Obchodná angličtina do ucha

Jack Shakespearow/21. augusta 2021/Knižné recenzie/5 min. čítania

Obchodná angličtina do ucha recenzia

Recenzia na audioknihu - Obchodná angličtina do ucha

Knižná recenzia: Obchodná angličtina do ucha

Recenzent: Martina Melišková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

Vydavateľstvo: Eddica
Dĺžka audioknihy: 02hod 12min
Jazyk: Anglický/slovenský
Typ audioknihy: audiokniha kompletná
Kategória: Cudzie jazyky

Audioknihu nájdete v eshope:

Knihu nájdete v eshope:

Posluchová cvičebnica pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonaľovať

Cudzie jazyky predstavujú oblasť, kde možno stále objavovať niečo nové. Nie je to teória, ktorá by sa dala naučiť v priebehu jedného popoludnia, všetky nadobudnuté poznatky je potrebné si neustále opakovať, inak sa stratia kdesi v útrobách našej mysle. Obchodná angličtina do ucha je jedným z efektívnych spôsobov, ako si všetky informácie zopakovať či precvičiť..

Obsah

Audiokniha sa venuje špecifickému okruhu slovnej zásoby, a to obchodnej oblasti. Nenájdete tu teda hovorové ani slangové výrazy, ktoré by vám uľahčili komunikáciu pri pobyte pri mori. Zbierka hovorených výrazov je preto vhodná najmä pre tých, ktorí chcú posunúť svoje poznatky o level vyššie, využívajú angličtinu aj v pracovnej sfére, prípadne sa chcú pripraviť na odborný jazykový certifikát, pracovný pohovor či štátnu skúšku.

...

Princíp tejto cvičebnice je veľmi jednoduchý. Poslucháč vníma slovnú zásobu najprv v anglickom jazyku a po krátkej pauze je mu poskytnutý i slovenský preklad. V porovnaní s bežným memorovaním slovnej zásoby si poslucháč jednotlivé spojenia osvojí oveľa skôr, pričom sa nedostavuje pocit vyčerpania, ktorý je pri klasickom učení bežným sprievodným (a nevítaným) javom.

Slovná zásoba je tu rozdelená do viacerých tematických okruhov, ktoré poslucháč využije počas obchodného telefonátu, pri predaji či nákupe. Tieto slovíčka či frázy sú taktiež bežnou súčasťou simulačného rozhovoru pri štátnej skúške. Všetky tematické okruhy sú rozdelené na časť zaoberajúcu sa výlučne slovnou zásobou a v druhej časti sú tieto frázy použité vo vetách, čím sa ešte viac prehlbuje efektivita učenia.

Na hlasy, s ktorými sa v audiocvičebnici poslucháč „stretne“, si zvykne veľmi rýchlo. Mužský hlas nahovoril anglickú časť, pričom preklad je podaný ženským hlasom. Táto kombinácia minimalizuje monotónnosť a jednotvárnosť, ktorá by sa v prípade jedného interpréta mohla po čase dostaviť.

Čo sa týka samotnej slovnej zásoby, je skutočne využiteľná v praxi. Ostrieľaný angličtinár by možno v niektorých prípadoch zvolil iný preklad, no zväčša tu ide len o takzvanú hru so slovíčkami, zamieňanie synoným či prehodenie slovosledu. Hovorovejší, v niektorých prípadoch i odbornejší preklad by mohol uškodiť začiatočníkom, ktorí sa do obchodnej angličtiny ešte len púšťajú.

Záver

Audiokniha je vhodná pre tých poslucháčov, ktorí už s angličtinou majú isté skúsenosti a považujú sa minimálne za mierne pokročilých. Druhým dôležitým kritériom, ktoré zohráva významnú úlohu pri výbere tohto titulu, je chuť zdokonaliť sa v slovnej zásobe spadajúcej do obchodnej sféry. Obchodná angličtina do ucha je tu i pre tých, ktorí nechcú stratiť kontakt s týmto cudzím jazykom a chcú si svoje poznatky neustále obnovovať aj takouto hravou a nenásilnou formou.

Tento typ audiocvičebnice je totiž využiteľný skutočne kdekoľvek. Najväčším jeho plusom je to, že vám umožňuje učiť sa aj pri činnostiach, pri ktorých by bežná papierová učebnica predstavovala prekážku. Môžete sa tak vzdelávať pri upratovaní, šoférovaní, varení alebo inej, možno i oddychovej činnosti, v ktorej sú prázdne ruky nezaoberajúce sa učebnicou veľkou výhodou.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

  • špecifický okruh slovnej zásoby
  • kniha je rozdelená do tematických okruhov
  • príjemná a nenáročná forma učenia

Pre koho áno

  • aspoň pre mierne pokročilých angličtinárov
  • pre tých, ktorí sa angličtinu využívajú v pracovnej oblasti
  • ak sa pripravujete na štátnu skúšku, jazykový certifikát alebo pracovný pohovor

Pre koho nie

  • ak sa angličtine venujete menej ako pol roka
  • ak hľadáte cvičebnicu hovorových výrazov použiteľných pri bežnej, priateľskej komunikácii

Kde kúpite knihu Obchodná angličtina do ucha

Aktualizované: 25. 10. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies