Yoga Girl (Moja cesta)

Jack Shakespearow/22. júna 2021/Motivácia/5 min. čítania

Yoga Girl (Moja cesta) recenzia

Recenzia na knihu - Yoga Girl (Moja cesta), Rachel Brathen

Knižná recenzia: Yoga Girl (Moja cesta)

Autor: Rachel Brathen

Recenzent: Ivana Šturcelová

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Motýľ
 • Preklad: Zuzana Angelovičová
 • Recenzent knihu čítal: 03hod 10min
 • Počet strán: 168

Život jogínky za oponou Instagramu

V ponuke kníhkupectiev je množstvo motivačnej literatúry, ktorá sľubuje, že vďaka nej zmeníte svoj život, zlepšia sa vám vzťahy alebo schudnete. Ale čo keď nič také robiť nemusíte? Čo ak stačí to, akí ste teraz?

Obsah

Rachel Brathen vo svojej knihe otvorene rozpráva o svojom živote a o ceste, po ktorej musela prejsť, aby sa stala tou Yoga girl, ktorú celý svet pozná z Instagramu. Za dokonalými fotkami, ktoré denne publikuje na sociálnych sieťach, sa skrýva život plný depresie, rodinných problémov, drog a alkoholu. Ťažko uveriť všetkému, čo táto usmievavá duša plná optimizmu a lásky zažila, kým sa stala osobou, akou je dnes. Zlom v jej živote nastal po prvom stretnutí s jógou na dovolenke v Thajsku a po absolvovaní kurzu meditácie. Odvtedy svoj život zasvätila jógovej praxi a meditácii. Rachel v knihe otvorene, bez servítky pred ústami, rozpráva svoj príbeh a inšpiruje každého k vyskúšaniu jogy a  meditačno-relaxačných techník.

Začnite tam, kde práve ste. Používajte to, čo máte k dispozícií. Robte to, čo je vo vašich silách.Rachel Brathen
...

Kniha je rozdelená na sedem kapitol, v ktorých okrem Rachelinho rozprávania nájdete aj časť s popisom skupiny jógových pozícií, ktoré sú tematicky zoradené v závislosti od toho, ako pôsobia na ľudské telo. Väčšina pozícií je veľmi jednoduchá a vďaka popisom a obrázkom správneho prevedenia ich zvládne aj úplný začiatočník, no na konci knihy môžeme nájsť aj zložitejšie obrátené pozície a stojky na rukách. V mnohých publikáciách, ktoré dnes vydávajú známe osobnosti zo sveta jógy, nechýba ani časť s receptami. Yoga girl nie je výnimkou. Recepty určite nie sú tým hlavným, prečo si túto knihu treba prečítať, ale sú príjemným spestrením publikácie. Rachel sem zahrnula hlavne také recepty, ktoré sama pravidelne pripravuje a sú veľmi jednoduché na prípravu, ako napríklad zelené smoothie alebo banánová zmrzlina.

Rachel corner yoga girl

Rachel Brathen Autorka

Kľúčom ku všetkému, čo robíte, je rovnováha. Pokojne teda pretancujte celú noc a nasledujúci deň si zacvičte jógu. Dajte si víno, no nezabudnite ani na zelený džús. V sobotu si dajte vysoké podpätky a v nedeľu zase choďte bosí. Prežívajte vrcholy aj pády. Striedajte pohyb s nečinnosťou.Rachel Brathen

Vďaka pestrofarebným fotografiám Yoga girl, ktoré zaberajú aj celé dvojstránky, k vám domov prenikne trochu dobrej nálady zo slnkom zaliatej karibskej Aruby, kde Rachel býva. Jediné, čo mi prekážalo pri čítaní, bola dvojstránka s pripomenutím niektorých Racheliných myšlienok, ktorá bola nevhodne umiestnená pred koncom každej kapitoly a prerušila tak hlavný text knihy častokrát aj v strede vety.

Záver

Yoga girl prečítate ľahko a veľmi rýchlo, hlavne kvôli množstvu už vyššie spomínaných fotografií, ale aj preto, že čistého textu v publikácii nie je veľa. Verím však, že nezostane len pri jednom prečítaní a čitatelia sa ku knihe budú pravidelne vracať. Obsahuje totiž myšlienky, ktoré stoja za to, aby ostali uchované v našej pamäti. Hlavným prínosom je pocit inšpirácie, ktorý publikum zaplaví vždy, keď knihu otvorí. Okrem toho – všetko čo, cítite a nad čím rozmýšľate, vám kniha pomôže dať do inej perspektívy a získate odlišný uhol pohľadu.

Kniha je vhodná pre univerzálneho čitateľa, ale najviac ju ocenia hlavne ženy, ktoré sa venujú alebo chcú začať venovať jóge, prípadne obľubujú ľahkú motivačnú literatúru, ktorá dokáže človeka vnútorne povzbudiť.

výkup kníh online
Najťažšie nie je nájsť taký typ cvičenia alebo diéty, čo budeme vedieť dodržiavať. Je to práve prijatie toho, že sme v poriadku už teraz. Vy ste v poriadku. Dokonca viac než len to. Ste krásni takí, akí ste.Rachel Brathen

Plusy a charakteristické črty

 • pestrofarebné fotografie
 • menej textu
 • rýchle čítanie
 • sumár myšlienok jednotlivých kapitol nie je umiestnený vhodne a mnohokrát prerušuje text aj v strede vety
 • prítomné recepty na prípravu jedál a pokrmov
 • jógové pozície sú rôznorodé, vyhovejú začiatočníkom i pokročilým

Pre koho áno

 • pre čitateľov, ktorí sa zaujímajú o jógu
 • pre tých, čo s jógou ešte len začínajú
 • pre milovníkov motivačnej literatúry
 • pre tých, ktorí hľadajú knihu „na viacero použití“, teda nielen na jedno prečítanie

Pre koho nie

 • pre čitateľov, ktorí hľadajú podrobné informácie o jóge
 • pre tých, ktorí nemajú radi motivačnú literatúru
 • pre čitateľov, ktorí očakávajú klasickú autobiografiu

Kde kúpite knihu Yoga Girl (Moja cesta)

bux logo

Zdroje

 1. Yogagirl.com : Rachel Brathen,  Img – Rachel Brathen

Aktualizované: 24. 10. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies