Výzdoba na party – Piňata, héliové balóny, konfety

Jack Shakespearow/29. októbra 2023/Domácnosť/5 min. čítania

Ako oživiť každú párty?

Kúpiť héliové balóny v obchode je síce praktické a takmer bez práce, no ísť s nafúkanou kyticou balónov cez celé mesto, už taká zábava nie je. Okrem toho, že sú héliové balóny citlivé na zmenu teploty, väčšie množstvo nafúkaných balónov sa nezmestí ani do auta. Ako si balóny nafúkať doma? A vyjde to cenovo lacnejšie, ak sa kúpi hélióvá bomba? To sme sa rozhodli zistiť v našej recenzii!

1. Héliová bomba

Héliová bomba na balóny skúsenosti

Testovaný produkt: Héliová bomba

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • možnosť vybrať si z množstva variantov podľa objemu bomby
 • na výber je héliová pumpa, sprej aj bomba
 • fľaša hélia je vždy jednorazová a nedá sa opätovne naplniť plynom
mojaparty.skPozrieť cenu

Naša skúsenosť s héliovou bombou

Možno bude u niekoho hélium do balónov vzbudzovať rozpaky, no na vlastnej koži sme vyskúšali, že fúkanie balónikov z bomby je úplne bezpečné. Bomba má zatvárací ventil a fúkaciu dýzu, ktorá začne vypúšťať hélium až potom, ako ventil odistíte a dýzu jemne potiahnete smerom nadol. Vypustené množstvo hélia sa dá dobre regulovať, hoci prvé pokusy dávajú jasný dôkaz, že aj takáto jednoduchá vec chce trošku praxe.

Celkové hodnotenie

héliová bomba cena

Cena: od 30,10 €

allegro.skPozrieť; cenu

Výdrž nafúkaných balónov

Treba počítať s tým, že klasické latexové balóniky nemajú po nafúkaní héliom dlhú životnosť, vydržia totiž lietať len pár hodín, a preto ich neodporúčame fúkať napríklad deň vopred, ako plánujete oslavu. Iné je to s fóliovými balónmi – tie vydržia po nafúkaní až celý týždeň. Ak sa skladujú v dobrých podmienkach a nečelia nárazom, aj o niečo dlhšie.

Cenové porovnanie hélia na doma

Za predpokladu, že kúpite ten najmenší variant hélia do balónikov, ktorý postačuje na nafúkanie cca 20tich balónov štandardnej veľkosti, vyjde vás hélium na takmer 23 €. Bežne si obchody s párty doplnkami účtujú za nafúkanie jedného balónu od 2,00€ do 2,50€, v prípade nadrozmerného balónu je to o niečo viac.

Ak máte v pláne nafúkať väčšie množstvo balónov, bomba s héliom na doma je teda o niečo výhodnejšia. Zohľadňujúc i fakt, že nemusíte balóny prevážať a nafúkate si ich, kedy chcete s prihliadnutím na dátum a čas oslavy, sa výhoda héliovej bomby opäť zvyšuje.

Záver

Hélium do balónov sa oplatí vtedy, ak pripravujete veľkú oslavu s množstvom balónov a chcete sa odbremeniť od návštevy párty obchodu, s ktorou je spojená aj otázka, ako na jedenkrát preniesť napríklad mohutnú balónovú kyticu. Ak chcete, aby vám balóny vydržali dlho, určite zvoľte fóliový typ balónov, nie klasické latexové, ktoré sa s héliom síce tiež kamarátia, no v priebehu niekoľkých hodín vám budú doslova „chradnúť“ pred očami. Našu skúsenosť s héliovou bombou hodnotíme na výbornú, kúpu sme neoľutovali a pre jej pohodlnosť ju v budúcnosti určite zakúpime znovu.

Kedy sa oplatí kúpiť héliovú bombu?

 • ak nemáte v okolí obchod, ktorý by vám balóny nafúkal
 • ak potrebujete nafúkať veľké množstvo balónov, ktoré sa na jedenkrát nedá preniesť z obchodu domov
 • ak sa chcete na párty či oslavu pripraviť vopred
 • ak chcete mať na oslave vznášajúce sa fóliové balóny, ktoré sa vzduchom plnia len veľmi ťažko

Výhody

 • balóny pohodlne nafúkate doma a dozdobíte miestnosť podľa potreby
 • aj samotné fúkanie balónov je zábava
 • jednoduchá a bezpečná manipulácia
 • napriek kovovej konštrukcii a väčším rozmerom je bomba pomerne ľahká (nemusíte očakávať ťažký balík)

Nevýhody

 • prázdnu bombu je potrebné odviezť do zberného dvora
...

2. Piňata

Piňata pre deti na oslavu

Testovaný produkt: Piňata

Výrobca / značka:

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • Na dekoračné účely
 • Nie je hračka
 • Chráňte pred ohňom.
mojaparty.skPozrieť cenu

Naša skúsenosť s piňatou

Kartónového koníka či jednorožca, ktorý sa rozbije palicou, aby sa tak z neho začali sypať sladkosti, poznáme všetci najmä z amerických filmov. Deti ju dozaista videli v nejakej rozprávke, a tak ide o skvelý doplnok, ktorý oživí každú oslavu. Navyše doň môžete vložiť sladkosti podľa vašich predstáv, a tak je iba na vás, či deti budú zbierať zdravé sladkosti alebo ich obľúbené maškrty plné cukru. Maškrty sa vkladajú do piňaty cez otvor v hornej časti.

Celkové hodnotenie

Piňata cena

Cena: od 14,40 €

allegro.skPozrieť; cenu

Výhody

 • piňatu naplníte vlastnými sladkosťami
 • odolná kartónová konštrukcia
 • skvelý spôsob, ako na oslave rozpútať zábavu
 • k dispozícii množstvo motívov a veľkostí
 • nenaplnená piňata je ľahká

Nevýhody

 • je potrebné ju niekam zavesiť, čo nie každý interiér alebo exteriér dovoľuje
...

3. Strieľajúce konfety

Naša skúsenosť so strieľajucimi konfetami

Konfety v tube vystrelia do vzduchu, ak potočíte dolnú časť tubusu. Je to pomerne lacný párty doplnok, ktorý zaujme najmä tých najmenších, no treba počítať s dvomi už menej príjemnými skutočnosťami – neporiadkom, ktorý bude treba v interiéri neskôr upratať, a hlasným zvukom výbuchu, ktorý odistenie konfiet sprevádza. Predovšetkým malé deti a zvieratá sa môžu tohto zvuku poriadne zľaknúť.

Celkové hodnotenie

Konfety cena

Cena: od 1,80 €

allegro.skPozrieť; cenu

Konfety, ktoré sa vystreľujú len potlačením úchytky na spodnej časti, detonačný zvuk nevydávajú. Pri tomto type však treba rátať aj s menším rozptylom konfiet. V oboch prípadoch ale ide o efektívnu pomôcku, ktorá dokáže zdôrazniť jedinečnosť toho správneho okamihu na každej oslave.

Výhody

 • konfety v tube majú veľký rozptyl a zaplnia celú izbu
 • na výber z množstva farieb, veľkostí a vzorov konfiet
 • lacný doplnok na oslavu

Nevýhody

 • tubusy s otáčavou poistkou vydávajú pri buchnutí zvuk ako petarda

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies