Naj… STAVBY v pohybe – Anne-Sophie Baumann – knižná recenzia

Jack Shakespearow/1. apríla 2024/Deti a mládež/5 min. čítania
Naj STAVBY v pohybe Anne-Sophie Baumann knižná recenzia

Naj STAVBY v pohybe, Anne-Sophie Baumann - knižná recenzia

Knižná recenzia: Naj… STAVBY v pohybe

Autor: Anne-Sophie Baumann

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Svojtka&Co.
 • Recenzent knihu čítal: 30 minút
 • Počet strán: 20
 • Rok vydania: 2018
 • ISBN: 9788056702833

Knižka pre malých stavbárov, ktorá ich vždy prekvapí niečím novým!

Nie každé dieťa dokáže tíško sedieť s knižkou v ruke a prezerať si statické obrázky. Máte doma malého neposedníka, ktorého je ťažké zaujať obrázkovou knižkou? Potom by ste mali vyskúšať jednu z kolekcie Naj… v pohybe. Váš drobec tak bude môcť objavovať všetko to, čo knižka v sebe ukrýva.

Obsah

Naj… STAVBY v pohybe predstavuje knižku, ktorá v sebe neukrýva žiaden špecifický príbeh. Obsahuje krátke textové políčka, ktoré popisujú, čo sa na jednotlivých stránkach práve odohráva, a jej dominantou sú pútavé a detailné ilustrácie s pohyblivými prvkami. Dieťa tak môže napríklad zdvíhať rameno žeriava, vyklápať korbu nákladného auta, cestovať s valcom po čerstvom asfalte alebo inštalovať eskalátory. Knižka obsahuje viac ako 60 pohyblivých prvkov, ktoré stimulujú jemnú motoriku dieťaťa a neustále pútajú jeho pozornosť.

Dieťa je tak priamo zapojené do procesu stavby a má možnosť pozrieť si, ako pracujú žeriavy, ako sa stavia most, diaľnica, metro či dokonca lietadlo alebo zaoceánska loď. Jednotlivé pohyblivé časti sú skutočne rôznorodé – buď sa dajú niektoré prvky odklápať zo strany na stranu, alebo sa môžu otvárať okienka, ktoré v sebe ukrývajú čosi nové.

...

Recenzia

Kniha má masívnu pevnú väzbu a je skutočne obrovská a pomerne ťažká. Stránky v nej sú z hrubšieho papiera, no určite to neznamená, že je „nerozbitná“ a nie je potrebné k nej pristupovať s opatrnosťou. Nerozvážne detské rúčky kniha síce ustojí, no nesmrteľná predsa len nie je.

Aj z toho dôvodu ju odporúčame o trošku starším deťom – minimálne od troch rokov. Ak máte doma malého demolátora, ktorý predstavuje bezpečnostnú hrozbu i pre leporelo, bolo by vhodné s kúpou ešte chvíľu počkať. Cena knihy totiž nie je práve najnižšia a dozaista by vás mrzelo, ak by všetky pohyblivé časti postupne odchádzali do večných lovíšť.

Naj STAVBY v pohybe Anne-Sophie Baumann ukážka z knihy

Záver

Naj… STAVBY v pohybe upúta všetkých malých milovníkov žeriavov, nákladných áut a cestných valcov. Detailné a pestré ilustrácie spoločne s pohyblivými prvkami sú zárukou, že pri knižke obsedí aj také dieťa, ktoré je ťažké na dlhší čas zaujať. Ak stavby nie sú tým, čo vášho drobca práve zaujíma, pozrite si iné diely tejto série – nájdete tu zvieratká, vesmír či dopravné prostriedky a dinosaury. U nás sa knižka skutočne osvedčila, preto ju odporúčame všetkými desiatimi!

Pre koho odporúčame:

 • pre deti od troch rokov
 • pre chlapcov, ktorí milujú žeriavy a stavebné stroje
 • pre neposedné deti, ktoré neobsedia pri knižke so statickými ilustráciami

Plusy

 • pestré a detailné ilustrácie
 • v knižke je stále čo objavovať
 • originálne pohyblivé časti – viac ako 60 prvkov, ktoré možno zdvíhať, sklápať a odkrývať
 • dieťa je súčasťou rôznorodých stavebných procesov – diaľnica, metro, cirkusové mestečko
 • krátke textové polia, ktoré môže rodič predčítavať a ozrejmovať dieťaťu, čo sa na stavbe práve deje
 • kolekcia kníh ponúka aj iné motívy – vesmír, dopravné prostriedky, zvieratá, dinosaury, lietadlá atď

Mínusy

 • pohyblivé prvky sú síce odolné, no neopatrné zaobchádzanie neustoja
kniha o stavbe domov pre deti
výkup kníh online

Odporúčané knihy zo série Naj… od autorky Anne-Sophie Baumann

Naj...zvieratá v pohybe - cena

Naj… zvieratá v pohybe

Prečo majú vtáky také ľahké kosti a prečo si hady zvliekajú kožu? Vyzerá každé vajíčko rovnako a znášajú ich len vtáky? Ako vidí kôň? Aby mohla Anne-Sophie Baumann spolu so svojím odborným poradcom, veterinárom Claudom Guintardom, odpovedať na všetky tieto otázky, preskúmala rozmanitý svet zvierat…čítať viac

pantarhei.skPozrieť cenu
Naj... mesto v pohybe - cena

Naj… mesto v pohybe

Vitaj v meste! Vďaka odklápacím okienkam, výsuvným a posuvným obrázkom, otáčacím kolieskam a ďalším pohyblivým prvkom celá metropola ožije! Preskúmaj mesto do najmenších detailov. Pusť sa do objavovania všetkého mestského ruchu a zhonu. Prejdi sa hromadnou dopravou, navštív obchodný dom a zavítaj do kancelárií….čítať viac

martinus.skPozrieť cenu
Naj...dopravné prostriedky v pohybe - cena

Naj… dopravné prostriedky v pohybe

Najväcšia a najpodrobnejšia kniha o dopravných prostriedkoch, akú sme doteraz vydali. Tešiť sa môžete z množstva pohyblivých prvkov…čítať viac

knihyprekazdeho.skPozrieť cenu
LED lampa na čítanie VARTA LED Book Light cena

LED lampa na čítanie s klipom

Často (ako správny knihomoľ) čítate v noci? Pozrite si tú najlepšiu lampu na čítanie. Má klip, ktorým ju pripevníte na knihu, a svetlo nebude rušiť žiadneho spáča vo vašom okolí….čítať viac

svet-svietidiel.skPozrieť cenu
Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies