Legíny na cvičenie Farmacell – recenzia

Jack Shakespearow/19. júla 2020/Móda/5 min. čítania

sťahujúce legíny na cvičenie

©vrabcenastreche sťahujúce legíny na cvičenie recenzia

Testovaný produkt: Legíny na cvičenie

Výrobca / značka: Farmacell

Predajca: lorane.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • štruktúrovaný vnútorný povrch s anticelulitídnym účinkom
 • vysoká elasticita
 • pás siaha až pod prsia
 • antibakteriálny klin s prímesou striebra
 • vysoká priedušnosť
 • optické zoštíhlenie stehien, pásu, brucha a sedacích svalov až o jednu konfekčnú veľkosť

Vrabec, ktorý je fit, doskáče ďalej!

Keď sme s portálom vrabce na streche začínali, očakávali sme, že budeme mať možnosť vyskúšať či otestovať skutočne rôznorodé produkty. No nikdy by nám nenapadlo, že už v začiatkoch nášho pôsobenia nám v poštovej schránke pristanú zoštíhľovacie legíny na cvičenie. Ide o „produkt“, ktorý bol pre nás výzvou, a aj náš dvorný recenzent Jack Shakespearrow si musel prizvať pomocníčku, pretože nech sa snažil, ako len chcel, tvarovacie legíny si na vrabčie nôžky navliecť nedokázal.

legíny na šport, do fitka

Ako sme legíny testovali?

Legíny od talianskej značky Farmacell sme predtým, ako na ne padol „definitívny rozsudok“ v podobe recenzie, skúšali, nosili a vystavovali všakovakej záťaži takmer počas dvoch mesiacov. Za ten čas podstúpili skúšku na stacionárnom bicykli, hodine jógy, rýchlochôdze či bežného nosenia v pohodlí domova.

Zameriavali sme sa na pocit pohodlia pri nosení, či skutočne vykazujú výsledky, aké sľubujú, ako sa nosia, keď je vonku neprívetivé počasie a naopak – či sa v nich človek nesparí, ak sa poriadne oteplí. K dispozícii sme dostali čierny farebný variant veľkosti S/M.

Po prvom vzhliadnutí materiálu bolo celkom obtiažne predstaviť si, že sa v týchto legínach dá pohodlne vykonávať akékoľvek cvičenie. Na prvý pohľad totiž látka vyzerá hrubšia, priam až masívna a málo tvarovateľná. Začiatky športovania v tejto časti oblečenia boli teda skôr opatrné a nedôverčivé
...

Materiál a elasticita

 • polyamid (92%)
 • elastan (8%)

Aj napriek tomu, že elastan je v látke zastúpený iba vo 8mich percentách a gro tvorí polyamid (92%), látka je mimoriadne elastická. Jeden centimeter legín sa nám podarilo natiahnuť bez vyvinutia väčšej sily až na tri centimetre.

Trojnásobné roztiahnutie látky teda považujeme za veľké plus, hlavne ak si predstavíme, že si legíny zvolí napríklad žena s neproporciálne vyváženou postavou – širšie boky, ale štíhle nohy, prípadne kombinácia pevnejšie stehná a osí pás. V tomto prípade nebude na štíhlych krivkách látka odstávať a v plnších partiách zasa nebude tlačiť ani spôsobovať pocity pnutia. Legíny vďaka tomu sadnú každej postave bez ohľadu na jej symetrickosť.

Masážny/anticelulitídny efekt

Legíny Farmacell sa od bežných legín na cvičenie odlišujú už na prvý pohľad. Jednoducho povedané – povrch látky totiž nie je hladký, ale je na ňom badateľný akýsi vzor v štruktúre. Vnútorná strana je posiata drobnými symetrickými útvarmi, ktorých obsah je z tenšieho materiálu ako ich okraje.

Rôznorodý povrch je zvolený z prostého dôvodu – látka sa pri nosení obtiera o pokožku a po celú dobu nosenia ju masíruje. Stimulácia kože je síce účinná a permanentná, avšak nie je citeľná. Pokožka nie je vystavená mechanickému abrazívnemu masírovaniu, nakoľko vnútro legín je na dotyk mimoriadne príjemné.

Masírovanie napomáha prekrveniu pokožky a takisto má pozitívny vplyv na cirkuláciu lymfy, čo má za následok prevenciu celulitídy a korekciu už vzniknutých celulitídnych prejavov. Po dlhodobom a pravidelnom nosení (aspoň 4 – 5 mesiacov) možno badať prvé výsledky aj v redukcii strií.

Sťahovací/tvarovací efekt

Na to, ako dokážu legíny vyformovať postavu a zakryť prípadne nedokonalosti kriviek, sme boli zvedaví asi najviac. Na stránke predajcu, ako aj na obale legín, sme sa dozvedeli, že legíny v porovnaní s inými kúskami sortimentu tejto značky disponujú najnižšou schopnosťou tvarovať krivky. Napriek tomu možno hovoriť o efektívnom zoštíhlení, a to v prípade našej recenzentky predovšetkým v oblasti brucha.

Zoštíhľovací efekt bol najviac viditeľný z profilu, kedy bruško vyzeralo úplne ploché a vypracované. Prekvapením však bolo, že sa tento účinok dostavil bez nepríjemných sprievodných príznakov – brucho nebolo nasilu stiahnuté, látka sa napriek tomu, že tieto krivky zoštíhlila, nezarezávala do pokožky, a takisto nevyvíjala na brušné partie žiadny tlak. Najmenší zoštíhľujúci účinok bol viditeľný v oblasti stehien. Tieto partie zostali takmer bez optickej korekcie.

Obliekanie a nosenie

Pri obliekaní legín treba mať na pamäti, že sa vyznačujú aj zoštíhľujúcim účinkom, preto môže látka spočiatku pôsobiť trochu ťažkopádnejšie. Prvé pokusy obliecť si legíny si žiadali viac času ako pri obliekaní bežných legín, v ktorých podiel v materiáli zastupuje aj bavlna. Legíny je najprv potrebné natiahnuť v rukách a až potom ich prevliekať cez nohy. Po týždni používania sme však tento grif vychytali a obliekanie viac nebolo náročné.

Počas nosenia sa nedostavil pocit nepríjemného zarezávania, a to ani pod kolenami, na bruchu či v intímnych partiách. Pozitívom je aj aplikácia bavlneného klinu s antibakteriálnou vnútornou úpravou, ktorý aj počas náročnejšieho športu udržuje lono v čistote a pohodlí.

Malou nevýhodou štruktúrovitého povrchu je, že na neoholených nohách môžu pri pohybe masírovať nielen pokožku, ale i dráždiť korienky chĺpkov. Z tohto dôvodu by sme preto odporúčali najmä spočiatku nosiť legíny na oholené/vydepilované nohy.

Legíny na cvičenie

Po prvom vzhliadnutí materiálu bolo celkom obtiažne predstaviť si, že sa v týchto legínach dá pohodlne vykonávať akékoľvek cvičenie. Na prvý pohľad totiž látka vyzerá hrubšia, priam až masívna a málo tvarovateľná. Začiatky športovania v tejto časti oblečenia boli teda skôr opatrné a nedôverčivé.

Pár minút trvá, kým sa v legínach rozhýbete, avšak potom to už ide skutočne hladko a materiál pohybu nijako nezabraňuje. Odporúčame začať cvičenie pomalším kardiom, ktoré slúži nielen na rozhýbanie tela, ale poskytne vám dostatok času, kým sa pokožka a svalstvo s legínami zoznámia.

Po niekoľkých dňoch sme už materiál nijako „neriešili“ a prišlo nám úplne prirodzené v legínach vykonávať akýkoľvek pohyb. Preto ak budú i vaše začiatky mierne rozpačité, dajte tomuto kúsku čas.

Problémový môže byť strečing na začiatku cvičenia, a to hlavne v prípade, ak si legíny neoblečiete tak, aby vám boli maximálne pohodlné. Preto príprave a obliekaniu venujte dostaok času a s cvičením začnite až vtedy, keď ste si isté, že vám legíny dokonale sedia.

Náš tip

V prípade, že máte záujem nosiť legíny primárne kvôli masážnemu/anticelulitídnemu efektu, odporúčame vám zakúpiť si ich o jedno konfekčné číslo väčšie. Ako tu už bolo spomenuté, obliekanie legín môže byť spočiatku trochu náročnejšie a ak nechcete opticky korigovať svoje krivky, sťahovací efekt by vám mohol byť napríklad pri cvičení na obtiaž. Legíny aj tak dokonale priľnú k telu a na masážny efekt väčšia voľnosť pri nosení nebude mať žiaden vplyv.

Pre koho je určená

 • pre ženy, ktoré chcú aj počas cvičenie zamaskovať problémové partie
 • pre ženy, ktoré chcú počas cvičenia korigovať celulitídne prejavy

Výhody

 • kutočne elastická látka, dokáže sa natiahnuť až trojnásobne
 • zosilnené okraje zabezpečujú stabilitu legín aj pri pohybe a cvičení, látka sa nevyhŕňa ani neroluje
 • legíny nepresvitajú
 • zoštíhľujúci efekt nie je spätý s nepohodlím pri nosení
 • látka pomerne dobre reguluje teplotu, okrem extrémnych horúčav je nosenie príjemné aj v teplejšom alebo chladnom počasí
 • pod oblečením nie sú legíny viditeľné
 • pokožka je po dlhodobom a pravidelnom nosení viac prekrvená

Nevýhody

 •  legíny sa spočiatku ťažšie obliekajú
 • prvé minúty po oblečení sú trochu nepohodlné, no postupne tento pocit mizne a legíny vytvárajú dojem „druhej kože“
 • štruktúra látky zabezpečujúca masážny efekt dokáže na neoholených nohách trochu škriabať a ťahať chĺpky
 • po dlhšom nosení (dve hodiny a viac) môžu legíny zanechať na pokožke odtlačok ich štruktúrovaného povrchu – tento jav vzniká hlavne vtedy, ak sa pri nosení legín nehýbete
 • absorpcia potu nie je počas letných horúčav dostatočná
 • najmä začiatočníčkam môžu pri strečingu trochu prekážať

Kde kúpite najlepšie legíny na cvičenie?

Lorane.sk

Lorane.sk je eshop pre každého, nielen pre dokonalé ženy s modelkovskými mierami! Či už holdujete športu, máte problémy s kŕčovými žilami, alebo hľadáte bielizeň, pomocou ktorej zamaskujete problematické partie, tu ste na správnej adrese. Pri výbere sa môžete spoľahnúť na detailné a prehľadné opisy produktov, na ktoré väčšina menších i stredných eshopov dnes celkom zabúda. Náš vrabčí kolektív rovnako kvituje i to, že lorane.sk stavilo na kvalitných dodávateľov, ktorí dbajú o komfort a spokojnosť svojich zákazníkov.

Galéria

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Komentár

 • Monika / 16. augusta 2021 / Odpovedať

  Presne pre tieto leginy som sa rozhodla najma na zaklade tejto recenzie. S obrovskym sklamanim musim po ich vyskusani skonstatovat, ze pri pohybe vyrazne presvitaju (inline korculovanie) a na pase, teda skor pod prsiami, nedrzia. Konfekcnu velkost mam zvolenu spravne. Za mna velke sklamanie.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies