Športová podprsenka Gatta – recenzia

Jack Shakespearow/14. apríla 2020/Móda

najlepšia športová podprsenka recenzia

©vrabcenastreche najlepšia športová podprsenka recenzia

Testovaný produkt: Športová podprsenka

Výrobca / značka: Gatta

Predajca: lorane.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • Spevnený spodný lem
 • Vysoká elasticita
 • Savý materiál
 • Široké ramienka
 • Diskrétnosť pod oblečením
 • Tenká látka
 • Push up efekt bez kostíc a výstuže

Kto neskáče ako vrabec, nikdy nebude fit!

Nájsť vhodnú podprsenku na šport je niekedy doslova umenie. Zatiaľ čo niektoré kúsky tejto špeciálnej spodnej bielizne hrudný kôš zvierajú a škrtia, iné zasa nedokážu poskytnúť poprsiu takmer žiadnu oporu. Ako v našej recenzii obstála cenovo dostupná športová podprsenka Gatta s push-up efektom? Dá sa v nej športovať pohodlne, bez obmedzení a stále sa pritom cítiť sexi?

Čo sme sa dozvedeli od predajcu spodne-pradlo.eu?

Podľa všetkých informácií, ktoré sme na stránke našli, by malo ísť o pohodlný kúsok spodnej bielizne, na ktorý sa dá pri športe spoľahnúť. Športová podprsenka Gatta zabezpečuje vďaka strihu a elasticite materiálu dokonalú stabilitu poprsia, pričom sa vysoká priedušnosť látky postará aj o odvádzanie potu, dôsledkom čoho sa predchádza tvorbe mokrých fľakov a zaparenín.

Zaujímavosťou je push-up efekt, ktorý v tejto kategórii bielizne možno považovať za viac-menej zriedkavosť. Čím väčšiu kompresnú schopnosť podprsenka vykazuje, o to viac má vplyv na tvar poprsia, ktoré opticky zvykne zmenšovať. Táto športová spodná bielizeň by mala tomuto efektu úspešne predchádzať.

Naše testovanie

Vychádzame zo štvormesačnej skúsenosti, nakoľko sme chceli okrem vlastností podprsenky otestovať aj trvácnosť a kvalitu materiálu. K dispozícii máme dva farebné varianty – čierny a biely, čo nám takisto pomohlo pri hodnotení kvality a výdrže farby po mnohých praniach.

...
Športová podprsenka Gatta dokáže šibalsky klamať svojím vzhľadom. Navonok mäkkučká a poddajná látka poskytuje ideálnu stabilitu pre menšie až stredne veľké prsia aj pri náročnejšom športe či pohybe.

Materiál

 • polyamid (93%)
 • elastan (7%)

Základ látky tvorí syntetická zložka polyamid (93%) a zvyšok (7%) dopĺňa elastan. Napriek vysokému podielu polyamidu materiál stále pôsobí priedušne. Táto zložka má okrem iného na svedomí skutočnosť, že na dotyk je podprsenka hebká a mäkká. Povrch z vnútornej strany, ktorý prichádza do kontaktu s pokožkou, je mimoriadne príjemný, kožu neškriabe ani nedráždi.

Bežné nosenie

Obliekanie je pohodlné a bezproblémové, nejde o boj, aký si ženy, ktoré pár športových podprseniek už vyskúšali, vedia určite predstaviť. Podprsenka doslova splýva s pokožkou, po oblečení sa na ňu úplne zabudlo. Dolný lem je síce spevnený, avšak dokáže obopnúť miesto pod poprsím tak, aby podprsenka nespôsobovala nepríjemné pocity.

Ramienka, ktoré majú šírku cca 5 cm, sa do pokožky nezarezávajú aj napriek štandardnému spracovaniu okrajov, na ktorých je z vnútornej strany viditeľný šev. Vonkajšia strana ramienok je ušitá tak, aby podprsenka pod oblečením nebola viditeľná. Neomrzelo nás ani celodenné nosenie, počas ktorého sa nedostavil žiaden pocit nepohodlia.

Opora pri športe

Beh, kardio cvičenie na stroji alebo krkolomná jóga si žiadajú, aby bolo poprsie spevnené elastickou látkou, ktorá mu nedovolí podliehať gravitácii a reagovať na pohyb celého tela. Podprsenka Gatta túto úlohu zvládla, avšak dokážeme si predstaviť, že jej opora by bola pre väčšie poprsie nedostatočná, a to predovšetkým počas behu.

Pre dámy s menším poprsím je však táto podprsenka úplne ideálna. Počas športu alebo cvičenia drží na svojom mieste, ramienka sa nešmýkajú z pliec a nie je potrebné ju vôbec naprávať.

Elasticita

Miera pružnosti je na podprsenke rôznorodá. Najväčšia elasticita je na bokoch, na spodnom leme a taktiež aj v miestach, ktoré zahaľujú poprsie. Látku je možné natiahnuť až na jej dvojnásobok, pričom po uvoľnení tlaku, ktorý sa na materiál vyvíja, sa látka vráti do pôvodného stavu. Podprsenke neuškodilo ani naše skúšobné a celkom nešetrné naťahovanie. Materiál to zvládol bez akýchkoľvek viditeľných poškodení.

Kompresívna, teda sťahovacia schopnosť je vskutku ideálna. Materiál priľne k telu a prispôsobí sa jeho krivkám, pričom nespôsobuje pocit nadmerného pnutia a zovretia. Poprsie má dostatok opory, avšak nie je naň vyvíjaný žiaden nepríjemný tlak. Spodný lem prsia síce trochu nadvihne, no nejde o výrazný efekt, aký možno očakávať napríklad pri nepoddajnej push-upke s kosticami a výstužou.

Savosť

Priedušnosť a schopnosť materiálu vstrebávať pot je pri športe viac ako dôležitá. Túto vlastnosť hodnotíme na výbornú, nakoľko podprsenka vždy bez problémov vsiakla pot, dôsledkom čoho bola pokožka pod ňou úplne suchá. Látka prebytočnú vlhkosť absorbovala do seba a zároveň zabránila tomu, aby sa vytvárali mokré miesta na tričku. Jednoducho uzamkla vlhkosť a viac ju neprepúšťala.

Stav podprsenky po opakovanom praní

Po štyroch mesiacoch používania vyzerá podprsenka takmer ako nová. Neznížila sa jej elasticita, čierna farba nevybledla a nestratila svoju výraznosť, hoci sa nám ju niekoľkokrát podarilo oprať na vyššej teplote, ako výrobca odporúča. Biela podprsenka zasa nie je zažltnutá a nie sú na nej viditeľné ani škvrny po antiperspirante. Stav podprsenky je vždy po vybratí z práčky vynikajúci.

Švy zostali neporušené, okraje nie sú rozstrapkané a z ramienok nevykúka žiadna nitka. Na chrbtovej časti sa vytvorilo pár nebadateľných žmolkov, ktorých sa však dá rýchlo zbaviť manuálnym odobratím, takže to nepovažujeme sa mínus.

Celkové hodnotenie

Športová podprsenka Gatta dokáže šibalsky klamať svojím vzhľadom. Navonok mäkkučká a poddajná látka poskytuje ideálnu stabilitu pre menšie až stredne veľké prsia aj pri náročnejšom športe či pohybe. Materiál odolal opakovanému praniu aj tlakovej záťaži, pričom to na ňom nezanechalo žiadne následky. Pomer cena a kvalita je vyvážený, dokonca si dovolíme tvrdiť, že bielizeň ponúka viac, ako si investícia pri kúpe žiada.

Pre koho je určená

 • Na športové aktivity pre dievčatá a ženy s menšími poprsím
 • Pre ženy s väčším poprsím, ktoré hľadajú podprsenku na spanie
 • Pre každú ženu, ktorá neznesie nepríjemné sťahovanie podprsenky

Výhody

 • Pohodlie pri nosení
 • Podprsenka sa nezarezáva do pokožky
 • Široké ramienka
 • Po opakovanom praní nestráca pružnosť
 • Kvalitný a trvácny materiál
 • Nízka cena

Nevýhody

 • Väčšiemu poprsiu (košíčky C a viac) podprsenka pri športe neposkytne dostatočnú oporu

Kde kúpite najlepšiu športovú podprsenku?

Eshop Lorane.sk

Lorane.sk je eshop pre každého, nielen pre dokonalé ženy s modelkovskými mierami! Či už holdujete športu, máte problémy s kŕčovými žilami, alebo hľadáte bielizeň, pomocou ktorej zamaskujete problematické partie, tu ste na správnej adrese. Pri výbere sa môžete spoľahnúť na detailné a prehľadné opisy produktov, na ktoré väčšina menších i stredných eshopov dnes celkom zabúda. Náš vrabčí kolektív rovnako kvituje i to, že lorane.sk stavilo na kvalitných dodávateľov, ktorí dbajú o komfort a spokojnosť svojich zákazníkov.

Galéria

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies