EcoEgg vajíčko na pranie – recenzia

Jack Shakespearow/10. júla 2021/Domácnosť/5 min. čítania

EcoEgg pracie vajíčko – recenzia

©vrabcenastreche EcoEgg pracie vajíčko – recenzia

Testovaný produkt: Pracie vajíčko

Výrobca / značka: EcoEgg

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • Úplne nahradí chemický prací prášok/gél a aviváž
 • Neuvoľňuje žiadne chemikálie – šetrné k životnému prostrediu
 • Ekologický produkt – až na 70 alebo 210 použití (v závislosti od variantu vajíčka)
 • Vymeniteľná náplň
 • Hypoalergénny a dermatologicky testovaný
 • Na biele, farebné aj tmavé prádlo
 • Na detskú bielizeň
 • Jemná prírodná vôňa
 • Účinne odstraňuje škvrny aj na nízkych teplotách (30 – 40°C)
vivantis.skPozrieť cenu

Môžete zabudnúť na prací prášok!

Ekologická domácnosť je pojem, ktorá sa v súčasnosti skloňuje čoraz viac. Aj v našom vrabčiackom hniezde sa snažíme držať krok s modernou dobou a uľahčovať život nielen sebe, ale aj prírode. Keď sme po prvýkrát uvideli pracie vajíčko Ecoegg, vedeli sme, že túto vychytávku musíme vyskúšať! Poďte si prečítať našu skúsenosť – v čom nás vajíčko na pranie prekvapilo a možno aj sklamalo?

Eko pranie - Ecoegg náplň

Čo je to vajíčko na pranie a ako sa používa?

Ide o pomôcku do domácnosti, ktorá je náhradou pracieho prášku a aviváže. Vajíčko má vo svojom vnútri akési mini tabletky tzv. minerálne pelety na pranie, ktoré vydržia až na 70 alebo 210 pracích cyklov (v závislosti od toho, aké pracie vajíčko si vyberiete).

Celé vajíčko sa teda vkladá do bubna práčky a to je vlastne jediný produkt, ktorý na pranie potrebujete. EcoEgg totiž bielizeň zbaví škvŕn a takisto ju aj prevonia. Náplň vajíčka je navyše ekologická, vypustená voda z práčky nezaťažuje životné prostredie, a preto je EcoEgg vhodné aj pre alergikov a ľudí, ktorým chemické pracie prášky spôsobujú kožné problémy.

Zásady prania s pracím vajíčkom:

 •  EcoEgg musí mať v bubne práčky dostatok priestoru – práčka nesmie byť naplnená bielizňou až na prasknutie.
 • Maximálna teplota vody v práčke môže byť 60°C.
 •  Ak máte práčku kombinovanú so sušičkou, vajíčko sa používať nesmie.
 •  Ak je bielizeň silno znečistená, musí sa na škvrny pred praním použiť odstraňovač škvŕn.

Zloženie:

 • 30% aniónové tenzidy (ekologicky odbúrateľné povrchovo aktívne látky)
 • 15 – 30% neaniónové tenzidy (ekologicky odbúrateľné povrchovo aktívne látky)
 • Parfum (esenciálne oleje)
ekologické pranie

EcoEgg vajíčko na ekologické pranie

...

Testovanie

Vajíčko na pranie EcoEgg sme testovali počas troch mesiacov a na tento čas sme z prevádzky vyradili všetky pracie prášky, pracie gély aj aviváže. Najvyššia teplota, ktorú sme v práčke nastavili, bola 60°C a prali sme bielizeň všetkých farieb a tkanín.

Testovali sme tieto 2 varianty vajíčka:

Ecoegg skúsenosti

Ecoegg bez vône na 70 pracích cyklov (žlté pracie vajíčko

ecoegg recenzie

Ecoegg s vôňou sviežej bielizne na 210 pracích cyklov (modré pracie vajíčko)

Poradí si so škvrnami rovnako ako akýkoľvek iný priemerný prací prach, no na väčšie nečistoty je potrebné pred praním naniesť odstraňovač škvŕn.

Odstraňovanie škvŕn

Toto bol jeden z kľúčových faktorov, na ktorý sme sa v recenzii zamerali, veď predsa čistota bielizne je pri akomkoľvek pracom prostriedku to najdôležitejšie. Okrem toho, ako si vajíčko poradí s nečistotami na bielizni, sme sa zamerali aj na to, ako si oblečenie po opraní zachováva svoje farby.

Bežne znečistenú bielizeň (prepotené tričko, jemné škvrny, nečistoty, ktoré nie sú zažraté do látky) vajíčko zvládlo na výbornú. Oblečenie bolo ako nové, farby nestrácali svoju sýtosť.

Stredne znečistená bielizeň (spodné prádlo, ponožky, drobné škvrny od jedla) boli po použití Ecoegg taktiež odstránené veľmi uspokojivo aj pri nízkej teplote.

Na mimoriadne škvrny (detské oblečenie) sme museli použiť odstraňovač škvŕn a po celý ten čas sme z práčky vytiahli len jeden kus bielizne, ktorá bola aj po opratí špinavá.

Avšak treba brať do úvahy, že v našej domácnosti nemáme bielizeň výrazne znečistenú. Preto si vieme predstaviť, že v rodinách, kde sú ešte malé deti, vajíčko nebude vždy tým najspoľahlivejším pomocníkom.

Vôňa

Ak ste zvyknutí kupovať mimoriadne parfumovanú aviváž, pracie vajíčko vás neočarí. Na bielizni zanechá len akýsi nepatrný voňavý opar, ktorý nám osobne však úplne postačoval. Aviváž totiž nepoužívame, odkedy sme si zvykli, že sušíme bielizeň v sušičke. V prípade, že chcete, aby bielizeň po opraní skutočne voňala, budete musieť spolu s vajíčkom použiť aj ekologickú aviváž alebo vonný olej.

Mäkkosť bielizne

Tento faktor je veľmi individuálny a nie vždy má naň dosah samotný prací prostriedok alebo aviváž. V domácnostiach, kde je tvrdá voda a nepoužíva sa sušička bielizne, bude použitie aviváže dozaista chýbať, no aj v tomto prípade sa dá namiesto nej použiť zmäkčovač vody.

Odstránenie škvŕn

(bez použitia iného prípravku na škvrny)

Zachovávanie farieb:

Mäkkosť bielizne:

Vôňa bielizne:

Celkové hodnotenie

Ecoegg do každej (nielen) eko domácnosti! Ak nepotrebujete navoňanú bielizeň, prípadne nemôžete používať aviváž, pretože prádlo dávate do sušičky, s vajíčkom budete spokojní. Poradí si so škvrnami rovnako ako akýkoľvek iný priemerný prací prach, no na väčšie nečistoty je potrebné pred praním naniesť odstraňovač škvŕn. Za hlavnú výhodu považujeme nízku investíciu a dlhú výdrž vajíčka. Vajíčko Ecoegg po sčítaní všetkých kladov a záporov hodnotíme ako lepší priemer.

ecoegg.skPozrieť cenu

Pre koho áno

 • Ak sa snažíte viesť ekologickú domácnosť
 • Pre ľudí s citlivou pokožkou a alergiami
 • Ak chcete ušetriť pri praní energiu (na odstránenie škvŕn nie sú potrebné vysoké teploty)
 • Ak do práčky pravidelne nedávate silne znečistenú bielizeň

Výhody

 • účinne odstraňuje škvrny
 • bielizeň je po opraní vhodná aj do sušičky
 • nízka investícia a dlhá výdrž
 • možnosť dokupovať náhradnú náplň

Nevýhody

 •  ak očakávate mimoriadne silnú avivážovú vôňu, nepatrná aróma, ktorú zanecháva EcoEgg, vám stačiť nebude.
 • na silnejšie zažraté škvrny je potrebné pred praním použiť odstraňovač škvŕn.

Kde kúpite EcoEgg?

ecoegg cena kúpiť

Ecoegg prácie vajíčko na 70 praní bez vône

Vajíčko na pranie Ecoegg je moderný, inovatívny a ekologický produkt určený na pranie bielizne. Jeho hlavná výhoda spočíva v kompletnej náhrade chemického pracieho prostriedku…viac

vivantis.skPozrieť cenu
Ecoegg Pracie vajíčko na 70 praní vôňa jarných kvetov cena

Ecoegg Pracie vajíčko na 70 praní vôňa jarných kvetov

Ecoegg je prevratným vynálezom na poli prania, zdravia a prírody. Vďaka prírodným minerálnym peletkám prádlo šetrne, ale účinne čistí a nepoškodzuje ho. Obalu v tvare vajíčka zabezpečuje postupný mechanický stret s každým záhybom prádla počas prania. Účinný obsah vajíčka…viac

pilulka.skPozrieť cenu
vajicko na pranie cena kupit

Ecoegg prácie vajíčko na 70 praní vôňa bavlny

Vôňa svieža bavlna je kombináciou oleja z pačuli doplneného olejom z kvetov kosatca a je uzavretá éterickým olejom z vanilky a rastlinného pižma..viac

ecoegg.skPozrieť cenu

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies