému odporúčame aplikovať horčíkový olej opakovane a čo najrýchlejšie od prepuknutia prvých príznakov.

Mohlo by Vás tiež zaujímať článok: Čo pomáha na menštruačné bolesti

Svalstvo chrbta je kapitolou sama osebe – záleží totiž od samotnej príčiny, dôsledkom ktorej nás chrbát bolel. Ak išlo o obyčajné stiahnutie svalov, prípadne mechanické preťaženie chrbtice, účinok bol výborný. No logicky, ak problém spočíval niekde inde, bol nervového pôvodu, prípadne bolesť vyžarovala zo stavcov a platničiek, efekt bol minimálny, takmer žiadny. Ak máte prácu, v ktorej chrbát nadmerne preťažujete alebo vaše držanie tela nie je práve najsprávnejšie, prípravok s magnéziom v spreji bude skvelým pomocníkom.

Celkové hodnotenie

Horčíkový olej sa jednoznačne oplatí vyskúšať. Ide o cenovo dostupný prípravok s množstvom využití, ktorého účinky vás pozitívne prekvapia. Hoci nerieši samotný problém, dozaista zmierni jeho symptómy. Odporúčame ako prvú pomoc pri bolesti svalov a navyše vďaka jeho praktickému nerozmernému baleniu je vhodný aj na cesty.

vivantis.skPozrieť cenu

Plusy

 • pre ľudí, ktorí majú zamestnanie, v ktorom musia dlho stáť či veľa chodiť
 • ak trpíte tzv. syndrómom nepokojných nôh
 • ak vás často bolí chrbát a tuhne vám svalstvo v oblasti drieku
 • pre ženy, ktoré dôsledkom predmenštruačného syndrómu pociťujú celotelové napätie a svalovú stuhnutosť
 • ak vás trápia kŕče v lýtkach
 • pre tehotné ženy, ktoré v poslednom štádiu tehotenstva trápi pocit ťažkých nôh

Plusy

 • okamžitá úľava od bolesti alebo tŕpnutia nôh
 • jednoduchá a rýchla aplikácia
 • olej nemastí pokožku a nezanecháva žiadnu vôňu
 • rýchlo sa vstrebáva
 • ideálny pri cestovaní
 • prijateľná cena
 • produkt dlho vydrží

Mínusy

 • žiadne sme nenašli

Kde kúpite horčíkový olej

Cena: od 6,00 €

Horčíkový olej 50 ml

Tento horčíkový olej z prírodného zdroja morského dna Zechstein je určený k dermálnej aplikácii na pokožku. Je vhodný na natiahnuté časti pokožky celého tela. Pri kozmetickej masáži pozitívne prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania…čítať viac

vivantis.skPozrieť cenu
Renovality Horčíkový olej rozprašovač 200 ml cena

Cena: od 16,80 €

Renovality Horčíkový olej rozprašovač 200 ml

Horčíkový olej je získaný z čisto prírodného zdroja Zechstein, ktorý je 250 000 000 rokov starý a 1600 metrov hlboký. Horčík je nevyhnutný minerál pre mnoho funkcií v tele, ktorý sa zúčastňuje viac ako 300 biochemických reakcií v tele! Horčíkový olej taktiež hydratuje a redukuje mastnú pokožku…čítať viac

magnesium sprej cena

Cena: od 10,00 €

Horčíkový olej v spreji, 150 ml

Horčíkový olej sa aplikuje na kožu a jemne sa vmasíruje. Okamžite sa vstrebáva do tela, priamo do svalov. Zlepšuje vlhkosť a elasticitu pokožky. Dodáva telu jeden z najdôležitejších minerálov. Prijímanie horčíka kožou môže byť niekoľkokrát efektívnejšie než cez tráviaci trakt….čítať viac

Cena: od 8,00 €

Purity Vision Masážny horčíkový olej 95 ml

Horčíkový olej PURITY VISION® je 100% prírodný masážny prípravok na relaxáciu a uvoľnenie nielen natiahnutých svalov. Je získavaný z horčíkových solí usadených na dne tzv. Zechsteinského mora, ktoré je označované za najčistejší zdroj horčíka na svete. Rovnako ako morská voda, Horčíkový olej pomáha hydratovať pokožku a vďaka rozpustenej magnéziovej soli podporuje prirodzenú ochrannú ….čítať viac

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies