Peelingová tyčinka proti čiernym bodkám Garnier – recenzia

Jack Shakespearow/20. novembra 2021/Čistenie pleti/5 min. čítania
Peelingová tyčinka proti čiernym bodkám Garnier - recenzia

@vrabcenastreche.sk Peelingová tyčinka proti čiernym bodkám Garnier - recenzia

Testovaný produkt: Peelingová tyčinka proti čiernym bodkám

Výrobca / značka: Garnier

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • peeling a čistenie pleti v jednom
 • pre problematickú mastnú pokožku
 • s obsahom aktívneho uhlia – skvelý absorbent nečistôt
 • praktické balenie
 • vhodné na každodenné použitie
 • tyčinka obsahuje exfoliačné častice
 • na ošetrenie T-zóny
vivantis.skPozrieť cenu

Hľadá sa najlepší prípravok na čierne bodky!

Zanesené póry v oblasti čela, nosa alebo brady nepotešia žiadnu ženu. Objavujú sa takmer ihneď, ako sa ich snažíte vyčistiť a navyše sú nemálo viditeľné aj pod vrstvou make upu. Pleť „vďaka“ nim vyzerá nezdravo a nečisto. Ak zvažujete kúpu prípravku, ktorý si s čiernymi bodkami dokáže poradiť, pustite sa spolu s nami do našej recenzie. Odporúčame peelingovú tyčinku Garnier? Čím nás (ne)milo prekvapila?

Testovanie

Tyčinku proti čiernym bodkám sme testovali dva mesiace na mastnej problematickej pleti s čiernymi bodkami v oblasti nosa, líc a brady.

Ak hľadáte peeling, ktorý vašu pokožku poriadne premasíruje a prekrví, peelingová tyčinka by vás sklamať nemala. Avšak v prípade, že sa budete spoliehať, že tyčinka pleť dôkladne vyčistí, produkt vaše očakávania ani zďaleka nesplní.

Štruktúra a aplikácia

Produkt má konzistenciu pomerne tuhej tyčinky a po prejdení prstom po jej povrchu je cítiť drsnú štruktúru. Tyčinka sa nanáša na navlhčenú pleť, predovšetkým na oblasť T-zóny – miesta, kde sa čierne bodky tvoria najčastejšie.

Prvým sklamaním, ktoré nás nemilo prekvapilo, bola konzistencia produktu po nanesení – na pokožke sa nevytvorila žiadna súvislá čierna pastovitá vrstva, len akýsi riedky vodnatý povlak slabo šedej farby na míle vzdialený od ilustračného obrázku na obale. Čistiace prípravky s obsahom aktívneho uhlia, ktoré sme mali možnosť doposiaľ vyskúšať, zanechávali na pleti úplne iný pocit a vrstvu.

Nanášanie tyčinky priamo na pleť si žiada istú opatrnosť a cit – exfoliačné častice sa na navlhčenej pleti rozpúšťajú len minimálne, a tak stačí veľmi málo a pleť sa veľmi ľahko podráždi, dokonca i nepekne poškriabe. Nešetrné škrabanie pokožky určite nie je ten správny spôsob, ako sa zbaviť čiernych bodiek. Ak sa na pleti navyše nachádzajú aj akné a zapálené miesta, hrozí riziko prenosu infekcie aj na iné časti tváre.

Garnier Pure Active tyčinka proti čiernym bodkám účinok

@vrabcenastreche.sk Garnier Pure Active tyčinka proti čiernym bodkám

Pocit po umytí prípravku

Ak sa predtým pleť nevyčistila iným čistiacim gélom, po umytí tyčinky z pokožky sa ľahko stane, že na nej zostanú nečistoty a mastnota. Keďže je dôkladné čistenie základom starostlivosti o problematickú pokožku, nie je možné počas čistiacej rutiny staviť iba na tento produkt. Pleť je vďaka peelingu síce hebká, no určite nie hĺbkovo vyčistená. Aj z tohto dôvodu vrelo odporúčame tvár vyčistiť iným prípravkom a až potom na T-zónu aplikovať Garnier tyčinku. V čase, keď bola pleť mierne zapálená, jej použitie tejto tyčinky veľmi nepomohlo – pokožka sa podráždila ešte viac.

Splnila exfoliačná tyčinka Garnier naše očakávania?

Radi by sme čvirikali, že áno, ale nemôžeme. Po každom použití sme z produktu mali zmiešané pocity. Na jednej strane silný peelingový efekt, no na strane druhej pocit nedostatočne vyčistenej pleti a ľahšie či silnejšie podráždenie. Čierne bodky sa síce objavovali menej často, avšak je to celkom logické – nečistoty z povrchu pórov sa mechanicky odstránili, no póry neboli vyčistené do hĺbky.

Celkové hodnotenie

Ak hľadáte peeling, ktorý vašu pokožku poriadne premasíruje a prekrví, peelingová tyčinka by vás sklamať nemala. Avšak v prípade, že sa budete spoliehať, že tyčinka pleť dôkladne vyčistí, produkt vaše očakávania ani zďaleka nesplní. Navyše je nanášanie na pleť trochu nehygienické – umývaním tyčinky pod tečúcou vodou sa produktom zbytočne plytvá a pár hodín trvá, kým potom vyschne, čo pre problematickú pokožku so sklonom k tvorbe častých zápalov nie je práve tá najlepšia správa. Garnier peelingovú tyčinku môžeme teda odporučiť iba pre pokožku, ktorá potrebuje peeling, no nie poriadnu očistu a šetrné zaobchádzanie. Po spotrebovaní tohto balenia nemáme najmenší dôvod kúpiť si tento produkt znovu. Udeľujeme mu 2 hviezdičky, a to len z dôvodu, že sa môže pýšiť aspoň výrazným peelingovým účinkom.

vivantis.skPrejsť do eshopu

Pre koho áno

 • pre mastnú pokožku tváre a krku
 • ak na tvári nemáte zapálené akné
 • pre ľudí, ktorých pokožka nie je citlivá a ľahko iritovateľná
 • pre všetky vekové kategórie
 • ak hľadáte prípravok s výrazným peelingovým efektom

Výhody

 •  jednoduchá aplikácia
 •  balenie vhodné aj na cesty
 • kompaktné rozmery
 • efektívny mechanický peeling

Nevýhody

 • po nanesení na tvár je prípravok bielošedej farby – ilustračný obrázok na obale trochu zavádza
 • povrch tyčinky sa ťažko umýva
 • opakovaný kontakt tyčinky s pokožkou nie je veľmi hygienický
 • drsný povrch dokáže po tvári roznášať infekciu
 • nevhodné pre citlivú pleť, ktorá sa ľahko podráždi
 • minimálny čistiaci efekt
 • na trhu je množstvo lepších prípravkov, ktoré pleť vyčistia dôkladnejšie
 • mastná pleť sa musí najprv vyčistiť iným prípravkom

Kde kúpite kozmetické prípravky proti čiernym bodkám

BLACK FRIDAY 2021 - SEVERSKÉ DETOXIKAČNÉ MYDLO NA ČISTENIE PLETI 120ML NATURA SIBERICA cena

Cena: od 10,50 €

Severské detoxikačné mydlo na čistenie pleti 120ml Natura Siberica

Od dávnych čias sú známe vynikajúce vlastnosti severských bylín a bobúľ, bohatých na drahé oleje a vitamíny. Odborníci Natura siberica starostlivo preštudovali staré recepty severských národov a pripravili unikátny prírodný produkt … čítať viac

Intenzívne čistiaci peeling (Intense Skin Exfoliator-Peeling) 30 ml cena

Cena: od 14,95 €

Intenzívne čistiaci peeling (Intense Skin Exfoliator-Peeling) 30 ml

Tento kvapalný exfoliant používa kombináciu AHA (alfa hydroxykyseliny) a BHA (beta hydroxykyseliny) na odstránenie mŕtvych kožných buniek. Sérum je vyrobené z výťažkov citrónov, hrozna, mrkvy a ananásu….čítať viac

vivantis.skPrejsť do eshopu
Sérum na rozšírené póry so zinkom (Blemish and Pore Refining Serum) 30 ml cena

Cena: od 2,55 €

Sérum na rozšírené póry so zinkom

Toto šetrné sérum s použitím dvoch hlavných zložiek niacinamidu a zinku minimalizuje nepekný vzhľad rozšírených pórov, a upokojuje citlivú pokožku. Napomáha znížiť viditeľnosť pigmentových škvŕn…..čítať viac

vivantis.skPrejsť do eshopu

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár