Malinový sen recenzia

Recenzia na knihu - Malinový sen, Jana Benková

Knižná recenzia: Malinový sen

Autor: Jana Benková

Recenzent: Martina Melišková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Brána
 • Recenzent knihu čítal: 03hod 30min
 • Počet strán: 240

Knihu nájdete v eshope:

Milý a svieži príbeh (nielen) o láske a citoch, ktoré pretrvávajú

Už ste sa niekedy s niekým stavili? Hlavná hrdinka tejto knihy áno! Vďaka stávke sa jej otvárajú dvierka, ktoré boli predtým zabuchnuté a objavuje skutočnosti, o ktorých si myslela, že existujú len vo vymyslených historkách.

Obsah

Eliška a Boris tvoria pár nielen v súkromí, ale sú spoločníci i vo svojej firme. Šéf však vždy môže byť len jeden a keď sa nevedia zhodnúť, uzavrú netradičnú stávku. Každý z nich si nájde nové zamestnanie, z ktorého bude čerpať informácie do ich spoločne pripravovanej knihy. Kto z nich vydrží vo firme dlhšie a prinesie do publikácie viac pozoruhodných zážitkov, ten sa stane šéfom ich personálnej agentúry. Eliška sa tak zamestná vo firme Ovocný raj. Názov je lákavý, no pracovné prostredie s ním nijako nekorešponduje. Špina na pracovisku, nepostačujúce finančné ohodnotenie či lakomý šéf, ktorý dôsledky svojich chýb večne zhadzuje na svoju novú asistentku, sú len malou ochutnávkou toho, čo Elišku v novej práci čaká. Vydrží tento tlak? Kto napokon vyhrá stávku?

Boris sa mračil čoraz častejšie. Videl, že som vystresovaná a nervózna. Tušil, že mám v tej novej práci problémy. Ale ani on o svojom testovacom džobe nič nehovoril, tak som sa nesťažovala. /…/ Toto obdobie poriadne prevetralo aj pevnosť nášho vzťahu. Zo všetkých strán.Jana Benková

Malinový sen je príjemnou a nenáročnou oddychovkou, ktorú však nemožno zaradiť medzi bežnú romantiku. Čitateľky bažiace po sladkom príbehu s vôňou cukrovej vaty tu veľa lepkavých momentov nenájdu. I keď je príbeh v konečnom dôsledku o silnom a pevnom vzťahu, autorka nevsadila na typické prvky, ktoré bežne nachádzame v romantických knižkách, čo ja osobne veľmi oceňujem.

Namiesto cukríkových pasáži tu na čitateľky čakajú humorné momenty, vynachádzavá a dômyselná hlavná hrdinka, iskrivé rozhovory medzi Eliškou a Borisom, no aj iné dynamické dialógy, ktoré majú na svedomí „svižnosť” textu. Príbeh sa skutočne čítal sám, dej plynul veľmi rýchlo a v napredovaní ma nezdržiavali zbytočné opisy alebo vedľajšie odbočenia.

Jana Benková autor

Jana Benková autor

Pokrútil hlavou nad mojou neochotou.
,Máme tu predsa nejakú slečnu na upratovanie, aj keď som ju zatiaľ ešte nevidela.‘
Neodpovedal. Zrejme už nijaká slečna nebola. Lebo nebolo ani raz upratané. Od môjho nástupu asi ani jediný raz.Jana Benková

Záver

Malinový sen by som označila ako oddychovku, ktorá nemôže sklamať nikoho, kto má na tento žáner primerané a realistické nároky. Ženské publikum si tu nájde to, čo očakáva – iskru vzrušenia v podobe dialógov medzi Eliškou a Borisom, labilné vzťahové zázemie do príbehu prináša Eliškina kamarátka Eva. Neštandardné situácie na Eliškinom pracovisku sú zasa prísľubom zábavy a menším podnetom na zamyslenie. Koniec nie je veľmi predvídateľný, počas čítania som mala pocit, že sa dej môže hocikedy zvrtnúť. Cieľovou skupinou tejto knihy sú ženy, ktoré chcú pri čítaní vypnúť, preniesť sa do iného sveta a zažiť situácie, ktoré v reálnom živote (dúfam) len tak často neprežívajú. Ak máte chuť na ľahučký a svižný príbeh, Malinový sen by vám mohol ulahodiť.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

 • oddychové a ľahké čítanie
 • príbeh nepôsobí pateticky ani umelo
 • množstvo svižných dialógov a humorných situácií, ktoré knihu odľahčujú
 •  menší počet postáv
 • jednoduchšia slovná zásoba

Pre koho áno

 • pre milovníčky humorných oddychoviek
 • pre tých, ktorí chcú pri knihe vypnúť a trochu sa pobaviť

Pre koho nie

 • ak hľadáte romantický knižný kúsok s typickou vzťahovou zápletkou

Kde kúpite knihu Malinový sen

Aktualizované: 21. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies