V objatí gentlemana recenzia

Recenzia na knihu - V objatí gentlemana, Emily D. Beňová

Knižná recenzia: V objatí gentlemana

Autor: Emily D. Beňová

Recenzent: Martina Melišková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

  • Vydavateľstvo: MERIDIANO-press, edícia Moderné romána
  • Recenzent knihu čítal: 04hod 35min
  • Počet strán: 310

Vždy existuje ďalšie riešenie

Kto sa aspoň raz dostal do nepríjemnej situácie, vie, že cesta späť je opradená čiernymi vláknami. No ste si istí, že nemožno nájsť nové riešenie, ktoré by predstavovalo akúsi skratku medzi vami a vyriešením problému? Melania Gerardová mala na výber. Ale predsa našla ďalšiu možnosť

Obsah

Jedného všedného dňa vtrhne do redakcie časopisu, v ktorom Melania pracuje, nasrdená právnička. Zastáva práva svojho klienta Sebastiana Reyleho, o ktorom sa Mel nepekne vyjadrila v jednom zo svojich článkov. Dá jej navonok láskavú ponuku – buď sa Mel verejne ospravedlní, alebo ju poženú pred súd, ktorý nemá šancu vyhrať. Nakoľko jej ani jedna možnosť príliš nevonia, zaumieni si, že bohatému miliardárovi ponúkne čosi iné – seba. Keď už raz tento návrh vysloví, nie je možné vziať ho spať, a tak sa hlavná hrdinka vrhá na cestu, o ktorej priebehu nemá ani tušenia. Hrozí jej nebezpečenstvo? Dodrží Sebastian slovo a po splnení všetkých podmienok ju predsa len nepostaví do súdnej siene? Vyjde z tejto situácie ako víťaz či ten, kto nakoniec aj tak utrpí porážku?

Jedna časť môjho JA ten môj trúfalý návrh vehementne odmieta, no tá druhá, tá, ktorú nechcem počúvať, ho spokojne pripúšťa. Teraz sa musím rozhodnúť, či tomu megalomanovi zavolám alebo nie. Ak mu zavolám, bude to znamenať, že to jeho pozvanie na stredajší večer prijímam, no čo to bude znamenať pre mňa?Emily D. Beňová

Príbehom čitateľa sprevádza hlavná ženská postava, ktorá má vskutku svojské črty. Navonok hanblivá, neskúsená mladá žena disponuje poriadne odvážnym a nebojácnym vnútrom, ktoré ju v niektorých situáciách dokáže prevalcovať a zaskočiť. Mnohokrát totiž vydala jeden povel a vnútro hlásilo pravý opak, vďaka čomu sa situácia nemálo zamotala a čitateľ tak zaznamenal vtipnú či humornú pasáž. S týmto faktom súvisia aj výrazové prostriedky Melanie, ktoré sa po niekoľkých stranách stali plnohodnotnou súčasťou príbehu.

Svojská postava hlavnej hrdinky tak vniesla do všedného príbehu nové odlesky, ktoré dokázali osviežiť aj miestami stagnujúci dej. Zápletka je totiž veľmi jednoduchá a, pravdupovediac, v nemalej miere sa podobá na iné, známe i menej známe, príbehy spadajúce do erotického žánru. Postava miliardára, ktorý zamáva citovým vnútrom hanblivej mladej ženy, sa v knižnom svete nevyskytla po prvýkrát, no publikum, ktoré má v obľube romanticko-erotické príbehy, v texte predsa len nájde miesta či charaktery, ktoré upútajú jeho pozornosť.

Emily D. Beňová autor

Emily D. Beňová autor

Diana nakoniec rozhodne, že pizzu necháme na iný deň a pôjdeme rovno do podniku, pretože sa už nevie dočkať, kedy si konečne zatancuje. Súhlasím, no iba pod podmienkou, že podnik vyberiem ja a nie ona, nakoľko veľmi dobre viem, aké miesto by vybrala, a ja nemienim ísť do baru, kde vyhráva rocková hudba a skáču tam samé natupírované hlavy. Po krátkom dohadovaní prikývne, takže vyberám podnik pár ulíc od redakcie, kde pracujeme.Emily D. Beňová

Dej je vyskladaný zo situácií, ktoré aj napriek tomu, že je príbeh zasadený do amerického prostredia, pôsobia pre našinca uveriteľne. Ženský román znesie aj zopár pasáží, ktoré neovplyvňujú samotnú zápletku, no poskytnú čitateľkám priestor na to, aby si zregenerovali myseľ. Výsledkom je príbeh, ktorý síce plynie pomalším tempom, no  stále dokáže upútať či osloviť a svoje publikum nevyčerpáva.

Kniha sa číta vcelku rýchlo a bez problémov. Môžu za to časté dialógy, nevyčerpávajúca slovná zásoba a jednoduché vety, ktoré priamo a bez odbočení vykreslujú realitu takú, aká v skutočnosti je. Kritériá oddychového žánru sú vďaka tomu splnené – nie je potrebné snoriť medzi riadkami, hľadať skryté významy či odkazy, ktoré by čitateľa priviedli k novým kľúčovým zisteniam.

Záver

V objatí gentlemana je tu pre tých, ktorí majú chuť na iskrivý, no napriek tomu ľahký a nenáročný príbeh. Ak máte v knižnici zopár romanticko-erotických kúskov, ku ktorým sa radi vraciate, tento vás po niekoľkých stranách dozaista neomrzí. Hanblivé i odvážne skutky Melanie Gerardovej majú potenciál pritiahnuť oči, myseľ i dušu každého milovníka šteklivých románov.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

  • rýchle a nenáročné čítanie
  • časté dialógy
  • zaujímavá postava hlavnej hrdinky, ktorá ozvláštňuje text
  • zopár vtipných momentov
  • slovná zásoba je adekvátna žánru

Pre koho áno

Pre koho nie

  • pre čitateľov, ktorí vyhľadávajú erotický román disponujúci novými prvkami, na ktoré v tomto žánri doposiaľ nenarazili

Kde kúpite knihu V objatí gentlemana

bux logo

Zdroje

  1. Goodreads : Emily D. Beňová,  Img – Emily D. Beňová

Aktualizované: 11. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies