Zubné tabletky MyToothly – recenzia

Jack Shakespearow/13. júna 2021/Ústna hygiena/5 min. čítania

mytoothly skusenosti

©vrabcenastreche Zubné tabletky MyToothly – recenzia

Testovaný produkt: Zubné tablety

Výrobca / značka: MyToothly

Predajca: mytoothly.com/sk/

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

Každá zmena sa začína od jednotliva

Bezobalový koncept kozmetických prípravkov alebo produktov na osobnú hygienu zažíva v posledných rokoch obrovský rozmach. Aj veľké kozmetické giganty sú pod tlakom nárokov svojich spotrebiteľov nútené meniť ich produkty tak, aby vyhoveli požiadavkám zákazníkom, ktorým životné prostredie nie je ukradnuté. Čoraz častejšie totiž možno pozorovať, že sú ľudia ochotní odbremeniť svojím správaním našu planétu. A to je len dobre – veď aj na malých skutkoch predsa záleží! A zatiaľ čo iné firmy menia svoju stratégiu po rokoch pôsobenia na trhu, značka MyToothly svoju činnosť s týmto konceptom odštartovala.

Zubné tabletky MyToothly – recenzia

Čo sú to zubné tabletky?

Je to vlastne „tuhá“ zubná pasta v tabletke, ktorá sa neaplikuje na zubnú kefku, alebo vkladá sa priamo do úst, kde sa rozhryzie. Následne na to sa vzniknutá hmota kefkou rozotiera po zubnej sklovine, čím sa zo zubov odstraňuje povlak.

Výhodou zubných tabletiek je ich kompaktnosť, ktorú oceníte nielen pri cestovaní. Rovnako si tento produkt obľúbia ľudia, ktorých zaujal bezobalový koncept a rozhodli sa minimalizovať mieru vyprodukovaného plastového odpadu vo svojej domácnosti.

...

Ako používať zubné tabletky MyToothly?

 • Tabletku vložte do úst a zubami rozhryzte.
 • Pomocou kefky si vyčistite zuby rovnakou technikou ako pri použití akejkoľvek inej zubnej pasty.
 • Po vyčistení zubov vypláchnite ústnu dutinu a užívajte si pocit jemnej sviežosti.

Testovanie

Zubné tabletky sme testovali 2 – 3krát denne počas troch týždňov. V priebehu celej dĺžky testovania sme nepoužívali žiaden iný produkt na zubnú hygienu.

Rozhodne nezostaneme pri jednom balení a MyToothly sa stane súčasťou našej vrabčiackej kúpeľne.

Použitie

Zubná tabletka je maličká a hryzie sa veľmi ľahko. Príjemne nás prekvapilo, že sa nedostavil pocit nepríjemného praskania alebo „chrupčania“. V ústach sa tableta mení na tekutejšiu, redšiu hmotu, ktorá pohybom kefky začína jemne peniť, vďaka čomu je umývanie zubov jednoduchým a nekomplikovaným procesom.

Ak používate väčšie dávku zubnej pasty a požadujete pri umývaní poriadnu „porciu“ peny, pravdepodobne budete musieť použiť viac ako jednu tabletu. Množstvo pasty v ústach je záležitosťou zvyku, a preto ak bežne dostupnú drogériovú zubnú pastu vymeníte za zubné tabletky MyToothly, spočiatku sa môže dostaviť pocit nedostatočného množstva prípravku.

Aróma

Oba varianty – tabletky s fluoridom aj bez fluoridu majú decentnú mentolovú arómu, ktorá v ústach pôsobí úplne prirodzene. Neprekvapí vás umelým dozvukom v ústnej dutine a ani výraznou štipľavou silou. Vaša spokojnosť je teda opäť podmienená predošlými skúsenosťami – ak výraznú a silnú zubnú pastu nahradíte tubnými tabletkami, môžete mať spočiatku pocit nedostatočnej sviežosti v ústach.

Pocit po vyčistení zubov

Dôležité je uviesť, je za pocitom po umytí zubov stojí vo väčšej miere samotná technika umývania zubov, nie prípravok, ktorý sa rozhodnete použiť. Keďže sme však mali možnosť vyskúšať množstvo zubných pást alebo ekologických náhrad produktov na umývanie zubov, vieme celkom dobre posúdiť aj efekt na zuboch, ktorý je v tomto prípade priemerný. Zuby sú hladké a sklovina po prejdení jazykom „vŕzga“ čistotou.

mytoothly skusenosti

Celkové hodnotenie

Skúsenosť s MyToothly je pre nás veľmi príjemným prekvapením. Maličké tabletky, postačujúca penivosť a pri používaní sa nedostavuje pocit, že používame ekologický produkt, ktorého znížená miera dopadu na životné prostredie by mala nepriaznivý vplyv na komfort osoby, ktorá produkt používa. Rozhodne nezostaneme pri jednom balení a MyToothly sa stane súčasťou našej vrabčiackej kúpeľne.

MyToothly.skPrejsť do eshopu

Vyskúšať produkt

Vzorka zadarmoOtestovať

Pre koho je určená

 • pre každého, komu je sympatický bezobalový koncept produktov, no nechce sa obmedzovať eko produktami
 • ak často cestujete
 • pre všetkých, ktorí obľubujú jemnú a nevtieravú arómu zubnej pasty

Výhody

 •  malé tabletky, ktoré sa ľahko hryzú
 • mini kompaktné balenie, ktoré dlho vydrží a je mimoriadne skladné
 • decentná mentolová príchuť
 • tabletka v ústach vytvorí dostačujúcu penu – výnimočný jav pri ekologických produktoch na zubnú hygienu
 • značka ponúka dva varianty – bez fluoridu/s fluoridom
 • používanie aj pocit po umytí zubov sú rovnaké ako pri akejkoľvek inej „neeko“ zubnej paste
 • používanie produktu spotrebiteľa nijako neobmedzuje – nemusí pre eko variant ukrajovať zo svojho komfortu alebo potrieb

Nevýhody

 • ak ste zvyknutí na výraznú a štipľavo mentolovú príchuť zubnej pasty, arómu týchto zubných tabletiek budete vnímať ako slabú

Aká je cena a kde kúpite zubné tablety MyToothly?

Prejsť do eshopu mytoothly.skZubné tablety cena

Viac o značke MyToothly si môžete prečítať v tomto článku: MyToothly – gamechanger v zubnej hygiene

Galéria

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Aktualizované: 4. 12. 2023

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies