Popkornovač – prístroj na domácu výrobu pukancov – recenzia

Jack Shakespearow/22. mája 2022/Domácnosť/5 min. čítania

Popkornovač – prístroj na domácu výrobu pukancov – recenzia

Popkornovač – prístroj na domácu výrobu pukancov – recenzia @vrabcenastreche.sk

Testovaný produkt: Popkornovač

Výrobca / značka:

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • príprava popcornu pomocou cirkulácie horúceho vzduchu
 • popcorn je hotový do troch minút
 • transparentné veko slúži zároveň ako odmerka

Čerstvý popcorn nielen k dobrému filmu!

Aktualizované: 26.11.2022

Domáca príprava popcornu sa môže niekedy poriadne zvrhnúť – v hrnci sa totiž pripravuje pomerne komplikovane a v mikrovlnke zvykne často prihárať. A tak sa nám naskytla otázka, či sa dá popcorn urobiť v domácich podmienkach tak, aby nielen chutil, no rovnako všetok vypukal bez zbytočného začmudenia celého dymu. Presne s touto výzvou by nám mal pomôcť popkornovač – malý prístroj na výrobu pukancov. Poďte sa s nami pozrieť, ako testovanie tohto pomocníka u nás doma dopadlo! Ide o ďalší zbytočný domáci spotrebič alebo nenahraditeľnú vec pre každého, kto miluje popcorn?

Čo je to popkornovač?

Ide o prístroj, do ktorého sa nasype čistá zrnková kukurica, ktorá sa pomocou cirkulácie horúceho vzduchu v priebehu niekoľkých minút premení na čerstvý popcorn. Na výrobu týchto pukancov nie sú potrebné žiadne oleje ani ochucovadlá.

Odporúčané popkornovačePorovnanie cien prístrojov na pukance

Ako vyzerá príprava v popkornovači?

Príprava je omnoho jednoduchšia ako v prípade, že sa rozhodnete vyrobiť pukance v hrnci nad plynovým sporákom alebo indukčnou doskou. Dalo by sa dokonca povedať, že je to rovnako pohodlné ako nechať vypukať popcorn v mikrovlnke, len s tým rozdielom, že pukance nestrieľajú v uzavretom vrecku, no treba ich zachytávať do pripravenej misky.

Nad hlučnosťou prístroja sa počas tých troch minút dajú privrieť oči, pretože popkornovač narobí rovnaký hluk ako zapnutý silnejší mixér. Aj samotný fakt, že sa v popkornovači vyrába neochutený popcorn, nám vyhovuje.
...

Testovanie

 • Vrchná plastová časť – takzvané veko, ktoré zakrýva vyhrievaciu plochu, slúži zároveň ako odmerka, do ktorej sa nasype požadované množstvo kukurice. Jedna dávka kukurice sa vloží do výhrevného otvoru a odmerka sa položí späť na svoje miesto tak, aby ste si boli istý, že bezpečne zakrýva výhrevnú plochu.
 • Pripraví sa väčšia miska, do ktorej sa bude hotový popcorn zachytávať.
 • Do popcornovača sa nenalieva žiaden olej ani sa nesype žiadna soľ.
 • Prístroj sa zapne do elektrickej siete a tlačidlom sa spustí cirkulácia horúceho vzduchu.
 • Kukurica sa roztočí a po 30tich sekundách začínajú zo spodného otvoru vypadávať prvé pukance.
 • Po troch minútach je všetka kukurica vypukaná, prístroj sa vypne a môže sa dochucovať hotový popcorn.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Naša skúsenosť s prístrojom na výrobu popcornu

Hoci je postup nesmierne jednoduchý a príprava je rýchla, samotný proces si pre človeka žiada trochu praxe – predovšetkým čo sa týka zachytávania vylietavajúceho popcornu. Bolo pre nás výzvou nájsť vhodnú misku, ktorá by tvarom a priemerom pasovala k spotrebiču tak, aby hotové pukance nelietali po celej kuchyni.

Časom sme však v chytaní popcornu chytili akúsi prax a naučili sa misku držať v takom uhle, aby sa čo najmenej pukancov ocitlo na zemi. Nikdy sa to však neobišlo bez pár zablúdencov, ktorí predsa len skončili mimo pripravenej misky. Aj z tohto dôvodu odporúčame chytať pukance do hlbšej misky, ktorej okraje čo najviac priľnú k popcornovaču.

Ak bývate v byte, máte okolo seba niekoľko susedov a dostanete chuť na čerstvý popcorn v čase, kedy by už mal panovať nočný kľud, veľmi vám neodporúčame popkornovač zapínať. Tento domáci spotrebič je totiž dosť hlučný a jeho mohutný hlas by sme hladinou decibelov prirovnali k spustenému výkonnejšiemu mixéru.

Keďže sa do popcornovača môže používať iba čistá a ničím neochutená kukurica, je dosť možné, že sa vám tento popcorn bude zdať akýsi nemastný-neslaný. Môže sa to stať najmä v prípade, že ste dovtedy boli zvyknutí konzumovať predovšetkým pukance z mikrovlnky, ktoré sú už vopred ochutené a naložené v akejsi tuhej olejnatej zmesi. Na druhej strane však máte pod kontrolou prijaté kalórie – bez pridaného oleja a dochucovadiel je popcorn zdravšou a omnoho menej kalorickou alternatívou chrumkavého snacku.

Celkové hodnotenie

V našej domácnosti sa táto pomôcka ujala. Sme pravidelní konzumenti popcornu a v mikrovlnke nám zvykol často prihorieť. Nad hlučnosťou prístroja sa počas tých troch minút dajú privrieť oči, pretože popkornovač narobí rovnaký hluk ako zapnutý silnejší mixér. Aj samotný fakt, že sa v popkornovači vyrába neochutený popcorn, nám vyhovuje. U nás je to teda pomôcka, ktorú nemá svojho náhradníka, avšak dokážeme pripustiť, že v niektorých domácnostiach bude na tento spotrebič časom iba sadať prach.

Pre koho áno

 • pre domácnosti, kde sa pukance konzumujú na dennom poriadku
 • ak si chcete dochutiť popcorn podľa vlastnej chuti
 • ak vám mikrovlnkové pukance často prihárajú, prípadne vám pre množstvo oleja a dochucovadiel jednoducho nechutia

Výhody

 • jednoduchá príprava, ktorá si okrem pridania kukurice nič iné nevyžaduje
 • popcorn na rozdiel od prípravy v mikrovlnke neprihorí
 • prístroj je skladný a nezaberá veľa miesta
 • ľahko sa udržiava v čistote
 • zostáva minimum nevypukanej kukurice

Nevýhody

 • prístroj je pomerne hlučný
 • je potrebné získať prax v tom, ako správne držať misku, aby popcorn nelietal po celej kuchyni

Odporúčané prístroje na výrobu pukancov

Guzzanti GZ 135 popcornovač cena

Guzzanti GZ 135 popcornovač

Cítite tú omamnú vôňu praženej kukurice? Kto z nás by nemiloval tú originálnu chuť, ktorá sa vám rozvinie na jazyku, akonáhle si vložíte do úst voňavý, čerstvo upražený popcorn…. čítať viac

Zariadenie na popcorn Ariete 2953 biela - cena

Zariadenie na popcorn Ariete 2953 biela 3100 W

Modernosť s nádychom tradície. Zariadenie na popcorn v štýle päťdesiatych rokov! Vďaka tradičnému spôsobu praženia pripravíte za pár minút ľahký, chutný popcorn, prirodzene a s malým množstvom tuku! Ideálne riešenie pre rodinné večery, na párty a do modernej kancelárie! Zariadenie na popcorn v krásnom štýle pre päťdesiate roky…čítať viac

BIO Kukurica na popcorn - Wolfberry

BIO Kukurica na popcorn – Wolfberry

BIO Kukurica na popcorn bez genetickej modifikácie určená na prípravu obľúbeného snacku. Obsahuje vysoký podiel vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne fungovanie čriev….čítať viac

Guzzanti GZ 134 Pukancova

Guzzanti GZ 134 Pukancovač

Popkornovač Guzzanti GZ 134 vás ihneď na prvý pohľad zaujme svojím elegantným štýlom a netradičným spracovaním. Oproti iným modelom je súčasťou prístroja praktická servírovacia miska…..čítať viac

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies