Čistiace pleťové gély s aktívnym uhlím – test, porovnanie

Jack Shakespearow/15. augusta 2020/Testy produktov a služieb/20 min. čítania

Porovnanie test čistiacich gélov s aktívnym uhlím

Čistiaci pleťový gél s aktívnym uhlím

Mastná pleť posiata vyrážkami, rozšírené póry, čierne bodky, zapálené miesta, vznikajúce jazvičky… Ak sa tieto problémy týkajú i vás, určite ste na internete vyhľadávali rady, ako sa starať o mastnú problematickú pleť, a dozaista ste už teda poučení o dôležitosti pravidelného a hĺbkového čistenia, ktoré je prvým krokom k dosiahnutiu zdravej a hladkej pokožky. Lenže keď stojíte v drogérii tvárou v tvár množstvu lákavých produktov, môžete byť pri rozhodovaní trochu bezradní. V našom teste sme sa zamerali na produkty s obsahom aktívneho uhlia, ktoré široký výber čistiacich gélov trochu zúžili.

Čierne uhlie sa vyznačuje skvelou schopnosťou naviazať na seba škodlivé látky či nečistoty, a práve z tohto dôvodu je v kozmetike celkom populárnou zložkou. Používa sa ako prísada do pleťových masiek, tuhých mydiel aj čistiacich gélov, na ktoré si dnes posvietime.

Na čo sme sa zamerali?

Do testu sme zaradili 8 čistiacich pleťových gélov, ktoré sľubujú, že pokožku zbavia mastnoty, vyrážok či čiernych bodiek a zredukujú výskyt akné. Pozreli sme sa na ich zloženie, textúru a to, či naozaj dokážu splniť účinky, ktorými sa pýšia na obale. Každý z gélov sme pred písaním testu používali minimálne dve mesiace a vyskúšali sme ich na mastnej aj suchšej citlivej pleti.

Ktorá značka pohorela na plnej čiare, aký produkt bol pre nás sklamaním a ktorý nás naopak ohúril? Je dôležité prihliadať na renomé značky a nechať sa ovplyvniť reklamou? Nájde si tu svojho favorita aj niekto, kto má veľmi citlivú pleť? Na všetky tieto otázky odpovedáme nižšie…

1. Beauty Formulas Charcoal Detox Cleanser

Beauty Formulas Charcoal Detox Cleanser čistiaci gél s aktívnym uhlím recenzia skúsenosti

@vrabcenastreche Beauty Formulas Charcoal Detox Cleanser čistiaci gél s aktívnym uhlím recenzia

Testovaný produkt: Charcoal Detox Cleanser

Výrobca/značka: Beauty Formulas

Predajca: Teta drogéria

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • čistiace zložky
 • zvlhčovacie zložky
beauty formulas kozmetika skúsenosti

Beauty Formulas

Korene značky Beauty Formulas siahajú až do Spojeného Kráľovstva. Na Slovensku kozmetiku z ich dielne môžete nájsť v predajniach Teta drogérií alebo v menších eshopoch. Beauty Formulas má pod sebou širokú škálu produktov na vlasy a pleť. Najvýraznejšou radou tejto anglickej kozmetiky je práve Beauty Formulas Charcoal – prípravky na starostlivosť o pleť s čiernym uhlím.

Textúra

Riedky, rýchlo stekajúci gél, ktorý sa doslova stráca už v dlani. Po vytlačení z tuby sa spočiatku javil ako dvojfázový – priehľadné miesta sa nedokázali spojiť s tmavou prísadou gélu. Je pomerne ťažké ho naniesť na pleť tak, aby sa dostal na všetky miesta pokožky, gél sa nevie naviazať k pokožke a neustále steká. Takáto konzistencia trochu komplikuje samotné čistenie a zvyšuje jeho spotrebu – ak sme chceli, aby sa dosiahol pocit aspoň priemernej očisty, museli sme produkt na pleť nanášať v niekoľkých vrstvách.

Vôňa, penivosť a efekt

Čistiaci gél pení len minimálne, na navlhčenej pleti tak trochu „mizne“. Má jemnú, takmer ovocnú vôňu a aj v zložení možno nájsť parfumačnú zložku. Pocit po umytí však ani zďaleka nie je dostačujúci. Po dvoch čisteniach je na pokožke stále badateľná mastnota a rovnako tento gél pohorel na plnej čiare aj ako odličovač. Ide skôr o akési osvieženie alebo letmé opláchnutie pleti než o dôkladné čistenie.

Zloženie

Okrem čistiacich a zvlhčovacích zložiek obsahuje prášok z čierneho uhlia. Inak sa v zložení nenachádza nič, čo by si vyslúžilo zvláštnu pozornosť – v pozitívnom ani negatívnom ohľade.

Hodnotenie vlastností

Čistiaci efekt

Pocit po vyčistení

Upokojenie zapálených miest:

Zmatnenie pleti:

Celkové hodnotenie

Od prvej chvíle šlo o veľké sklamanie, a to sme od gélu prihliadnuc na jeho cenu veľa neočakávali. Čistenie je kvôli riedkej konzistencii pomerne náročné, vôbec nie je dôkladné a postačujúce ani pre pleť, ktorá nie je mastná. Žiaľ, tento gél viac neodporúčame, ako odporúčame. Jeho (ne)kvalitu odráža aj tuba, ktorej veko sa po druhom použití pokazilo, a tak ju nebolo možné viac zavrieť, čím sa nám trochu sťažilo i skladovanie gélu.

Cena: od 1,90 €

Pre koho je gél vhodný?

 • Na trhu je množstvo cenovo dostupných produktov, ktoré pleti pomôžu omnoho viac. Ak hľadáte bežný čistiaci prípravok, vaša pleť nepotrebuje žiadnu špeciálnu starostlivosť, stále máte v obchodoch k dispozícii množstvo lepších produktov. Jedinou výhodou tohto gélu je nízka cena.

Výhody

 • nízka cena

Nevýhody

 • vodová textúra
 • slúži len na osvieženie pleti
 • pokožku nevyčistí, neviaže na seba nečistoty
 • nezaujímavé a všedné zloženie bez aktívnych látok

2.Garnier PureActive 3v1

Garnier PureActive 3v1 čistiaci pleťový gél recenzia

@vrabcenastreche.sk Garnier PureActive 3v1 čistiaci pleťový gél recenzia

Testovaný produkt: Garnier PureActive 3v1

Výrobca / značka: Garnier

Predajca: notino.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • 3v1 čistiaci gél, píling, maska
 • kyselina salicylová
 • zmatňujúci efekt
 • antibakteriálne účinky
vivantis.skPrejsť do eshopu
kozmetika garnier skúsenosti

Kozmetika Garnier

Značku Garnier asi nikomu netreba zvlášť predstavovať. Či už hľadáte šampón, telové mlieko, odličovač, krém na tvár, na ruky, alebo na nohy, zo širokej škály Garnier produktov si určite vyberiete.

Textúra

Ide o tuhý, drsnejší gél so zrniečkami, ktorý sa dobre vmasíruje do pleti. Pri kontakte s vodou nepení, zachováva si svoju tuhšiu konzistenciu a z čiernej farby sa stáva tmavšia šedá. Nakoľko je gél hutnejší, dokonca ho možno prirovnať až k paste, aj umývanie produktu z pleti musí byť dôkladné a dá človeku trochu zabrať.

Vôňa, penivosť a efekt

Gél má trochu výraznejšiu arómu, avšak vonia skôr ako prípravok z lekárne, nie ako chemická zmes. Na pokožke nevytvára penu, iba sa vplyvom vody mierne rozpúšťa. Pleť zbytočne nevysúša, po umytí je však zbavená mastnoty a nečistôt. Po dlhodobom a pravidelnom používaní je možné badať aj zredukovanie pórov – tzv. čiernych bodiek. Síce úplne nezmiznú, no sú menej viditeľné a zanesené, ľahšie sa čistia.

Zloženie

 • prášok z čierneho uhlia
 • kyselinu salicylovú
 • kaolín
 • glukonát zinočnatý

V produkte možno nájsť okrem prášku z čierneho uhlia aj kyselinu salicylovú – aktívnu zložku, ktorá má v boji s akné a problematickou pórovitou pokožkou preukázateľné účinky. Pozitíva tejto zložky sú najviac využité vtedy, ak čistiaci gél využijete ako masku. Ďalšími prísadami, ktoré produkt odlišujú od konkurencie, sú kaolín, ktorý má zmatňujúci efekt, a glukonát zinočnatý, ktorý sa vyznačuje antibakteriálnym účinkom.

Hodnotenie vlastností

Čistiaci efekt

Pocit po vyčistení

Upokojenie zapálených miest:

Zmatnenie pleti:

garnier cistiaci gel maska peeling skúsenosti

Celkové hodnotenie

Jednoznačne veľká spokojnosť a pomoc aj pre mastnejšiu a problematickú pleť. Garnier PureActiv 3v1 možno použiť ako čistiaci gél, píling alebo masku. Produkt vydrží nesmierne dlho, aj keď sa používa každý deň. Na jedno umytie nie je potrebné nanášať veľké množstvo a čistenie je skutočne dôkladné. Pílingový efekt, prípadne alternatívu masky hodnotíme ako bonus.

Cena: od 4,50 €

vivantis.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • Pre ľudí s problematickou pokožkou – mastnou aknóznou pleťou a čiernymi bodkami, ktorá potrebuje skutočne hĺbkovú očistu a pravidelný píling.

Výhody

 • hustá krémová hmota s pílingovými čiastočkami
 • účinné čistenie pleti
 • jedno balenie dlho vydrží
 • antibakteriálny účinok
 • 3 možnosti použitia – čistiaca emulzia, maska, píling

Nevýhody

 • produkt sa ťažšie umýva z pleti

3.NYX Stripped Off Whippes Charcoal Cleanser

cistiaci pletovy gel nyx recenzia

@vrabcenastreche.sk NYX Stripped Off Whippes Charcoal Cleanser recenzia

Testovaný produkt: Stripped Off Whippes Charcoal Cleanser

Výrobca / značka: NYX

Predajca: pinkpanda.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • kyselina laurová
 • kyselina myristová
 • antibakteriálne účinky
kozmetika make up nyx skúsesnosti

Kozmetika NYX

NYX Cosmetics poznajú predovšetkým fanúšičky dekoratívnej kozmetiky. Značka na trhu pôsobí už roky a v jej portfóliu nájdete očné tiene, rúže, rozjasňovače, make upy, korektory, jednoducho všetko, čo vám napadne. O to viac sme boli zvedaví, ako sa v našom teste čistiacich gélov s aktívnym uhlím ujme ich produkt.
.

Textúra

Čistiaci gél od značky Nyx Cosmetics vyniká spomedzi všetkých testovaných prípravkov svojou textúrou. Ide o našľahanú a mierne mazľavú penu, ktorá si po vytlačení z tuby zachováva svoj tvar. V dlani sa nerozteká a pri kontakte s navlhčenou pokožkou sa pretvára na lepkavejšiu a stále dobre tvarovateľnú hmotu, ktorá pokryje všetky miesta na pleti – aj záhyby okolo nosa.

Vôňa, penivosť a efekt

Gél nepení, iba sa pri nanášaní na pleť stáva o niečo viac poddajnejším. Z tmavošedej farby sa mení na masírovaním mení na krémovú až bielu. Vôňa je jemná, nevtieravá a pomerne špecifická. Pleť po zmytí prípravku doslova vŕzga pod bruškami prstov. Tuhšia konzistencia na seba naviaže aj väčšie nečistoty, ako sú make up či prach. Avšak dôkladná očista so sebou prináša aj jedno negatívum – mierne vysušenú pokožku.

Zloženie

 • prášok z čierneho uhlia
 • kyselina laurová
 • kyselina myristová

V zložení možno vypichnúť kyselinu laurovú, ktorá má mierne antibakteriálne účinky. Za dôkladným pocitom vyčistenej a vŕzgajúcej pleti pravdepodobne stojí kyselina myristová. Okrem týchto dvoch zložiek a už zrejmého prášku z čierneho uhlia sa v géli nenachádza nič výnimočné.

Pre koho je gél vhodný?

Nakoľko nás trochu sklamal fakt, že gél nemá silu zatočiť s akné, môžeme prípravok odporučiť ľuďom, ktorých pleť nie je problémová, nie sú na nej zapálené miesta ani čierne bodky. Na suchej pokožke takisto môže narobiť neporiadok, ako sme už spomenuli, prípravok pleť trochu vysúša. Ak však máte normálnu pleť a hľadáte účinný gél na odlíčenie a umývanie špinavej pokožky, môže to byť dobrý tip.

Hodnotenie vlastností

Čistiaci efekt

Pocit po vyčistení

Upokojenie zapálených miest:

Zmatnenie pleti:

NYX Stripped Off Whippes Charcoal Cleanser skúsenosti

Celkové hodnotenie

Konzistencia gélu je síce zaujímavá a prípravok dokáže pleť celkom obstojne vyčistiť, avšak v boji s problematickou pokožkou sa tento produkt veľmi nevyznamenal. Používanie gélu nemalo žiaden vplyv na akné ani na rozšírené póry a navyše kožu zbytočne vysúša. Hodnotíme ho teda ako účinný čistič, no vskutku priemerný a v kúpeľni veľmi ľahko nahraditeľný inými, o niečo viac šetrnejšími a lacnejšími prípravkami.

Cena: od 11,70 €

Pre koho je určený

 • pre normálnu pleť

Výhody

 • zaujímavá penová konzistencia
 • produkt sa dobre nanáša na pleť

Nevýhody

 • mierne vysušuje pokožku
 • vyššia cena nie celkom zodpovedá kvalite
 • nemá vplyv na stav akné

4.Original ATOK – Detoxikačný čistiaci gél s aktívnym uhlím

Original ATOK – Detoxikačný čistiaci gél s aktívnym uhlím recenzia

@vrabcenastreche.sk Original ATOK – Detoxikačný čistiaci gél s aktívnym uhlím

Testovaný produkt: Detoxikačný čistiaci gél s aktívnym uhlím

Výrobca / značka: Original ATOK

Predajca: originalatok.cz

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • žiadna chémia
 • produkt vyrábaný na objednávku
 • príjemná vôňa
kozmetika atok original skusesnoti

Original ATOK

Čistiaci gél s aktívnym uhlím Original ATOK pochádza z dielne českej značky, ktorá na trh uvádza prírodnú aromaterapeutickú kozmetiku. Výrobca si zakladá na kvalitných surovinách, ktorých pôvod nie je v laboratóriu, ale v prírode. Základnými zložkami každej receptúry sú rastlinné a éterické oleje.

Textúra

Konzistencia gélu je redšia, roztok pripomína skôr lepkavejšiu cukrovú vodu. V dlani sa produkt rýchlo stráca a mizne medzi prstami. Aplikácia na pleť napriek tomu nie je obtiažna, celkom dobre sa s prípravkom pracuje – ľahko sa rozotiera a masíruje do pleti.

Vôňa, penivosť a efekt

Gél vonia čisto a bylinkovo, v nose nie je badať žiaden chemický zápach alebo pridaný parfum. Prípravok na pleti nevytvára penu, čistenie pokožku nenamáha a je k nej šetrné. Hrubý nános líčidiel síce prípravok na prvýkrát z pleti dokonale neodstráni, no dokáže si poradiť s mastnotou, prachom alebo jemným make upom. Čistenie pokožku nevysúša a mierne upokojuje.

Zaujímavosťou je, že gél nestojí na pultoch predajní, no vyrába sa na „zákazku“, ako nám bolo oznámené po objednávke v eshope. K zákazníkovi vždy teda putuje „čerstvý“ a nemá za sebou niekoľko mesiacov života, počas ktorých by ho nik nevyužíval. Týmto prístupom výrobcu sa zaručuje zachovanie kvality jednotlivých zložiek.

Zloženie

 • cukrové tenzidy
 • čierne uhlie
 • jojobový olej
 • extrakt levandule
 • extrakt mydlice lekárskej
 • čajovníkový olej
 • rozmarínový éterický olej

Spomedzi všetkých testovaných produktov je v tomto prípravku najmenej chémie. Čistenie zabezpečujú cukrové tenzidy, ktoré sú k pokožke omnoho ohľaduplnejšie a nenarúšajú jej prirodzené pH. V zložení možno okrem čierneho uhlia nájsť rôzne rastlinné extrakty a éterické oleje – jojobový olej, extrakt z levandule, mydlice lekárskej, čajovníkový a rozmarínový éterický olej.

Hodnotenie vlastností

Čistiaci efekt

Pocit po vyčistení

Upokojenie zapálených miest:

Zmatnenie pleti:

atok čistiaci pleťový gél skúsenosti

Celkové hodnotenie

Stredne silná efektivita pri čistení, upokojenie pleti, žiadna chémia, produkt vyrobený na objednávku… Jedným slovom vynikajúce! Kladne hodnotíme aj praktický pumpičkový dávkovač, ktorý čistenie trochu uľahčuje.

Cena: od 11,21 €

originalatok.czPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • Ak máte citlivú pleť – či už suchú, alebo mastnú, ktorá sa s chémiou veľmi nekamaráti, Original Atok by mohol byť dobrým kandidátom na nového spoločníka pri starostlivosti o pleť. Stal sa víťazom nášho testu pre citlivú pokožku.

Výhody

 • množstvo esenciálnych olejov
 • jemná bylinková vôňa
 • praktický pumpičkový aplikátor
 • český produkt vyrábaný na objednávku – zachová sa kvalita

Nevýhody

 • vyššia cena, ktorá však zodpovedá kvalite

5. Eveline Cosmetics Facemed pleťový gél 3v1

eveline čistiaci gél s aktívnym uhlím recenzia

@vrabcenastreche.sk Eveline čistiaci gél s aktívnym uhlím recenzia

Testovaný produkt: Facemed pleťový gél 3v1

Výrobca / značka: Eveline Cosmetics

Predajca: eveline.eu.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • 3v1 – čistiaca emulzia, maska alebo píling
 • zmatňujúci efekt
 • kyselina salicylová
 • kaolín
eveline cosmetics skúsenosti

Eveline Cosmetics

Rozmach značky Eveline Cosmetics nastal na trhu len nedávno. Ešte v minulom desaťročí o nej na Slovensku totiž vedel len málokto. V ponuke majú prípravky starostlivosti o pleť, ústnu dutinu a telo, no rovnako aj dekoratívnu kozmetiku.

Textúra

Prípravok je krémovou hmotou, ktorá obsahuje drsnejšie čiastočky. Opäť ide o trojkombináciu čistiaceho gélu, masky a pílingu. Počas toho, ako sa prípravok nanáša na tvár, mierne mení svoju konzistenciu z tuhšej na redšiu, no nejde o úplný „prevrat“. Hmota je aj vplyvom vody hustejšia a dobre sa dostáva aj do ťažko dostupných miest.

Vôňa, penivosť a efekt

Aróma prípravku patrí spomedzi všetkých testovaných produktov medzi tie výraznejšie. Ide o kyslastú vôňu s ovocným dozvukom, ktorú je cítiť ešte pár minút po umytí z pleti. Gél nevytvára penu, ale na pleti sa správa ako vodovejší krém. Pílingové čiastočky sú skôr jemnejšie a ak si prípravok zámerne nešúchate po tvári príliš dlho, rovnako jemný je aj pílingový efekt. Pocit po čistení však nie je úplne dokonalý, pleť je potrebné dočistiť ešte pleťovou vodou, avšak tento krok by sa mal vykonávať vždy, nielen vtedy, ak vaša pokožka produkuje nadmerné množstvo kožného mazu.

Zloženie

 • kremičitan horečnatý
 • kaolín
 • aktívne čierne uhlie
 • kyselina salicylová

V zložení na nás ako prvý zapôsobil kremičitan horečnatý, ktorého „nechemický“ názov je talk. Ohľadom tejto zložky a jej prínosoch i negatívach v kozmetických produktoch sa vedie nejedna diskusia. Ďalej sa v prípravku nachádzajú kyselina salicylová (skvelý pomocník na mastnú pleť s výraznými pórmi), kaolín (dokáže pokožku zmatniť), mentol, ktorý vytvára chladivý efekt na pleti, a samozrejme, aj aktívne čierne uhlie.

Hodnotenie vlastností

Čistiaci efekt

Pocit po vyčistení

Upokojenie zapálených miest:

Zmatnenie pleti:

eveline cosmetics čistiaci gél s aktívnym uhlím skúsesnoti

Celkové hodnotenie

Cena jednoznačne zodpovedá kvalite. Nájdete aj drahšie a účinnejšie gély, no rovnako i lacnejšie, ktoré sa Eveline Facemed svojimi účinkami nevyrovnajú. Prípravok nie je dokonalý, no na každodennú starostlivosť, ktorú doplníte inými produktmi, úplne stačí. Summa summarum ide o ľahší nadpriemer, pričom pol hviezdičky si gél vyslúžil vďaka pílingovým čiastočkám.

Cena: od 7 €

Pre koho je určený

 • Ak je vaša pleť po celom dni mastná, sem-tam sa na nej vyskytuje akné a na nose máte výrazné čierne bodky, gél by sa mohol vo vašej kúpeľni celkom dobre ujať.

Výhody

 • obsahuje aktívne látky, ktoré bojujú proti mastnote, čiernym bodkám a zmatňujú pleť
 • jemné pílingové čiastočky
 • krémová hmota sa dobre nanáša na pleť
 • možnosť použiť ako čistiaci emulziu, masku alebo píling

Nevýhody

 • silnejšia vôňa

6. Planet Spa Korean Charcoal Cleanse & Refine

cistiaci pletovy gel avon planet spa recenzia

@vrabcenastreche.sk čistiaci pleťový gél Planet Spa s aktívnym uhlím recenzia

Testovaný produkt: Planet Spa Korean Charcoal Cleanse & Refine

Výrobca / značka: Avon

Predajca: avononline.avon.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • pumpičkový aplikátor
 • výraznejšia vôňa
 • množstvo chémie v zložení
vivantis.skPrejsť do eshopu
planet spa avon skúsesnoti

Planet Spa – Avon

Planet Spa je radou celosvetovo populárnej kozmetickej značky Avon, ktorá je špecifická produktmi v starostlivosti o telo a pleť. Ich primárnym cieľom je hýčkať nielen pokožku a zároveň aj čuchové receptory. Edícia Korean Charcoal by mala pleti poskytnúť hĺbkovú očistu.

Textúra

Z praktického pumpičkového aplikátora vytlačíte do dlane hmotu, ktorá konzistenciou pripomína redší krém. V dlani sa príliš nerozteká a na tvári vytvára súvislú krémovo-gélovitú vrstvu.

Vôňa, penivosť a efekt

Planet Spa Korean Charcoal Cleanser má najvýraznejšiu vôňu, no ku podivu aj napriek svojej intenzite celkom príjemnú a nevtieravú. Prípravok vôbec nepení a rovnako sa nemôže vystatovať ani tým, že by si poradil s mastnostou. Na prvé odlíčenie maku upu, po ktorom na pleti ešte zostane zopár nečistôt, sa však využiť dá, a zvyšnú prácu dokoná pleťová voda. Po umytí prípravku je však pokožka omnoho mäkšia a zjemnená.

Zloženie

V prípravku nájdete okrem zvlhčovacích zložiek jednu chemickú zlúčeninu za druhou. Takisto majú výrazný podiel aj parfumované prísady. Čo sa týka zloženia, dávame palec dole.

Pre koho je gél vhodný?

Ak nemáte v obľube parfumované produkty na tvár, toto určite nebude váš favorit. Nakoľko gél namiesto čistenia viac pokožku prevonia a zjemní, je vhodný skôr pre ľudí s normálnou až mierne suchou pleťou. Problematickú pleť, ktorá si žiada hĺbkové čistenie, sklame na plnej čiare.

Hodnotenie vlastností

Čistiaci efekt

Pocit po vyčistení

Upokojenie zapálených miest:

Zmatnenie pleti:

čistiaci gél s aktívnym uhlým Planet spa avon skúsesnoti

Celkové hodnotenie

Nízka cena rovná sa mierne podpriemerný účinok. Hoci je na obale sľúbený hĺbkový čistiaci účinok, nič také sa v praxi nekoná. Okrem vône prípravok v ničom nevyniká a určite sa dá zaobísť aj bez neho. Čistiaca schopnosť mastnú pleť príliš neohúri a rovnako nezatočí ani s viditeľnými čiernymi bodkami.

Cena: od  3,90 €

vivantis.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • pre ľudí s normálnou až mierne suchou pleťou

Výhody

 • pokožka je jemná a na dotyk mäkká
 • praktický pumpičkový aplikátor

Nevýhody

 • v zložení dominuje chémia
 • čistenie nie je hĺbkové

7. Equilibra Prírodný čistiaci detoxikačný gél

equilibra čistiaci plaľový gél recenzia

@vrabcenastreche.sk Equilibra čistiaci pleťový gél recenzia

Testovaný produkt: Prírodný čistiaci detoxikačný gél

Výrobca / značka: Equilibra

Predajca: Equilibra.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • vysoký podiel aloe vera v zložení
 • taliansky výrobok
 • 97% prírodné zloženie
equilibra kozmetika logo

Equilibra

Talianska značka, ktorá sa čoraz viac snaží zapájať do svojich produktov prírodné zložky, sa špecializuje na prípravky starostlivosti o pleť. Okrem rady, ktorá obsahuje aktívne uhlie, môžete nájsť aj radu s argánovým olejom alebo aloe vera.

Textúra

Prípravok má gelovitú, trochu redšiu a lepkavú konzistenciu. Vždy pred použitím je potrebné fľaštičku pretrepať, aby sa jednotlivé zložky zmiešali dovedna. Ak tak neurobíte a produkt dlho stál na poličke, obsah sa rozdelí na dve vrstvy – na spodok flakóna klesne čierna zložka a priezračný gél zostáva na povrchu.

Vôňa, penivosť a efekt

Detoxikačný gél má príjemnú, slabučko ovocnú vôňu, ktorá sa po umytí stráca. Pri čistení pleti sa nevytvára žiadna pena, gél sa v spojení s vodou trochu rozpúšťa, no konzistencia je stále dobrá na to, aby sa do pokožky prípravok pekne vmasíroval. Tvár je po vyčistení citeľne mäkšia a hebká. Čistenie však pre mastnú pleť so zapálenými miestami nemusí byť postačujúce. Určite však treba spomenúť upokojujúci efekt. V tomto prípade sa nemusíte obávať, že by gél pleť podráždil.

Zloženie

Čítať zloženie sme nemuseli dlho, je pomerne krátke. Okrem aktívneho uhlia má v obsahu prípravku výrazný podiel extrakt z aloe vera (20%), ktorý by mal zabezpečovať upokojenie aj zapálenej pleti. Pre citlivú pokožku však nie je tou najlepšou správou fakt, že výrobok obsahuje aj parfum.

Pre koho je gél vhodný?

Jednoznačne pre zmiešanú pleť. Suchú pokožku trochu vyživí a nebude po umývaní napnutá, z mierne mastných častí nečistoty odstráni. Väčšiemu znečisteniu je však potrebné dopomôcť vatovým tampónom a pleťovou vodou. Celkovo Equilibru hodnotíme ako slabučký nadpriemer.

Hodnotenie vlastností

Čistiaci efekt

Pocit po vyčistení

Upokojenie zapálených miest:

Zmatnenie pleti:

Equilibra cistiaci gél s aktívnym uhlím skúsenosti

Celkové hodnotenie

Jemné čistenie, žiadne podráždenie na mastnej pleti, no s pórmi alebo hrubým nánosom mastnoty si produkt neporadí. Každopádne ide o jeden z lepších čistiacich gélov, aké sme tu dnes spomenuli.

Cena: od  5 €

equilibra.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • pre zmiešanú pleť

Výhody

 • jemné a šetrné čistenie
 • 20% obsahu tvorí extrakt z aloe vera
 • 97% prírodné zloženie
 • upokojujúci efekt

Nevýhody

 • čistenie pre mastnú pleť so zapálenými miestami nemusí byť postačujúce

8. Balea Hautrein 3in1

cistiaci pletovy gel balea dm recenzia

@vrabcenastreche.sk čistiaci pleťový gél Balea recenzia

Testovaný produkt: Balea Hautrein 3in1

Výrobca / značka: Balea

Predajca: mojadm.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • čistenie
 • maska
 • píling
 • kyselina salicylová
 • pantenol
kozmetika Balea Dm

Balea

Balea je cenovo dostupnou značkou, ktorú na trh uvádza pod svojou záštitou nemecká DM Drogeries. Hoci sa Balea spočiatku zdala ako jedna z tých lacnejších a menej účinných rád, výrobcovia postupne dolaďovali receptúry a zapájali do svojich výrobkov aj aktívne účinné látky. Dnes sa aj zo zástupcov Balea dá vybrať naozaj kvalitný a uspokojivý kozmetický produkt.

Textúra

Hustejší šedý krém, ktorý po vytlačení z tuby vytvára takzvané „slížiky“, obsahuje malé pílingové čiastočky. Na tvár sa nanáša ľahko, na navlhčenej pleti sa konzistencia mení na redšiu, no stále z tváre nesteká.

Vôňa, penivosť a efekt

V nose sme pocítili akúsi „lekárenskú“ čistotu, aj napriek tomu, že je podľa zloženia výrobok parfumovaný, nie je z produktu cítiť výraznú parfumáciu. Gél nepení, pleť pokryje v súvislej vrstve a aj pri dlhšom masírovaní si zachováva svoju hustejšiu konzistenciu. Po umytí prípravku je pleť hladká, zmatnená a čistá, miestami však až mierne vysušená. Mastnota zostala po dočistení na vatovom tampóne len minimálne, prípravok si čiastočne dal rady aj s make upom. Balea Hautrein sa dá využiť na tri spôsoby – čistiaca emulzia, maska a píling. Všetky varianty mali uspokojivé účinky, avšak ako maska vyhral produkt Garnier PureActiv 3v1.

Zloženie

 • kyselina pyrrolidonkarboxylová (zinc PCA)
 • kaolín
 • aktívne čierne uhlie
 • kyselina salicylová
 • pantenol

Zloženie je celkom zaujímavé a je v ňom možné nájsť aj pár aktívnych látok, ktorým sa poteší hlavne mastná aknózna pokožka. Kaolín na seba naviaže mastnotu, pantenol pokožku upokojí, kyselina salicylová pôsobí protizápalovo, kyselina pyrrolidonkarboxylová (zinc PCA) obnovuje pružnosť pokožky a má pozitívny vplyv aj na akné.

Hodnotenie vlastností

Čistiaci efekt

Pocit po vyčistení

Upokojenie zapálených miest:

Zmatnenie pleti:

píling čistiaci gél balea skúsenosti

Celkové hodnotenie

Nízka cena, no veľká spokojnosť! V zložení je množstvo užitočných látok, emulzia má mnoho využití, prípravok vydrží veľmi dlho aj pri pravidelnom používaní. Čistenie možno označiť za hĺbkové, pri dôkladnom umývaní pleti je však potrebné dbať o to, aby pílingové čiastočky nepodráždili zapálené miesta.

Cena: od  2,19 €

Pre koho je určený

 • pre problematickú, aknóznu pleť so zapálenými vyrážkami, ktorá potrebuje poriadne pravidelné čistenie a upokojenie pleti.

Výhody

 • produkt dlho vydrží
 • plní sľubovaný účinok
 • množstvo účinných látok v zložení
 • nízka cena

Nevýhody

 • ak je pleť príliš zapálená, pílingové častice môžu infekciu rozniesť po celej tvári

Výsledok testu

Zatiaľ čo niektoré pleťové gély s aktivnym uhlím prijemne prekvapili, iné zasa boli obrovským sklamaním. Z tohto testu si však napriek všetkému odnášame jeden dôležitý poznatok – cena vôbec nie je ukazovateľom kvality a zárukou spokojnosti zákazníka.

Víťazmi testu sa stávajú:

 • Garnier PureActiv 3v1 pre mastnú aknóznu pleť
 • Original ATOK pre suchú a citlivú pleť so sklonom k tvorbe vyrážok.

Porovnanie čistiacich gélov na tvár s aktívnym uhlím

Produkt Hmotnosť Cena Hodnotenie
Garnier PureActive 3v1
150 g
od 4,50 €
Original ATOK – Detoxikačný čistiaci gél 
150 g
od 11,21 €
Balea Hautrein 3in1
150 g
od 2,19 €
Equilibra Prírodný čistiaci detoxikačný gél
200 g
od 5,00 €
Eveline Cosmetics Facemed
150 g
od 7,00 €
Planet Spa Korean Charcoal
150 g
od 3,90 €
NYX Stripped Off Whippes
100 g
od 11,70 €
Beauty Formulas Charcoal Detox Cleanser
150 g
od 1,90 €
<

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Aktualizované: 4. 12. 2023

Komentáre

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies