Kubko sa učí rozprávať – recenzia

Jack Shakespearow/4. decembra 2021/Pre najmenších/5 min. čítania

Kubko sa učí rozprávať - recenzia

@vrabcenastreche.sk Kubko sa učí rozprávať - recenzia

Knižná recenzia: Kubko sa učí rozprávať

Autor: Marta Galowska-Kustra

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Stonožka
 • Recenzent knihu čítal: 10 min
 • Počet strán: 40
 • knižky zo série Učíme sa rozprávať
 • edukatívne čítanie pre najmenších i predškolákov
 • jednotlivé časti série sú vhodné pre konkrétnu vekovú skupinu
 • rozvíja rečový prejav dieťaťa
 • vhodné ako pomôcka pre učiteľov, rodičov a logopédov, ktorí pracujú s deťmi s oneskoreným vývojom reči
 • odolné stránky typu leporelo

Knižka, ktorá rozrozpráva každé zamĺknuté dieťa!

Nechce sa vášmu dieťaťu ešte rozprávať? Alebo ho chcete naučiť nové slovíčka, či „len“ zabaviť počas dlhej chvíle? Kubko, knižný hrdina zo čitateľskej série pre najmenších Učíme sa rozprávať, je tu pre vás v plnej zbroji! Poďte sa s nami pozrieť na našu rezenciu knižky, ktorá malých neposedných vrabčiakov motivuje k tomu, aby plynulo začali štebotať.

Špecifikom knihy je aktívne podnecovanie detského čitateľa vyslovovať jednotlivé slovíčka či zvuky. Knižka hravou formou prispieva k spolupráci dieťaťa a rodiča – zatiaľ čo je pozornosť detského čitateľa upútaná krásnymi ilustráciami.
...

Obsah

Hlavný hrdina – malý Kubko, spolu so svojimi rodičmi, súrodencami a domácimi miláčikmi sprevádza na jednotlivých stránkach detského čitateľa rôznymi všednými situáciami, akoby vystrihnutými z bežnej domácnosti. Dieťa tak v knižke nachádza to, čo samo zažíva a dôverne pozná, vďaka čomu sa s knižkou rýchlo skamárati. V závislosti od konkrétnej časti série môže dieťa s Kubkom prežiť prechádzku so starými rodičmi, cestu autom, piknik alebo všedné ráno, kedy sa chystá do škôlky. Počas toho, ako pozoruje hrdinov v knižke, môže nasávať nové slovíčka, ktoré neskôr použije v rovnakej situácii, ako jeho knižní kamaráti.

Špecifikom knihy je aktívne podnecovanie detského čitateľa vyslovovať jednotlivé slovíčka či zvuky. Knižka hravou formou prispieva k spolupráci dieťaťa a rodiča – zatiaľ čo je pozornosť detského čitateľa upútaná krásnymi ilustráciami, rodič má mnoho priestoru na to, aby dieťaťu jasne ukázal a pomenoval, čo na obrázkoch vidí. Prirodzenou reakciou každého dieťaťa je snaha o opakovanie a vyslovenie slovíčok, ktoré čochvíľa začne správne zapájať do svojho rečového prejavu aj počas dňa.

Najlepsie detske knihy 2021

Forma

Na väčšinovej ploche dvojstránky je vykreslená konkrétna situácia – raňajky, obliekanie do škôlky, prechádzka či narodeninová oslava. Situáciu dopĺňa krátky textový odstavec, ktorého slovná zásoba je svojím rozsahom prispôsobená konkrétnej vekovej skupine detského čitateľa. Spodná časť stránky pozostáva z vyobrazenia daného slovíčka alebo citoslovca vo forme: ilustrácia – pomenovanie. Túto časť dvojstránky možno vnímať ako akýsi sumár slovnej zásoby, ktorú rodič môže s dieťaťom hravou formou precvičovať a opakovať.

Záver

Výnimočne sa na spodnej časti strany vyskytne aj malá poznámka napísaná drobnými písmenkami – tú si však všimne len pozorné oko rodiča a pomôže mu lepšie pochopiť, ako a v akom veku by sa dieťa malo učiť konkrétnu skupinu slov.

Knižka má kvalitné hrubé stránky, ktoré sú odolné aj nemotorným detským rúčkam. Pri kúpe knižky z tejto série si môžete byť istí, že vám vydrží celé roky a nebude po prvom čítaní vyzerať opotrebovane alebo „šalátovo“.

výkup kníh online

O autorke

Séria kníh o nezbedníkovi Kubkovi vzišla z pera poľskej autorky Marty Galowska-Kustra. Pôsobí ako pedagogička a logopedička, vďaka čomu presne vie, ako funguje rozvoj reči u najmenších detí. Kniha je zostavená na základe jej skúseností z praxe, počas ktorej sa stretla s rôznymi poruchami a problémami v rečovom prejave detičiek.

utortka Marta Galowska-Kustra.

Pre koho áno

 • jednotlivé knižky sú vhodné pre deti od jedného roka až do školského veku
 • pre zvedavých malých knihomoľov aj pre deti s oneskoreným vývinom reči
 • pre učiteľov a logopédov

Plusy

 • odolné tvrdé stránky
 • plne farebné
 • pútavé obrázky
 • veľa podnetov, ktoré dieťa zaujmú (ilustrácie zvieratiek, dopravných prostriedkov, rôznorodé situácie)
 • veľké písmenká
 • milé situácie
 • dieťa sa na knižku neustále sústredí
 • jednoduchá, no pritom unikátna knižka pre deti

Mínusy

 • žiadne sme nenašli

Jednotlivé časti série Učíme sa rozprávať, od autorky Marty Galowskej-Kustra kúpite:

Kubko sa učí rozprávať, Marta Galewska-Kustra - cena

Cena: od 9,84 €

Kubko sa učí rozprávať

Pre najmenšie deti, napomáha k opakovaniu zvukov a citosloviec.  Knihy sú veľmi dôležitou súčasťou vývinu detskej reči. Deti v ranom veku potrebujú…čítať ďalej

martinus.skPozrieť cenu
Kubko hovorí prvé slová Marta Galewska-Kustra cena

Cena: od 8,70 €

Kubko hovorí prvé slová

Pre deti od dvoch rokov, učí deti správne používať prvé slová. Druhá časť Kubkových dobrodružstiev sa stane obľúbeným spoločníkom vášho dieťaťa v období, keď sa začne oboznamovať s rečou. …čítať ďalej

Kubko a rečové cvičenia Marta Galewska-Kustra cena

Cena: od 12,90 €

Kubko a rečové cvičenia

Pre deti od troch rokov, pomáha precvičovať výslovnosť slovíčok. Tretia časť Kubkových dobrodružstiev sa zameriava na rozširovanie slovnej zásoby dieťaťa, tvorbu čoraz zložitejších viet či používanie základných…čítať ďalej

martinus.skPozrieť cenu
Kubko na prázdninách Marta Galewska-Kustra, cena

Cena: od 10,36 €

Kubko na prázdninách

Pre deti od troch rokov, napomáha k plynosti rečového prejavu. Štvrtá časť Kubkových dobrodružstiev pomáha hravým spôsobom rozvíjať a precvičovať artikuláciu, čiže schopnosť správne vyslovovať jednotlivé hlásky…čítať ďalej

pantarhei.skPozrieť cenu
Kubko vie rozprávať Marta Galewska-Kustra cena

Cena: od 10,39 €

Kubko vie rozprávať

Pre deti od štyroch rokov, zdokonaľuje rečový prejav predškoláka. Predstavuje skvelú príležitosť precvičiť si rozprávačské schopnosti na príbehu, ktorý opisuje peripetie spojené s príchodom nového člena rodiny do domácnosti….čítať ďalej

martinus.skPozrieť cenu

Aktualizované: 29. 10. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies