Terapeutická maska na tvár Hot-Cold – Gymbeam – recenzia

Jack Shakespearow/14. marca 2024/Krása a zdravie/5 min. čítania

Terapeutická maska na tvár Hot-Cold – Gymbeam – recenzia

Terapeutická maska na tvár Hot-Cold – Gymbeam – recenzia

Testovaný produkt: Terapeutická maska na tvár Hot-Cold

Výrobca / značka: Gymbeam

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • disponuje chladivým aj hrejivým efektom
 • univerzálna veľkosť
 • všité gélové vložky
 • pokryje celú oblasť čela, spánkov a očí
 • univerzálna čierna farba
 • vhodná na opakované použitie

Koniec bolestiam hlavy a opuchnutým očiam?

Bolesť hlavy je každému z nás dobre známa. Či už je príčinou stres, zlé držanie tela, nedostatočný pitný režim, preťažené oči, migréna alebo prechladnutie, vždy padne vhod mať poruke pomocníka, ktorý bolesť zmierni, v ideálnom prípade úplne zaženie. A to je dôvod, prečo sme sa rozhodli otestovať terapeutickú masku na hlavu s chladivým aj hrejivým efektom.

Čo je to terapeutická maska na tvár?

Terapeutickú masku ľudia na internete hľadajú aj pod názvom chladivá čiapka na hlavu či chladiaca maska na migrénu. V podstate ide o pružný návlek s mäkkou a poddajnou gélovitou hmotou vo vnútri, ktorý môže disponovať dvomi tepelnými vlastnosťami – chladivým aj príjemne hrejivým efektom. Po navlečení cez hlavu navyše aj zatemní oči, čo plusom pri migréne. Terapeutickú masku teda možno považovať za obklad na hlavu, ktorý je potrebné pred použitím buď vložiť do mrazničky, alebo ohriať v mikrovlnke.

Kedy zvoliť studený a kedy teplý obklad na hlavu?

Predtým, ako sa človek rozhodne siahnuť po obklade, mal by poznať zdroj bolesti hlavy. Teplo totiž uvoľňuje stuhnuté svalstvo, rozširuje cievy a pomôže k relaxácii. Naopak, studený obklad zasa cievy zúži, danú oblasť znecitliví a upokojí prípadný prebiehajúci zápal.

Studený obklad sa využíva pri:

 • migréne,
 • bolesti hlavy vyžarujúcej zo zubov,
 • bolesti hlavy, ktorú spôsobilo preťaženie očí,
 • na schladenie po náročnom alebo horúcom dni,
 • bolesti hlavy prameniacej z prechladnutia, zvýšenej teploty či horúčky alebo zo zápalu prínosových dutín.

Teplý obklad sa využíva pri:

 • bolestiach hlavy vyžarujúcich z krčnej chrbtice,
 • bolestiach hlavy, ku ktorým sa pridruží aj stuhnutie krku, chrbtice a trapéz.
Terapeutická maska na tvár Hot-Cold – Gymbeam – recenzia

Testovanie terapeutickej masky

Materiál

Maska na prvý pohľad zaujme svojou hrúbkou a váhou. Váži niečo cez 100 gramov a gélová výplň, ktorá na dotyk pôsobí skôr ako poddajná pamäťová pena, je skutočne hrubá. V porovnaní s bežnými gélovými maskami na oči, ktoré obsahujú kryštalizovaný gél, má tento materiál obrovskú výhodu – gél nemá tendenciu sa prelievať zo strany na stranu, maska si teda zachováva svoju hrúbku a chladiaci efekt sa nekoncentruje len na jednom mieste. 

Dobrou správou je bezpochyby i to, že všitá vložka pokrýva celý obvod masky a nie je umiestnená len v prednej časti v oblasti čela a očí, no tepelne pôsobí aj vo vlasovej časti hlavy. Materiál návleku je z lycry, disponuje veľkou elasticitou a povrch je príjemný na dotyk. Nedrážid teda ani suchú a citlivú pleť.

Tepelné vlastnosti

Terapeutická maska disponuje mierne chladivým efektom aj bez toho, aby ste ju predtým museli vložiť do chladničky či mrazničky. Ak si ju večer necháte na nočnom stolíku a ráno si ju navlečiete na hlavu, prekvapí vás príjemný pocit jemného chladu, ktorý dozaista ocenia opuchnuté oči. 

Pre dosiahnutie skutočne výrazného, až mrazivého obkladu, je potrebné nechať masku v mrazničke aspoň 2 hodiny. Treba však počítať so skutočne veľkým chladiacim efektom, ktorý nemusí byť príjemný každému. Obzvlášť ak nepoznáte zdroj bolesti hlavy, odporúčame vám po prvýkrát masku ponechať v mrazničke o niečo kratšie.

Teplý obklad si „pripravíte,“ ak masku vložite do mikrovlnky na 30 sekúnd. Gélová hmota sa ohrieva rovnomerne a po nasadení na hlavu nie je badať žiadne studenšie a teplejšie miesta.

Čo sa týka zachovania si tepelných vlastností, vďaka hrubej gélovej vložke vydrží studený alebo teplý obklad viac ako 20 minút. Keďže výrobca neodporúča prekračovať 20minútový interval použitia, ide o ideálny časový interval, počas ktorého maska verne poslúži a splní svoj účel.

...

Iné vlastnosti

Maska obsahuje výrez na nos, vďaka čomu je možné ju pohodlne umiestniť aj cez oči. Okrem tepelného efektu teda poskytne aj zatemnenie, čo je obrovským plusom pri migrénach. Takisto dokáže čiastočne odizolovať aj okolité zvuky. Ak pri bolestiach hlavy pociťujete aj precitlivenosť na sluchové vnemy, tento efekt určite oceníte.

Terapeutická maska na tvár Hot-Cold – Gymbeam – ukážka

Záver

Terapeutická maska Hot-Cold by mala byť povinnou výbavou každej domácnosti. Je skladná, efektívna, trvácna a vždy poruke. V porovnaní s konkurenčnými značkami si zachováva požadované tepelné vlastnosti o niečo dlhšie vďaka hrubšej gélovej vložke. Odporúčame každému, kto často trpí bolesťami hlavy alebo opuchnutými očami. Od nás si produkt odnáša maximálny počet hviezdičiek.

Pre koho áno:

 • pre ľudí, ktorí sa ráno budia s opuchnutými očami
 • ak vás pravidelne potrápi migréna
 • pre ženy, ktoré v rámci PMS pravidelne zažívajú aj bolesť hlavy
 • ak trpíte bolesťami krčnej chrbtice, ktoré po čase vyústia do bolestí hlavy

Plusy:

 • v porovnaní s konkurenčnými značkami má hrubšiu gélovú vložku
 • gelová vložka je po celom obvode masky, nielen vpredu
 • univerzálna veľkosť sa na mieru prispôsobí obvodu hlavy
 • maska si dlho drží požadovanú teplotu a dlho pôsobí ako studený/teplý obklad
 • jednoduché použitie
 • vždy k dispozícii
 • mierne chladí aj bez toho, aby musela byť v mrazničke
 • úplne zatemní oči a sčasti pôsobí aj ako zvuková bariéra – ideálna pri migréne, ktorá spôsobuje precitlivenosť na svetlo a zvuky
 • vhodná aj na zmiernenie opuchu očí
 • dlhá trvácnosť produktu

Mínusy:

 • látkový materiál masky nie je umývateľný – gelová vložka sa nedá vybrať, látku teda nemožno oprať

Odporúčané produkty

Terapeutická maska Hot-Cold - GymBeam

Terapeutická maska Hot-Cold – GymBeam

Terapeutická maska ​​Hot-Cold je praktická pomôcka, ktorá slúži ako obklad na hlavu a oči. Má všité gélové vložky, ktoré si môžete podľa potreby schladiť alebo ohriať. Súčasťou je vrecko na zips, do ktorého masku vložíte a potom ju dáte do mrazničky aspoň na 2 hodiny. Pre ohrev ju z vrecka vytiahnete a dáte do mikrovlnky na 30 sekúnd. Potom si masku nasadíte a behom chvíľky ucítite úľavu v oblasti hlavy a očí. Gélové vrecko je nepriepustné….čítať viac

Čiapka na zmiernenie bolesti - cena

Čiapka na zmiernenie bolesti hlavy – čierna

Antimigrénová čiapka – novinka na Slovensku!  Zmierňuje bolesti hlavy. Chráni hlavu pred svetlom. Pre použitie za studena – má gélovú náplň. Znižuje vonkajšie podnety. Ochladzuje hlavu a zvyšuje pohodlie. Poskytuje psychologickú podporu. Čiapka je ideálnou oporou pri strese, bolestiach hlavy a napätí. Studená terapia je už dlho známa ako účinný spôsob, ako znížiť nepohodlie spojené s migrénovou bolesťou…čítať viac

Chladiaca gélová maska - cena

Chladiaca gélová maska

Proti unaveným očiam a kruhom pod očami je najlepší spánok. Niekedy však nemusí byť dostatok času alebo vhodné podmienky. Siahnite po rýchlej pomoci v podobe chladivej masky na tvár a vychutnajte si pocit úľavy. Maska vám tiež poskytne úľavu od bolesti hlavy a zníži viditeľnosť kruhov pod očami. Vďaka nastaviteľnému popruhu na maske si ju môžete pripevniť presne tak, ako potrebujete….čítať viac

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies