Príbeh dámy X – A.J. Molloy – recenzia

Jack Shakespearow/7. júna 2024/Romantické a erotické/5 min. čítania
Príbeh dámy X – A.J. Molloy – recenzia

Príbeh dámy X, A.J. Molloy – recenzia

Knižná recenzia: Príbeh dámy X

Autor: A.J. Molloy

Celkové hodnotenie:

Dodatočné informácie:

 • Vydavateľstvo: Fragment
 • Rok vydania: 2013
 • Pôvodný názov: The Story of X
 • Počet strán: 264
 • ISBN: 9788080897161

Jeden deň môže zmeniť celý život…

Každý máme svoje hranice, o ktorých možno ani netušíme, no niekde v hĺbke našej duše predsa len sú. Ich prítomnosť si uvedomíme až v momente, keď sme nútení ich prekročiť. No dá sa to? Sme natoľko odvážni, aby sme preliezli múr, ktorý sme okolo seba časom vystavali?

Obsah

Alexandra je mladá 22ročná žena, ktorá na pár mesiacov prichádza do Neapola, aby nazbierala informácie do svojej diplomovej práce. Venuje sa v nej talianskej mafii, skúma jej históriu a jednotlivé mafiánske skupiny. Hneď v prvý večer má možnosť stretnúť zaujímavého muža, o ktorom jej kamarátka prezradí, že aj on má kontakty v istých nebezpečných skupinách.

Keď Alex bližšie spoznáva tajomného Marca, prichádza na to, že jeho prítomnosť s ňou robí divy. Marc sa však štíti dlhodobého vzťahu a po istom čase prezrádza Alexandre dôvod. Je totiž členom mystického kultu,v ktorom platia prísne pravidlá. Ak sa chce Alex stretávať s Marcom aj naďalej, musí sa stať jeho členkou. Podujme sa na to? Oplatí sa jej vytrpieť si toľko hanby a bolesti?

„Mystériá stelesňujú sexuálne, emocionálne a spirituálne pravdy, ktoré ťa privedú bližšie k duši. Ja sám som bol zasvätený ako veľmi mladý muž. Čo som sa naučil, je dnes mojou súčasťou. Vrylo sa to do mňa. Mystériá ma vzali na miesta rozkoše a zjavení, ktoré ti nedokážem opísať, no túžim sa o ne podeliť. A túžim potom, aby som ich intenzitu prežíval s tebou, X.“A.J. Molloy
...

Recenzia

Príbeh dámy X sa môže spočiatku javiť ako klasický erotický román. Mladá študentka je pobláznená tajomným miliardárom – banálny prvok, ktorý sa vyskytol v takmer každom erotickom príbehu. Postupne sa však na povrch derie špecifickosť románu, čím sa trochu odlíšil od ostatných kníh z tohto žánru. Zápletku tu osviežil už spomínaný mystický spolok. Alex postupne prechádzala jednotlivými časťami skúšky, ktoré boli čoraz obtiažnejšie, vďaka čomu sa dej stupňoval. Popritom som na svetlo sveta vynárajú podrobnosti z Marcovej minulosti, ktoré taktiež príbeh nemálo zamotávajú.

Na rozdiel od ostatných knižných sérií erotickej literatúry, ktoré veľmi neoplývajú dejom, tu nejaké to napätie a neistota predsa len boli. Namiesto toho, aby sa autorka opäť zamerala na nezmyselné a umelo vytvorené hádky medzi hlavnými hrdinami, popracovala radšej na tom, aby sa príbeh trošku stupňoval. Ubrala tiež z opisov sexuálnych scén, posteľové radovánky tu nie sú také časté ako napríklad v sérii 50 shades, Crossfire alebo Tento muž. No keď sa tu predsa len vyskytnú, sú o dosť tvrdšie. Pripravte sa tak na bdsm praktiky, bičovanie a ženskú poddajnosť či submisivitu.

výkup kníh online

Pre koho odporúčame:

 • pre milovníčky erotických romancií
 • ak vás už žáner erotickej literatúry začína nudiť a hľadáte príbeh, ktorý je niečím špecifický

Plusy:

 • príbeh je ozvláštnený prvkom tajomného kultu
 • sexuálne scény nie sú stavebným kameňom príbehu
 • dej má potenciál osloviť svoju cieľovú skupinu

Mínusy:

 • predvídateľná zápletka

Záver

Čo v Príbehu dámy X nájdete? Pár pekných opisov Talianska, tajomnú mužskú postavu, od ktorej neviete, čo máte čakať, relatívne odvážnu hlavnú hrdinku a napätie pretrvávajúce až do poslednej stránky. Mystické prvky vás zavedú do veľkolepého prostredia starodávneho kultu, dočkáte sa aj niekoľkých dráždivých scén a zápletky, ktorá sa chodidlami zabára do krimi žánru. Príbeh dámy X je jednoducho iný. A či si už na tú inakosť zvyknete, je len a len na vás.

Odporúčané knihy

Corrupt: Skazení - Penelope Douglas - cena

Corrupt: Skazení

Povedali mi, že sny sú túžby nášho srdca. Moje nočné mory sa však stali mojou posadnutosťou. Volá sa Michael Crist. Starší brat môjho priateľa je ako ten strašidelný film, na ktorý sa pozeráte cez prsty. Je príťažlivý, silný a úplne desivý. Hviezda vysokoškolského basketbalového tímu a teraz už profesionál, ktorého viac ako ja zaujíma špina na jeho topánke. Ja som si ho však všimla. Videla som ho…čítať viac

martinus.skPrejsť do eshopu
365 dní - Blanka Lipińska - cena

365 dní

Laura s priateľom Martinom trávia dovolenku na Sicílii. Hneď na druhý deň, na jej dvadsiate deviate narodeniny, Lauru unesú. Zločin má na svedomí hlava sicílskej mafiánskej rodiny, mladý a príťažlivý Massimo Torricelli. Pred niekoľkými rokmi takmer prišiel o život pri prestrelke. V stave klinickej smrti uvidel záhadné dievča, z ktorého sa vykľula Laura. Len čo sa Massimo prebral, prisahal…čítať viac

Knižná recenzia: 365 dní

restorio.skPrejsť do eshopu
Boss a ja - Sara Mia Velinská - cena

Boss a ja

Sudkyňa a zločinec? Izabela, mladá sudkyňa, sa po nešťastnej udalosti venuje takmer výlučne svojej kariére. Žije pokojný, no osamelý život. Marcel, inteligentný, chladnokrvný, vplyvný a právoplatne odsúdený zločinec je po odpykaní si časti trestu podmienečne prepustený na slobodu. Jeho meno otvára všetky dôležité dvere a tentoraz zaklopal na tie jej. Na pracovnom stole Izabely sa ocitá jeho žiadosť o zverenie maloletého…čítať viac

pantarhei.skPrejsť do eshopu
Zvodca - Vi Keeland - cena

Zvodca

Ten chalan je ako sen. Ale nie je pre ňu primladý? Keď som sa zoznámila s Donovanom, mladým, úžasným, úspešným a inteligentným mužom, netušila som, o koho ide… Spomenula som, že bol mladý? Rada to zopakujem. Ford Donovan bol totiž o dosť mladší. No poďme pekne poporiadku. Moja najlepšia kamarátka usúdila, že od môjho rozvodu už uplynulo dosť času a mala by som sa konečne vrhnúť…čítať viac

pantarhei.skPrejsť do eshopu
Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies