Drevená balančná podložka WoodWork GymBeam – recenzia

Jack Shakespearow/2. januára 2022/Krása a zdravie/5 min. čítania

Drevená balančná podložka WoodWork GymBeam – recenzia

Drevená balančná podložka WoodWork GymBeam – recenzia @vrabcenastreche.sk

Testovaný produkt: Drevená balančná podložka

Výrobca / značka: GymBeam

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • Cvičebná a rehabilitačná pomôcka
 • Podložka je vyrobená z odolného dreva
 • Spodná balančná časť (balančná guľa) je z plastu
 • Povrch je ošetrený protišmykovou úpravou
 • Hmotnosť: 1800 g
 • Rozmery: 39.5 x 1.5 cm
 • Orientačná cena: od 15 €

V živote je potrebné nájsť rovnováhu!

Aktualizované: 26.11.2022

Dokopať sa k cvičeniu alebo k aspoň ľahkému strečingu je pre nešportovca po náročnom pracovnom dni celkom výzva. Ak sa už dlhšie nedokážete zdvihnúť z gauča, nebaví vás cvičenie v domácom prostredí a rotoped je pre vás nuda, máme pre vás jeden tip! S drevenou balančnou podložkou sa nudiť určite nebudete. O tom, ako vie nenápadne pomôcť vášmu svalstvu a vzbudiť vo vás záujem niečo s telom robiť, sme sa rozpísali v našej recenzii.

Čo je to drevená balančná podložka?

Ide o drevený kruhový disk, ktorý je položený na guľovitom plastovom podstavci. Takto stvárnená konštrukcia spôsobuje, že len čo sa na disk postavíte, je potrebné byť v strehu a neustále vyvažovať váhu tak, aby ste na podložke stáli vzpriamene. Keďže je povrch disku potiahnutý protišmykovou úpravou, chodidlo je na podložke zafixované a napriek pohybujúcej sa guľovitej základni nachádza oporu. Na balančnej pomôcke môžete stáť v ponožkách alebo naboso – v oboch prípadoch sa noha z disku nezošmykne, ale je stabilná, aj keď sa disk pohybuje.

Ak nejazdíte na skateboarde, prípadne nemáte skúsenosť s inými balančnými pomôckami, prvé zoznámenie môže byť trochu rozpačité. Skutočne sa zdá, že nie je možné stáť na disku bez toho, aby ste z neho nespadli. Len čo však opadne prvotný strach z nepevnej pôdy pod nohami, zistíte, že z podložky sa spadnúť vlastne ani nedá – ak na nej zostanete stáť a nedokážete hneď udržať balans, okraj podložky sa dotkne zeme, vďaka čomu predídete pádu, pretože stále máte chodidlá položené na pevnom, hoci pohyblivom a šikmom podklade.

Nestabilná podložka
Ak sa budete k drevenému disku pravidelne vracať, zistíte, že udržať na ňom balans je čoraz jednoduchšie. Jednak si časom posilníte stabilizačný systém a jednak sa vám spevní svalstvo potrebné k tomu, aby ste hýbajúci sa povrch pod vašimi chodidlami ustáli.

Cviky na balančnej podložke

Ako sa balančný disk používa?

Základom je postaviť sa naň. A všetko ostatné už máte vo svojich rukách, respektíve v nohách. Po čase totiž zistíte, že aj samotné státie a udržiavanie rovnováhy dokáže ponaťahovať a spevniť množstvo svalov na vašom tele.

Najviac sme po balansovaní na podložke cítili:

 • lýtkové svalstvo
 • svalstvo v oblasti krížovej chrbtice
 • brušné svalstvo
 • zadný stehenný sval – tzv. hamstring
Drevená balančná podložka cviky

Ak sa budete k drevenému disku pravidelne vracať, zistíte, že udržať na ňom balans je čoraz jednoduchšie. Jednak si časom posilníte stabilizačný systém a jednak sa vám spevní svalstvo potrebné k tomu, aby ste hýbajúci sa povrch pod vašimi chodidlami ustáli. Pokroky s touto cvičebnou pomôckou sú zreteľné aj u nemehiel, ktoré mali predtým pred podobnými balančnými pomôckami strach či ostych.

Môže sa má balančnej podložke cvičiť?

Kreativite sa medze nekladú a v prípade dreveného balančného disku to platí o to viac. Časom, keď sa naučíte, ako udržať dlhodobý balans, vás „obyčajné“ státie začne trochu nudiť a zároveň motivovať k tomu, aby ste cvičenie s diskom posunuli o level vyššie.

Stojac na balančnom disku môžete vykonávať aj tieto cviky:

 • drepy,
 • plank (chodidlá sú opreté o disk, paže majú oporu v podlahe),
 • zakopávanie nôh v stoji.

Spolu s dreveným diskom môžete využiť aj tieto pomôcky:

 • gumový expandér na lýtka alebo stehná,
 • činky,
 • kettlebell.

Celkové hodnotenie

Balančnú podložku z dreva sa oplatí vyskúšať, aj keď neholdujete domácemu cvičeniu. Na rozdiel od iných pomôcok na cvičenie je s diskom poriadna zábava. Svaly dostanú zabrať a psychika si oddýchne – zrazu sa musíte sústrediť len na to, aby ste udržali rovnováhu, a tak sa z mysle odplavujú všetky myšlienky, ktoré ju počas dňa zaťažovali. Plusom je možnosť využiť svoju kreativitu a skúšať na podložke rôzne cviky. Odporúčame všetkými desiatimi!

Pre koho áno

 • Ak neholdujete náročným športom a cvičeniam, no predsa si chcete precvičiť svalstvo takmer celého tela
 • Pre všetky vekové kategórie
 • Pre každého, kto potrebuje po náročnom dni na pár minút vypnúť
 • Ak chcete začať jazdiť na skateboarde – podložka vám pomôže získať stabilizačné zručnosti

Výhody

 • Zlepšuje koordináciu
 • Posilňuje chrbtové, brušné svalstvo a svaly na nohách
 • Podložka s kreatívnym využitím – možnosť vykonávať rôzne cviky
 • Na rozdiel od iných balančných diskov ju nie je nutné dofukovať vzduchom
 • Protišmykový povrch – chodidlá sú stabilné a z podložky sa nešmýkajú
 • Pomerne skladná pomôcka
 • Nie je potreba cvičiť dlho – aj krátky čas (10 – min) stačí na precvičenie a strečing celého tela

Nevýhody

 • po čase, ako sa naučíte získať stabilitu, je to s pomôckou trochu nuda
balančná podložka skúsenosti

Odporúčané produkty na domáci tréning

Balančná podložka WoodWork cena

Cena: od 14.95 €

Drevená balančná podložka WoodWork GymBeam

Balančná podložka WoodWork je cvičebná pomôcka vytvorená z kvalitného a odolného dreva. Väčší diel balančnej podložky tvorí plochá doska v tvare kruhu. Uprostred spodnej časti je umiestnená časť malej gule, ktorá umožňuje balansovať….. čítať viac

Balančná podložka Half Ball cena

Cena: od 45,95 €

Balančná podložka Half Ball

Balančná podložka Half Ball je univerzálna fitness pomôcka, ktorá je vhodná na aeróbne a balančné cvičenia. Pri tréningu ju môžete využiť dvojakým spôsobom – mäkkou časťou nahor alebo nadol…čítať viac

Posilňovacie gumy Resistance Set cena

Cena: od 14,99 €

Posilňovacie gumy Resistance Set

Posilňovacie gumy Resistance Set sú efektívne fitness pomôcky vhodné na tréning celého tela, či už je to silový tréning, HIIT alebo jóga a pilates. Slúžia na posilnenie viacerých svalových partií, od rúk, hrudníka a chrbta, až po zadok a nohy…čítať viac

Šmykové podložky Core Sliders cena

Cena: od 9,95 €

Šmykové podložky Core Sliders

Šmykové podložky Core Sliders sú skvelé fitness pomôcky, ktoré slúžia na vypracovanie a spevnenie celého tela, od brucha, rúk, ramien, chrbta, až po zadok a nohy. Princíp cvičenia so šmykovými podložkami spočíva v posúvaní rúk a nôh po podlahe…čítať viac

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies