Hriešne bohatý – Meghan March – recenzia

Jack Shakespearow/24. januára 2023/Romantické a erotické/5 min. čítania
Hriešne Bohatý, Megan March - knižná recenzia

Hriešne Bohatý, Megan March - knižná recenzia

Knižná recenzia: Hriešne bohatý

Autorka: Meghan March

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Ikar
 • Recenzent knihu čítal: 3 hodiny
 • Počet strán: 240
 • Rok vydania: 2021
 • ISBN: 9788055175713
 • Originálny názov: Richer Than Sin

Bohatstvo je občas hriechom i trestom…

Riscoffovci a Gableovci sa už desaťročia nenávidia a o ich vzájomnej nevraživosti vie celé mesto, v ktorom rodina Riscoffovcov vlastní takmer každý kút. Keď raz Lincoln Riscoff stretne v bare modrookú dievčinu, očarí ho natoľko, že vie, že mu táto žena zmení celý život.

Obsah

Jeho predpoklady sa naplnia, avšak nie spôsobom, akým by očakával – tou ženou je Whitney Gableová, ktorá po krátkom romániku s ním z jeho života zmizne na 10 rokov. Keď sa po dlhom čase a neúspešnom manželstve vracia späť do rodného mesta, minulosť začína ožívať a nádej, ktorá Lincolna nikdy úplne neopustila, tlie ešte viac.

Nenávisť medzi nich rodinami a odlišné majetkové pomery však predstavujú veľkú prekážku. A samozrejme aj minulosť, ktorá, ako čitateľ zisťuje, nie je ani na jednej strane krišťáľovo čistá. Navyše – 10 rokov je príliš dlhá doba na to, aby sa veci neskomplikovali ešte viac.

„Pred desiatimi rokmi bola moja závislosť od Lincolna Riscoffa nebezpečná a zmenila mi život tak, že som sa z toho nikdy celkom nespamätala. A teraz? Bolo by to ešte šialenejšie. On je dedičom miliardového impéria a ja mám pošramotenú povesť. V stávke je však oveľa viac. Obaja môžeme dosť stratiť. Lincoln by mi nikdy nemohol poskytnúť to, po čom bytostne túžim – nenápadný, jednoduchý život v ústraní.“Meghan March

Hriešne bohatý predstavuje skutočne zvláštnu knihu. Čitateľ od nej očakáva niečo úplne iné, ako v nej nakoniec nájde, a to, či túto skutočnosť ocení, je veľmi individuálna. Oficiálna anotácia o príbehu veľa nenapovie a obálka evokuje skôr eroticko-romantický príbeh. Pravdou však je, že v knihe veľa erotických scén nie je a v deji nezohrávajú žiadnu podstatnú úlohu. Ide skôr o romantický, no nie presladený kúsok s mierne dramatickým priebehom, v ktorom sa čitateľ postupne zoznamuje s prostredím a napätými vzťahmi medzi dvoma rodinami.

Rozprávačmi príbehu sú dvaja hlavní protagonisti – Whitney aj Lincoln a kapitoly čitateľa prenesú ako do prítomnosti, tak aj do minulosti. Zvláštnosťou knihy je, že sa v nej svojím spôsobom po celý čas nič závratné neudeje, no predsa len tento fakt nepredstavuje prekážku, ktorá by čitateľa prinútila knihu odložiť a viac sa k nej nevrátiť, pričom je ťažké zadefinovať, čo presne si dokáže udržať čitateľovu pozornosť. Pravdepodobne na tom bude mať podiel zručné vyskladanie sledu situácií, ktoré na prvý pohľad zobrazujú banálne skutočnosti, no neskôr sa ukáže, že priniesli čitateľovi omnoho viac informácií, ako sa spočiatku zdalo.

výkup kníh online

Pomerne atraktívne sú aj postavy, tentokrát predovšetkým tie vedľajšie. V oboch rodinách sa totiž nájde článok, ktorý sa správa bizarne alebo na danú situáciu neprimerane, čo nielenže vzbudí pozornosť, ale aj množstvo otázok a dohadov. Kniha teda sklame iba tých, ktorí od nej striktne očakávajú to, čo nepriamo našepkávajú anotácia a obálka.

Je dôležité podotknúť, že najnapínavejšie sú posledné strany knihy, avšak otvorený koniec zanechá priveľa otáznikov a v čitateľovej mysli neuzavrie žiadnu rovinu príbehu. Práve naopak – na konci sa vyroja nové otázky, po ktorých budete musieť chtiac-nechtiac siahnuť po ďalšej časti. Inak by ste tento diel, pravdupovediac, čítali úplne zbytočne.

Záver

Hriešne bohatý síce nenaplní vaše prvotné očakávania, no napriek tomu dokáže prekvapiť. Ak neprahnete po romanticko-erotických scénach a žiada sa vám začítať sa do netradičného príbehu s tradičným motívom Romea a Julie, vyzerá to, že táto kniha by mohla byť správnou voľbou. Otvorený koniec vás dozaista popoženie k tomu, aby ste v čo najkratšom čase siahli aj po druhej časti s názvom Hriešne vinný.

Pre koho odporúčame:

Plusy

 • hoci dej napreduje pomalším tempom, stále si dokáže zaujať čitateľovu pozornosť
 • zaujímavé vedľajšie postavy, od ktorých možno čakať, že sa predvedú v ďalších častiach
 • erotické scény netvoria stavebný kameň deja
 • postavy nekonajú prvoplánovo a nepôsobia ako deti v koži dospeláka

Mínusy

 • nie každý ocení otvorený koniec, ktorý v čitateľovi neuzavrie ani jednu rovinu príbehu

Informácie o knihe

 • Postavy:
  • Lincoln Riscoff
  • Whitney Gableová
 • Prostredie: americké mestečko Gable
 • Séria: Hriech
 • Časť: 1
 • Žáner: erotický román
 • Témy: láska, bohatstvo

Autorka

Meghan March je americká spisovateľka, ktorá sa preslávila svojimi romancami a trilermi. Narodila sa v roku 1979 v Louisiane a vyštudovala právo na Tulane University. Za svoju bohatú spisovateľskú karieru vydala cez 30 knižních titulov, z ktorých sa mnohé stali bessellermi.  Jej prvá kniha „Beneath This Mask“ vyšla v roku 2015 a odvtedy vydala množstvo ďalších kníh, vrátane sérií „Beneath This Mask“, „The Dominion Trilogy“ a „The Dive Bar Series“. Jej knihy sú obľúbené pre svoj napínavý dej a silné ženské hrdinky. V súkromí je manželka a matka dvoch detí.

Megan March autorka

Megan March autorka

Odporúčané knihy

...

Aktualizované: 24. 10. 2023

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies