Konec prokrastinace

Jack Shakespearow/31. júla 2021/Motivácia/5 min. čítania

Konec prokrastinace recenzia

Recenzia na audioknihu - Konec prokrastinace, Petr Ludwig

Knižná recenzia: Konec prokrastinace

Autor: Petr Ludwig

Recenzent: Juraj Drevenka

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Jan Melvil Publishing
 • Dĺžka audioknihy: 03hod 31min
 • Interpret: Jakub Hejdánek
 • Jazyk: český
 • Typ audioknihy: audiokniha kompletná
 • Kategória: osobný rozvoj

Ako by vyzeral náš život, ak by sme všetok čas, ktorý máme k dispozícii, využívali naplno?

Či si to už chceme priznať, alebo nie, z času na čas prokrastinujeme všetci. Vo chvíľach, kedy by sme zo seba mali vydať maximum, radšej upraceme byt, vyvenčíme psa, očami visíme na sociálnych sieťach alebo len tak bezvládne ležíme v posteli… Je to však „s kostolným poriadkom“? Pomôže nám výhovorka, že to predsa robia všetci?

Obsah

Prokrastinácia je stav, počas ktorého svojvoľne odkladáme povinnosti bokom a strácame čas nezmyselnými činnosťami. Prešiel si tým každý z nás a ruku na srdce – ešte si aj niekoľkokrát prejdeme… Petr Ludwig sa vo svojej (audio)knihe venuje práve chronickému leňošeniu, ktoré má na náš život zničujúcejší účinok, ako sme si ochotní pripustiť.

V úvode knihy je jasne zadefinovaný pojem prokrastinácia a jeho odlíšenie od obyčajného oddychu. Postupom kapitol autor siaha po výsledkoch vedeckých štúdií a svoje teórie a rady podopiera nespochybniteľnými faktami. Základ publikácie tvoria praktické nástroje osobného rozvoja, ktoré postupne dokážu poslucháča namotivovať k okamžitým progresom vedúcim k viditeľným výsledkom.

Ak očakávate niekoľkohodinovú nahrávku plnú teórie a výskumov, nie je tomu celkom tak. Autor sa sústreďuje aj na praktickú časť a v každej kapitole možno nájsť efektívne tipy a rady, ktoré sa dajú bez problémov okamžite aplikovať do praxe. Niektoré inštrukcie sú celkom banálne, iné si vyžadujú menšiu analýzu či prípravu, no poslucháča vítajúceho pozitívnu zmenu vo svojom živote nedokážu drobné úlohy odradiť. Najčastejšie ide o objektívne zhodnotenie svojej situácie, zostavenie zoznamu úloh či uchopenie motivácie… Veľmi šikovným ťahom zo strany autora je aj to, že sa nesústredil iba na odstránenie prokrastinácie, ale snaží sa poukázať aj na dôvody jej vzniku.

Celá audiokniha pôsobí na poslucháča povzbudzujúco, z interpretovho prednesu je cítiť záujem o túto tému a autor sa vo svojich výpovediach zbytočne nezamotáva. Každá informácia má svoju hlavu aj pätu, je vysvetlená čo najjednoduchším spôsobom, pričom však dokáže zanechať v poslucháčovej pamäti hlbšiu stopu. Pozoruhodným javom je aj autorov jazyk – nebojí sa zapôsobiť na publikum žoviálne a nenúteným humorom prešpikuje každú kapitolu. Často využíva zaujímavé a ľahko zapamätateľné metafory, prípadne anglické skratky či pomenovania určitých javov, ktoré budú povedomé naozaj každému. Práve anglické výrazy nemusia byť sympatické všetkým, no uznávam, že vhodný ekvivalent by sa v niektorých prípadoch hľadal len s veľkými ťažkosťami.

Petr Ludwig autor

Petr Ludwig autor

Konec prokrastinace má skutočne potenciál nakopnúť poslucháča a prinútiť ho konať. Cvičenia si nevyžadujú žiadnu prípravu, je totiž možné ich vykonávať okamžite a prepojenie profesionality a ľudského prístupu je skvelou štartovacou čiarou na to, aby poslucháč vzal svoj život pevne do rúk.

Ako som už v náznakoch spomenul, interpret Jakub Hejdánek audioknihu zvládol na výbornú. Dokonalá výslovnosť, striedanie rečového tempa a zreteľný záujem o problematiku vytvárajú skvelú živnú pôdu pre poslucháčske nadšenie. Dĺžka audioknihy je viac ako primeraná a necelé štyri hodiny úplne postačujú na to, aby publikum o téme získalo komplexný obraz.

Záver

Či sa vám podarí poraziť prokrastináciu, využijete svoj potenciál naplno a zvýšite tak svoju produktivitu, je len a len na vás. Audiokniha vám síce poskytne potrebnú výbavu na maratón, no odbehnúť ho už musíte vy sami. Autor vás síce neprinúti vstať skôr, no dá vám logický dôvod, prečo by ste tak mali urobiť.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

 • výborná interpretácia
 • komplexný prehľad o danej téme
 • prítomný jemný humor a nadhľad
 • primeraná dĺžka nahrávky
 • praktická aj teoretická časť

Pre koho áno

 • pre ľudí, ktorí sa chcú zdokonaľovať
 • pre každého, kto pociťuje, že nevyužíva svoj potenciál naplno
 • pre poslucháčov, ktorí potrebujú nakopnutie a cítia, že je potrebné urobiť zmenu

Pre koho nie

 • pre poslucháčov, ktorých aj napriek všetkému vždy premôže lenivosť
 • pre tých, čo vo svojom živote neuvítajú žiadnu zmenu

Kde kúpite audioknihu Konec prokrastinace

bux logo

Aktualizované: 13. 10. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies