Na druhej strane je tráva zelenšia

Jack Shakespearow/11. mája 2021/Romantické a erotické/5 min. čítania

Na druhej strane je tráva zelenšia recenzia

Recenzia na knihu - Na druhej strane je tráva zelenšia, Kerstin Gier

Knižná recenzia: Na druhej strane je tráva zelenšia

Autor: Kerstin Gier

Recenzent: Martina Melišková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Meridiano-press
 • Recenzent knihu čítal: 05hod 20min
 • Počet strán: 300

Je všetko naozaj tak, ako má byť?

Občas sa všetci pýtame, čo by bolo keby… Keby sme pred rokom urobili odlišné rozhodnutie, keby sme sa usmiali na iného človeka, keby sme sa nebáli riskovať… Nespokojnosť, ktorú momentálne pociťujeme, však nemusí byť výsledkom našich predošlých rozhodnutí.

Obsah

Katy sa vracia zo služobky v Berlíne a vo vlakovom kupé si na ňu sadne šťastie, ktoré jej poskytne poriadne otravného spolucestujúceho. Tváriac sa, že vybavuje pracovné záležitosti, znudene vyťukáva sms správy svojim známym. Má to však jeden háčik… Popletie príjemcov a nikomu nedoručí tú správnu správu. Medzi „zlými“ prijímateľmi je aj Matthias, muž, s ktorým sa dnes pracovne stretla a práve sa dozvedel, že… Má pekný zadok! Od tohto momentu udalosti naberú nečakaný spád. Vzťah s Felixom sa Katy zdá akýsi ťažkopádny, hlavu jej zamestnáva iba Matthias. Ide dobrým smerom? To sa uvidí až neskôr, dovtedy na Katy čaká nepríjemný incident v metre, ktorý jej poskytne možnosť odčiniť predošlé chyby, napraviť spackanú sestrinu svadbu a uvedomiť si, že osudu sa nemožno priečiť.

— Paradajky! Všetci máte paradajky na očiach! Vidíte len to, čo chcete!
Prešiel tak blízko vedľa mňa, že som zacítila jeho dych nasiaknutý alkoholom a uprela som pohľad na svoje chodidlá. Šuchtal sa kričiac ďalej: — Myslíte, že vy ste rozumní a ja trepem do vetra? Ale v skutočnosti je to presne naopak. Vy ste tu tí blázni!Kerstin Gier
...

Na druhej strane je tráva zelenšia možno opísať ako mierne uletený román s obrovskou výpovednou hodnotou, krásnou pointou, perfektne vypracovanými postavami a dejom, ktorý ani na okamih nenudí. Stále však ostáva v oddychovom žánri, vďaka čomu sa čitateľ necíti vyčerpaný, no zároveň i dokazuje, že knižná oddychovka nemusí spracovať len zápletku zaoberajúcu sa všedným vzťahovým trojuholníkom.

Až na malú výnimku v podobe úvodnej kapitoly, je rozprávačom príbehu Katy. Vďaka jej farbistej interpretácii je čitateľom už po niekoľkých stranách zrejmé, že táto osôbka je poriadne číslo a spolu s ostatnými charaktermi rozohrá ostrovtipnú a nikým či ničím nenapodobiteľnú hru. Postavy v tomto románe majú svoju dušu a špecifický profil, takže riziko, že by ste na stránkach knihy našli bezduchého rozprávača svojich replík, sa znižuje na nulu.

Kerstin Gier autor

Kerstin Gier autor

— Keby tu niekto usporiadal semináre podľa abecedy a nie podľa dátumu, tak by som to teraz nemusela namáhavo pinďúrovať dokopy, — povedala teraz a z nejakého dôvodu (no dobre, pretože som tie semináre podľa dátumu usporiadala ja, veď to bolo aj zmysluplnejšie) ma to rozzúrilo.
— Slovo pinďúrovať neexistuje, — chcela som práve povedať, ale môj mobil zakvákal: ,Dostala si novú SMS! Dostala si novú SMS!Kerstin Gier

Záver

Román je charakteristický dlhými súvetiami, ktoré sú však vystavané rozumne a zrozumiteľne, dôsledkom čoho sa čitateľovi nezatočí hlava ani po prečítaní päťriadkovej vety. Časté dialógy navyše čítanie ešte viac urýchľujú, takže „vinníkom“ rekordného prečítania knihy nie je len originálny a pútavý príbeh, ale aj jeho šikovné spracovanie či dobre zvládnuté rozprávačské remeslo.

Čítať knihu bez pointy je ako ísť vo voľnom čase na prechádzku po strede diaľnice. Výsledný účinok v podobe prečistenia hlavy sa nedostaví a vy si zrazu uvedomíte, že šlo iba o stratu času. Kerstin Gier je jedna z mála autoriek, ktorá si je tohto faktu vedomá. Preto priniesla na knižné pulty dielo, ktoré prekvapí vašu bránicu, poteší srdce a mozgovým bunkám, večne analyzujúcim povestné pre a proti či čo by bolo keby, dokáže, že všetko je tak, ako má byť. Kto sa vydá na cestu s Katy, ten zistí, že život je parádna vec. Krásna, i keď miestami ťažká, no v každom prípade jedinečná a bolo by škoda ju len tak premárniť.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

 • dlhé súvetia
 • množstvo vtipných scén
 • časté dialógy
 • široká slovná zásoba
 • vyprofilované charaktery
 • nádherná pointa
 • oddychové, no šťavnaté, prekvapivé a zmysluplné čítanie
 • na začiatku každej kapitoly sa nachádza citát, ktorý však nepôsobí pateticky, no odkazuje na blížiace sa skutočnosti

Pre koho áno

 • pre mužov aj pre ženy
 • pre čitateľov, ktorí aj od odychového žánru požadujú viac
 • pre každého, kto sa chce pobaviť
 • pre tých, ktorí obľubujú zmysluplné príbehy s pointou a prepracovanými postavami

Pre koho nie

 • recenzentke dochádzajú slová a odkazuje, že túto knihu by si mal prečítať každý ?

Kde kúpite knihu Na druhej strane je tráva zelenšia

bux logo

Zdroje

 1. Wikipedia : Kerstin Gier,  Img – Kerstin Gier

Aktualizované: 20. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies