Test tuhých šampónov – šampúchov

Michaela Harabisova/5. júla 2019/Testy produktov a služieb

test suchých šampónov - šampúchov

©vrabcenastreche test suchých šampónov - šampúchov

Čo je to šampúch a ako sa používa?

Aktualizované: 4.2.2023

Šampúch je tuhý šampón na vlasy, ktorý si môžete predstaviť ako klasické tuhé mydlo. Je skladný, lebo nemá veľkú veľkosť, tomu však neuberá na funkčnosti či množstve. V bežných šampónoch tvorí niekoľko percent celkového zloženia tekutého šampónu voda, človek má tak pocit, že kupuje väčšie množstvo. Tuhé šampóny sú šetrné k prírode, pretože sa nepredávajú v plastovej nádobe, ako bežné šampóny, ktoré používa väčšina z nás. Väčšina firiem, ktoré vyrábajú tuhé šampóny, myslí na ekologický rozmer a ich balenia sú recyklovateľné. Šampúchy obsahujú všetky účinné látky ako bežný šampón, výnimkou je množstvo vody, práve vďaka tomu sú oveľa šetrnejšie a spratnejšie ako tekuté šampóny.

Sú plnohodnotnou náhradou klasických šampónov, prvé šampúchy vznikli už približne pred desiatimi rokmi, populárne sa však stávajú hlavne v posledných rokoch, kedy ľudia začínajú viac dbať na ZERO waste či používanie prírodnej kozmetiky. Ich zloženie je rôzne, každá značka má svoje zložky, jedno však majú spoločné, ide o prírodné produkty.

Tuhý šampúch používate ako klasické mydlo, šúchaním o mokré vlasy začne krásne peniť. Na umytie nepotrebujete veľké množstvo. V kúpeľni si ho viete položiť na mydelničku, nezaberá skoro žiadne miesto. Niektoré šampúchy sú 2v1, čo znamená, že jedno malé mydielko vám poslúži ako šampón a kondicionér v jednom. Toľko ušetreného miesta v kúpeľni, ktoré žena aj tak zaplní niečím iným.

Načo sme sa zamerali?

Do testu sme vybrali 8 tuhých šampúchov, dôležité pre nás bolo, aby išlo o slovenskú prírodnú kozmetiku, do testu sme ale zaradili aj drogériovú voľne dostupnú zahraničnú značku. V teste sme sa zamerali na ich  vôňu, penivosť, účinnosť , balenie a dizajn a koľko takýto šampúch vydrží (množstvo).

1.Tuhý šampón s rastlinným kondicionérom Navia

Tuhý šampón s rastlinným kondicionérom Navia - test porovnanie recenzia

©vrabcenastreche Tuhý šampón s rastlinným kondicionérom Navia

Testovaný produkt: Tuhý šampón s rastlinným kondicionérom

Výrobca / značka: Navia

Predajca: Navia.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • vegan
 • s kondicionérom
 • na rast vlasov
 • hmotnosť 25 g
Babickinazahrada.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • pre všetkých, ktorých trápi vypadávanie vlasov

Výhody

 • výborná penivosť
 • proti vypadávaniu vlasov
 • 2v1 – šampúch s kondicionérom

Nevýhody

 • menšie balenie

Šampúch proti vypadávaniu vlasov

Trápi vás vypadávanie vlasov? Ide o nepríjemnú záležitosť, ktorá netrápi len ženské pohlavie. Vypadávanie vlasov môže mať rôzne príčiny, tuhý šampón s kondicionérom Maca však sľubuje, že ich už viac nebudete musieť riešiť. Jeho výhodou je aj samotný fakt, že ide o 2v1 výrobok. Nemusíte tak zvlášť kupovať kondicionér, pretože tento šampúch ho obsahuje, čo je jedna z jeho najväčších predností oproti iným testovaným šampúchom.

Zloženie je obohatené o výťažok z koreňa Maca, práve táto zložka napomáha regenerácii, stimuluje rast vlasov a obnovuje korienky vlasov, vďaka čomu sa zbavíte nadmerného vypadávania.

Jeho zložky napomáhajú aj k čisteniu pokožky hlavy – odstraňovaniu lupín a nadmerného mastenia. Jeho menšie balenie je ľahko prenosné. Neobsahuje žiadne chemické konzervanty. Výborne pení, vlasy sa po ňom vďaka kondicionačnej zložke dobre rozčesávajú a zostávajú hebké.

Zloženie: kvetinové a bylinkové hydroláty, avokádové maslo, esenciálne oleje, bylinkové výťažky, tenzidy derivované z kokosového oleja, inulín, Pantenol (provitamín B5), Ryžový proteín, rozmarínový olej a žihľavový hydrolát, výťažok z koreňa Maca, kondicionačná zložka

Hodnotenie vlastností

Vôňa

Príjemná naturálna vôňa zostáva na vlasoch aj po umytí a nikoho neurazí. Nie je však príliš výrazná či špecifická.

Penivosť

Tuhý šampón veľmi dobre pení. Nepotrebuje veľa vody na rozpenenie.

Množstvo

Šampúch má menšie balenie, ktoré síce vydrží pomerne dlhú dobu, pri dlhých vlasoch však musíte rátať s tým, že ho budete kupovať častejšie ako iné šampúchy, ktoré prichádzajú vo väčšom balení. Myslite však na to, že súčasťou tohto šampúchu je aj kondicionačná zložka na rozčesanie vlasov, čo je jeho veľká výhoda, pretože získavate dva produkty v jednom.

Dizajn

Zabalený v krásnej krabičke s logom a informáciami o zložení produktu. Značka Navia si dáva záležať na dizajne svojich produktov.

Účinok

Výborný proti vypadávaniu vlasov, po pár umytiach vidieť rozdiel. Vlasy sú zároveň jemnejšie a pevnejšie.

Celkové hodnotenie

Navia tuhý šampón s kondicionérom – Maca obsahuje výťažok z koreňa Maca, ktorý je hotovým zázrakom pre všetkých, ktorých trápi vypadávanie vlasov. Tento šamúch podporuje regeneráciu, obnovu vlasových korienkov. Pokožku čistí, nezaťažuje a pomáha aj pri lupinách či mastných vlasoch. Ide o produkt 2v1, šampúch s kondicionérom.

Babickinazahrada.skPrejsť do eshopu
slovenská prírodná kozmetika navia

Značka Navia sa rozhodla priniesť na trh kozmetiku, ktorá spája ľudové liečiteľstvo s vedeckými poznatkami. Kozmetika Navia je vyrábaná z čisto prírodných surovín, až na kozie mlieko či včelí vosk, ide o suroviny rastlinného pôvodu. Všetky produkty vznikajú v nových väčších priestoroch obklopených Vihorlatskými vrchmi. V lone prírody tvoria veganské/vegetariánske kozmetické produkty pre komplexnú starostlivosť o pleť, telo či vlasy. Netestujú na zvieratách, ide o slovenskú prírodnú značku, ktorá svojim produktami sľúbi riešiť problémy vo forme celulitídy, lupín, akné, suchej pokožky či atopického ekzému.

2.Tuhý šampón Tykokos

TYKOKOS tuhý šampón - test porovnanie recenzia

©vrabcenastreche TYKOKOS tuhý šampón

Testovaný produkt: Tuhý šampón TYKOKOS

Výrobca / značka: Two Cosmetics

Predajca: twocosmetics.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • vegan
 • ručná výroba
 • bez palmového oleja
 • kompostovateľný obal
 • hmotnosť 85 g

Pre koho je určený

 • vhodný pre všetky typy vlasov.
 • odporúčame  pre suché a poškodené vlasy

Výhody

 • výborná penivosť
 • krásna kokosová vôňa
 • veľké balenie
 • vyživuje suché vlasy

Nevýhody

 • pri pravidelnom užívaní je potrebný kyslý oplach pre udržanie zdravého PH pokožky hlavy

Tuhý kokosový šampón

Milujete vôňu kokosu? Tak tento tuhý šampúch je presne to, čo hľadáte. Má krásnu kokosovú vôňu, ktorá na vlasoch zostáva aj po umytí. Vhodný je najmä pre suché a namáhavé vlasy. TYKOKOS obsahuje výťažky z kostihoja, tie regenerujú štruktúru vlasov. Na podporu rastu a boj proti lupinám pomôžu výťažky zo žihľavy. Súčasťou zloženia je aj prírodný keratín, ktorý pomôže práve suchým a poškodeným vlasom a výťažok z morskej riasy, ktorý vlasy zjemní.

Tuhý kokosový šampón kúpite aj v niektorých drogériách, je veľmi obľúbeným a má pomerne veľké 85-gramové balenie, ktoré vydrží na dlhšie obdobie. Je vhodný pre vegánov a vegetariánov. Neobsahuje palmový olej, čím je ešte o kúsok priateľskejší k prírode. Ide prírodný šampúch, ktorý má výbornú penivosť a vlasy po ňom zostávajú jemné, lesklé a nepôsobia ako suchá slama. Po umytí zostáva na vlasoch jemná kokosová vôňa.

Zloženie: odium cocoyl isethionate (tenzid z kokosového oleja), Aqua (voda), Olea europaea fruit oil (olivový olej) , Chondrus crispus extrakt (extrakt z morskej riasy), Cocos Nucifera Fruit Extract (kokosový extrakt), Perfume (prírodný vonný extrakt ), Hydrolyzed corn protein & Hydrolyzed wheat protein & Hydrolyzed soy protein & Leuconostroc /Radish root ferment filtrate (prírodný keratín), Symphytum officinale macerate (kostihoj), Urtica dioica macerate (žihľava), Kaolin (íl)

Hodnotenie vlastností

Vôňa

Kokosová vôňa si získa všetkých milovníkov tohto exotického ovocia. Vlasom aj po umytí zostáva kokosový nádych.

Penivosť

Šampúch má výbornú penivosť. Pri šúchaní sa tvorí dostatok peny.

Množstvo

Ide o tuhý šampón, ktorý má hmotnosť 85 gramov.  Veľké balenie vďaka dobrej penivosti vydrží dlho.

Dizajn

Balený v krabičke z kompostovateľného papiera s logom a informáciami o zložení produktu. Tvar šampúchu je vhodný do ruky.

Účinok

Hodí sa pre suché a poškodené vlasy. Výborný produkt, ktorý plní svoje sľuby a dodá vlasom lesklejší a jemnejší vzhľad. Vyživuje pokožku aj vlasy.

Celkové hodnotenie

Tuhý kokosový šampúch značky Two cosmetic je vhodný pre všetky typy vlasov. Odporúčame ho však hlavne pre suché a poškodené vlasy, ktoré získajú vďaka jeho zázračnému prírodnému zloženiu dostatočnú výživu. Vlasy zostávajú voňavé, vyživené a jemné.

Two cosmetic – Slovenská prírodná kozmetika

Two cosmetic je mladá slovenská značka. Ručne vyrábajú 100 % prírodné kozmetické produkty, vhodné pre vegánov a vegetariánov. Číslo dva, ktoré nájdete v názve značky predstavuje použitie dvoch hlavných ingrediencií v prírodnej kozmetike, a zároveň reprezentuje dvojicu ľudí, ktorí za ňou od začiatku stoja. Značka ponúka nielen prírodnú kozmetiku, v ponuke nájdete aj mydelničky, či znovupoužiteľné odličovacie tampóny.

3.Tuhý šampón Povzbudenie Musk

Tuhý šampón Musk - test porovnanie recenzia

©vrabcenastreche Tuhý šampón Musk

Testovaný produkt: Tuhý šampón na povzbudenie

Výrobca / značka: Musk

Predajca: musk.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • prírodný
 • bio arganový olej
 • kofeín
 • na báze kokosového oleja
 • hmotnosť 40 g
valachshop.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • pre ľudí, ktorí majú problém s rastom zdravých a pevných vlasov, prípadne s vypadávaním vlasov

Výhody

 • výborná penivosť
 • čistí pokožku hlavy
 • podporuje rast vlasov
 • krásne balenie

Nevýhody

 • neutrálna vôňa
 • menšie balenie

Šampúch na podporu rastu vlasov

Šampúch od MusKu slúži na podporu rastu vlasov. Obsahuje zložky, ktoré spevňujú vlasové korienky. Prírodný šampúch na báze tenzidov z kokosového oleja je doplnený o zložky ako bio arganový olej, pepermintový hydrolát a vôňu esenciálnych olejov pomaranča a pepermintu. To by malo šampúchu dodávať príjemnú vôňu, pravdou je, že šampúch má skôr neutrálnu vôňu, ktorá nikoho neurazí, ani neuchváti. Ak patríte medzi ľudí, ktorí hľadajú voňavú alternatívu, tento šampúch vás neosloví. Tuhý šampón je obohatený o kofeín, ktorý podporuje rast vlasov.

Šampúch pri použití krásne pení, čomu prospieva fakt, že je vyrobený na báze tenzidov z kokosového oleja, čo znamená, že nejde o mydlový šampúch. Práve z tohto dôvodu nie je potrebné vlasy oplachovať kyslým roztokom na úpravu PH pokožky vlasov. Jemná pena sa dá ľahko vmasírovať do vlasov, dodá im po umytí pevnosť a vyčistí vlasovú pokožku.

Veľkým plusom je, že si ako zákazník môžete vybrať aj farbu šampúchu. Ide o dizajnový detail, ktorý poteší.

Zloženie: Sodium Cocoyl Isethionate (tenzid z kokosového oleja), Sodium Coco Sulphate (tenzid z kokosového oleja), Argania Spinosa Oil (BIO arganový olej), Behentrimonium Methosulfate and Cetyl Alcohol and Butylene Glycol (kondicionér), Mentha Piperita Floral Water (kvetová voda pepermint), Mentha Piperita Oil (EO pepermint), Citrus Aurantium Dulcis Oil (EO pomaranč), Tocopherol (vitamín E), Panthenol (pantenol), Caffeine powder (kofeín), Lactic Acid (kyselina mliečna), Bixa Orelana*, Linalool**, Geraniol**, Limonene**, Linalool**, Citral**
*prírodné farbivo
**prirodzene obsiahnuté v esenciálnych olejoch

Hodnotenie vlastností

Vôňa

Kombinácia pomaranču a pepermintu nie je tak výrazná, ako by sa mohlo zdať, šampúch vonia neutrálne a po umytí vlasov nezanecháva výraznú vôňu. Niekomu by mohla táto „neutrálna“  naturálna vôňa prekážať.

Penivosť

Šampúch pení veľmi dobre, pena je jemná, ľahko sa dostane všade, kam treba. Jej zložky čistia pokožku hlavy.

Množstvo

Ide o tuhý šampón, ktorý má hmotnosť 40 gramov, čo nie je príliš veľké balenie. Po pár umytiach si ale môžete všimnúť, že vďaka dobre penivosti ho neminiete veľa a vydrží pomerne dlho.

Dizajn

Balený v krabičke z recyklovaného papiera s logom a informáciami o zložení produktu. Vidieť na ňom, že ide o ručnú prácu, balenie je vyšperkované, krásne . Šampúch má vhodný tvar do ruky a krásnu farebnú textúru, výhodou je, že si viete vybrať aj vlastnú farbu.

Účinok

MusK sľubuje podporu rastu vlasov, počas užívania sme si všimli, že sú vlasy pevnejšie a pri dlhodobom užívaní podporili aj rýchlejší rast vlasov. Okrem toho čistí pokožku hlavy a netreba pri ňom využívať kyslý oplach, čo je pre mnohých veľkým plus.

Celkové hodnotenie

MusK Tuhý šampón pre rast vlasov „Povzbudenie“ je vhodný pre ľudí, ktorí majú problém s rastom zdravých a pevných vlasov, prípadne s vypadávaním vlasov. Čistí pokožku hlavy a povzbudzuje rast nových vlasov.

valachshop.skPrejsť do eshopu
Slovenská prírodná kozmetika Musk

Musk – Slovenská prírodná kozmetika

Za značkou MusK stojí slovenka Lucia, ktorá sa z lásky k ručnej práci dostala až k výrobe ručne vyrábanej bio kozmetiky, špeciálne mydiel. A tak vznikol MusK, „Mydláreň u slečny Kaplánovej“. Cieľom Musku je robiť veci jednoducho a zrozumiteľne. Aby každý rozumel zloženiu, vedel presne, čo jeho mydlo obsahuje aj bez použitia slovníka. Mydlá obsahujú iba prírodné zložky, z ktorých naša pokožka dokáže čerpať najviac. Handmade mydlá MusK neobsahujú žiadny palmový olej ani živočíšne tuky. Takmer polovica mydiel v ponuke je vhodná aj pre vegánov. Vyrábajú mydlá, ktoré potešia nielen vaše ruky, ale aj oči. Môžete si vybrať mydlo aj podľa vašej obľúbenej farby alebo ho zladiť s farbou vašej kúpeľne.

4.Tuhý šampón mandarínka & bazalka DM

Tuhý šampón na vlasy mandarínka & bazalka, 60 g - test porovnanie recenzia

©vrabcenastreche Tuhý šampón na vlasy mandarínka & bazalka, 60 g

Testovaný produkt: Tuhý šampón vyživujúci

Výrobca / značka: DM alverde NATURKOSMETIK

Predajca: mojadm.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • vegán
 • bambucké maslo
 • olivový olej
 • bez silikónu
 • hmotnosť 60 g

Pre koho je určený

 • normálne vlasy

Výhody

 • výborná penivosť
 • väčšie balenie
 • dobre čistí pokožku hlavy

Nevýhody

 • nevýrazná vôňa

Tuhý šampón DM

Prírodný tuhý šampón značky Alverde je obohatený o vôňu bazalky a mandarínky. Práve oranžová farba mandariniek odzrkadľuje vzhľad šampúchu. Jeho tvar sedí dobre do ruky. Zložky napomáhajú k prirodzenému čisteniu vlasov a vlasovej pokožky. Vlasy jemne ošetruje a dodáva im lesk. Zloženie s bambuckým maslom a olivovým olejom chráni a intenzívne vyživuje vlasy bez zaťaženia vlasovej pokožky.

 

Šampúch neobsahuje žiadne silikóny a je vhodný pre normálny typ vlasov. Pri testovaní sme ho odskúšali aj na suchých vlasoch, ktorým veľmi prospel a dodal im život. Má výbornú penivosť, vôňa bazalky a mandarínky však po umytí vlasov mizne a nezostáva. Tuhý šampón od značky Alverde vydrží vďaka väčšiemu baleniu a dobrej penivosti dlhé obdobie, výhodou je aj fakt, že ak sa minie, kúpite ho v najbližšej drogérii DM.

Zloženie: Sodium Coco Sulfat, Butyrospermum Parkii Butter*, Olea Europaea Fruit Oil*, Theobroma Cacao Seed Butter*, Parfum**, Limonene, Linalool, Citral, E 172 / C.I. 77492
* Suroviny z certifikovaného organického poľnohospodárstva
** Z prírodných esenciálnych olejov

Hodnotenie vlastností

Vôňa

Vôňa mandarínky a bazalky je veľmi príjemná, bohužiaľ, nevýrazná a po umytí vlasov skoro žiadna.

Penivosť

Penivosť je viac ako uspokojivá. To je jeden z dôvodov, prečo šampúch od značky Alverde vydrží dlhú dobu, nepotrebujete ho na umytie veľké množstvo.

Množstvo

Balenie má 60 gramov, vydrží vďaka dobrej penivosti pri pravidelnom používaní viac ako mesiac.

Dizajn

Šampúch od značky Alverde je síce prírodnou kozmetikou. Nečakajte však balenie v recyklovanom papieri či príchod balíčka bez plastovej výplne. Vyzdvihujeme však krásny dizajn.

Účinok

Vyčistí vlasovú pokožku aj vlasy, ktoré zanechá jemné a dodá im regeneráciu.

Celkové hodnotenie

Ak hľadáte nielen cenovo dostupný šampúch, ktorý si viete pozrieť na vlastné oči v miestnej drogérii, ste tu správne. Alverde je prírodná značka a prírodné zloženie tuhého šampónu, ktorý majú v ponuke, napomáha vrátiť suchým vlasom život, čistí pokožku hlavy a dokonca vydrží dlhú dobu vďaka veľkému baleniu.

DM alverde NATURKOSMETIK

DM alverde NATURKOSMETIK

Značku alverde mnohí poznajú práve vďaka faktu, že je predávaná v rámci drogérií DM. Suroviny na výrobu kozmetiky, ktorú táto značka ponúka, pochádzajú prednostne z kontrolovaného ekologického pestovania. Sú vhodné pre vegánov a vegetariánov. Žiaden kozmetický produkt tejto značky neobsahuje zmesi na báze minerálnych olejov ani syntetické, konzervačné látky alebo farbivá. Prírodná cenovo dostupná značka vyrába široký sortiment produktov od dekoratívnej po telovú či vlasovú kozmetiku. Nájdete medzi nimi aj kozmetiku pre deti, voňavky a špeciálny rad kozmetiky pre citlivú mužskú pokožku.

5. Orient chai – šampúch proti lupinám Ponio

Orient chai - šampúch proti lupinám 30g - test porovnanie recenzia

©vrabcenastreche Orient chai - šampúch proti lupinám 30g

Testovaný produkt: Orient chai – šampúch proti lupinám

Výrobca / značka: Ponio

Predajca: ponio.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • vegánsky produkt
 • bez parabénov, silikónov, sulfátov SLS a SLES
 • pantenol
 • eko balenie
 • 30g (cca 15 použití)
babickinazahrada.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • odporúčame ľuďom, ktorých trápia lupiny a mastné vlasy.

Výhody

 • orientálna vôňa
 • výborná penivosť
 • plní sľubovaný účinok – redukuje výskyt  lupín

Nevýhody

 • menšie balenie

Šampúch proti lupinám Ponio

Pri problémoch s vlasmi sa najviac hovorí o lupinách. Tie trápia drvivú väčšinu nielen žien, ale aj mužov. Ponio ponúka riešenie tohto problému v podobe šampúchu s pyritiónom zinku. Orient chai je určený najmä pre pokožku so sklonom k lupinám, hlavnou aktívnou látkou je pyritión zinku, doplnený rozmarínovým extraktom a pantenolom, tieto aktívne látky napomáhajú k vyčisteniu vlasovej pokožky a následnému upokojeniu. Panenský olivový olej a olej crambe napomáha k lepšej kvalite vlasov. Výborné ohlasy má šampúch aj vďaka jeho účinnosti voči mastným vlasom.

Má veľmi príjemnú orientálnu vôňu, ktorá pretrváva aj po umytí vlasov a zanecháva im okrem lesku aj príjemnú vôňu. Vybrať si ho môžete v dvoch veľkostiach – 30g a 60g. Ak máte dlhé vlasy, odporúčame vybrať väčšiu veľkosť. My sme objednali menšiu veľkosť, ktorá je veľkosťou nedostačujúca, ak si vlasy umývate častejšie. Šampúch sa oproti ostatným testovaným veľmi rýchlo míňa.

Zloženie: Sodium Lauryl Sulfoacetate, Jemný tenzid z kokosového oleja, Voda, Zea Mays Starch, Glycerín, Panthenol, Cetearyl alcohol, Crambe Abyssinica Seed Oil, Olea Europea Fruit Oil, Zinc Pyrithione, Lavanduľový olej, Cinnamomum Zeylanicum Leaf Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Illicium Verum Oil, Cananga odorata Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Cinnamomum Zeylanicum Bark, Citric acid a Linalool, Limonene, Geraniol, Farnesol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Eugenol, Cinnamal, Cinnamyl Alcohol (obsiahnuté prirodzene v siliciach).

Hodnotenie vlastností

Vôňa

Šampúch vonia orientálne. Cítiť môžete badián, škoricu, ylang či vetievert. Orientálna vôňa zostáva v jemnom prevedení aj na umytých vlasoch.

Penivosť

Výborne pení a pokožku zanecháva jemnú a čistú.

Množstvo

Predáva sa v dvoch variantoch. Nami vybrané 30-gramové balenie bolo pomerne malé a veľmi rýchlo sa míňalo.

Dizajn

Šampúch má ekologické balenie v papierovej krabičke s logom a potrebnými informáciami o zložení produktu, ako bonus sme dostali malú vzorku mydla na vyskúšanie.

Účinok

Vlasy sa po niekoľkých umytiach menej mastia, lupiny sa zredukovali, nezmizli však úplne.

Celkové hodnotenie

Má veľmi príjemnú orientálnu vôňu, ktorá pretrváva aj po umytí vlasov a zanecháva im okrem lesku aj príjemnú vôňu. Vlasy sa po niekoľkých umytiach menej mastia, lupiny sa zredukovali, nezmizli však úplne.

babickinazahrada.skPrejsť do eshopu
Ponio slovenská prírodná kozmetika

Ponio – Slovenská prírodná kozmetika

PONIO je slovenská značka ručne vyrábanej kozmetiky. V repertoári majú množstvo prírodných mydiel, masážnych kociek, dezodorantov, tuhých šampónov, prírodných kondicionérov a iných prírodných produktov. Vo svojich mydlách nepoužívajú žiadny živočíšny tuk ani palmový olej. Cieľom značky je prinášať nové riešenia – šetrnejšie, účinnejšie, zachovávajúce kvalitu látok z prírodných zdrojov. Vytvárajú zaujímavé kombinácie, ktoré napomáhajú pri bežných problémoch s pokožkou či vlasmi.

6. Mydlo na ruky, telo a vlasy – mäta a rozmarín Vonai

mydlo na ruky, telo a vlasy Vonai - test porovnanie recenzia

©vrabcenastreche mydlo na ruky, telo a vlasy Vonai

Testovaný produkt: Mydlo na ruky, telo a vlasy – mäta a rozmarín

Výrobca / značka: Vonai

Predajca: vonai.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • prírodný
 • bambucké maslo
 • žihľavový extrakt
 • ekologické balenie
 • hmotnosť 40 g

Pre koho je určený

 • vhodné na všetky typy pokožky

Výhody

 • množstvo – dlho vydrží
 • ekologické dizajnové balenie
 • na celé telo

Nevýhody

 • po umytí vlasy nevoňajú
 • vlasy po umytí získali zvláštnu textúru

Tuhý šampón a mydlo Vonai

V tomto prípade sme testovali prírodné wellness mydlo nielen na vlasy, ale aj ruky a telo. Čo znamená, že máte jeden produkt pre celé telo a nemusíte mať plnú kúpeľňu plastových nádob plných chemických zložiek. Namiesto toho máte mydlo, ktoré je vhodné na všetky typy pokožky a je plné prírodných zložiek. Obsahuje žihlavový olivový extrakt a éterické oleje (mäta, rozmarín), ktoré vyživujú pokožku. Aj pri tomto šampúchu je odporučený oplach kyslým roztokom na vyrovnanie PH vlasov a vlasovej pokožky.

Rozmarínový éterický olej podporuje prekrvenie pokožky hlavy a rast zdravých a pevných vlasov. Mätový esenciálny olej má chladivý účinok, a zároveň odstraňuje lupiny a vyživuje vlasovú pokožku. Vďaka týmto dvom zložkám má prijemnú vôňu. Veľkosť mydla je pomerne veľká, výrobca hovorí o výdrži v priemere 2-3 týždňov pri každodennom umývaní. Čo sa týka účinnosti, jeho zložky napomohli k odstráneniu lupín, vlasy však po umytí získali zvláštnu textúru a stratila sa aj vôňa.

Zloženie: kokosový olej, olivový olej, ricinový olej, bambucké maslo, esenciálné oleje, žihľavový prášok

Hodnotenie vlastností

Vôňa

Šampúch sám o sebe vonia prírodnou vôňou rozmarínu a mäty. Po umytí však na vlasoch nezostáva žiadna výraznejšia vôňa.

Penivosť

Pení pomerne dobre, treba ho však použiť vo väčšom množstve (pošúchať viackrát).

Množstvo

Tuhý šampón má hmotnosť 100 gramov, ide o väčšie balenie mydla, ktoré vydrží pri každodennom umývaní v priemere 2-3 týždne.

Dizajn

Šampúch má ekologické balenie v papierovej krabičke s logom a potrebnými informáciami o zložení produktu. Balený je v recyklovanom papieri. Ide o krásne dizajnové balenie.

Účinok

Pomohol na odstránenie lupín, ale vlasy po umytí získali zvláštnu tvrdú textúru a neboli tak jemné.

Celkové hodnotenie

Tuhý šampón VONAI – ROZMARÍN MÄTA odporúčame, ak hľadáte šampúch, ktorý vám dlho vydrží. Má neutrálnu vôňu, čo je výhodou pre ľudí neobľubujúcich výrazné vône. Pomôcť môže aj na lupiny. Mydlo neumyje len vaše vlasy, ale aj telo a ruky.

valachshop.skPrejsť do eshopu

7. Garden- tuhý šampón – Yemna

Garden- tuhý šampón - test porovnanie recenzia

©vrabcenastreche Garden- tuhý šampón

Testovaný produkt: Garden- tuhý šampón

Výrobca / značka: Yemna

Predajca: yemna.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • vegán
 • zabraňujú nadmernému masteniu
 • na rast vlasov
 • s Panthenolom
 • hmotnosť 55 g
babickinazahrada.skPrejsť do eshopu

Pre koho je určený

 • pre všetkých, ktorí sa trápia s mastnými vlasmi, či lupinami

Výhody

 • krásne vonia
 • plní sľubovaný účinok
 • ekologické pekné balenie
 • výborná penivosť

Nevýhody

 • nenašli sme žiadne nevýhody

Šampúch Yemna na mastné vlasy

Garden – tuhý šampón značky Yemna je vhodný pre všetkých, ktorí sa trápia s mastnými vlasmi, či lupinami. Jeho prírodné zloženie podporuje rast vlasov a zabraňuje nadmernému masteniu. Žihľava dvojdomá pomáha pri posilňovaní korienkov vlasov, a tým napomáha k lepšiemu rastu a vlasy spevňuje. Zároveň veľmi dobre pôsobí pri problémoch s lupinami. Praslička roľná vďaka kremíku a vitamínom posilňuje vlasy, zabraňuje vypadávaniu a vaše vlasy naberú zdravý lesk. Účinky šampónu podporujú tri éterické oleje – olej z levandule, čajovníka a verbeny, ktoré taktiež dopomáhajú splniť účinok tohto tuhého šampónu.

Ide o ručnú prácu, tuhý šampón krásne vonia a pení. Jeho veľkosť sa ani po dvoch mesiacoch užívania skoro nezmenila. Má vynikajúce recenzie na svoje účinky. My sme spozorovali, že sa vlasy po umytí menej mastia a zredukovali sa lupiny, nezmizli však úplne.

Pri pravidelnom užívaní nie je potrebný kyslý oplach pre udržanie zdravého PH vlasov, pretože šampúchy od značky Yemna nie sú vyrobené na mydlovom základe. Tuhý šampón zanecháva vlasy voňavé, hebké a lesklé.

Zloženie: Jemný tenzid z kokosového oleja, jemný tenzid z kokosového a palmového oleja, Voda, Kokosový olej, Glycerín, Ryžový olej, Žihľava, Praslička, Panthenol, Lavanduľový olej, Thymus Hiemalis oil, Malaleuca Alternieolia, CI77288, Lactid Acid, citral*,limonene (prirodzene sa vyskytujúci v siliciach).

Hodnotenie vlastností

Vôňa

Šampúch vonia zo všetkých testovaných najlepšie. Prírodná citrusová vôňa s nádychom levandule je výrazná. Na umytých vlasoch však pôsobí veľmi jemne a príjemne.

Penivosť

S penivosťou nemá Yemna žiaden problém, už pri prvom pošúchaní začína šampúch krásne peniť.

Množstvo

Aj po niekoľkých umytiach sa jeho veľkosť nezmenila, takže sa môžete spoľahnúť na to, že vám vydrží pomerne dlho. (Hmotnosť: 55g)

Dizajn

Značka sľubuje ekologické balenie a to od nej aj môžete očakávať, produkty vám prídu v papierových dizajnových obaloch, na ktorých nájdete všetky potrebné informácie o zložení.

Účinok

Vlasy sa po používaní menej mastia, zredukovali sa lupiny, nespozorovali sme zlepšenie rastu vlasov. Treba si však uvedomiť, že každý má inú pokožku hlavy a inú kvalitu vlasov.

Celkové hodnotenie

YEMNA – Garden- tuhý šampón odporúčame všetkým, ktorí hľadajú voňavý šampúch v ideálnej veľkosti. Pri používaní výborne pení a vlasy zanecháva bez lupín. Pomôcť môže aj ľuďom, ktorých trápia mastné vlasy.

babickinazahrada.skPrejsť do eshopu
Yemna - Slovenská prírodná kozmetika

Yemna – Slovenská prírodná kozmetika

Za značkou Yemna stojí Slovenka Sylvia, ktorá značku rozbehla pred štyrmi rokmi. Vyrába prírodnú kozmetiku s použitím tých najlepších surovín ako sú rastlinné oleje v bio kvalite, prírodné éterické oleje, maslá v bio kvalite, minerálne hliny, oxidy, bylinky lokálne aj exotické, vonné zložky sú zastúpené v podobe kvalitných rastlinných silíc získavaných parnou destiláciou. Všetky produkty, ktoré značka ponúka, sú jej overené receptúry. Kozmetická značka má v repertoári kozmetiku na denné využívanie pre celú rodinu. Až 90% výrobkov je vhodných aj pre vegánov a 80% tvoria BIO zložky. Slovenská prírodná kozmetika s eko balením.

8. Šampón s bio konopným olejom – Saipo

Šampón s bio konopným olejom Saipo - test porovnanie recenzia

©vrabcenastreche Šampón s bio konopným olejom Saipo

Testovaný produkt: Šampón s bio konopným olejom

Výrobca / značka: Saipo

Predajca: saipo.sk

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

Pre koho je určený

 • odporúčame všetkým, ktorí túžia po väčšom objeme vlasov

Výhody

 • veľké balenie – dlho vydrží
 • plní sľubovaný účinok

Nevýhody

 • špecifická vôňa nesadne každému
 • potrebuje viac vody na rozpenenie

Šampúch na podporu rastu vlasov

Tuhý šampón s bio konopným olejom sa vyznačuje tým, že po použití získajú vlasy na objeme a pevnosti, sú lesklé a pružné. Takže ak hľadáte šampón na zväčšenie objemu vlasov a ich spevnenie, ste na správnom mieste. Pri používaní sme zistili, že jeho vôňa nemusí vyhovovať každému, ide o prírodnú vôňu, čo naznačuje už zloženie šampónu. Vlasy po ňom nevoňajú, majú neutrálnu vôňu. Po umytí sa odporúča kyslý oplach, kedy do vody dáte lyžičku jablčného octu alebo citrónovej šťavy. Šampúch sme vyskúšali bez kyslého oplachu a bolo to v poriadku. Ak ho chcete používať dlhodobo, z hľadiska udržania zdravého PH pokožky odporúčame kyslý oplach nevynechávať.

Vlasy sú po umytí jemné, nemajú špecifickú vôňu. Objem vlasov je viditeľne väčší a vlasy sú pružnejšie. Penivosť šampúchu nie je taká ako pri ostatných testovaných produktoch, je potrebné pri šúchaní mydla použiť trošku vody, kým sa lepšie rozpení.

Najväčšou výhodou tuhého šampónu s bio konopným olejom je jeho množstvo. V papierovom balení vám prídu tri nalámané väčšie kusy mydla. Vydrží niekoľko mesiacov. V porovnaní s konkurenciou ide o najväčšie množstvo v rámci jednej objednávky.

Zloženie produktu: extra panenský olivový olej, vodu, kokosový olej, ricínový olej, bio konopný olej, bio bambucké maslo, avokádové maslo, avokádový olej, hydroxid sodný, mandľový olej, esenciálne oleje, linalool, limonene, citral, geraniol (vyskytujúce sa prirodzene v siliciach, potrebný na saponifikáciu olejov), extrakt z listov rozmarínu lekárskeho.

Výrobok neobsahuje: syntetické vonné, farbiace a konzervačné látky, minerálne oleje. Výrobok nie je testovaný na zvieratách.

Hodnotenie vlastností

Vôňa

Naturálna, po umytí vlasy nemajú špecifickú vôňu.

Penivosť

Priemerná penivosť, potrebné použiť viac vody na rozpenenie.

Množstvo

Produkt hodnotíme z hľadiska ekonomického hľadiska veľmi dobre, vďaka svojej veľkosti a množstvu vydrží niekoľko mesiacov.

Dizajn

Ekologické balenie, produkt prišiel zabalený v mastnom papieri v papierovej krabici, nemá vlastné balenie s popisom zloženia a s názvom značky.

Účinok

Vlasy sú po použití pružnejšie, lesklejšie a majú väčší objem.

Celkové hodnotenie

SAPIO – Šampón s bio konopným olejom odporúčame všetkým, ktorí túžia po väčšom objeme vlasov alebo chcú, aby boli ich vlasy pružnejšie a získali prirodzený zdravý lesk. Ide o ekonomicky najvýhodnejšie balenie troch veľkých tuhých šampónov

saipo slovenska prírodná kozmetika

Saipo – Slovenská prírodná kozmetika

Slovenská značka, ktorá má aktuálne v ponuke viac ako 20 druhov rastlinných mydiel. V ich sortimente nájdete jedinečné liečivé mydlové šampóny, telové maslá z nerafinovaného bambuckého masla, krémy na ruky a telo, luxusné pleťové oleje a séra, dezodoranty, masážne oleje, balzamy, ale aj ekologické aromaterapeutické sójové sviečky. Preferujú minimum obalových materiálov, ich produkty vám prídu zabalené v udržateľných, recyklovateľných obaloch ako papier alebo sklo. V zložení ich produktov nenájdete živočíšne tuky, syntetické vône, farbivá, konzervačné činidlá, petrochemické deriváty, parafín a pod.

Kde kúpite tuhý šampón

Eshop Cena Nakupovať
od 4,90 €

BIOnatural.sk
od 4,80 €

od 8,80 €

od 13 €

od 7,70 €

Galéria

Ak vás zaujíma prírodná kozmetika prečítajte si tiež našu recenziu:

Autorka recenzie

Michaela Harabišová recenzent na vrabcenastreche.sk

Michaela Harabišová

Večné dieťa, ktoré sa nevzdalo fantázie. Asi tak by som mohla samú seba opísať najlepšie. Od momentu, kedy som sa naučila čítať a písať, som sa nezastavila. Dobrá kniha dokáže človeku zmeniť život. Nech sa na to pozriem z akejkoľvek strany, vždy prídem k záveru, že kniha, ktorá zmenila môj život, nie je jedna. Harry Potter. Vďaka nemu som ako druháčka na základnej škole začala vymýšľať príbehy a dostala sa k písaniu. A odvtedy vymýšľam, tvorím a píšem. Veľa. Až tak veľa, že ma to dostalo na štúdium žurnalistiky, ktoré som zahltená prácou úspešne ukončila. Počas školy som si vyskúšala prácu v rôznych médiách. A aj napriek tomu, že momentálne pôsobím v regionálnej žurnalistike a baví ma to, túžila som po kreatívnom písaní. A tak som sa rozhodla skúsiť copywriting, ktorý mi otvoril dvere do sveta, kde môžem písať a tvoriť s hlavou plnou fantázie. Čo všetko dokáže obyčajne neobyčajná kniha

Komentáre

 • Martina Bohunická / 27. decembra 2021 / Odpovedať

  Zdalo sa mi to alebo ste písala ze jeden z tých sampuchov bol super na kučery. Ale neviem to už nájsť ktorý. Alebo ste to upravila? Ďakujem

 • Nikol / 24. novembra 2021 / Odpovedať

  Skvělá recenze

 • Beata / 21. januára 2020 / Odpovedať

  Skvely sumar a recenzia. Pomohlo!

  Chcela by som vsak dodat-pisete, ze ked ma niekto dlhe vlasy, sampuch nevydrzi dlho. Tu sa troska mylite, pretoze sampon/sampuch sam o sebe sa nema nanasat na celu dlzku vlasov (na to je kondicioner). Sampon patri iba na korienky vlasov. Jedine,ze by ste zakazdym pouzivala tonu laku a vosku na vlasy,co by teda nebolo velmi zdrave.
  To len taka mala poznamka 🙂

  • (Autor) Michaela Harabisova / 9. marca 2020 /

   Ďakujeme za za postreh a pochvalu za testovanie 🙂 Mysleli aj na ženy, ktoré používajú rôzne prípravky na vlasy a občas potrebujú našampónovať celú dĺžku vlasov. 🙂

 • moname / 11. decembra 2019 / Odpovedať

  Skvelá recenzia chystám sa vyskúšať,tak som bola zvedavá

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies