Kriedové farby Kreul na sklo a porcelán – recenzia

Jack Shakespearow/5. decembra 2021/Domácnosť/5 min. čítania

najlepšie farby na sklo a porcelán
Kriedové farby Kreul na sklo a porcelán – recenzia

Kriedové farby Kreul na sklo a porcelán – recenzia @vrabcenastreche.sk

Testovaný produkt: Kriedové farby na sklo a porcelán

Výrobca / značka: Kruel

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • farby na porcelán a sklo s unikátnym kriedovým efektom
 • farby sú na vodnej báze
 • balené v praktických sklenených nádobkách
 • možnosť zakúpiť farbu samostatne alebo v sade po viacerých kusoch
 • nanášanie štetcom
 • farby si na porceláne vypálite aj v kuchynskej rúre
artmie.skPozrieť cenu

Farby na porcelán, ktorými potešíte každú kreatívnu dušu!

Každí kávičkár alebo milovník čaju musí mať svoj obľúbený hrnček, ktorého sa nik iný nesmie ani len dotknúť. Ak vám však už omrzeli hrnčeky, ktoré ste nazbierali počas ciest po svete, prípadne ste ešte nenašli taký, ktorý by dokonale odrážal vašu osobnosť, nastal čas niečo s tým urobiť a kriedové farby od značky Kreul vám budú viac ako nápomocné!

Čo sme vlastne testovali?

Ide o farby na vodnej báze, ktoré na skle, porceláne či keramike zanechávajú v porovnaní s ostatnými farbami unikátny matný kriedový efekt. Nanášajú sa štetcom a vďaka tomu, že je k dispozícii široká farebná škála, môžete farby použiť aj na iný povrch ako čisto biely – my osobne sme vyskúšali pomaľovať bielou kriedovou farbou aj tmavohnedý hrnček. Po zaschnutí farby sa hrnček vypáli, čím sa farba zafixuje a stáva sa odolnou voči čistiacim prostriedkom a umývaniu.

Testovanie

Popustiť uzdu svojej fantázie nie je s farbami Kreul vôbec ťažké, a preto sme kriedové farby testovali približne rok na desiatkach pomaľovaných hrnčekov. V recenzii sa zameriame na to, ako sa s farbami pracuje, ako si bežný človek poradí s ich vypaľovaním a ako dlho na šálke či hrnčeku vydržia.

farby na maľovanie šálok
O kriedových farbách na porcelán Kreul nám bolo cťou čvirikať! Na porceláne a keramike zanechávajú jedinečný efekt, ľahko sa s nimi pracuje a neublíži im ani umývačka riadu.

Maľovanie a práca s farbami

Pred použitím konkrétnej farby je potrebné poriadne ju pretrepať. Textúra farieb je síce trochu hustejšia, no ak sa sklenené nádobky nechajú dlho nečinne ležať, no povrchu sa vytvorí vodový nános a kriedové pigmenty sadnú na dno. Samotné maľovanie je pomerne jednoduchý proces – ak máte kvalitný štetec, farba z neho nesteká a dovoľuje vám celkom precízne kresliť aj menšie detaily.

Rovnako hladko to ide po namaľovaní – ak sa nanesie primerané množstvo farby, okamžite sa začína fixovať na šálku a schnúť. Ani raz sa nám nestalo, že by sa kriedová farba, ktorou sme zväčša maľovali i väčšie plochy, začala roztekať a tým by sa výtvor znehodnotil. Nie je teda potrebné ani žiadne kontúrovanie.

Kriedove farby na sklo skúsenosti

Vypaľovanie farieb

Po tom, ako máte svoj výtvor namaľovaný, je potrebné nechať pohár či hrnček minimálne 4 hodiny oddýchnuť na suchom mieste. Následne na to sa pomaľovaná keramika alebo sklo vloží do nepredhriatej kuchynskej rúry a nastaví sa teplota 160°C. V trúbe pobudne 90 minút, kde sa nechá i vychladnúť, a celý proces zafixovania farby je hotový.

Trvácnosť farieb Kreul na porcelán a sklo

Pomaľovaný predmet je po vypálení a ochladení odolný voči umývaniu pod tečúcou vodou s použitím bežného prostriedka na umývanie riadu (Jar, Pur, atď…) Hoci to výrobca na svojich stránkach neuvádza, my sme vyskúšali aj umývanie šálky v umývačke riadu, pričom i tento proces zvládli farby na výbornú.

Nech sa už rozhodnete umývať váš pomaľovaný hrnček akokoľvek, nikdy nepoužívajte abrazívny čistiaci prostriedok (cif, tekutý prášok, abrazívna tuhá kapsula do umývačky riadu). Vždy použite len gélové prípravky.

Celkové hodnotenie

O kriedových farbách na porcelán Kreul nám bolo cťou čvirikať! Na porceláne a keramike zanechávajú jedinečný efekt, ľahko sa s nimi pracuje a neublíži im ani umývačka riadu. Maľovaním si môžete spestriť dlhé zimné večery, na ktoré vám zostane krásna spomienka, prípadne svojím handmade výtvorom môžete niekoho obdarovať. Ak vo vás spí kreatívna duša, tieto farby jej pomôžu konečne sa realizovať!

artmie.skPozrieť cenu

Pre koho áno

 • pre tvorivé duše
 • pre každého, kto rád maľuje a niečo vytvára
 • pre zberateľov hrnčekov a šálok (môžu si vytvoriť hrnček podľa vlastných predstáv)
 • vhodné ako darček

Výhody

 • jedinečný matno-kriedový efekt
 • široký výber zaujímavých farebných odtieňov
 • s farbami sa dobre pracuje
 • na šálke sa neroztekajú
 • po zaschnutí sa ich farba nemení
 • odolné voči umývaniu aj v umývačke riadu
 • dlhá životnosť farby aj po otvorení obalu
 • pomaľovanú keramiku či sklo si vypálite aj doma

Nevýhody

 • žiadne sme nenašli

Kde kúpite kriedové farby na sklo a porcelán Kreul

Kriedové farby na sklo a porcelán Kreul 20 ml yellow safran cena
artmie.skPozrieť cenu
Kriedové farby na sklo a porcelán Kreul 20 ml ice mint cena
artmie.skPozrieť cenu
Kriedové farby na sklo a porcelán Kreul 20 ml candy rose cena
artmie.skPozrieť cenu
Kriedové farby na sklo a porcelán Kreul 20 ml rosemary green cena
artmie.skPozrieť cenu

Odporúčame prikúpiť

Sada syntetických štetcov Royal & Langnickel 6 kusov cena

Cena: od 10,29 €

Sada syntetických štetcov Royal & Langnickel 6 kusov

Sada štetcov Royal & Langnickel patrí do série štetcov Soft Grip, ktorá sa vyznačuje jedinečným štýlom. Tieto štetce, ktoré musíte mať, sú ideálne …čítať viac

artmie.skPozrieť cenu

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies