Odvaha recenzia

Recenzia na knihu - Odvaha, M.S. Force

Knižná recenzia: Odvaha

Autor: M.S. Force

Recenzent: Lenka Šimonová

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: IKAR
 • Preklad: Andrea Vargovčíková
 • Pôvodný názov: Valorous
 • Recenzent knihu čítal: 04hod 45min
 • Počet strán: 288

Keď sa jedno tajomstvo rozpletie, druhé sa zauzlí.

Je rozumné vstupovať do vzťahu a priniesť si doň množstvo tajomstiev? Ak sa človek obáva, že po odhodení masky môže stratiť svoju polovičku, niečo nie je v poriadku… Vyrieši to úprimnosť, klamstvo alebo vratké balansovanie medzi oboma?

Obsah

Len čo sa verejnosť dozvie, akú minulosť pred svetom skrývala Natalie, rozpúta sa peklo. Vyhodia ju z práce a musí čeliť vnútorným démonom, ktoré sa po rokoch vracajú. Našťastie pri nej stojí Flynn a jej kamoška Leah, no zdá sa, že postupom času sa mení aj názor verejnosti a vyjadrujú jej podporu. Celá prekérna situácia utuží vzťah Natalie a Flynna, dôsledkom čoho sa rozhodnú oficiálne spečatiť svoje city. Všetko vyzerá ružovo až do chvíle, kým Natalie náhodou nepríde na to, že aj Flynn čosi skrýva. Zatiaľ čo jej tajomstvo prasklo a podarilo sa im to ustáť, v tomto prípade to vyzerá inak….

Zamrazilo ma pri jej slovách, že už nemáme tajomstvá. Ja som pred ňou zatajil dôležitú informáciu. Ak by to vedela, mohla by zmeniť názor na sobáš so mnou. Nie, nezáleží na tom, lebo som to prenechal minulosti a sústredil sa na budúcnosť s Natalie. Záleží iba na nej.M.S. Force

Hoci si Odvaha ponechala takmer všetky výrazné prvky z predchádzajúcej časti Cnosť, predsa len tu istý progres nastal. Dej pôsobí dynamickejšie, i keď – ako sa hovorí – nie je to žiadne terno. Skôr je vytvorený z bežných situácií a rozhovorov, ktoré však tak akosi pekne plynú a čitateľa nabádajú, aby v prevracaní stránok pokračoval.

Opäť tu pozorujeme striedavé rozprávanie. Raz jednu situáciu opisuje Natalie a následne na to na ňu nadväzuje Flynn. Je to príjemné osvieženie textu a voľbu striedavého rozprávača hodnotím pozitívne. Čitateľ tak postupne spoznáva obe hlavné postavy a jeho obzor nie je zúžený na vnútorný svet len jedného charakteru. Autorka sa s týmto prvkom navyše popasovala celkom slušne – len málokedy opisuje tú istú situáciu dvakrát, teda z dvoch uhlov pohľadu. Sem-tam tento fakt vyvoláva úsmevné situácie, keď čitateľ zisťuje, že obe postavy sa navzájom uvádzajú do rozpakov vďaka tomu, že rovnakú skutočnosť pochopili po svojom.

M. S. Force autor

M. S. Force autor

Urobím ho šťastným. Bez ohľadu na to, čo treba urobiť, urobím ho šťastným. Napriek rozhodnutiu však vo mne hlodali pochybnosti. Čo ak to nedokážem? Čo ak nemôžem byť taká žena, akú potrebuje?M.S. Force

Autorka si postavy vytvorila tak, aby ich nemohla hneď šupnúť do postele, dôsledkom čoho čitateľom neprináša rozsiahle sexuálne scény plné tvrdých praktík. No kvôli minulosti Natalie sa musí na erotické avantúry čakať a obaja protagonisti sa v posteli spoznávajú pomaly a postupne. Tento fakt môže mať na čitateľov dvojaký účinok – jedného to odradí, pretože načo čakať na niečo, čoho tu máme plné kníhkupectvá. Druhý typ čitateľa sa zasa poteší zmene a schválne odďaľovanie týchto situácií ho poženie vpred. Aj napriek tomu, že v tejto časti je sexuálnych scén viac ako v Cnosti, stále knihu možno priradiť skôr k šteklivej romantike než k bežnému erotickému románu.

Odvaha sa opäť končí otvorene, čím sa zopakoval jav z predchádzajúcej časti – po celý čas čitateľ čaká na nejaký dynamický zvrat a keď konečne príde, zrazu zistí, že sa mu „minuli“ stránky a je potrebné pozháňať ďalší diel.

Záver

Sériu Quantum odporúčam čitateľom, ktorí obľubujú romantiku. Flynn je navonok typický romantický hrdina – pre svoju Natalie by urobil všetko na svete a jeho konanie (odhliadnuc od myšlienok a chúťok) roztopí srdce nejednej čitateľke. Ak obľubujete sladké, mierne napínavé a erotiku sľubujúce príbehy, táto séria bola napísaná aj pre vás.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

 • striedavý rozprávač
 • pútavý úvod, v jadre dynamika klesá
 • množstvo romantických scén
 • napätie narastá na konci
 • predvídateľnosť deja

Pre koho áno

 • pre čitateľky, ktoré obľubujú romantické príbehy so štipkou erotiky

Pre koho nie

Kde kúpite knihu Odvaha

bux logo

Aktualizované: 19. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies