ZeoZoe zubné tablety recenzia

Jack Shakespearow/25. apríla 2020/Recenzie

ZeoZoe zubné tablety recenzia, skúsenosti

©vrabcenastreche ZeoZoe zubné tablety recenzia

Testovaný produkt: Zubné tablety

Výrobca / značka: ZeoZoe

Predajca: zeozoe.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • vegánske zloženie
 • netestované na zvieratách
 • žiaden plast
 • prírodné zloženie, žiadna chémia
 • bez obsahu fluóru
 • prevencia vzniku zubného kameňa a odstránenie už existujúceho
 • dlhotrvajúca sviežosť
 • slovenský výrobok
valachshop.skPrejsť do eshopu

Nablýskaj si zobáčik a osviež svoj dych!

Tento svet si žiada inovácie – nové cestičky, čo predstavujú nepoznanú odbočku v našich stereotypných dňoch. Tie sú práve dôkazom toho, že ľudia majú stále čo zlepšovať predovšetkým v zodpovednom prístupe k našej planéte. Pretože ak Zem zamoríme zbytočným odpadom, vrabce už skákať nebudú. A tak sa pripravte, začíname čvirikať o produkte, ktorý predstavuje doposiaľ nepoznanú, no dnes už spomínanú novú cestu!

Čo sú to ZeoZoe tablety?

Pod pojmom zubná tableta si každý môže predstaviť čosi iné. Hoci sme navyknutí tablety prehĺtať vcelku a zapiť ich poriadnym množstvom vody, v tomto prípade ide o úplne odlišný postup. Je potrebné zapojiť zúbky a zubnú kefku.

Jedna tableta sa rozhryzie v ústach, vďaka čomu vznikne tuhšia pastovitá aromatická hmota, ktorá sa za pomoci navlhčenej kefky rozotiera po zuboch. Čistenie trvá rovnako dlho ako so štandardnou pastou na zuby a na konci sa ústa vypláchnu čistou vodou, tak ako sme zvyknutí.

Zloženie

ZeoZoe tablety sú plnohodnotnou náhradou zubnej pasty, ktorá zubom skutočne lahodí. V zložení totiž nenájdete žiadnu chémiu, len prírodné prísady, medzi ktorými dominuje zeolit – minerálny absorbent, ktorý (rovnako ako napríklad čierne uhlie) dokáže na seba naviazať škodlivé látky. Ďalej v tabletách nájdete protizápalovú šalviu lekársku alebo aromatickú mätu priepornú.

Celé zloženie podľa stránok výrobcu:

 •  zeolit
 • šalvia lekárska
 • mäta prieporná
 • talok
 • mastenec
 • ryžový škrob

Zeolit

Zeolity sú nerudy so všestranným použitím. Niektorí ich radia do samostatnej kategórie environmentálnych surovín. Ich špecifické kryštalografické vlastnosti ich predurčujú k zachytávaniu rôznych látok do tunelov a dier vo svojej štruktúre (tzv. molekulové sitá). Rôzne druhy zeolitov majú špecifické rozmery týchto dier a tunelov a sú preto vhodné na zachytávanie špecifických molekúl. Používajú sa na odstraňovanie ropných škvŕn aj ako nosiče postupne uvoľňujúce zo svojej štruktúry hnojivo. To potom nie je odplavované dažďovou vodou do povrchových tokov a pôsobí preto efektívnejšie. Zdroj: Wikipédia

zeolit použitie

Štruktúra zeolitu

Šalvia lekárska

Šalvia lekárska je 30 – 70 cm vysoký poloker. Listy sú zelenkasté až striebristé a majú vajcovitý až kopijovitý tvar. Dĺžka listov Šalvie lekárskej je 5 až 10 cm. Čaj zo šalviových listov sa pije pri kašli a pri poruchách trávenia (nadúvaní, hnačke). Tiež sa používa na zmiernenie nadmerného potenia (zvonka i zvnútra) – často býva súčasťou krémov proti poteniu nôh. Zvonku sa používa ako kloktadlo pri zápaloch horných dýchacích ciest alebo pri bolestiach zubov a paradentóze. Šalvia lekárska má tiež protizápalové, antivirotické a antibakteriálne účinky. Zdroj: Wikipédia

Šalvia lekárska

Mäta prieporná

Mäta pieporná (Mentha piperita alebo Mentha × piperita, ľudovo nazývaná fefermincľa alebo nárečovo feferminc alebo feferminca) je vytrvalá bylina s drevnatou stonkou z čeľade hluchavkovité (Lamiaceae).  Zbiera sa list, vňať, za suchého počasia, krátko pred rozkvitnutím. Má antiseptický účinok, uvoľňuje kŕče hladkého svalstva, zastavuje preháňanie, aplikuje sa pri zápaloch ústnej dutiny, pri bolení zubov. Zdroj: Wikipédia

Mäta prieporná

Mäta prieporná

Testovanie

Tablety sme testovali 3 týždne, počas ktorých sme úplne „vysadili“ iné prípravky (zubnú pastu, ústnu vodu), pričom v priebehu dňa prebiehala zubná hygiena maximálne trikrát.

Aróma je typicky mätová, miestami pripomína silnú pepermintovú žuvačku. Spočiatku, kým si telo na túto novinku zvyklo, bolo umývanie zubov sprevádzané slzami v očiach.

Naša skúsenosť s používaním zubných tabliet ZeoZoe

Prvé rozhrýzanie tablety bolo trochu rozpačité a rozhodne to môžeme opísať ako čudný zážitok, od ktorého sme nevedeli, čo presne očakávať. Tento pocit však zmizol po prvom dni a ďalšie umývanie zubov už prebiehalo celkom automaticky. Hlava si jednoducho potrebovala zvyknúť na niečo nové, keďže umývanie zubov predstavuje samo osebe rutinnú a zautomatizovanú činnosť.

Po rozpustení sa tableta zmieša so slinami, dôsledkom čoho vzniká tuhšia hnedastá hmota, ktorá ťahmi navlhčenej kefky postupne redne, až sa stáva úplne tekutou. Na kefku sa hmota nelepí a dobre zo štetín pod tečúcou vodou umýva.

Chuť a aróma

Prekvapením bola skutočne výrazná a prenikavá aróma. Nakoľko tablety intenzívne voňajú už po otvorení pohárika, dalo sa to trochu očakávať, no sme si istí, že drvivú väčšinu z vás sila týchto tabliet zaskočí.

Aróma je typicky mätová, miestami pripomína silnú pepermintovú žuvačku. Spočiatku, kým si telo na túto novinku zvyklo, bolo umývanie zubov sprevádzané slzami v očiach. Tolerancia na mimoriadnu arómu sa však postupne zvyšuje a po týždni sme si už na prenikavosť tabliet navykli a nevenovali sme tomu takmer žiadnu pozornosť.

Pocit po vyčistení zubov

Po vypláchnutí úst zostáva dutine výrazná sviežosť porovnateľná po žuvaní žuvačky, avšak omnoho dôležitejší je pocit vyleštenia zubov, ktorý je absolútne dokonalý. S kefkou s hustými štetinami a pri správnej čistenia zubov dosiahnete s týmito tabletami naozaj príjemne prekvapivý výsledok.

Balenie

Tablety sú zabalené v praktickom sklenenom poháriku so šraubovacím viečkom. Otvor na vrchnej časti je dostatočne veľký na to, aby ste prstami dočiahli tabletu aj z úplného dna. Obal je recyklovateľný a je možné ho po spotrebovaní všetkých tabliet a umytí znovu využiť. V niektorých bezobalových obchod kúpite zubné tablety ZeoZoe už aj na váhu, čo je skvelá správa pre vyznávačov zerowaste životného štýlu, ale hlavne pre našu planétu. 

Dlhodobé používanie

Ako tu už bolo spomenuté, tablety ZeoZeo sme testovali tri týždne. Počas toho sme zaznamenali tieto výsledky alebo zmeny:

 • zuby vydržia omnoho dlhšie čisté, nečistoty sa na sklovinu lepia oveľa menej
 • znížila sa bolestivosť a citlivosť ďasien
 • vyčistil sa povrch jazyka – tento účinok sa naplno prejavil po dvoch týždňoch, jazyk je bez nánosov a má prirodzenú ružovo-červenkastú farbu

Celkové hodnotenie

Na zubné tablety ZeoZoe, tak ako na každú novinku, si treba zvyknúť, no rovnako sa od nich i ťažko odvyká. Pocit precízneho vyčistenia zubov totiž po návrate ku klasickej paste veľmi chýbal a opäť bolo potrebné zuby po umytí dočisťovať špeciálnou kefkou. Ide o produkt s potrebným zero waste posolstvom a vynikajúcimi výsledkami, o ktorých je radosť čvirikať.

valachshop.skPrejsť do eshopu

Vyskúšať produkt

Vzorka zadarmoOtestovať
zubna tableta

Zubnú tabletu je potrebné rozhrýzť a mokrou kefkou umyť zuby.

Pre koho je určená

 • pre nadšencov zero waste životného štýlu
 • pre ľudí s citlivosťou na fluór
 • pre tých, ktorí chcú mať po umytí zubov skutočne svieži dych
 • ak vás trápia zápaly v ústnej dutine

Výhody

 • skutočne výrazná mätová sviežosť
 • svieži dych aj dlho po vyčistení
 • jednoduché použitie
 • účinné čistenie
 • zuby sú hladké a lesklé
 • ideálny produkt na cesty – stačí si pár tabliet presypať do vrecka, nie je potrebné ťahať so sebou celé balenie

Nevýhody

 • prenikavá aróma môže byť pre niekoho skôr prekážkou, hlavne ak ste predtým používali zubnú pastu s neutrálnou príchuťou

Niečo o značke ZeoZoe

Sila v spoločnosti spočíva v jednotlivcovi! Značka ZeoZoe to už dávno vie, a tak sa snaží ľudí inšpirovať k tomu, aby sa nebáli urobiť „niečo malé“ pre našu planétu. Pretože to, čo sa nám javí ako bezvýznamná maličkosť, môže veľmi ľahko prerásť do obrovitánskych rozmerov, ak sa k nám pridajú i iní. Ich víziou je svet bez plastov a chemických záťaží, ktorá o pár rokov nemusí byť len víziou. Môže byť skutočnosťou, ktorá je však závislá od inovatívnych lokálnych výrobcov.

Galéria

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Aktualizované: 4. 12. 2023

Komentár

 • Petra / 25. mája 2020 / Odpovedať

  Zeozoe tablety sú určite praktické na cestovanie. Po prvom použití som mala v ústach pocit ako po malej dentálnej hygiene. Aj keď najprv bola chuť dosť nepríjemná, po chvíľke som si zvykla a ostal príjemný pocit. Takže je to celkom vydarený produkt.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies