Výhybky osudu recenzia

Recenzia na knihu - Výhybky osudu, Slávka Koleničová

Knižná recenzia: Výhybky osudu

Autor: Slávka Koleničová

Recenzent: Simona Rošková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

  • Vydavateľstvo: IKAR
  • Recenzent knihu čítal: 08hod 30min
  • Počet strán: 423

Osud je príbeh životnej túžby

Veríte na osudovú lásku? Veríte, že zo všetkých ľudí existuje len jeden človek, jedna spriaznená duša, ktorá je určená iba pre vás a ostatné vzťahy slúžia len k tomu, aby vás k nemu priviedli? Alebo sú reči o osudovej láske iba mýtus?

Obsah

Osud si občas s našimi životmi robí, čo chce. Dá sa náš osud zvrátiť alebo budeme ďalej šliapať vo vychodených cestičkách? Aj naša hlavná hrdinka Lucia zažila na vlastnej koži krutosť osudu. Neustále rozchody a návraty. Ani po prvej facke sa nevie oslobodiť od svojho priateľa. Ustavičné prázdne sľuby a sladké rečičky z úst Andreja pôsobia na mladú ženu ako magnet. Jej verné priateľky z babinca len nechápavo krútia hlavou nad ich neperspektívnym vzťahom.

Lucka, veľmi ma mrzí tá facka.’ Prehovoril tlmene. ,Nechápem, ako som to mohol urobiť, ženu som doteraz nikdy neudrel.’ Bojujúc so slzami, ironicky som sa uškrnula. ‚Takže to bola premiéra? Povzbudzujúce…’ Schýlil sa, zľahka ma pobozkal na líce. ,Môžeš mi to odpustiť? Viac od teba nežiadam.Slávka Koleničová

V nestráženej chvíli spoznáva sympatická sestrička fešáka Michala, ktorý má o ňu vážny záujem. Lucia je zmätená z oboch mužov, ale znova dáva šancu výbušnému Andrejovi.
Tak ako každý rok, aj teraz sa celá dievčenská partia vybrala na týždňový výlet. Dievčatá si užívajú bezstarostné dni leňošenia, prežívajú letné romániky, len Lucia je zamĺknutá a nepríjemná. Jej dušu ťažia výčitky, srdce má rozbité na milión kúskov a má pocit, že si celkom zbabrala svoj život. Kamarátka Milica sa už nemôže pozerať na utrápenú priateľku a jednu výhybku osudu prehodila na ňu.
Ale nie je všetko zlato, čo sa blyští. Aj keď frajera vymenila, problémy a starosti s láskou ostali. No osud sa znova rozhodol hrať podľa vlastných pravidiel.

Slávka Koleničová autor

Slávka Koleničová autor

Rozrevala som sa. Aj napriek predsavzatiu, že budem silná a odolám. ‚Lenže ja ho stále milujem! Nechcem ho znova stratiť!’ Ľubine pery sa stiahli do úzkej čiarky. ,Tak potom choď za ním. Chyť ho pod krk a riadne mu všetko vytmav. Ja by som…’ Nedohovorila. Beznádej ma udrela rovno medzi oči. Nič. Stále nič, akoby sa pod zem prepadol. Zbytočne mu volám, nechávam odkazy, správy, maily…Slávka Koleničová

Sklamaná Lucia sa rozhodla pre radikálne riešenie. Za výdatnej podpory priateliek sa vrhá do vzťahu a do náručia bohatého, vplyvného a pekného doktora. Veď klin sa klinom vybíja, tak prečo si nevziať to, čo mi život ponúka na zlatej tácke? Ako dlho sa bude mladá sestrička týrať myšlienkami na Michala? Bude záhadný doktor len dočasná náplasť na jej boľavé srdce? Dokáže prehodiť výhybku a presmerovať svoj osud na inú koľaj?

Očakávaná novinka z pera Slávky Koleničovej práve obsadila popredné miesta v našich kníhkupectvách. Obálka knihy je lákavá a farebná, takže poľahky priťahuje zvedavé oči každej ženy. Výhybky osudu je svieži, pútavý a dynamický román pre všetky ženy, ktoré veria v naplnený osud a šťastné konce. K napísaniu tejto knihy sa autorka inšpirovala vlastnými zážitkami z prostredia detského oddelenia nemocnice. Príbeh mladej Lucie, s ktorou sa osud nepekne pohral. Tak zúfalo túžila po láske, ktorá sa jej ale statočne vyhýbala, že sa rozhodla z trucu vydať, len aby zabudla na svoju bolesť zraneného srdca.

výkup kníh online

Na pozadí príbehu hlavnej hrdinky, ktorá celý dej interpretuje sa odohrávajú osudy aj vedľajších postáv. Jej verné priateľky takisto zápasia so svojimi strasťami a slasťami života. Slávka Koleničová si dala záležať a veľký dôraz vložila do detailných opisov postáv, ale aj ich osobitých charakterov. V románe nájdete viacero postáv, ale všetky majú svoje oprávnené zastúpenie. Mne najviac zaimponovala Milica svojím prístupom a veľkým srdcom. Zamilovala som si aj malého chlapčeka z detského oddelenia. Dychtivo som čakala, ako sa vyvinie aj jeho osud. Z celého príbehu je cítiť nespútané priateľstvo mladých žien. Autorka sa pohrala s myšlienkou, či nám je osud daný a či ho vieme zvrátiť vo svoj prospech. Naozaj máme viac osudov a záleží len na nás, ktorý si vyberieme?

Musím sa priznať, že anotáciu knihy som vopred nečítala a podľa názvu diela som očakávala úplne iný príbeh – príbeh zrelej ženy. Na túto novinku som sa veľmi tešila a musím len skonštatovať, že ma spisovateľka nesklamala. Naopak, potešila moju čitateľskú dušu. Občas som nechápavo krútila hlavou nad počínaním hlavnej hrdinky a vravela si „ach bože, dievča, aká si len naivná a zadubená.”

Záver

Vyzdvihnem neskutočný rozprávačský talent autorky, lebo vďaka nemu sa dokážete hravo priblížiť k pocitom a hlavne k dôvodom, prečo ktorá postava konala tak, ako konala. Kniha disponuje šokujúcimi tajomstvami a prekvapivými zvratmi. Je písaná ľahkým a iskrivým štýlom s kvapkou napätia. Do čítania sa pohrúžite hneď v úvode a autorka vás bude celým dejom nepatrne zavádzať.

Výhybky osudu sú oddychovým čítaním, odporúčam ho všetkým milovníčkam ženských románov. Knižka vás pobaví, ale rovnako aj prinúti zamyslieť sa. V knihe dokonca nájdete aj malý návod ako si uchmatnúť svoje šťastie! Osud je príbeh životnej túžby. Ak ste ho našli, našli ste svoje šťastie. Počúvajte len tlkot vášho srdca, ono vám napovie…

Plusy a charakteristické črty

  • oddychové, príjemné čítanie
  • detailné opisy
  • viacero dejových liniek a vedľajších postáv, ktorých osudy môžeme sledovať

Pre koho áno

  • pre všetky ženy, ktoré milujú romantiku
  • pre milovníčky ženských oddychových románov
  • ak veríte v osudovú lásku

Pre koho nie

  • ak veľmi neobľubujete romanticko-dramatické príbehy

Kde kúpite knihu Výhybky osudu

bux logo

Aktualizované: 7. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies