Chce sa mi s tebou m(a)ilovať – Teagan Hunter – recenzia

Jack Shakespearow/2. júla 2022/Knižné recenzie/5 min. čítania

recenzia na knihu Texting 2: Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter

Recenzia na knihu Texting 2: Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter ©vrabcenastreche.sk

Knižná recenzia: Chce sa mi s tebou m(a)ilovať

Autor: Teagan Hunter

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Zelený kocúr
 • Recenzent knihu čítal: 3 hodiny
 • Počet strán: 280
 • Rok vydania: 2021

Je dobrý nápad začať si s bývalým svojej najlepšej kamarátky?

Druhá časť série Texting tentokrát prináša osudy postáv, ktoré v predchádzajúcom dieli stáli len na okraji pozornosti. Zoe, najlepšia kamoška Delie, a Caleb, jej bývalý priateľ, sa takpovediac úplnou náhodou opäť stretnú. Aké dojmy zanechá v čitateľovi táto časť? Pôjde o lepší čitateľský zážitok ako v prípade úvodného dielu?

Obsah

Po tom, ako sa Delia zo spoločného podnájmu sťahuje k Zachovi, jej najlepšia priateľka Zoe začína premýšľať nad tým, že si nájde nového spolubývajúceho. Na to, aby si s niekým rozdelila výdavky, nie je odkázaná – jej rodičia jej štedro prispievajú, avšak sa Zoe sa obáva toho, že jej neskôr bude v prázdnom byte otupno. Rozhodne sa dať von viac-menej anonymný inzerát a o chvíľu na to dostáva rovnako tajuplnú odpoveď. S pisateľom emailu si zvláštne sadnú a Zoe je po po čase rozhodnutá, že práve on by mal byť vhodným adeptom na nového spolubývajúceho.

Keď sa však stretnú v kaviarni, Zoe tento svoj nápad okamžite zavrhne. Odosielateľom mailov bol totiž Caleb – bývalý priateľ jej najlepšej kamošky Zoe, s ktorým sa rozišla krátko predtým, ako spoznala svoju lásku Zacha. Zoe sa však nechá Calebom uprosiť a napokon prikývne, aby sa k nej nasťahoval. Je to však dobrý nápad? Hlavne ak Zoe tuší, že k nemu cíti niečo viac?

„,To teba som si chcela nasťahovať do bytu?´
,Asi, ja… Počkať, chcela? Minulý čas?´
Vstrebáva moje posledné slová a nozdry sa mu pritom podráždene chvejú. Boh mi pomáhaj, ešte aj to mi na ňom pripadá atraktívne. Neviem, čo to so mnou dnes je, no na Calebovi s všímam veci, ktoré by som si všímať nemala.“ Teagan Hunter
...

Ak ste mali z prvej časti zmiešané pocity, do druhého dielu sa radšej ani nepúšťajte. Zatiaľ čo Láska cez správy mala svoje slabé miesta, ktorých rozhodne nebolo málo, tu sa všetky slabiny ešte viac prehlbujú. 90% knihy tvoria jednoduché dialógy a prepisy textových správ, ktorých obsah autorka nasilu ženie do humoru.

V jednotlivých situáciách nájde čaro iba mladý čitateľ, dospelákom bude drvivá väčšina scén pripadať detinsky a trochu i trápne. Mohlo by sa zdať, že kniha vznikla narýchlo len preto, aby autorka využila slávu a úspech prvého dielu a aspoň čo-to z tejto série ešte vyťažila.

„Pozriem sa naňho po prvý raz, odkedy som zaparkovala pred podozrivo vyzerajúcou bytovkou. Na niekoho, kto tu strávil štyri roky svojho života, toho nevlastní priveľa. Celá jeho spálňa sa zmestí do môjho SUV-čka. Ani mu nedovolili vziať si matrac. Vraj patrí im, nie jemu. … Pravdupovediac nie je taký strašný, a to je problém. Vlastne nie je vôbec strašný. Je… Sexy, obzvlášť keď má na hlave šiltovku a široké plecia mu zakrýva kožená bunda.“Teagan Hunter

Dej sa trochu začína hýbať v momente, ako Zoe začína tušiť, že Caleb pred ňou niečo skrýva. Táto mini zápletka však nudné pasáže predtým kompenzuje iba minimálne. Svojím spôsobom ide o vysvetlenie Calebovho čudného správania, ktoré však nie je nijako prekvapivé ani dojímavé. Jednoducho sa na záver čitateľ dozvie viac z Calebovho života a to je jediný dramatický bod celej knihy.

Autor

Americká dizajnérka Teagan Hunter má písanie ako svoj koníček. Spolu so svojím manželom, bývalým americkým námorníkom, žije v Severnej Karolíne. Na knižný trh uviedla sériu pre mladých čitateľov s názvom Texting, ktorá odštartovala časťou s názvom Láska cez správy. Ďalej nasledujú Chce sa mi s tebou m(a)ilovať a Nedám Ti (vedieť).

Teagan Hunter autorka

Teagan Hunter autorka

Záver

Hoci kniha nespĺňa žiadne výnimočné požiadavky ani len priemerného čitateľa, predsa len svoju cieľovú skupinu má. Sú ňou mladí ľudia, ktorí práve zažívajú to, čo hlavní hrdinovia tejto knihy. Ak hľadáte jednoduchú oddychovku a nepotrpíte si na komplikované zápletky či bohatú jazykovú výbavu, pravdepodobne z knihy nebudete sklamaní tak, ako dospelý čitateľ, ktorý sa doposiaľ prelúskal aj zložitejšími románmi. Druhej časti série Texting však udeľujeme len 1.5 hviezdičky – na poli young adult literatúry sa totiž nájdu omnoho kvalitnejšie kúsky.

výkup kníh online

Pre koho odporúčame:

 • pre mladých čitateľov
 • ak ste čítali 1. diel Láska cez správy a zaujíma vás, ako sa budú vyvíjať osudy Zoe a Caleba

Plusy

 • rýchle a svižné čítanie
 • množstvo dialógov

Mínusy

 • takmer žiaden dej
 • gro knihy pozostáva z bežných situácií
 • ploché a nevýrazné charaktery
 • jednoduchý jazyk a prvoplánové vyjadrovanie

Knihy zo série Texting od Teagan Hunter

Cena: od 13,50 €

Láska cez správy

Nesprávne číslo má byť len nesprávne číslo. Vymazať. Neriešiť. Nepísať. Neflirtovať. Keď sa pre nesprávne číslo omylom zoznámim so Zachom Hastingsom, nedržíme sa žiadneho z vyššie spomenutých pravidiel. Píšeme si a flirtujeme,….čítať viac

Knižná recenzia: Láska cez správy

martinus.skPrejsť do eshopu
Texting 2: Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter cena

Cena: od 11,88 €

Texting 2: Chce sa mi s tebou m(a)ilovať

Je môj spolubývajúci… a bývalý frajer mojej najlepšej kamarátky. Keď na nástenku zavesím oznam, že hľadám spolubývajúceho, on je ten posledný, koho mám na mysli. Je tiež posledný človek na Zemi, s ktorým by som išla dobrovoľne bývať….čítať viac

pantarhei.skPrejsť do eshopu

Cena: od 11,34 €

Texting 3: Nedám Ti (vedieť)

„Ahoj, Monty! Chceš vidieť môjho pytóna?“
Takto som skončila na záchodoch v bare s neznámym chlapom. Ja, Monty Andrewsová, slušne vychované dievča a panna. Bola som síce mimo, nemôžem však poprieť, že to medzi nami nesmierne zaiskrilo, dokonca aj cez správy…čítať viac

Aktualizované: 25. 10. 2023

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies