Hrdina recenzia

Recenzia na knihu - Hrdina, Samantha Youngová

Knižná recenzia: Hrdina

Autor: Samantha Youngová

Recenzent: Sabina Walterová

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: IKAR
 • Preklad: Andrea Vargovčíková
 • Pôvodný názov: Hero
 • Recenzent knihu čítal: 06hod 15min
 • Počet strán: 352

Otcova minulosť má svoje dôsledky…

Za skutky iných nemôžeme zodpovedať, hoci okolie nás automaticky zaškatuľkuje na základe činov, s ktorými nemáme nič spoločné. Nebolo by ľahšie odstrihnúť sa od tých, ktorí nám svojím konaním ublížili, a začať odznova? Bude to rešpektovať aj okolie?

Obsah

Alexa Hollandová po rokoch zisťuje, že jej otec má viac tajomstiev, ako sa na vyrovnaného a nevinného muža patrí. Nielenže je ona sama nemanželským dieťaťom, nadôvažok všetkého ju zruinuje aj informácia o tom, že sa jej otec podieľal na krachu inej rodiny – Caine Carraway dôsledkom jeho nedbalého činu prišiel o svoju matku. V momente, keď sa Alexa a Caine stretávajú, všetko sa rozpúta odznova. Mladá asistentka fotografa zo dňa na deň prichádza o svoju prácu a paradoxne sa ocitá na novej pozícii vo firme Caina. Zamestnal ju preto, aby jej dal pocítiť svoju nenávisť. No obom sa to akosi vymkne z rúk, nebezpečná príťažlivosť medzi nimi sa dá priam nahmatať, a hoci by Alexa bola ochotná na všetko zabudnúť, Caine neustále kľučkuje dúfajúc, že sa jej zbaví. Prečo potom toľká žiarlivosť z jeho strany? Chce vzťah, nezáväzný sex alebo pomstu?

Pred tromi rokmi mi však zomrela mama a krátko nato vystrčili rodinné problémy svoje škaredé hlavy, odhaliac trpkú pravdu, pred ktorou by som najradšej zatvorila oči. Nasadila som si na tvár masku statočnosti a pracovala akoby nič. No po strate rodiča dlho nevydržíte.Samantha Youngová

Po sérií kníh, ktorú autorka zahájila titulom Dublin Street a zapísala sa tak do povedomia čitateliek romanticko-erotických románov, je nesmierne ťažké naviazať ďalší titul tak, aby sa s predošlou sériou aspoň udržal v jednej línii, nieto ju ešte preskočil. Skutočnosť, či budú čitateľky vnímať Hrdinu rovnocenne, alebo si povedia, že to už nie je tá „stará dobrá Youngová“, je veľmi individuálna.

Jednoduchý priechod dejom, bez ohľadu na to, či sa kniha publiku páči, alebo nie sa však autorke uprieť nedá. Príbeh sa „odsýpa“ aj v častiach, ktoré sa náročným čitateľkám javia nereálne, prípadne nie sú úplne stotožnené s konaním hlavných postáv. Nenáročný jazyk, svieži rozprávačský štýl a časté dialógy rýchlosť čítania pozitívne ovplyvňujú.

Príbeh ako taký má však svoje medzery, čo však v žánri romanticko-erotickej literatúry nie je žiadna novinka. Postavy konajú tak, ako by v skutočnosti vôbec nekonali, množstvo náhod pod jednou strechou tiež vrhá negatívny tieň na autenticitu deja. Komu však tieto prvky neprekážajú ani v iných tituloch, bez problémov ich autorke odpustí.

Samantha Youngová autor

Samantha Youngová autor

Najväčší problém spočíval v tom, že hoci mi Caine daroval chvíľky intimity, nemienil zmeniť svoj názor na to, čo spolu robíme. Rástla vo mne nádej a potom mi Caine pripomenul, že stále sme len priatelia s výhodami. Iba deň po tom, čo sme sa v posteli smiali, rozprávali a hrali, som tvrdo dopadla na zem.Samantha Youngová

Hrdinu nemožno zaradiť do rovnakej kategórie erotickej beletrie, na ktorej trónia tituly série 50 shades, Crossfire, prípadne titul Príbeh dámy X. Erotické pasáže tu nepredstavujú podstatnú časť deja a ak sa sem-tam vyskytnú, sú interpretované iným spôsobom – jemnejšie a estetickejšie. Nepôsobia vulgárne či zdĺhavo, dôsledkom čoho je Hrdina skôr romanticko-dramatický príbeh s prvkami erotiky.

Záver

Knihu odporúčam pre čitateľky, ktoré obľubujú „zlých chlapcov“ v pozícii hlavnej postavy. Caine Carraway je spočiatku nedotklivý, arogantný a namyslený muž, ktorý azda niečo skrýva… Ak viac preferujete romantiku a jemnú drámu, pričom erotické pasáže považujete skôr za malé plus než za pevný pilier celého deja, s Hrdinom by ste to mohli skúsiť.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

 • „záporná“ mužská postava
 • charaktery miestami konajú nelogicky
 • text pôsobí sviežo a číta sa rýchlo
 • najväčšia dráma prichádza na konci
 • uveritelnosť príbehu je individuálna záležitosť
 • rozprávané z pohľadu prvej osoby – ženskej hrdinky
 • erotické pasáže nie sú časté a sú podané jemne, nie vulgárne

Pre koho áno

Pre koho nie

 • pre čitateľky, ktoré vyhľadávajú „tvrdšie“ erotické romány
 • pre náročnejších čitateľov

Kde kúpite knihu Hrdina

bux logo

Zdroje

 1. BUX : Samantha Youngová,  Img –  Samantha Youngová

Aktualizované: 20. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies