Jak si správně přát

Jack Shakespearow/30. júla 2021/Motivácia/5 min. čítania

Jak si správně přát recenzia

Recenzia na audioknihu - Jak si správně přát, Pierre Franckh

Knižná recenzia: Jak si správně přát

Autor: Pierre Franckh

Recenzent: Lenka Šimonová

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Anag
 • Dĺžka audioknihy: 03hod 30min
 • Interpret: Alexej Pyška
 • Jazyk: český
 • Typ audioknihy: audiokniha kompletná
 • Kategória: osobný rozvoj

Audioknihu nájdete v eshope:

Aj vytváranie prianí má svoje pravidlá

Zvyknete si z času na čas niečo zaželať? Určite áno. Robí to každý z nás, pretože všetci vo svojich životoch nachádzame miesta, ktoré by bolo dobré zlepšiť. Nie vždy sa nám však naše želania splnia. Čím to je? Pravdepodobne problém spočíva v našom mylnom postoji k realite či nestálych predstavách a postojoch k životu.

Obsah

Ak dovolíte pochybnostiam, aby neustále nahlodávali vaše vnútro, kráčate po ceste, ktorej priebeh nemôžete úplne ovplyvniť. Pierre Franckh vo svojej (audio)knihe poukazuje na najčastejšie nedostatky, ktoré majú na svedomí to, že budúcnosť nedržíme pevne vo svojich rukách.

...

V úvode autor spomína na detstvo a časy, kedy objavil fakt, že želania majú hrať s nami a nie proti nám. Respektíve že ich pri realizácii musíme podporiť správnym postojom. Sedem kapitol zachytáva rovnaký počet pravidiel, ktorých dodržiavanie môže viesť k splneniu vytúžených snov. Techniky správneho vytvárania prianí síce pre čitateľov motivačnej literatúry nie sú veľmi priekopnícke ani originálne, no ak sa stretnú pekne pod jednou strechou, rozumej (audio)knihou, môžu na publikum zapôsobiť a pomôcť im vytvoriť si vytúžený život.

Základné princípy sa nápadne ponášajú na tie, ktoré možno nájsť napríklad v Tajomstve od Rhondy Byrne, no ich interpretácia sa mierne líši. Autor nám v nich prízvukuje napríklad i to, že viera a neviera v želaný výsledok predstavujú dve rozličné stránky jedného postoja. Kladie dôraz na bezstarostnosť a redukciu obáv, ktoré si často v mysli vizualizujeme ešte skôr, ako sa stihne dostaviť prvý výsledok. Zaujímavou kapitolou je i tá, v ktorej sa myšlienkam a myšlienkovým frekvenciám venuje z fyzikálneho hľadiska. Keď sa tieto idey opierajú o vedecké poznatky, dostávajú uveriteľný nádych, ktorý nie je také ľahké spochybniť.

Jak si správne přát má na poslucháčov inšpirujúci a upokojujúci vplyv. Intepret sa k nim prihovára pomerne pomaly, zreteľne vyslovuje každú hlásku a myšlienky formuluje tak, aby im porozumel aj laik, prípadne človek, ktorý sa s podobným motivačným kúskom ešte nikdy predtým nestretol. Hlas intepreta Alexeja Pyška je síce hlboký, no priezračný a obsah audioknihy dokázal skvele zreprodukovať.

Pierre Franckh autor

Pierre Franckh autor

Záver

Audiokniha predstavuje príjemného spoločníka na vyplnenie voľných chvíľ, vďaka ktorému si budete môcť povedať, že ste svoj voľný čas strávili rozumne a efektívne. Jak si správne přát sa takisto hodí i do auta na dlhšie či kratšie cesty, keďže kapitoly majú rôznu dĺžku. Jednoduchosť, ktorú tu možno nájsť, si nevyžaduje trvalé sústredenie a výslovné lipnutie na jednotlivých slovíčkach. Audiokniha je vhodná na opakované počúvanie, nielen preto, že padne vhod, ak si poslucháč bude poskytnuté informácie neustále upevňovať v mysli, ale i z toho dôvodu, že hovorené slovo publikum nevyčerpáva, no vlieva mu do žíl vedrá nádeje a optimizmu.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

 • rôzna dĺžka kapitol
 • autor sa venuje aj fyzikálnej stránke správneho vytvárania želaní
 • myšlienky nie sú veľmi originálne, no ich podanie je jednoduché a zrozumiteľné
 • interpret vyslovuje slová zreteľne a jasne, jeho reč je pomalšia
 • audiokniha zanechá v poslucháčovi inšpiratívny dojem
 • informácie čitateľa nezaťažujú

Pre koho áno

 • pre poslucháčov, ktorí majú blízko k literatúre z motivačnej oblasti, no i pre úplných začiatočníkov v tomto „odbore“
 • pre tých, ktorí chcú voľné chvíle stráviť efektívne
 • audiokniha je vhodná pri zaspávaní, no i v aute

Pre koho nie

 • ak máte v tejto oblasti už čo-to načítané (vypočuté) a očakávate, že vám audiokniha poskytne úplne „nové“ poznatky

Kde kúpite audioknihu Jak si správně přát

bux logo

Zdroje

Aktualizované: 13. 10. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies