Labky chránia zdravie – knižná recenzia

Jack Shakespearow/31. marca 2024/Pre najmenších/5 min. čítania
Labky chránia zdravie – knižná recenzia

Labky chránia zdravie – recenzia na knihu

Knižná recenzia: Labková patrola: Labky chránia zdravie

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Egmont
 • Recenzent knihu čítal: 30 minút
 • Počet strán: 56
 • Rok vydania: 2022
 • ISBN: 9788025253298
 • Pôvodný názov: Paw Patrol – Let´s visit the doctor – Chase´s loose tooth

Labková patrola učí deti, že starať sa o zdravie je dôležité!

Labkovú patrolu chtiac-nechtiac pozná každý rodič. Skupinu odvážnych psíkov totiž milujú všetky deti, ktoré mali možnosť spoznať ju na televíznej obrazovke. Vedeli ste však, že príbehy s labkami môžete prežívať aj na stránkach kníh? Konkrétne táto knižka vaše deti nielen zabaví, ale ukáže im, že sa vôbec nemusia báť doktorov!

Obsah

Na malých čitateľov v knižke čakajú dva príbehy. Zatiaľ čo v jednom z nich je potrebné navštíviť zubára, v druhom sa deti spolu s labkami vyberú k praktickému lekárovi. A ako to už býva, takúto návštevu môže občas brzdiť strach, ktorý sa nebojácne šteniatka rozhodnú prekonať.

Okrem toho, že je knižka nesmierne roztomilá, na deti bude pôsobiť aj poučne. Príbeh totiž zdôrazňuje hneď dve dôležité skutočnosti – že sa lekárov netreba báť a že je potrebné dbať o prevenciu. Hravou a nenútenou formou si tak deti osvoja základný postoj k svojmu zdraviu, lekárom a ô zdravotnej starostlivosti.

„Po zubnom ošetrení Alex a Chase vysvetlili ostatným, že sa naučili, ako si udržiavať zuby čisté a zdravé. ,Pani zubárka bola veľmi milá!´ povedal Alex. ,Dala mi nálepku a zubnú kefku!´ Zubárka vytiahla Chaseov kývajúci sa zub. Ubezpečila ho, že mu čoskoro narastie nový.“
...

Recenzia

Textu je v knižke pomenej a drvivú časť tvoria krásne plnofarebné ilustrácie. Psíkovia z Labkovej patroly sú tu vyobrazení tak, ako ich dieťa pozná z televízie. Keďže tu vystupuje kompletná zostava labkáčov, aj to vaše dieťa tu nájde svojho obľúbenca, či už si najviac zamilovalo Chasea, Rubbla, Skye, Everest, Zumu alebo Marshalla.

Keďže nejde o leporelo, ale knižka má klasické papierové stránky, treba počítať s rýchlejším opotrebovaním knihy, a to v prípade, ak máte doma malého demolátora, prípadne ju vložíte do rúk batoľaťa. To síce bude zaujaté obrázkami, no papierové stránky by si určite užili svoje. Aj z toho dôvodu knihu odporúčame o trošku starším deťom, minimálne od štyroch rokov.

Labky chránia zdravie ukážka z knihy

Záver

Ak váš drobec miluje Labkovú patrolu, určite sa poteší aj tejto knižke. Stretne tu svojich obľúbených hrdinov, vyrazí s nimi na záchranársku akciu a naučí sa, že u lekára ho nečaká nič zlé. Dva krátke príbehy prečítate veľmi rýchlo, no sme si istí, že sa k nim dieťa bude chcieť pravidelne vracať.

Pre koho odporúčame:

 • pre deti od štyroch rokov
 • pre školáčikov, ktorí už skúšajú samostatne čítať
 • pre malých fanúšikov Labkovej patroly
 • ak sa vaše dieťa bojí zubára alebo praktického lekára

Plusy

 • jednoduchý, no poučný príbeh
 • zrozumiteľný text aj pre tých najmenších
 • krásne plnofarebné ilustrácie
 • knižka dieťaťu ukáže, že sa lekárov nemusí báť

Mínusy

 • žiadne sme nenašli
výkup kníh online

Odporúčané knihy o Labkovej patrole

Labková patrola: Labky chránia zvieratká - cena

Labková patrola: Labky chránia zvieratká

Obľúbené záchranárske šteniatka čaká ďalšia výzva! Odvážni hrdinovia budú pomáhať zvieratkám v núdzi. V napínavých príbehoch zistíte, ako zohraný tím našiel stratené medvedie mláďa, ale aj to, ako vypátral včely, ktoré sa stratili farmárke Yumi. A keďže dobrých skutkov nie je nikdy dosť, zažijete dobrodružstvo pri počítaní tučniakov alebo pri záchrane nezbedného…čítať viac

pantarhei.skPozrieť cenu
Labková patrola: Labky chránia prírodu - cena

Labková patrola: Labky chránia prírodu

Nikto nie je malý na to, aby zmenil svet! Labková patrola vyráža na svoju doposiaľ najväčšiu záchrannú misiu! V Adventure Bay po obrovskej búrke treba pomoc všade a šteniatka sa ponáhľajú, aby podali pomocnú labku. Situácia je vážna, ale Ryder a jeho labky sú už na ceste…..čítať viac

Labková patrola: Labky zachraňujú sviatky - cena

Labková patrola: Labky zachraňujú sviatky

Keď na Vianoce zúri taká víchrica, že zastaví aj Santu, alebo keď na Deň kamarátov nefunguje pošta a nedajú sa doručiť kartičky priateľstva, obráťte sa s dôverou na Labkovú patrolu! Ryder a jeho tím šteniatok sú vždy pripravení pustiť sa do akcie a zachrániť každú situáciu!…čítať viac

martinus.skPozrieť cenu
LED lampa na čítanie VARTA LED Book Light cena

LED lampa na čítanie s klipom

Často (ako správny knihomoľ) čítate v noci? Pozrite si tú najlepšiu lampu na čítanie. Má klip, ktorým ju pripevníte na knihu, a svetlo nebude rušiť žiadneho spáča vo vašom okolí….čítať viac

svet-svietidiel.skPozrieť cenu
Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies