Slepačia polievka pre dušu: Odkazy z neba

Jack Shakespearow/27. mája 2021/Knižné recenzie/5 min. čítania

Slepačia polievka pre dušu: Odkazy z neba recenzia

Recenzia na knihu - Slepačia polievka pre dušu: Odkazy z neba, Jack Canfield, Mark V. Hansen, Amy Newmark 

Knižná recenzia: Slepačia polievka pre dušu: Odkazy z neba

Autor: Jack Canfield, Mark V. Hansen, Amy Newmark

Recenzent: Martina Melišková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

  • Vydavateľstvo: Eastone Books
  • Recenzent knihu čítal: 03hod 22min
  • Počet strán: 360

Príbehy, ktoré nám dokážu, že láska je silnejšia než hranica medzi nebom a zemou

Slepačia polievka pre dušu, to je pojem, s ktorým sa musel stretnúť každý milovník hĺbavých a krehkých príbehov. Tento zväzok nám približuje situácie, ktoré sa len ťažko dajú vysvetliť rozumom, no o to viac vedia pohladiť dušu.

Obsah

Kniha obsahuje 101 krásnych príbehov, ktoré napísal sám život. Mnoho ľudí sa v tejto publikácií zdôveruje so svojimi zážitkami a pocitmi. Je len na pleciach konkrétneho čitateľa, ktorý príbeh ho chytí za srdce. Pri niektorom zostanete chladní, iné vás zasa rozplačú. Zbierka opisuje množstvo rozmanitých okolností, ktoré sú možno podobné tým, čo ste prežili i vy. A to je na knihe to krásne – nenájdete tu príbehy, ktoré sa vám budú zdať cudzie.

Odkazy z neba sú rozdelené do niekoľkých tematických kapitol, pričom každá z nich otvára inú tému. Nájdete tu príbehy, v ktorých sa ľudia obrátili tesne pred vstupom do neba a vrátili sa späť na zem, alebo svedectvá ľudí, ktorým ich blízki zosnulí pomohli v ťažkých životných chvíľach alebo rozhodujúcich životných krokoch. Zapáči sa vám viac kapitola o ľuďoch, ktorí svojim pozostalým zoslali odkaz, že sú stále s nimi? Alebo tá, ktorá opisuje mystické vízie, sny či predtuchy?

Mieril prstom niekam nad moju hlavu. Keď som sa tam pozrela, nič som nevidela. Zasvietil lampu a uvidela som, že je veľmi otrasený. Povedal mi, že ho niečo zobudilo, a keď sa pozrel na mňa, uvidel nad mojou hlavou svietiť biele svetlo. Potom svetlo zmizlo. Naozaj ho to vystrašilo.Jack Canfield, Mark V. Hansen, Amy Newmark

Vďaka tejto zbierke Slepačej polievky pre dušu spoznáte ženu, ktorej zosnulá matka stanovila diagnózu a zachránila jej tak život. Chlapca odprevádzajúceho svojho mladšie brata do neba či dcéru, ktorá aj po rokoch od smrti svojej milovanej mamy dostala pár krásnych narodeninových prekvapení.

Ak chcete z knižky vyťažiť čo najviac, je dobré si ju rozkúskovať a dávkovať po častiach. Iba tak precítite každý jej príbeh a dáte svojej duši i hlave priestor na zamyslenie a hĺbanie. Nič sa teda nestane, keď túto zbierku príbehov budete mať položenú na nočnom stolíku aj niekoľko mesiacov. Čim dlhšie sa s ňou budete stretávať, tým väčší dojem na vás urobí. Ak by ste ju zhltli za jeden či dva večery, prišli by ste o nemalý pôžitok, pretože dojmy z jednotlivých príbehov by sa vo vás zmiešali a vytvorili jedno veľké chlpaté klbko.

výkup kníh online

Je zvláštne, že i tie najmenšie zázraky, ktoré v knižke nájdeme, vedia spôsobiť neuveriteľnú radosť. Spoznáte tu mnoho osudov, mnoho ľudí, mnoho príbehov podobných i úplne rozličných. Chcete sa zoznámiť s ľuďmi, ktorí sa dotkli neba alebo privítali niekoho, kto sa tam už dostal?

Rôzne zväzky Slepačej polievky pre dušu si zväčša nájdu svojich čitateľov v každej vekovej či sociálnej skupine. Pri tomto diele je však nutné cieľovú skupinu čitateľov ešte viac špecifikovať. Ak veríte, že smrťou sa všetko končí a neberiete do úvahy možnosť posmrtného života, budete sa na túto zbierku pozerať ako na hromadu nezmyselných a vymyslených príbehov. Ak však pripúšťate, že odchod z tejto planéty ešte nemusí znamenať definitívny koniec, nájdete tu množstvo dušu pohládzajúcich momentov.

Keby som tento príbeh počula od niekoho iného, pomyslela by som si, že ide o drogami vyvolanú halucináciu. Lenže šlo o moju mamu, takže som vedela, že hovorí pravdu. Som vďačná, že mi Boh dovolil zažiť túto udalosť, pretože mi dala veľa útechy. Dúfam, že keď sa o to s vami podelím, uteší aj vás.Jack Canfield, Mark V. Hansen, Amy Newmark

Záver

Slepačia polievka pre dušu – Odkazy z neba, to sú príbehy plné pokory, sĺz, zvláštneho smútku, pokoja, nikdy neutíchajúcej nádeje a lásky, ktorá prekoná všetky prekážky. Čitateľ si zo stretnutia s touto knihou odnáša krásny pocit na duši, vďaka ktorému bude ešte dlho potom dýchať s ľahkosťou a vnímať tento svet ako jeden veľký zázrak vytvorený z malých čiastkových ilúzií.

Plusy a charakteristické črty

  • emotívnosť
  • rôznorodé príbehy, ktoré oslovia širokú skupinu čitateľov
  • v knihe môžete jednotlivé príbehy či kapitoly preskakovať a neskôr sa k nim vrátiť

Pre koho áno

  • pre ľudí, ktorí sa už s niektorými zväzkami Slepačej polievky stretli a nechali sa uniesť ich príbehmi
  • ak hľadáte knihu, ktorá je nenáročná, viac-menej oddychová, no ponúka vám niekoľko emotívnych zážitkov
  • ak veríte v posmrtný život

Pre koho nie

  • ak veríte, že smrťou zaniká i naša duša

Aktualizované: 13. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies