Svet nestojí na jednom chlapovi

Jack Shakespearow/3. júna 2021/Knižné recenzie/5 min. čítania

Svet nestojí na jednom chlapovi recenzia

Recenzia na knihu - Svet nestojí na jednom chlapovi, Elizabeth J.V.

Knižná recenzia: Svet nestojí na jednom chlapovi

Autor: Elizabeth J.V.

Recenzent: Simona Rošková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Bestseler
 • Recenzent knihu čítal: 06hod 00min
 • Počet strán: 245

Život máme na to, aby sme stúpali. Nie klesali

Ako môže jeden muž a jedna nerozvážna chyba z mladosti ovplyvniť váš život? Zdá sa vám, že váš život je jeden rútiaci sa kolotoč, ktorý sa bojíte zastaviť aj napriek tomu, že už nechcete, aby sa šialenou rýchlosťou krútil? Bojíte sa vlastnej neschopnosti o seba bojovať? Bojíte sa toho, že už nebudete môcť na niekoho zvaliť vinu, ak nebude všetko podľa vašich predstáv?

Obsah

Čo sa stane keď stratíme to, po čom naše srdce prahlo? Dáte sa poraziť osudom, alebo hrdo zdvihnete hlavu a pôjdete ďalej? I keď so slzami v očiach, ako to bolo v prípade hrdinky tohto príbehu – Natálii?

Po rozvode rodičov sa Natáliin život úplne rozsypal. Otec odišiel za hranice a matka si našla novú známosť, s ktorou spoločne holdovali alkoholu. Mladá tínedžerka zažila obrovské sklamanie v láske, ktoré neostalo bez následkov. Matka ju vyhodí na ulicu a Naty sa drobnými krádežami pretĺka zo dňa na deň. Po troch rokoch sa vracia jej otec z Nemecka domov a chce sa o svoju dcéru postarať.

Nenávidím ťa, pretože si tu nebol, keď som ťa chcela mať pri sebe! Nenávidím svoju mater, pretože ma vyhodila, keď som ju najviac potrebovala, a nenávidím toho, čo mi tak veľmi ublížil a opustil ma, namiesto toho, aby mi pomohol. Je mi úplne jedno, kde a ako skončím. Rozumieš?Elizabeth J.V.
...

Mladá študentka opakovane od otca uteká. Nedôveruje nikomu. Zrada a sklamanie spôsobili v jej mysli a v správaní prevrat. Ignoruje učiteľov, je drzá a konfliktná. Otec ju chce vrátiť do normálneho života, lenže Natália o to nestojí. Je plná hnevu, bolesti, nedôvery a nenávisti. Trápia ju výčitky zo zlyhania. Keď trikrát okradne toho istého človeka, len vždy na inom mieste a za iných okolností, jej život sa na chvíľu ocitne na hrane života a smrti. Odrazu sa v jej zatrpknutom živote objaví ON. Podarí sa mu vyčariť znova úsmev na Natáliinej tvári? Dokáže ju znova prinútiť, aby verila sebe a dala šancu svojmu otcovi? Podarí sa jej otcovi zistiť, či bola na potrate, alebo porodila? A ak porodila, kde je stratené dieťa?

Nehovor to!‘ ticho plakala. ‚Je mi to teraz veľmi ľúto. Mala som si ho nechať. Mala som si ho nechať!‘ opakovala bolestivo. Plač sa zintenzívňoval a Gabriel začínal byť nepokojný. ‚Neobviňuj sa, Nataly. Určite je v poriadku a má sa dobre!‘ ‚Som zlá, sebecká a nezaslúžim si tu byť!Elizabeth J.V.

Pre slovenskú čitateľskú verejnosť je Elizabeth J.V. zatiaľ neznáma, ale zato talentovaná začínajúca autorka píšuca pod pseudonymom. Román Svet nestojí na jednom chlapovi je jej prvotinou a musím povedať, že dosť vydarenou. Je to príbeh o tom, že svet skutočne nestojí na jednom chlapovi. Vždy sa môže nájsť druhý, ktorý za to stojí. Román mimoriadne živý a s veľkou dávkou optimizmu. Silný, pútavý príbeh je nielen pre mladšie ročníky. Zachutí všetkým, ktorí majú silu a chuť bojovať a hlavne veriť v lepší zajtrajšok.

výkup kníh online

Kniha je písaná s ľahkosťou a zrozumiteľným jazykom. Dej je chronologický. Krivka napätia strieda vybičované city hlavnej hrdinky. Autorka si dala veľmi záležať a prenikla hlboko do duše Natálie. Detailne opísané pocity smútku, nenávisti, beznádeje a nedôvery vám postavia všetky chĺpky na tele. Citlivý prístup autorky dodal prvotine nádych úprimnosti. Musím sa priznať, že nad nepochopiteľným správaním hrdinky som neraz krútila hlavou a mala som veľkú chuť ju poriadne vyfliaskať. Život je nevyspytateľný. Berie, ale aj dáva. Čo všetko Natálii vzal a naopak, čo všetko našla a získala, sa dozviete, keď sa začítate do románu Svet nestojí na jednom chlapovi.

Príbeh o veľkej sile a chuti bojovať za niečo, čo za to stojí. Veď keď niečo veľmi chceme a veríme v to, tak to aj dostaneme. Román okorenený slzami, zúfalstvom ale aj šťastím a láskou. V deji je zastúpených viac postáv a každá z nich svojím spôsobom pomáhala hlavnej hrdinke. Najviac Alex. Večne usmiaty a vždy optimisticky naladený mladík, ktorý vniesol do príbehu žiarivé slnečné lúče. Od začiatku príbehu budete svedkom jednej veľkej premeny. Ako sa z nedôverčivého a zatrpknutého dievčaťa stala jedna silná, obetavá a odhodlaná matka.

Záver

Kniha disponuje prekvapivými zvratmi a šokujúcimi odhaleniami. Pestré dialógy striedajú krásne pozitívne myšlienky na život. Román o znovuobjavení stratenej rodičovskej lásky, o veľkom pochopení a porozumení. Nikdy nevieme komu môže obyčajný úsmev na vašej tvári zmeniť život, nakopnúť iskru v srdci a donútiť ho ísť za šťastím.

Plusy a charakteristické črty

 • oddychové čítanie s kvapkou nebezpečenstva
 • hlavná postava, ktorá preskúša vašu trpezlivosť
 • pestré dialógy
 • v príbehu je zopár pekných pozitívnych myšlienok
 • množstvo prekvapivých zvratov

Pre koho áno

 • pre všetkých, ktorí veria v lepší začiatok
 • pre všetky vekové kategórie, ktoré milujú ľahké dramatické príbehy

Pre koho nie

 • ak veríte, že tu nájdete mimoriadny dramatický príbeh

Kde kúpite knihu Svet nestojí na jednom chlapovi

bux logo

Aktualizované: 11. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies