Zamilovaní až po uši

Jack Shakespearow/26. júna 2021/Knižné recenzie/5 min. čítania

Zamilovaní až po uši recenzia

Recenzia na knihu - Zamilovaní až po uši, Heather Webberová

Knižná recenzia: Zamilovaní až po uši

Autor: Heather Webberová

Recenzent: Martina Melišková

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Ikar
 • Preklad: Iveta Kubová
 • Pôvodný názov: Truly, Madly
 • Recenzent knihu čítal: 03hod 55min
 • Počet strán: 248

Knihu nájdete v eshope:

Nikdy neviete, kde všade sa dá vaše nadanie využiť

Máte aj vy vo svojom okolí ľudí, ktorí vás vedia prekabátiť svojím výzorom, gestami či rečou tela? Jednoducho sa skrývajú za nejakú masku, hrajú sa na niekoho, kým vôbec nie sú. Verte či nie, takúto kamufláž na nás môžu ušiť i knihy. A Zamilovaní až po uši je toho jasným dôkazom.

Obsah

Zistila som to hneď, len čo som prečítala niekoľko prvých kapitol. Pri otváraní knihy sa moje pľúca chystali na to, že budú musieť jednorazovo vypustiť väčší objem vzduchu, aby som zo stránok odfúkla práškový cukor. Nepôsobí aj na vás táto kniha sladko, lepkavo a romanticky?  Nečakali ste od nej jemné dialógy, prísľuby nekonečnej lásky a nadpozemské spojenia dvoch duší? Ak áno, tak potom vedzte, že ste sa nechali poriadne nachytať.

V príbehu sa totiž miešajú prvky mystiky, fantastiky, nevtieravej romantiky a neskôr sa sem prikradne aj malá kriminálna zápletka. Hlavnou hrdinkou je Lucia, ktorej rodičia prenechajú vedenie ich rodinného podniku, agentúry Valentín. Vďaka nej už našlo svoju chýbajúcu polovičku mnoho osamelých duší. Rodina Valentinovcov má totiž dar vidieť farebné odlesky aury, vďaka čomu k sebe priraďujú dvoch ľudí. Lucia je však jediná, ktorá tento dar nemá, namiesto toho ale pri podaní ruky s cudzou osobou vie lokalizovať predmety, ktoré dotyčný stratil. Ako sa jej toto nadanie môže zísť v agentúre? To si netrúfa odhadnúť ani ona, no keď jej raz zákazník podá ruku a ona uvidí, kde nakoniec skončil snubný prsteň, ktorý poslal svojej milej, začína sa dobrodružstvo, ktoré by nik od tohto ružového románu nečakal.

Sledovala som, ako odchádza po chodbe, otriasol sa mi pritom žalúdok. Keď som sa dotkla jeho dlane, videla som príbeh zásnubného prsteňa. Staromódny platinový prsteň s jemným filigránom a dvojkarátovým diamantom štvorcového tvaru. Prsteň, čo sa dedí. Bol na prste kostry.Heather Webberová

Namiesto katarznej romantiky vás tu bude čakať milé prekvapenie v podobe nekomplikovaného, no pútavého príbehu. Autorka tu jednotlivé žánrové zložky zamiešala tak, že celý príbeh napriek jeho rôznorodosti pôsobí súvislo, celistvo a napriek mystickým prvkom aj uveriteľne. Nemusíte sa báť ani iného neželaného efektu, s ktorým sa v romantických príbehoch stretávame pomerne často – naivná, hlúpučká hlavná hrdinka. Postava Lucie je síce trochu strelená, no pravdepodobnosť, že by vám svojimi myšlienkovými vzorcami liezla na nervy, je nulová. S úplnou ľahkosťou sa vžijete do jej kože aj vďaka jej svojskému pohľadu na svet či spôsobu, akým zvláda prekážky. Postava súkromného detektíva, ktorého si Lucia prizve na pomoc, do príbehu predsa len prinesie prísľub romantického dobrodružstva. Dokáže ich pátranie po prsteni spojiť a nájde lásku aj Lucia?

Najviac ma prekvapila skutočnosť, že autorka pri výstavbe svojho príbehu stále nevyšla z rámca oddychovej literatúry. Hoci je Luciina vízia s prsteňom trochu hrozivá a dala by sa využiť aj ako námet na detektívny román, dielo si stále zachováva jednoduchosť.

Heather Webberová autor

Heather Webberová autor

Požiadala som Johna, aby nás nasmeroval k rampe na nakladanie člnov, pretože moje videnie sa začínalo práve tam. Míňali sme unavene vyzerajúcich dobrovoľníkov, ktorí nám uhýbali z cesty. Pri rampe pre člny som naplno prevzala iniciatívu. Onedlho sme už boli v lese, narážali do koreňov stromov, predierali sa úzkymi chodníkmi a zanechávali za sebou vytrhaný porast.Heather Webberová

Záver

Či knihu zhltnete na jeden šup, alebo jej nebudete vedieť prísť na chuť, závisí len od vašich prvotných očakávaní. Obálka a názov nám demonštrujú niečo celkom iné, ako v knihe nachádzame. Ak sa tešíte na dokonalé romantické dielo, v ktorom si dvaja ľudia navzájom šepkajú do ušiek rôzne nežnôstky, ostanete poriadne sklamaní. Večnú lásku tu nenájdete. Keď sa však pustíte do čítania s tým, že máte pred sebou nenáročné, rôznorodé a oddychové dielko, budete príjemne prekvapení. Nájdete tu totiž oveľa viac.

výkup kníh online

Plusy a charakteristické črty

 •  netradičná zápletka
 • koktejl krimi, fantasy a romantiky osviežený humorom

Pre koho áno

 • pre ženy, ktorým sa už zunovala tradičná romantická zápletka
 • pre tých, ktorí si radi prečítajú zmes romantiky, fantasy žánru a humoru
 • ak milujete netradičné postavy

Pre koho nie

 • ak očakávate jednoduchý romantický príbeh
 • ak sa v knihe neviete preniesť cez fantastickú zložku a radi čítate len o tom, čo je reálne aj v bežnom svete

Kde kúpite knihu Zamilovaní až po uši

Zdroje

 1. Goodreads : Heather Webberová,  Img – Heather Webberová

Aktualizované: 7. 11. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies