Ozalin krém na stvrdnutú kožu

Jack Shakespearow/20. mája 2022/Krása a zdravie/5 min. čítania

OZALIN levanduľový krém 50g recenzia skúsenosti

OZALIN levanduľový krém 50g recenzia @vrabcenastreche.sk

Produkt: Krém na stvrdnutú kožu

Značka: Ozalin

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • s obsahom účinného exfoliantu – kyseliny mliečnej
 • príjemná, nie umelá levanduľová vôňa
 • zmäkčuje tvrdú pokožku na pätách, lakťoch a dlaniach
 • možno používať aj na suché otlaky a mozole
 • český výrobok
 • vhodný na dlhodobé používanie
 • obsah balenia: 50 g
 • orientačná cena: 1.99€
benulekaren.skPozrieť cenu

Už nikdy viac žiadne mozole ani suchá tvrdá koža!

Lakte, päty, chodidlá alebo dlane, na ktorých sa tvoria mozole… Občas pokožka na týchto častiach tela jednoducho neposlúcha. Je suchá, drsná a plná tvrdých šupín, čo niekedy môže byť aj poriadne bolestivý proces. Ako sa zbaviť stvrdnutej kože? Pomôže jeden cenovo dostupný krém? To sme sa rozhodli zistiť!

masť na stvrdnutú kožu na rukách
Krem na zhrubnutu kozu na nohach
...

O kréme Ozalin

Ozalin je krém v plechovej tube s levanduľovou vôňou vyrobený v Českej republike. Má ideálnu konzistenciu – snehobiely krém nie je ani riedky, ani príliš tuhý, vďaka čomu sa dobre masíruje do pokožky a okamžite sa vstrebáva. Levanduľovú arómu má na svedomí prírodná levanduľová silica, pričom vôňa krému nie je vtieravá ani príliš silná. Krém zavonia iba pri nanášaní, neskôr je jeho vôňa úplne nepatrná.

Pokožku dlaní, s ktorou si nevedia poradiť ani kožní lekári, zasa vyliečil natoľko, že sa na nej prestali tvoriť krvavé praskliny. Za okamžitý účinok musíme udeliť plný počet hviezdičiek.

Účinné látky v kréme Ozalin:

 • urea – zodpovedná za hĺbkovo hydratačný účinok
 • kyselina salicylová – odstraňuje odumreté bunky a zvyšuje tvorbu kolagénu
 • kyselina mliečna – silný exfoliant s vynikajúcimi hydratačnými vlastnosťami
 • glycerín, lanolín a lecitín – zvlhčujúce zložky

Naša skúsenosť

Krém Ozalin sme testovali na pätách, lakťoch a suchej, drsnej pokožke dlaní, ktorá zvykne praskať až do krvavých rýh. Počas testu – dvoch mesiacov, sme spotrebovali 3 balenia krému.

Päty a lakte

Pokožka na týchto miestach býva často problematická, zrohovatená a len ťažko hydratovateľná – cez hrubú kožu sa totiž do spodných vrstiev kože dostane len minimum vlahy a všetky krémové prípravky zostávajú takpovediac nevyužité na jej vrchnej časti. Ozalin krém nás prekvapil v tom, že drsnú, hrubú kožu okamžite po nanesení zmäkčil – konkrétne na pätách šlo o porovnateľný účinok ako pri použití jemnej pemzy. Lakte zostali po nakrémovaní úplne jemné – tu sa ukázalo, že krém skutočne obsahuje silné, no šetrné exfolianty.

Ozalin krém prispel aj k rýchlejšiemu hojeniu suchých otlakov, ktoré vznikli nosením tesnej obuvi. Dlhodobé pravidelné používanie prispelo k redukcii suchých miest na lakťoch a k omnoho lepšiemu stavu pokožky na pätách – mechanické odstraňovanie šupinatej kože nebolo vôbec potrebné. Účinok bol citeľný okamžite a pretrvával po celý čas nášho testu.

Suchá pokožka na dlaniach

V prípade pokožky rúk je to trošku špecifickejší problém – ide o dlhodobo sa vracajúci stav, počas ktorého pokožka na vnútornej strane praská a vytvárajú sa na nej hlboké praskliny, ktoré mnohokrát nepekne krvácajú. Ide o kožný problém, s ktorým si nevedia dať rady ani kožní lekári a prípravky na predpis majú zväčša len minimálny účinok. Ozalin krém bol teda akousi skúškou, ktorá takpovediac nič nestojí.

Dlane boli okamžite po nanesení krému o poznanie hebšie, a to i v prípade drsných mozoľovitých miest. Prvým účinkom bola teda nielen hĺbková hydratácia, ale i citeľné zjemnenie. Krém na tých najsuchších miestach, ktoré sú posiate hlbokými ryhami a prasklinami, vôbec neštípal a ani otvorené rany nedráždil.

Na dlaniach bol najväčší účinok poznať už po prvom týždni pravidelného používania. Drsné mapy sa zmenšovali a nové sa prestali vytvárať. Po dvoch mesiacoch sa stav pokožky viditelne zlepšil – hoci pokožka nie je úplne zahojená a dokonale jemná, prestali sa na nej úplne tvoriť krvavé miesta a praskliny. Krém Ozalin teda zvládol to, čo mastičky na predpis nezvládli. Keďže ide o dlho pretrvávajúci problém, nedúfali sme v totálnu zmenu stavu pokožky, avšak po rokoch sa problém na dlaniach konečne zlepšil.

Celkové hodnotenie

Nízka cena, no preukázateľný účinok! Krém si okamžite poradil aj s tou najtvrdšou pokožkou a pri dlhodobom používaní úplne zredukoval suché miesta na lakťoch a pätách. Pokožku dlaní, s ktorou si nevedia poradiť ani kožní lekári, zasa vyliečil natoľko, že sa na nej prestali tvoriť krvavé praskliny. Za okamžitý účinok musíme udeliť plný počet hviezdičiek.

benulekaren.skPozrieť cenu

Plusy

 • krém príjemne, nevtieravo vonia
 • okamžitý zmäkčujúci efekt
 • pokožka je po nanesení hebká a hydratovaná
 • dlhodobé používanie predchádza vzniku zrohovatenej kože
 • dobre sa rozotiera a vstrebáva
 • pílingový efekt bez podráždenia pokožky
 • nízka cena

Mínusy

 • žiadne sme nenašli

Krémy na stvrdnutú kožu

ozalin krém cena

Cena: od 1,99 €

OZALIN levanduľový krém 50g

Krém obsahuje levanduľu, lecithin a kyselinu mliečnu. Účinné zložky pôsobia na problematickú pokožku, ktorú zjemnia a zmäkčia…čítať viac

benulekaren.skPozrieť cenu
krém na stvrdnutú kožu cena

Cena: od 4,19 €

Dr. Müller PediCare krém na rozpraskané päty

Krém sa používa podľa potreby, najlepšie však na noc. Nanáša sa na osušené nohy v potrebnom množstve a dôkladne sa vmasíruje medzi prsty na nohách a po celom chodidle.a…..čítať viac

etabletka.skPrejsť do eshopu
Masť na zrohovatenú kožu chodidiel 50 ml kneipp cena

Cena: od 5,50 €

Masť na zrohovatenú kožu chodidiel 50 ml – Kneip

Zverte starostlivosť o svoje nohy bylinkám! Rastlinná masť obnovuje popraskanú a stvrdnutú kožu chodidiel….čítať viac

vivantis.skPrejsť do eshopu
Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies