Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Basic – recenzia

Jack Shakespearow/10. júla 2021/Elektronika/5 min. čítania

Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Basic – recenzia

©vrabcenastreche Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Basic – recenzia

Testovaný produkt: Bezdrôtové slúchadlá

Výrobca / značka: Xiaomi Mi True Wireless Basic 2

Celkové hodnotenie:

Vlastnosti

 • Typ slúchadla: Kôstka
 •  Zabudované dva mikrofóny na každom slúchadle
 • Dotykové ovládanie
 • Nabíjanie USB káblom typu V
 • Frekvenčný rozsah: 20 – 20000 Hz
 • Nabíjacia stanica slúži zároveň ako prenosná škatuľka
 • Hmotnosť jedného slúchadla; 4,7 g
 • Kompatibilné s Androidom aj iOSom

Minimálna investícia a maximálna funkčnosť?

Bezdrôtové slúchadlá sú dnes must have každého mladého človeka. Poskytujú komfort počúvania hudby bez akýchkoľvek obmedzení. Na trhu môžete nájsť množstvo značiek a rovnako aj cenových relácií. A my sme sa kúpou Xiaomi bluetooth slúchadiel rozhodli prezistiť, či je skutočne potrebná investícia, ak očakávate kvalitu.

O slúchadlách Xiaomi Mi True Wireless Basic 2

Ich cena je prekvapivá a trochu vzbudzuje podozrenie. V produktovom popise sľubujú všetko, čím sa v boji o zákazníka oháňajú aj drahšie a ikonické značky. Okrem bezdrôtového prehrávania hudby ponúkajú aj možnosť handsfree telefonovania, a to bez neustálej potreby nabíjania.

Obsah balenia:

 • Nabíjacia stanica
 • Pár slúchadiel
 • Kábel typu USB – C
 • 3 páry špuntov rôznych veľkostí
 • Manuál/Návod na použitie

Testovanie

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá sme predtým, ako sme sa pustili do recenzie, používali viac ako 6 mesiacov. Svoju užívateľskú skúsenosť s nimi mnohokrát podvedome porovnáme so slúchadlami JBL, ktoré sú trojnásobne drahšie.

najlepšie bezdrôtové, bluetooth slúchadlá do uší

Vzhľad a nosenie slúchadiel

Bielou farbou nikdy nič nepokazíte. V uchu pôsobia aj napriek dlhšej tyčinke minimalisticky. Väčšia dĺžka neprekáža ani pri nosení, samých nás prekvapilo, že sa nezamotáva do vlasov ani ucho zbytočne nepreťažuje.

Nakoľko nie sme fanúšikmi štupľových slúchadiel, reproduktor v tvare kôstky nám skvelo vyhovuje. Povrch kôstky je zaoblený, v uchu drží perfektne a neprekáža ani pri dlhším nosení. Ak máte skúsenosti, že vám iné slúchadlá v uchu po čase prekážajú a spôsobujú diskomfort, tento model môžeme z tohto hľadiska iba odporúčať.

Škatuľka, ktorá slúži aj ako nabíjacia stanica, je malá a šikovne ju schováte do dlane. V kabelke či vo vrecku nebude zbytočne zaberať žiaden priestor.

...

Kvalita zvuku a mikrofónu

Prehrávaný zvuk je dostatočný na to, aby uspokojil aj stredne náročného spotrebiteľa. Úprimne, kto niekto chce mimoriadny zvukový zážitok, mal by radšej porozmýšľať nad kúpou „väčších“ slúchadiel cez hlavu, ktoré disponujú omnoho výkonnejším reproduktorom. V porovnaní so slúchadlami JBL je kvalita zvuku úplne rovnaká. Zvuk nie je plechový, v slúchadlách neznie žiaden šum, len čistá hudba alebo nahrávka podcastu.

Mikrofón je počas volania takisto veľmi spoľahlivý. Váš hlas je v telefóne čistý, bez umelého šumu a ruchu v pozadí či z okolia. Ak sa práve nachádzate v exteriéri, kde fúka vietor, na druhej strane je to počuť rovnako, ako keby ste telefonovali prostredníctvom mobilného telefónu

Dotykové ovládanie

Ovládanie priamo na slúchadlách nemusí vyhovovať každému. Slúchadlá majú takmer po celej dĺžke tyčinky dotykový pásik, ktorý splýva s ich telom viac, ako by si človek želal. Prvé pokusy o ovládanie dotykom by sme teda nenazvali intuitívnymi. Hoci sme neskôr v tomto ovládaní chytili akúsi prax, ani po polroku nemôžeme povedať, že by sme s nimi vedeli narábať stopercentne.

Párkrát sa stalo, že sme omylom zrušili hovor, keď sme si slúchadlo naprávali v uchu, prípadne sme si len chceli upraviť vlasy. Hoci nejde o koniec sveta a dá sa na to dať pozor, ak sa vám to stane v zhone, trochu si ponadávate.

Ovládanie dotykom slúži na:

 • zastavenie prehrávanej piesne či podcastu
 • prijímanie a ukončenie hovoru
 • spustenie Google asistenta
Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Basic skúsenosti

Ostatné funkcie:

Na to, aby sa prehrávanie hudby prerušilo, stačí vybrať z ucha jedno slúchadlo. Po nasadení späť hudba hrá tam, kde prestala. Spočiatku sa to zdá ako hlúposť, no časom človek pochopí, aké je to praktické. Telefonovanie vybratie slúchadla z ucha nijako neovplyvňuje.

Sú ľahké, dobre sedia v ušiach, prekvapia kvalitou zvuku, výdržou batérie aj mikrofónom. Pol hviezdičky dávame dole pre ich dotykové ovládanie, na ktoré sme si museli chvíľu zvyknúť.

Výdrž batérie

Samotné slúchadlá sa nabíjajú vždy, ak sa vložia do mini nabíjacej stanice – samozrejme, za predpokladu, že nabíjací box je nabitý. Bez toho, aby ste museli púšťať šťavu do základne, naplno nabijete slúchadlá štyrikrát. Ak slúchadlá nabijete na 100%, sú pripravené na 5 hodín prehrávania hudby. V prípade, že ich používate na telefonovanie, je doba prevádzky na jedno nabitie slúchadla o niečo kratšia.

Nabíjacia základňa sa takisto dobije za veľmi krátky čas a dokáže slúchadlá s prestávkami na dobíjanie pripraviť na 20 hodín prevádzky. Aj v prípade, že máte v pláne používať slúchadlá denne, môžete si byť istí, že budete odbremenení od neustáleho hľadania zásuvky.

Spárovanie s telefónom

Bezdrôtové slúchadlá sa k telefónu po prvýkrát pripoja veľmi jednoducho. Stačí len, ak si ich vyhľadáte v dostupných bluetooth zariadeniach a neskôr sa s telefónom spoja okamžite, ako otvoríte nabíjaciu základňu.

Po celý ten čas, čo slúchadlá používame, sa nám nestalo, že by sa vyskytol problém s párovaním s akýmkoľvek zariadením. Ak aj práve slúchadlá nemáte na ušiach a prekvapí vás prichádzajúci hovor, môžete telefón zdvihnúť a volať cez slúchadlá takmer okamžite. Pripojenie je skutočne otázkou piatich sekúnd.

Celkové hodnotenie

Ako by povedal klasik: Za tie peniaze sa to skutočne oplatí! Slúchadlá spĺňajú všetko, čo od bezdrôtových slúchadiel človek pri ich kúpe požaduje. Sú ľahké, dobre sedia v ušiach, prekvapia kvalitou zvuku, výdržou batérie aj mikrofónom. Pol hviezdičky dávame dole pre ich dotykové ovládanie, na ktoré sme si museli chvíľu zvyknúť. Inak obrovská spokojnosť a môžeme ich len odporučiť! V porovnaní s trojnásobne drahšími slúchadlami JBL sme na nich nenašli takmer žiadne výrazné nedostatky.

Pre koho áno

 • Ak sa vám do bezdrôtových slúchadiel nechce investovať a nepotrpíte si na ikonické značky
 • Ak chcete slúchadlá využívať na handsfree telefonovanie
 • Ak očakávate čistý zvuk a kvalitný mikrofón, no nechce sa vám priplácať

Výhody

 • Dlhá výdrž batérie
 • Čistý zvuk
 • Neodierajú uši a dobre v nich držia
 • Slúchadlo je mimoriadne ľahké
 • Skvelé na telefonovanie
 • Malé, kompaktné balenie
 • Ľahké a rýchle spárovanie s telefónom pomocou Bluetooth
 • Nízka cena
 • Ani po polroku intenzívneho používania ich výkon batérie neklesá
 • Prehrávanie sa stopne, ak vyberiete z ucha jedno slúchadlo

Nevýhody

 •  Dlhšia tyčinka, ktorá však pri nosení neprekáža
 • Na ovládanie dotykom si treba zvyknúť a občas sa stane, že omylom zložíte hovor alebo zastavíte hudbu
 • Chýba možnosť regulácie hlasitosti priamo na slúchadle
 • Na nabíjacej základni aj na slúchadlách chýba stav ukazovateľa batérie

Kde kúpite zubné tablety bezdrôtové slúchadlá Xiaomi?

Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Basic cena

Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Basic

Štýlové a robené na mieru všetkým poslucháčom a posluchačkám, čo milujú čistý dizajn – moderné Bluetooth 5.0 slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic sa vedľa vydareného dizajnu pýšia aj špičkovou kvalitou zvuku…čítať viac

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S cena

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S

Ich puzdro môžete nabíjať i bezdrôtovo a vaše uši potešia úžasne čistým zvukom – moderné Bluetooth 5.0 slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S si budete pochvaľovať pre ich skvelé audio vlastnosti i výdrž 5 h na nabitie…čítať viac

Autor recenzie

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow

Jack Shakespearow je majster slova. Písanie mu dáva krídla. Na krídlach fantázie objavuje nepoznané, z vtáčej perspektívy sa díva na svet a opisuje jeho rozmanité farby, ľudí, veci a vecičky tohto sveta. Keďže jeho posledná zbierka básní Hladný ako spisovateľ sa veľmi nepredáva, privyrába si u nás písaním recenzií a blogov. A to mu ide naozaj bravúrne.

Pridať komentár

Pre lepší online zážitok používame „cookies“. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, upravujeme reklamu a užívateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Viac o cookies