Organická rumančeková pleťová voda InaEssentials – recenzia

Jack Shakespearow/2. novembra 2021/Čistenie pleti/5 min. čítania

Organická rumančeková pleťová voda InaEssentials - recenzia

©vrabcenastreche Organická rumančeková pleťová voda InaEssentials - recenzia

Testovaný produkt: Organická rumančeková pleťová voda

Výrobca / značka: InaEssentials

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • organický prírodný produkt
 • čisté zloženie – bez akejkoľvek chémie
 • netestované na zvieratách
 • vhodná na liečbu ekzémov, akné a drobných poranení nielen na tvári
 • bez potreby oplachovania
 • produkt slovenskej rodinnej firmy, ktorá sa neustále rozvíja
 • spoločnosť garantuje v prípade nespokojnosti s produktom vrátenie peňazí
 • firma InaEssentials vyhrala cenu Ekologický výrobca roka
 • objem balenia: 200 ml
 • orientačná cena: 9.90€

Okamžitá bylinková záchrana pre podráždenú pokožku!

Zapálená pokožka na tvári, mokvajúce akné, šupinky, ekzémy… Aj týmito problémami nás naša pokožka dokáže prekvapiť. Existuje prírodný produkt, ktorý by si s týmito prejavmi poradil alebo je potrebné siahnuť po chémii? To sme sa rozhodli zistiť za vás a otestovali sme organickú rumančekovú pleťovú vodu, ktorá je vhodná na citlivú a podráždenú pokožku.

...

O spoločnosti InaEssentials

InaEssentials je malá rodinná firmička, ktorej tmelom je láska k prírode a organickej kozmetike. V ich ponuke nájdete rôzne organické pleťové vody – medovkovú, levanduľovú, mätovú či ľubovníkovú, pričom každá z nich sa „sústredí“ na konkrétny problém pokožky. Takisto v porfóliu InaEssentials nájdete aj prírodné produkty vlasovej starostlivosti alebo prípravky na ústnu hygienu.

Testovanie

Pleťovú vodu z harmančeka sme testovali dva mesiace na zmiešanej pokožke so sklonom k tvorbe akné a početnými červenými miestami. V oblasti nosa je pleť šupinatá a na lícach a brade sa často tvoria červené fľaky, ktoré nemálo svrbia. Vybrať ten správny produkt na čistenie takejto pleti skutočne nie je malina. Miesta, na ktorých sa objavujú vyrážky, si totiž vyžadujú úplne inú starostlivosť ako tie, ktorým chýba hydratácia a mnoho pleťových prípravkov ich len irituje.

produkty InaEssentials skúsenosti
S prehľadom si dokáže poradiť aj so suchými kútikmi v okolí pier. Prírodná neutrálna vôňa nedráždi nos a už vôbec nie citlivú pokožku.

Zloženie

Verte či nie, no v balení nájdete len organickú harmančekovú vodu bez akýchkoľvek iných zložiek.

Vôňa

Po ovoňaní pleťovej vody nie je v nose cítiť žiaden chemický odor. Čuchové receptory zaznamenajú len neutrálnu a ničím neprikrášlenú arómu harmančeka.

Aplikácia a pocit po nanesení

Harmančeková voda sa na tvár nanáša pomocou vatového tampóna. Krúživými pohybmi sa vmasíruje do pleti, pričom na pokožku schne mimoriadne rýchlo. Nezanecháva po sebe žiaden mastný ani lepkavý film a pleť je po jej použití hebká, no trochu suchšia – tak ako po aplikácii akejkoľvek kvetovej či bylinkovej vody. Tento pocit však môže byť veľmi individuálny, no napriek tomu ho hodnotíme ako veľké plus. Krém alebo sérum sa na pokožku potom nanáša omnoho jednoduchšie.

Účinok na pleti

Upokojenie pokožky je citeľné ihneď po prvom zoznámení sa s týmto produktom. Čím dlhšie sme vodu používali, o to menej bola pleť zapálená a vykazovala známky podráždenia. Proces hojenia zapálených miest a suchých oblastí bol omnoho rýchlejší. Harmančeková voda teda skutočne splnila to, čo výrobca sľubuje.

Celkové hodnotenie

Z rumančekovej vody sme úplne nadšení. Sťahuje zápal, napomáha k rýchlejšej liečbe chrastičiek po akné, redukuje červené miesta na pleti, a to všetko bez pomoci akejkoľvek chémie. S prehľadom si dokáže poradiť aj so suchými kútikmi v okolí pier. Prírodná neutrálna vôňa nedráždi nos a už vôbec nie citlivú pokožku. Veľkou výhodou je i nízka investícia a dlhá trvácnosť produktu aj pri každodennom používaní.

inaessentials.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určená

Výhody

 • príjemná čistá bylinková vôňa
 • na tvári nezanecháva žiaden mastný ani lepkavý filter
 • upokojuje podráždenú pokožku tváre a krku už po prvom použití
 • nedráždi ani čerstvé rany na tvári
 • dlhodobé používanie pleťovej vody zlepšuje kvalitu pleti a minimalizuje tvorbu zápalov
 • nízka cena
 • vhodná na každodenné používanie
 • pleť je okamžite pripravená na absorpciu ďalších produktov starostlivosti o pokožku
 • produkt pri dennom používaní vydrží cca 3 mesiace

Nevýhody

 • počas testovania organickej harmančekovej vody sme žiaden mínus nenašli

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Aktualizované: 4. 12. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies