Nočný krém na problematickú pleť Krásna slečna od Havlíkovej prírodnej apotéky

Michaela Harabisova/26. februára 2020/Pleťové krémy

recenzia nočného krému Krásna slečna Havliková Apotéka

©vrabcenastreche recenzia nočného krému Krásna slečna

Testovaný produkt: Nočný krém Krásna slečna

Výrobca / značka: Havlíková prírodná apotéka

Predajca: havlikovaapoteka.cz/sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • upokojuje a zmatňuje pokožku
 • výživa pre problematickú pleť
 • redukcia tvorby akné a začervenania pokožky
 • vôňa čiernej ríbezle a maliny

Čo sľubuje výrobca a pre koho je produkt určený?

Všetky z nás túžia byť krásne slečny i panie. Krásna slečna má však svoj názov veľmi trefný. Nočná starostlivosť o pleť od Havlíkovej apotéky je určená najmä pre problematickú pleť krásnych slečien, ktoré trápi akné, rozšírené póry a mastnejšia pokožka. Pleť by mal podľa slov výrobcov upokojovať a zmatňovať. Zároveň pomáha pri výžive problematickej pleti a napomáha redukcii akné a začervenaniu pokožky. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že pomáha aj ženám v dospelom veku.

krem na zmatnenie pleti

Ako krém užívať?

Vďaka príjemnej konzistencii ho stačí málo, nanesie sa v tenkej vrstve po celej tvári a smerom dolu na krk a dekolt. Krém nanášame na vyčistenú pleť. Keďže ide o nočnú starostlivosť, väčšina užívateliek ho využíva práve na noc. Mne ochotné a milé predávajúce poradili, že v prípade mastnejšej pokožky, hlavne v oblasti T-zóny, je vhodný aj ako denný krém, ktorý je výborný aj ako podklad pod makeup. Odporúčam nechať si poradiť, mne sa to vyplatilo. Výhodou krému je, že je výborným aj pre okolie očí, kde ho treba jemne vklepávať prstami, tak ako každý očný krém.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Účinné látky z prírodnej lekárničky

 • extrakt z kosatca florentského
 • extrakt z čiernej ríbezli a maliny
 • klíčky švajčiarskej žerušnice
 • ovsená múka
 • marhuľový olej

Medzi základné zložky patrí Cytobiol™ Iris A2, pre bežných ľudí extrakt z kosatca florentského. Ten má blahodárne bakteriostatické účinky, okrem toho sťahuje rozšírené póry a je výborným pomocníkom pri mastnej pokožke. Zároveň zlepšuje stav akné, vyrovnáva metabolizmus lipidov aj zloženie kožnej mikroflóry. Tomu hovoríme super účinná látka.

Ďalšou významnou zložkou je extrakt z čiernej ríbezli a maliny, ktorý pomôže pri zápalových procesoch pleti, ktoré sa pri problematickej pokožke vyskytujú pomerne často.

Každý deň vystavujeme pokožku nadmernej námahe. Pohybujeme sa v mestách, v dopravných prostriedkoch a všetky znečistené látky, ktoré sa nachádzajú okolo nás, sa nám dostávajú do rozšírených pórov. Pleť sa však dá chrániť aj pred takýmito nežiadúcimi vonkajšími vplyvmi, je potrebné detoxifikovať ju. V tomto prípade pomáha pleť chrániť prírodná zložka krému – klíčky švajčiarskej žerušnice.

Vedeli ste, že ovsená múka, ktorá je ďalšou zložkou nočného krému Krásna slečna, napomáha k zmatneniu pokožky? Pleť upokojuje a zmatňuje, využívali ju už staré matere.

Spomínaný marhuľový olej, ktorý krému dodáva príjemnú vôňu, má okrem tejto funkcii aj veľké množstvo pleti prospešných vitamínov. Pleť hydratuje, ale nemastí, čo je výhodou, ak trpíte mastnejšou pokožkou. Aj tú totiž treba hydratovať.

...

Výsledky testovania

Na kom sme nočný krém testovali?

Pohlavie: žena
Vek: 24
Typ pleti: mastnejšia – zmiešaná pleť, sklony k akné, rozšírené póry

Konzistencia krému

Krásna slečna je rada produktov, ktoré sú určené na problematickú aknóznu pleť. Zo sekcie krémov si môžete vybrať dva, jeden je denná a nočná starostlivosť v jednom, je trošku mastnejší a hutnejší, druhým je nočný krém Krásna slečna, ktorý má jemnejšiu konzistenciu, ktorá pripomína gél spojený s krémom. Je ľahký, dobre sa nanáša a rýchlo sa vstrebáva do pokožky.

Vôňa krému

Organická prírodná kozmetika má pre mnohých čaro práve v čistej vôni bez chemických prísad. Krém Krásna slečna má príjemnú vôňu, ktorá nedráždi a keďže medzi jeho zložky patrí aj marhuľový olej, či extrakt z malín a čiernej ríbezle, môžete v jeho vôni zachytiť aj niečo z nich.

Dizajn výrobku a láskyplný marketing značky

Jednou z vecí, ktorá vás pri nákupe určite milo prekvapí je, čo si okrem krému či iného výrobku donesiete domov. Značka má vlastné Havlíkové noviny, ktoré sú plné ich produktov i zaujímavých článkov. Okrem nich získate krásnu kartičku s motivujúcim nápisom. My sme dostali jarnú edíciu s nápisom Vážim si samú seba. V krabičke od krému je okrem papierika, kde nájdete podrobné zloženie a informácie, aj malý papier s nápisom Si výnimočná. Značka sa snaží týmto spôsobom podporovať „self-love“, ktorá k starostlivosti o pleť určite patrí.

Nielen produkty, ale aj ich balenie je eko. Krémik dostanete v papierovej recyklovanej krabičke. Na nej nájdete všetky dôležité informácie o produkte a jeho zložení. Ako bonus ku každému nákupu dostanete vzorku produktu, ktorý by ste chceli vyskúšať, či taký, ktorý by mohol byť pre vašu pleť prospešný podľa ich skúseností.

starostlivosť o problematickú pleť , akné

Celkové hodnotenie

Nočný krém Krásna slečna som používala ráno ako podkladovú bázu pod makeup a večer som ho nanášala na vyčistenú odlíčenú pokožku. Pleť upokojuje, zjemňuje začervenanie, s ktorým som mala problém po odlíčení. Zjemňuje viditeľne rozšírené póry a pokožku zmatňuje tak, že som prvýkrát v živote prestala používať púder. Akné sa rýchlejšie hojí, utlmuje zapálené vyrážky a je vidieť viditeľné zlepšenie stavu pleti. Výsledky sa nedostavia hneď, ide o prírodný produkt, takže tomu treba dať čas. Pre rýchlejší nástup účinku odporúčam spojenie viacerých produktov z tejto rady. Ak vás trápi mastnejšia – zmiešaná pokožka, akné a rozšírené póry, je tento krém vhodný práve pre vás. Pleť je vďaka nemu rozžiarenejšia a vyzerá zdravšie.

havlikovaapoteka.cz/skPrejsť do eshopu

Komu sadne

 • Krásnym slečnám, ktoré majú problematickú pleť s rozšírenými pórmi, sklonmi k tvorbe akné a masteniu pokožky.

Výhody

 • Jemná konzistencia, dobre sa vstrebáva
 • Krásna vôňa
 • Upokojuje a zjemňuje začervenanie
 • Zmatňuje pokožku
 • Pomáha redukovať akné
 • Zmenšuje póry

Nevýhody

 • nie je dostupné väčšie balenie
 • lepšie funguje v spojení viacerých produktov z danej rady(cenovo náročné)
havlikova apoteka logo

Havlíková prírodná apotéka

Česká značka Havlíková prírodná apotéka prináša prírodné produkty a je spojením modernej vedy, organických surovín, receptami, ktoré sú preverené časom a históriou byliniek, ktoré už v minulosti ukázali svoje liečivé schopnosti. Ich produkty sú organické a na ich výrobu využívajú vlastnoručne vypestované bylinky. Tie, ktoré nevedia vypestovať, získavajú od certifikovaných dodávateľov. Medík majú napríklad z Tatier od miestneho včelára. Značka je okrem lásky k prírode známa tým, že vedie jej používateľov k sebaláske, o čom svedčia milé odkazy v balení a celkový marketing značky.

Galéria

Autor recenzie

Michaela Harabišová recenzent na vrabcenastreche.sk

Michaela Harabišová

Večné dieťa, ktoré sa nevzdalo fantázie. Asi tak by som mohla samú seba opísať najlepšie. Od momentu, kedy som sa naučila čítať a písať, som sa nezastavila. Dobrá kniha dokáže človeku zmeniť život. Nech sa na to pozriem z akejkoľvek strany, vždy prídem k záveru, že kniha, ktorá zmenila môj život, nie je jedna. Harry Potter. Vďaka nemu som ako druháčka na základnej škole začala vymýšľať príbehy a dostala sa k písaniu. A odvtedy vymýšľam, tvorím a píšem. Veľa. Až tak veľa, že ma to dostalo na štúdium žurnalistiky, ktoré som zahltená prácou úspešne ukončila. Počas školy som si vyskúšala prácu v rôznych médiách. A aj napriek tomu, že momentálne pôsobím v regionálnej žurnalistike a baví ma to, túžila som po kreatívnom písaní. A tak som sa rozhodla skúsiť copywriting, ktorý mi otvoril dvere do sveta, kde môžem písať a tvoriť s hlavou plnou fantázie. Čo všetko dokáže obyčajne neobyčajná kniha

Aktualizované: 4. 12. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies