Basilur TeaBook Tea – recenzia

Jack Shakespearow/19. mája 2022/Jedlo a nápoje/5 min. čítania

Basilur TeaBook Tea - recenzia

Basilur TeaBook Tea - recenzia @vrabcenastreche.sk

Produkt: Basilur TeaBook Tea

Značka: Basilur

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti:

 • masívna uzatvárateľná škatuľka z kovu
 • vhodné ako darček pre každého knihomoľa či milovníka čaju
 • k dispozícii množstvo variantov a kolekcií
 • prémiový sypaný ceylónsky čaj doplnený lyofilizovaným ovocím (jahody, brusnice)
 • aróma – melón cantaloupe, lesné ovocie, mučenka
 • balenie: 100 g
 • orientačná cena: 11 €
etabletka.skPozrieť cenu

Čajová kniha, ktorou ohúrite!

Čím potešiť milovníka čaju a knihomoľa tak, aby bol darček navyše i originálny? Odpoveďou je Basilur TeaBookvýberový sypaný čaj zabalený doslova v knižnom obale, prepracovanej plechovej škatuľke, ktorá hodnoverne pripomína masívnu knižnú väzbu. K nám sa tento čaj pôvodom zo Srí Lanky dostal úplnou náhodou a len čo sme sa naň po prvýkrát pozreli, vedeli sme, že o ňom musíme štebotať ďalej.

O značke Basilur

Basilur predstavuje najrýchlejšie rastúcu firmu spracovávajúcu čaj na území Srí Lanky. Spoločnosť zachováva tradičné postupy, ktoré však dopĺňa využitím najmodernejších technologií. V ponuke Basilur čajov nájdete čierne, zelené, biele, ale i ovocné čaje – v sypanej aj v porciovanej podobe. Čajový koncern disponuje aj Lion Logom, ktoré je zárukou zachovania najvyššej kvality počas celého výrobného procesu. Basilur čaje majú navyše vždy aj krásne a originálne balenie.

Nie je to produkt, ktorý nutne potrebujete k prežitiu, no ak hľadáte niečo výnimočné – či už pre seba, alebo ako darček, TeaBook bude veľmi dobrou voľbou.
...

Balenie Basilur TeaBook

Po otvorení kovovej škatuľky sme mali pocit, že skutočne otvárame knihu. Sypaný čaj je ukrytý v samostatnom plastovom vrecku a naprieč ním i obalom sa tiahne text – história značky Basilur. Balenie hodnotíme na výbornú – ak čajovú knihu niekomu podarujete, dozaista ňou ohúrite. Navyše, po spotrebovaní čaju možno nájsť škatuľke mnoho ďalších využití – poslúži ako šperkovnica alebo malý trezor, ktorý sa schová medzi ostatné knihy v knižnici.

Chuť zeleného čaju Basilur

Po vysypaní čaju z vrecka nás milo prekvapil vzhľad čaju – šlo o pomerne veľké čajové lístky, ktoré sa po zaliatí horúcou vodou rozvinuli. Nejde teda o žiaden čajový prach alebo nadrobno pomletú čajovú zmes. Medzi lístkami boli navyše drobné kúsky lyofilizovaného ovocia.

Už po prvom ochutnaní bolo zjavné, že nejde o žiaden lacný čaj, aký bežne dostať v supermarketoch. Nálev bol pomerne silný, hutný a disponoval plnou chuťou, ktorá spočiatku pôsobila mierne nasladlo a jej trpkosť bola citeľná až po vypití prvého dúšku. V ústach zostávala plnohodnotná dochuť typická pre zelený čaj.

Keďže ide o čaj, ktorý obsahuje „čajový kofeín“, tzv. teín, patrí sa spomenúť i to, aký účinok sme zaznamenali. Kofeínová vzpruha bola porovnateľná so silnejšou filtrovanou kávou, avšak pocit nabudenia trval o poznanie dlhšie. Teín v čaji má totiž pomalší nástup účinku, no trvá v porovnaní s kávou o niečo dlhšie.

Celkové hodnotenie

Spojenie originality a kvality – i tak by sme mohli opísať čajovú škatuľku Basilur Teabook. Vynikajúci zelený čaj, ktorý prekvapí nielen vzhľadom, ale aj chuťou. Nie je to produkt, ktorý nutne potrebujete k prežitiu, no ak hľadáte niečo výnimočné – či už pre seba, alebo ako darček, TeaBook bude veľmi dobrou voľbou.

etabletka.skPozrieť cenu

Plusy

 • kvalitný zelený sypaný čaj s jemnou autentickou chuťou
 • veľké čajové lístky
 • prenikavá vôňa čaju
 • prijateľná cena
 • plechová škatuľka, ktorej nájdete množstvo využití
 • originálne a detailné prepracovanie obalu

Mínusy

 • na Slovensku je ťažšia dostupnosť Basilur čajov (online predajne majú obmedzenú ponuku a nie každý má možnosť preskúmať všetky špecializované čajové obchody v okolí)

Kde kúpite Basilur Tea Book

BASILUR Kniha Love Story II. plech 100 g BASILUR Kniha Love Story II. plech 100 g cena

Cena: od 12,17 €

BASILUR Kniha Love Story II. plech 100 g

Krásne plechové balenie ukrýva kvalitnú sypanú zmes zeleného čaju s amarantom a ružovo-mandľovou arómou. Balenie: 1×100 g….čítať viac

etabletka.skPrejsť do eshopu
BASILUR Fruit Infusions Book Summer Fiesta plech 32 x 1,8 g cena

Cena: od 12,17 €

BASILUR Fruit Infusions Book Summer Fiesta plech 32 x 1,8 g

Indian Summer – jablko, ibištek, šípky, ruže list, škorica kôra, aróma ruže, kivi, mučenky, pomaranče a slivky Forest Fruits – jablko, baza, jahoda, malina, ibištek, šípky, smotanové a vanilková aróma…..čítať viac

etabletka.skPrejsť do eshopu
BASILUR Green Tea Cream Fantasy 100 g cena

Cena: od 9,20 €

BASILUR Green Tea Cream Fantasy 100 g

Majstrovsky namiešaná zmes zeleného čaju a jemných chutí sladkých jahôd, papáje a smotany. Balenie: 1×100 g….čítať viac

martinus.skPrejsť do eshopu
Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies